174
  • Justil
    #174
    javara mi? az ha lehet még rosszabb mint a flash...
  • Sir Ny
    #173
    http://prohardver.hu/hir/miert_kesnek_arm_netbookok_ian_drew.html
    http://index.hu/tech/mobil/2010/02/15/a_windows_mobile-on_sem_lesz_flash/

    Azt hiszem az adobénak siránkozás helyett, inkább el kéne gondolkozniuk azon, hogy miért nem őket támogatja a Microsoft, az Apple, az ARM, és neki kéne állniuk dolgozni. Bár siránkozással rövidtávon többet érnek, hisz a hatóságok mindig egy rakat pénzt adnak azoknak, akik siránkoznak, de hosszútávon nem túl jó ötlet dolgozás helyett siránkozni, mer a flash fejlesztők egy idő után megunják, hogy semmin nem megy a flash, és áttérnek javára, vagy javascriptre.
  • Sir Ny
    #172
    "Már 50X kell leírni minden ilyen topic-ba, de nem tudom honnan jön az a baromság, hogy az MS az Apple-t támogatja és a tiszta HTML5 mellett teszi le a voksát... Volt egy hír, hogy az MS jelenleg(!) úgy gondolja, hogy a köv. IE a HTML5 video elemében csak az h.264 kódolást támogatja (azaz nem xvid-ez meg Theora-t), mert a flash erre nem az igazi (ez teljesen igaz is, bár hw gyorsítással nálam az integrált Intel is viszi a youtube video-kat 800MHz-re visszavett procival). "

    kicsit kevered a flasht, a videólejátszást, a html5-t, meg a h.264-et.
    szóval mielőtt beírnád a tutit, művelődj egy kicsit a témában: http://index.hu/tech/mobil/2010/02/15/a_windows_mobile-on_sem_lesz_flash/

    szóval kezdheted megtanulni a linuxot, mert az adobe megharagszik a microsoftra, és nem fogja kiadni a cuccosait windowsra, és az Ms tönkremegy.

    idióta
  • sathinel
    #171
    Vagy a lenovo telefonok is érdekesek, de ha megnézitek elég sok terméket kihoztak androiddal, és az új snapdragon chip-el.
  • G_ArchAngel #170
    Miert tenne?
    Nekik erdekuk lenne a Corel felfuttatasa, ugyanis az a mai napig nincs OSX-re - es talan a mai napig az egyetlen Windows-os program, amire jo szajizzel emlekszem vissza...
  • sathinel
    #169
    ) nagyon kíváncsi leszek hogy a google hová áll. Az fog sokmindent eldönteni. Az új chip-ek amiket az androidos, vagy más telefonokba csináltak pont a flash, és más progik futtatását teszi gyorsabbá. Ha ezzel hoznak ki telefonokat, és sokan inkább az Apple seggét nyalják, akkor szépen piac nyílhat a google számára és saját akár chrome alapú böngészőt is kihozhat. Ha youtube, és más oldalak csak 5-6 év múlva térnek át teljesen a flash-ről, akkor az az idő alatt aki ilyen oldalakat akar nézni az csak az ő telefonjukon fog tudni.

    Kicsit hasonló lehet a CD, DVD lejátszókhoz mikor igaz voltak jó lejátszók, de milliószámra azok fogytak amik másolásvédelem nélkül lejátszották a filmet. Emlékszem hogy mesélték melyik gyártó milyen terméke nem figyeli, és az már lejátszik minden divix, mp4, stb filmet.

    Míg drága termékeket töredéke veszi meg az embereknek, addig az olcsó cuccokat amik nem korlátoznak milliók, addig lessz üzlet benne. Elég ha Ázsia nagyrésze mondjuk kínával egyetemben nem megy az Apple után csak mert lehet így nyernek piacot a saját cégeiknek.

    Ces 2010 videókon látszik milyen itouch, ipad, stb klónokat hoztak létre. Szép lenne ha még ezen a téren is beérnék az USA-t. Akugyártásban már Japán szinvonalán álltak kb 4-5 évvel ezelőtt. A quantum számítógépek terén is elöl vannak. Ezzel a lépéssel csak utat engednek szerintem feltörekvő cégeknek. Ami nem baj mert így lehet színesedik a piac.

    http://www.youtube.com/watch?v=I4QXA3wNNg8
    Pár érdekes kínai dolog, de ahogy ismerem őket minden téren egyre jobban észrevesszük majd a jelenlétüket. A lenovo is olyan megoldásokkal jött elő amin csak lepődtem. Majdnem elkönyveltem gagyi terméknek miután halottam hogy kínai kézbe került a cég. Vagyis a Lenovo lett az új név, de értitek:D
  • pixx
    #168
    De gondolod, ha az Apple el kezdene felvásárlást, akkor az MS nem tenne lépéseket?
  • pixx
    #167
    Érdekes pont ezen az oldalon néztem meg, mikor Jobs beszólt nekik, akkor 30 dolláron volt a részvény...
  • G_ArchAngel #166
    Nekem ugy tunik inkabb esett...

    A fellendulest a CS5 okozta es annak a forgalma...szvsz
  • G_ArchAngel #165
    Az Opera is nemet mondott a Flash-re, szoval alakul a buli:)

    Lentebb irtam, hogy a Microsoft a Corel csomagban szerzett reszesedest, nem az Adobe-ban...(persze lehet csak beneztem, mert valojaban a Google azonnal dobta, hogy a Microsoft bevasarolta a magat a Corel-be, de Adobe-ra semmi ertelmes talalat nem volt...)
  • pixx
    #164
    Egész pontosan 30 dolláron volt az Adobe, de mióta elkezdtek szembeszállni Jobssal, már 2 dollárral többet ér a részvény.
  • pixx
    #163
    Ez Adobe-t felvásárlom kicsit sci-fi...
    Az MS nem hagyná, mivel maga is részvényes.
    Ha az Apple pedig egy közvetítő cégen keresztül akarja felvásárolni, az elég sok idő, mivel a nagy felvásárlás követően (asszem 30 dollár egy adobe részvény) elkezdenek megugrani drasztikusanak a számok. Ahhoz, hogy ne egy százalékkal üljön ott az Apple, és viszonylag normális áron jusson hozzá a részvényekhez, fél-egy év kell neki. És akkor sem tudná 10%-ra sem rátenni a kezét, mert szemet szúrna a közvetítő cég.
    Ha pedig kijelenti, hogy ő vásárolja fel, akkor egy-két hét alatt megugranak az árak 80-100 dollárra, és akkor szívnak.
    Most néztem meg már 32 dollár. 30-ra esett, mikor Jobs a levelet írta, mióta bepanaszolták 2 dollárral emelkedett az ára.
    Ha lesz vizsgálat kíváncsi vagyok mennyivel emelkedik az ár...
  • G_ArchAngel #162
    Azert ez kicsit mas, mint a szokasos OSX-Win parharc...

    Az Apple meg lelegeztetogepen volt, mikor a Microsoft mar nyomult a kormanyoknal, miniszteriumoknal - valojaban ellenfel nelkul tudott elterjedni a hivatali es penzvilagban.
    Most kezdodott el az, hogy fejlettebb orszagokban 1000-esevel cserelik le a Linux valamelyik valtoztatara ezeket a rendszereket. Kormanyhivatalok, rendorsegek, iskolak...
    Valamiert ezt mindig olyan orszagok kezdik al, akiknek amugyis lenne penzuk megfizetni a Windows-t, de persze inkabb sporolnak.
    Nalunk meg a Kossuth teri allatkertben ujra alairtak a csekket a Microsoftnak:)
  • sathinel
    #161
    OSX megelőzte a pc-t? Ja végülis hollywood a bankok mindenki hülye hogy nem mac-et használ csak te és a haverjaid értetek a témához. Mint lentebb kiderült meg már másik cikknél ahol a procit hoztad fel dualvidkaris rendszernél hogy az a mérvadó fogyasztásnál hogy nagyon értessz a témához. Grafikát emlegetsz mikor másra használják, majd csavarod a témát. Nem esik le hogy pc alkatrészek vannak a mac-edben is? Kérlek mutass olyan mac-et ahol a procit, alaplapot, vidkarit, memóriát, stb a mac vagy annak leányvállalata gyártja.

    Ja hogy intel, nvidia, és hasonló termékek amiket megvehetek a neten is? Vagy szerinted külön gyártósor van a mac számára az intelnél???

    Pc vonalon megy a linux is amit nehogy azt mond hogy lehagy az OSX ilyen téren mert szólni kéne jópár nagy cégnek hogy cseréljék le az informatikusokat mert nem értenek a gépekhez. Mac-et mindenhová:D

    Az IBM-nél is sok a hozzánemértő hogy linux rendszerekre minden amihez közük van jó drivert írnak, és kiáll az opensource melett. Szólni kéne nekik is hogy a marhák térjenek át OSX-re mert azon már megy minden minek fejleszteni.
  • aronvirginas
    #160
    "Kiváncsi lennék miért veszitek külön a PCtől a MACet, az is egy sima x86os PC, csak nem Windowsal és nem Linuxal."

    A Mac egy brandnév, akárcsak az iPhone. A Mac is egy számítógép, ahogy az iPhone is egy telefon. Hosszú évek alatt alakult ki ez a megkülönböztető brand név, nincs ezen amiért kiakadni. Ha téged zavar, nevezd alma-gépnek vagy ahogy tetszik.
  • Justil
    #159
    bírom amikor az embernek van önkritikája :)
  • G_ArchAngel #158
    Apple tulajok sem szoktak beszolni masoknak.
    Ez a forumtroll VerPistikek szokasa, aztan hamar kiderul persze, hogy halvany lila fingjuk sincs semmirol, csak szamukra mas nem nyujt kielegulest, mint az Apple-hirek alatt megmondani a frankot
  • Justil
    #157
    viszont a hp vagy dell tulajok vajon miért nem szoktak fikázni mindent, ami nem hp ill. dell?
  • G_ArchAngel #156
    Azert mert ha Brand WinPC-rol beszelunk, akkor is azt mondjuk, hogy HP vagy Dell - ez meg Mac(intosh)...
  • [HUN]FaTaL
    #155
    Kiváncsi lennék miért veszitek külön a PCtől a MACet, az is egy sima x86os PC, csak nem Windowsal és nem Linuxal.
  • Ulkesh
    #154
    "CUDA vágod micsoda? "

    Ez a vicc kategória, mikor egy PC-s tart oktatást a GPU-val támogatott számításokról :D

    Tudod mi az a CoreImage? Hasonló technológiát az Apple már közel 10 éve használ a rendszereiben és rengeteg alkalmazás profitál belőle. PC-n a Windows még csak most kezdi használni ezt a technológiát és 1-2 alkalmazáson kívül semmi nem aknázza még ki.
    Egyébként a jelenlegi rendszerek ismerik és használják a Cuda-t, OpenCL-t és a házon belüli CoreImage-t is.

    Ezen a téren az OSX évekkel megelőzi a Windows-t és a PC-s világot, vicces, hogy ezt szeretnéd felhozni. :D
  • aronvirginas
    #153
    Nem értem miért dobálózol a CUDA-val. Mac-en is 100%-ig támogatott.
  • narumon
    #152
    Vagy megkeresi direktben a főrészvényeseket és bekinálja nekik a jelenlegi ár dupláját. Biztos sokan nemet mondanának.
  • narumon
    #151
    "Mondjuk az a részvényes aki látja, hogy igencsak megnőtt a kereslet a piacon? "

    Egy ilyen felvásárlás az úgy működik hogy mondjuk az adobe törzsrészvénye ér 20$-t az apple meg elkezdi venni venni az ár nyilván emelkedik de mindig lesz valaki aki elad. Nah most ha kellően nagy a tőkéje az applenek akkor pár nap alatt fel tudja rántani az egész adobe csomagot 40 vagy 50$-os árra és bezsebeli a többségi százalékot. Ha korlátlan hatalmat akar akkor a több mint 50%-ot, de ahhoz hogy belepofázzon még ennyi sem kell, szerintem egy 20%-al már eléggé meg tudná határozni az irányt.
  • narumon
    #150
    "Fanatikus, nem feltétlenül nem racionális részvényes."

    Nem hinném hogy ilyen sok lenne, de az biztos hogy nem annyi, hogy nélküle ne lehetne megszerezni az 50+1-et...
  • sathinel
    #149
    ) ja de nézd már meg mire használják ott a gpu-t. Mert megint sarkítassz. A videóban is mutatnak grafikát, de azt a grafikát egy integrált kártya is megcsinálja de elmondják miért használnak GPU-t úgy hogy egy laikus is megértse. És nem grafika a lényeg mert ezek profi kártyák nem játékra, grafikai megjelenítésre, hanem számolásra vannak kihegyezve. Az hogy eredetileg arra használható azt senki nem firtatta. nemhiába mondtam hogy olvass utánna. A többi dologra meg nem válaszolsz)

    CUDA vágod micsoda? http://www.nvidia.com/object/cuda_home_new.html

    Tesla S1070
    http://www.nvidia.com/object/product_tesla_s1070_us.html

    Ezek vannak benmne. És naprakésznek lenni nem azt jelenti hogy tudod mire való egy GPU alapból, hanem manapság pont a CPU-ról, tól vesz át feladatokat mivel programozható. Ha figyelsz nem grafikai, hanem számítási teljesítményt néznek mint amit egy szuperszámítógépnél szoktak.

    A Mac rendszerről halottam amit mutattál de kb elszórva találni 1-2 darabot. A legtöbb ami számít is nem mac-re épül. De ha a 100-as listán mutatsz 10-et akkor elhiszem hogy számít valamit.
  • A1274815
    #148
    Én sem tudom.
  • A1274815
    #147
    Az is igaz, de eddig a Windows-os/Linux (igen őket se hagyjuk ki) megszállottaktól olyan jellegű kijelentéseket, csak az Apple fényező egyébként az esetek 90%-ban technikailag nem meg alapozott kijelentések/cikek után olvastam.
  • G_ArchAngel #146
    Valojaban azert irtam, mert korabban vki irta, hogy az Adobe-ban van reszesedese.
    En nem tudom, csak kerdeztem...
  • BenceYCE
    #145
    Hosszú távon nagyon jó, csak ajánlani tudom :)
  • A1274815
    #144
    "Nem vagyok benne biztos, de az MS-nek nem a Corel-ban van reszesedese?"

    Azért írtam éppen feltételes módban, hogy bevásárólna csak sikerült az "R"-rel együtt a "T"-ét is megnyomnom, de attól még a "-na" a feltételesmód egyik jele.
  • G_ArchAngel #143
    A megnovekedett kereslet annyit jelent, hogy tobbert tudja eladni a papirokat - ha szandekaban all!
    Mivel varhat meg, hatha feljebb megy - innentol mar jatekosabb, mert vagy kitart vagy kiszall, aztan lehet anyazni vagy pezsgot bontani:)


    Szvsz a legjobb szerencsejatek a tozsde, de sajnos nem vagyok eleg bator hozza:)
  • aronvirginas
    #142
    "Arrogancia és felsőbbrendűség, az úgy mond "megvilágopsodás" rádioaktív kisugárzása és a nem "megtérni" hajlandók mély megvetése"

    Ez a bugyuta lesajnáló metalitás ugyanúgy igaz fordítva is. Hányszor hallottam már azt is, hogy az Apple-felhasználók síkhülyék, sznobok, technofóbook, agymosottak, stb. Szerintem mindkét oldalon le kéne szállni a magas lóról, és akkor talán értelmes beszélgetéseket is lehetne folytatni. Mellesleg megjegyzem, hogy talán az Apple-fanok sem lennének ilyen támadóak, ha a Windows-megszállottak nem ragadnának meg minden alkalmat, hogy az Apple-t és termékeit, de főleg vásárlóit minősítsék nem túl hízelgő, és többnyire alaptalan jelzőkkel.
  • BenceYCE
    #141
    Mondjuk az a részvényes aki látja, hogy igencsak megnőtt a kereslet a piacon?
  • BenceYCE
    #140
    Ismered a vatera nevű aukciós házat-e?
  • G_ArchAngel #139
    Nem vagyok benne biztos, de az MS-nek nem a Corel-ban van reszesedese? Csak mert az 'only Windows'...
  • A1274815
    #138
    Fanatikus, nem feltétlenül nem racionális részvényes.
    Politikai érdekből (mondjuk ha a Microsoft jól bevásártólna, biztos nem akarná átadni az Applenek, ha csak nem az lenne a céljuk).
  • A1274815
    #137
    OFF

    Volt egy teóriám, hogy a gazdag(abb) Mac fanok egy jelentős része (ál)liberális, míg a szegényebb wanna-be-Mac (Hackintosh, de csak akkor számít ha nincs pénze macre és nem egyéb racionális okoból telepíti PC-re) fanok meg inkább a másik extrémumban tartoznak. (Mindegy mi csak ne Microsoft jellegű struccolás, látszólagos multui ellenesség, de az nem baj, hogy az Apple is az.)

    A hozzászólások alapján egyenlőre beigazolódni látszik. Arrogancia és felsőbbrendűség, az úgy mond "megvilágopsodás" rádioaktív kisugárzása és a nem "megtérni" hajlandók mély megvetése.

    [/OFF]
  • narumon
    #136
    "A másik meg ez a "felvásárolja pikk-pakk" szöveg. Csak épp ahhoz nem elég csupán pénz. Ha nem akarják eladni a tulajdonosok (részvényesek), akkor nem fogják eladni. Ha Jobs a földhöz verdesi magát, akkor sem."

    Mondj már nekem olyan részvényest aki nem adja el a részvényét kellemes haszonnal!!!
  • Ulkesh
    #135
    Ne várj értelmes választ a magyar mentalitás nem a józan, megfontolt, gazdaságos gondolkodásról híres.
    Sajna ezt a jelenlegi gazdasági helyzetünk is kellőképpen demonstrálja.