891
\'SubWoofers-Mélynyomók\'

Vagyis melyk a legjobb,milyet erdemes venni stb...
  • Motoroj
    #411
    Már akartam is kérdezni, hogy ezeken a versenyeken milyen a mérőjel?
  • Tufa
    #410
    nemlehet hogy túl nagy a nyomó az erősítőnek? Általában akkor szokta ezt csinálni (nagyobb hangerőnél gyorsabban lekapcsol)
  • desigo
    #409
    bnőm kis A3-asába szerelgettem amatőr szinten,semmi extra

    -Pioneer DEH2800
    -első szett gyár,mér kicsit nagy hangerőn torzít is,cserélni kellene
    -Rockford Fosgate 400a4 két csatornában hídban hajtja a subot ami több 100 kmes úton túlmelegszik és lekapcsol.Pár perc pihenő után újra hajlandó működni :)
    -Crunch fatboy 12-es sub kisméretű bassreflex ládában

    majd ha lesz autócsere jobban rámegyek a minőségre mert ez csak inkább dübög...
  • Tufa
    #408
    ja még a patentek amiket minden egyes verseny után cserélni kell, alkalmanként kb 500ft :D
  • desigo
    #407
    többre gondoltam,teljesen korrekt
  • Tufa
    #406
    aksi egy exide premium, kb 20000
    biztosítékház + 200A-s bizti 4500
    Kábelek kb 10 méternyi 25ös kábel 15000, egyéb kábel + hangszórókábelek a nyomónak, első szetteknek 5000 ft
    Erősítő kicx kap47 63000
    Láda 7500
    Nyomó 38500
    Első szett Kicx PRO 62D 39000 (hangváltóval)
    Fej Pioneer P88RSII 86000
    Szigetelés 12nm2 bitulap 36000 (soudaband, nem a sima fekete praktikeres)
    Kondi 12000
    Két pár DLD Hi-End RCA darabja 3000, össz 6000
    Rengeteg beleölt idő, viszont a zenélés egy teljesen más világát adja vissza. SQ-ban nem próbáltam, de addig amíg az ajtók panelezése nem készül el, nem próbálkozom. Ha az kész akkor az utas/vezető felé fordított közép+csipogó még sokat dobhat a hangzásban de SQ és SPL versenyeken a legtöbb autóban ennél sokkkkkal több pénz van. (nem ritka a magyar versenyeken is a 6-800ezres erősítő..
  • Tufa
    #405
    a legfőbb probléma hogy a hangnyomás versenyek nem arról szól hogy mekkora hangerőt lehet kihozni egy kis hangszóróból, hanem a szabályokban meghatározott 50hz-ig mit lehet kihozni
  • desigo
    #404
    esetleg leírhatnád végig a rendszered közelítő árral

    aksi,főbiztosíték,kábel,erősítő,láda,sub,többi hangszóró,hangváltó,fej,szigetelés stb...
  • pointer4
    #403
    Gondolom csak a brazilok értenek a fizikához
    De ha ezt a törvényt az ember 4000 éve ismeri, akkor miért nem csinálják úgy, hogy a maximumot hozzák ki belőle?
  • Tufa
    #402
    mert nem ez a hangnyomás ittho., a braziloknál mánia ez a tölcsérezés, itthon senkit nem érdekel
  • pointer4
    #401
    Ha már a hangminőség nem, csak a hangerő számít, akkor miért nem használtok tölcsért? Egy 9W-os teljesítménnyel meghajtott tölcséres hangszóró, már bőven a halláskárosodás kategóriájában szól.
    Valami hasonlóval:
  • Tufa
    #400
    Itt amin javítani lehetne az kizárólag egy nagyobb csomagtartó. Minden egyéb már ki lett centizve, és mindössze 200W-os teljesítményről beszélünk (a kap47es rear oldalra bekötve, frontról az első szett megy). Csak viszonyításkép, a második 136.3at(400W-os digit monoblokk), a harmadik pedig 134.2öt nyomott(egy valamilyen kétcsatis mac erősítő).
    Nekem még fél dB kb bent van a kocsiban, amikor vége lett a mérésnek akkor jutott eszembe hogy a vezető ülést nem húztam előre, és az is annyit számít pedig. Illetve a láda 1-1 Literrel történő kísérletezése.

    Egyébként nagyon jó eredménynek számít, dB Cupa-ban 300W-ig van a kategória és ott a leghangosabb eddig itthon 141dB körül volt, egy IV-es golfal (hatalmas csomagtér és megközelítőleg ugyanezek a cuccok)

    Az enyém határai valahol itt vannak, de ebben már jópár órányi próbálkozás benne van :) Idén még lesz talán 3-4 verseny, aztán jövőre lehet fentebb lépek egy kategóriával, a tervek megvannak oda is már.. A nyomó marad, a mostani kicx pro 62D kikerül, helyette két szett pro6020 kerül be panelezve. A kap47es átkerül a szettekre és egy kap29 lesz a nyomónak. Ott 143-143,5et kell lenyomni ahhoz hogy top 3 meglegyen.
  • Motoroj
    #399
    Arra, hogy miért nem pl. 140,5 vagy 141 vagy 145 dB?
    Ennyit bír az erősítő, ennyit bír a hangszóró vagy egyéb?
    Nem azért kérdezem mert keveselném a 140,4 dB-t, de nyilván ezen is, mint mindenen lehet(ne) valamit fejleszteni, a kérdés hogy mit.
  • Tufa
    #398
    mire gondolsz pontosan?
  • Motoroj
    #397
    Jelenleg mi a legszűkebb keresztmetszet a teljes láncban?
  • Tufa
    #396
    Egy 47es exide premium van bent. Ha beférne egy normálisabb 60ah körüli akkor kivenném a kondit de sajnos muszáj, máshova pedig a versenyszabályzat miatt nem rakhatok. (ha mégis akkor már amatőr kategória, ott pedig épített ládások indulnak 600W-al, 146 körüli eredményekkel.)
    Stabilabb, erőteljesebb basszus amúgy, de ha befér hozzád egy 60ah körüli akksi, jó fajta, akkor kihagyhatod belőle simán
  • desigo
    #395
    Milyen és mekkora aksid van?
    Mennyit számi a kondi? miben változtat azon kívül,hogy nem villognak basszusnál az első fényszórók? xD
  • Tufa
    #394
    A csomagtartó
    Egy kis móka (többnyire ezekre jönnek a beszólások amíg.... :) )
    A mai kupa

    A láda jelenleg egy 42literes DLD láda, szigorúan gyári. Zenére egy 50 literes van bent, a kisebbel +5tized. Valószínű még az évzáró gyöngyösi tali előtt 1 literes kockákkal kimatekozzuk hogy melyikkel szól a legnagyobbat, az még 2-3 tizedet hozhat akár.
  • desigo
    #393
    grat
    jöhetnek képek...
  • Tufa
    #392
    izgi beállni úgy hogy előtte a sok macaudio meg hasonló csodán csorgatják a nyálukat aztán jóval kisebb teljesítménnyel lenyomni őket :) Főleg hogy zenére lett építve a rendszer
  • pointer4
    #391
    Gratula!

    Bár ennek soha nem fogom az értelmét megérteni.
  • Tufa
    #390
    2010.07.31 Hort, National TunerZ Találkozó, I. kategória(500W-ig), I. hely (140.4dB)

    Meglett megint :)
  • desigo
    #389
    jogos
    arra gondoltam,hogy kisebbre cserélné akkor terhelné jobban az erősítőt
  • Tufa
    #388
    Holnap jön valaki a horti találkozóra? Állítólag mókás kategorizálás lesz..
  • pointer4
    #387
    Nem vagyok egy autó subwoofer guru, csak az Hi-Fi részhez értek. De miért is baj ha nagyobb az impedancia ? Az erősítő konkrétan jobban fogja érezni magát. Igaz a hangerőt kicsit jobban ki kell majd csavarni, de rövidzárhoz kevésbé fog közelíteni működés közben a hangszóró.
    Az lenne gond, ha az erősítőre az lenne írva 8-16 Ohm és 4 Ohm-osat akarnánk használni. Nagyobb impedanciájú hangszórót rá lehet rakni nyugodtan, akár 360-450 Ohmosat is.
    Viszont ha arra gondoltál, hogy azért nem jó mert a mély lesz 8 Ohomos, és a magas 4 Ohmos és nem lehet külön őket szabályozni, azt megértem.
  • Motoroj
    #386
    Már miért ne szeretné?
  • desigo
    #385
    emailben megkérdezed tőlük vagy árgépen nézelődsz
  • oliwwer
    #384
    Ezeknél hol tudok árat nézni?
  • desigo
    #383
    az erősítő nem fogja szeretni jah...
    itt van rakat
  • oliwwer
    #382
    4 ohm. Van benne felül egy magas, az alsó ment tönkre, az egy mélyközép lehetett. Ezt néztem ki, csakhogy ez 8 ohm. Baja lesz, ha egy 8 ohmosat teszek bele?
  • desigo
    #381
    ki kellene mérni,hogy a mostani hangszóró hány ohmos és olyat nézni...
  • Tufa
    #380
    DLD 124
  • oliwwer
    #379
    Na srácok hátha tudtok segíteni. Az a helyzet, hogy itt volt nálam haverom egyik hangfala, amit én ma délután leharcoltam, recseg, nembírta a hangerőt. Most szeretném megcsinálni. Milyen hangszórót ajánlotok bele? Körülbelül 15cm-es hangszóró kellene bele, nem feltétlen minőségi, mert elég öreg hangfal már. Lehetőleg ne legyen túl drága.
  • Motoroj
    #378
    Ha ezt egy hangszóróval csináltad, akkor az elég jó érzékenység.
  • Tufa
    #377
    az új kábelezéssel és egy kisebb de még mindig gyári ládával (nem portolt cucc, hanem normál reflex) 140.9dB. 200W-ból :)
    (600W-os utcai kategóriában nyomtak 141.5öt legutóbb!)
  • bency
    #376
    Azert gondolom kiprobalnad milyen vezetni :D Egy kort Tasnad utcain vele varosnapjan :DDDD
  • bboyatty
    #375
    Na ja.
  • Motoroj
    #374
    Ez alapvetően nem is autó, inkább a show eszköze, ebből kifolyólag a vezetési élményt firtatni nem érdemes.
  • bency
    #373
    Jah,ez az ami a Banner-be is van,nem is kell ultetni az autot,lenyomja a hangszoro :DDD De itt nem is latszik annyira mennyire hullamzik meg milyen erdekes mikor beindul :D
  • bboyatty
    #372
    Na ez szerintem már tulzás. Így nem hinném hogy élvezed a vezetést, 3 woofer üti hátad.