891
\'SubWoofers-Mélynyomók\'

Vagyis melyk a legjobb,milyet erdemes venni stb...
  • oliwwer
    #331
    Képet mindenképpen, meg majd egy leírást, hogy milyen hangszórók vannak benne, mennyire vagy megelégedve vele stb.

    Tufa. Hát igen, jó ez a dld. Én most jelenleg egy normális sub erősítőre gyűjtök, 250w-osra, 21000ft, csak kár hogy SAL, nincs normális márka. Vagyis van, csak nem az én pénztárcámnak. Utána pedig a Yamaha NS 50F front. Letettem a Magnatról, mert több fórumon is utána kérdeztem, és azt mondták kicsit gagyi. Inkább szépen apránként összeteszek egy komoly, minőségi szettet.
  • bboyatty
    #330
    Majd dobj képeket a munka menetéről.
    Hátha feléled a topik.
  • Tufa
    #329
    2010.06.26 Sárbogárd. dB Kupa III. forduló, Utcai A(300W-ig), I. hely (139,6dB)
    2010.07.10 Tápiószele. dB Kupa IV. forduló, Utcai A(300W-ig), I. hely (139,9dB)

    DLD-vel :)
  • Motoroj
    #328
    Bár nem mélynyomós dolog, de előkészületben van egy egyutas sugárzó.
    A tervezés és a hangszórók már elkészültek, a megépítés az elkövetkezendő hetekben kerül sorra.
  • oliwwer
    #327
    meséljetek valamit. jó téma ez, pörgessétek a topicot.
  • desigo
    #326
    mindenki örömmel használja
    az lehet...
  • bency
    #325
    Kampecc.....
  • Motoroj
    #324
    Az én szememben ez érdekes, de nem értékes. Egy sportkocsigyűjteményt többre tudok értékelni. Ettől függetlenül 6 000 000 dollár még mindig „csak” egy ötöslottó főnyereménynek felel meg, ami azért annyira még nem sok hogy értelmetlen dolgokra költsem.
    Más pénzéhez természetesen nincs közöm.

    repvez:
    Azért Nyugaton sem mindenki teheti meg, hogy azt csináljon amit akarjon, de az biztos hogy jóval több a lehetőség, mint itt.
    Az én terveimhez a világ pénze sem lenne elég (kis túlzással), de lehet hogy még házat sem fogok tudni venni soha olyat, amilyet szeretnék (pedig viszonylag nem olyan nagyok az igényeim).
  • repvez
    #323
    eszem ágában sem lenne ilyenre költeni, de egy komolyabb 7.1-es házimozi befigyelne.ÉS a többit a repülésre költeném.Ezért is irtam hogy a hibby-ra költhetné el az ember a fizetését és nem a hangszorokat irtam, hogy általánosan mindenkinek éppen amihez kedve van, de ne keljen lemondani rola csak azért mert nincs lóvé.
    PL ök nyugdijbol meg a fizetésbol a garázsban ilyeneket csinálnak ami nálunk még kisebb cégek sem tudnak:
    szénszálas modellek házilag.
    érdemes belenézni a régebbi videoba is.
    bocs az OFF-ért
  • pointer4
    #322
    Ez mondjuk csak a tescos házimozira igaz, ha egy sztereó rendszer 200.000 Huf, 2 hangfalal, akkor egy 7.1es szettnek 4x annyiba kell kerülnie, hogy ugyan az a minőséget hozza, ~kb.
    Az egy dolog, hogy zenének semmi értelme 7.1 ben :D
  • desigo
    #321
    Már miért ne költhetne?
    vannak akik luxusatók sokaságát sorakoztatják fel a garázsokban de van akiket az autó hidegen hagy
    van aki ékszert vesz van aki hajót,repülőt

    mindenkinek más az ízlése,érdeklődési köre...
  • Motoroj
    #320
    6 000 000 dolcsit már csak nem ilyenre költenél?
  • Motoroj
    #319
    Én a sztereót szeretem, efölött szerintem már nagyrészt vakításról szól.
    Egy filmben lehet hogy jobban szólnak az „effektek” 7.1-en, de minőségben mindenképpen visszalépés egy sztereóhoz képest. Amúgy sem vagyok nagy filmes, úgyhogy engem nem hatnak meg az ilyen sokhangszórós dolgok.
  • repvez
    #318
    csak itt az a durva hogy mindegyik szol és éppen ott akkor és anynira ahogy kell, sztem ennyi pénzért már csak nem követnek el ilyen bakit.
    Én inkább az áramfelvételtöl meg az erösitök hangjának a belehallásátol jobban aggodnék egy ilyen rendszernél. a többi képen látni is egy ventilátort ami az erösitöket hüti.

    Amugy vannak ilyen fanatikusok csak egyszer érjuk meg mi is azt hogy annyi fizetést kapunk hogy nyugodt szivvel tudjon az ember hodolni a hobbyjának és megvennni a legjobban belole.Mint tölunk nyugatabbra.
  • pointer4
    #317
    Ennyi hangfalnál a bánat tudja már milyen gondok léphetnek még fel. Azt tudom, hogy ha a boltban hallgatsz hangfalat, és van mellette még 5 pár ami nem szól, az nagyon nagyon szétkeni a sztereó teret, mert azok a hangszórók is elkezdenek rezegni, persze össze vissza.
    Lehet jobban járt volna, ha csak 5+1 vagy 7+1 hangfalat vesz csak, de azokból a toptoptop kategóriát (bár lehet ezek is azok).
    Azért azt el se merem gondolni, hogy ennyi csöves erősítőtől, légkondi nélkül, milyen meleg lehetne ott 1 óra után :D
  • Motoroj
    #316
    Bele sem merek gondolni, milyen fáziskülönbségek lehetnek
  • pointer4
    #315
    Ezen mekkora élvezet lehet a Mega Shark VS Giant Octopus, vagy a Piranha 3 :D
  • desigo
    #314
    6 000 000 dolláros házimozi

    képek





  • bboyatty
    #313
    Ja, én is erre tippelnék. Próbálj ki egy másik kábelt ha aval is búg akkor passz.
  • Motoroj
    #312
    Vezeték nincs megtörve? Szoktak búgni akkor is, ha lebeg a bemenet.
  • shumika
    #311
    :D lesz egy i átalakítás az biztos! legalább ennyiben jó hogy elbaszódott :DDD
  • oliwwer
    #310
    Esetleg a táp zúghat benne szerintem. Táp alá egy vastag gumilapot tegyél és húzd meg a csavarokat rendesen, mert kilazulhat simán. De mondjuk hangot nem tudom miért nem ad ki. Szereld be az autós mélyládát. Lesz mélyed bőven :D
  • shumika
    #309
    Gyereke a gépemen egy ilyen van:

    És ma elkezdte azt csinálni hogy ha nem is megy zene akkor is "búg" és nagyon mélyen. Zenénél nem adja ki a basszust de nem csak azt hanem semmit. Segítsetek ha tudtok!
  • oliwwer
    #308
    Zsír új, úgyhogy csak..:D

    Tufa: Hát.. az csak egy hangváltó, tudod hogy rá tudjam kötni. Az erősítőből egy kurva halk jel jön ki, amit az aktív szubládának kellene felerősíteni, de az enyém passzív. Szóval nálam is marad az autós erősítős dolog, mert így kijövök kb 40ből, és ennyiért meg nem találok otthonra olcsóbb és jobb melyet. Ehhez jön majd a magnat monitor 990. Kár hogy nem néztem szét jobban erősítő vásárlás előtt.
  • Tufa
    #307
    az a cucc amit a tutihifis mondott nem jó?
  • pointer4
    #306
    Ennyiért, szép csomag, bazi olcsó.
    Biztos hogy szól ? :D
  • oliwwer
    #305
    Picit meg kell buherálni, de simán összehozható amúgy. Én is így fogom, mert az erősítős dolog nem jött össze, amit mondtál, mert ebben nincs sub erősítő, aktív ládákhoz készült, szóval ezt buktam.
  • Tufa
    #304
    táp a konnektorba dolog annyira nem egyszerű.
    220ból a 12V stabilan nem megy egyszerűen és akkora böszme durva inverter kell hozzá hogy majdnem 2szer annyiba jön ki mint az 5.1es megoldás. telefon adapter nagyon kevés, egy normális hifinek minimum 5-6mm vastag (szigetelés nélküli méret) tápkábel kell, de 1cm a normális.
  • shumika
    #303
    Ok thx megpróbálom megszerkeszteni.
  • oliwwer
    #302
    Semmi leírást nem találok róla. De szerintem simán jó lesz. Max nem fogja kihajtani rendesen a ládát, de otthonra nem is kell olyan hangerő szerintem.
  • shumika
    #301
    MAC MP3000 az jó erősítő hozzá??
  • shumika
    #300
    THX
  • oliwwer
    #299
    Igen. Veszel egy 5.1es asztali erősítőt, ami passzív ládákhoz van, tehát nem csak a jel van meg, hanem erősített is.
    Vagy veszel egy autós erősítőt, amit rákötsz egy számítógépes tápra, nem gagyira, hanem normálisra, az erősítőre a láda hidalva és a táp egyik kábelét is hidalva. Táp konnektorba, és go.
  • bency
    #298
    Hat rakotod az erositore,es egy tap segitsegevel pedig a gepre.
  • shumika
    #297
    GYerekek PC-re egy mélyládát rálehet kötni??
  • oliwwer
    #296
    Mondd meg, azért tettem be.
  • bency
    #295
    Hat kinezetre nagyon popec!:P
  • Motoroj
    #294
    Én meg sem merem mondani a véleményem, mert biztos nem tetszene
  • oliwwer
    #293
    Azt mondod? mert tudom h te vágod a hangfal témát.
  • Tufa
    #292