Steve Jobs: egy jelenség, és ami mögötte van

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#79
iPhone...ez nem csak egy telefon, hanem A telefon. Viszont csak egy telefon. 😊

Státusz szimbólum. Van aki szerint gyorsabb mint a többi, van aki szerint funkció gazdagabb, van aki szerint biztonságosabb, van aki szerint felhasználóbarátabb, van aki szerint szebb, mint a többi telefon, viszont, ezek egyike sem állja meg a helyét, mert lehet mutatni szebbet, gyorsabbat (bizonyos funkciókban), biztonságosabbat is....itt egyszerûen arról van szó, hogy nekem ájfonom van, neked meg nincs. Vágyat kelt, meg akarod szerezni, de legalább ki akarod próbálni, látni akarod, hogy milyen, és miért beszélnek róla ennyit.

Talán ettõl zseni Jobs. Ez olyan mint a Ferrari. Hihetetlen autó, de vannak nála jobbak, mindenesetre bárki kipróbálná vagy legalább beleülne.

Szar játék az élet de qwa jó a grafikja!

#78
"Jobs egy farmernadrágban és egy fekete pulóverben jelenik meg a termékbemutatókon, mint egy Messiás" <- Miért...aki farmert hord és fekete cuccot az a Messiás? 😄DD

Hordjon...de mindig ugyanazt hordja. xD

Szar játék az élet de qwa jó a grafikja!

[HUN]FaTaL
#77
iBrainWashing completed.

http://goo.gl/gd6Zi5

#76
Így van, nem vagyunk azok. Sokat beszélgettem Apple felhasználókkal (a munkámból adódóan is) és tökéletesen meg lehet beszélni mindent ha az ember segítõ szándékkal közeledik. Sok értelme a vagdalkozásoknak nincs, nagyon gyerekes dolog szerintem.
#75
A baratnom occse csak 23 eves, de laptoppal jar budira is - keptelen volt hasznalni az MBP-m es az OSX-et, mindig is Windows-os gepe volt, azzal kel, azzal fekszik😊
Nem vagyunk - szerencsere - egyformak.

http://gaborszantai.co.uk/

#74
Ahogy elnézem a hozzászólásokat, igazságot nem lehet tenni, mivel a mindenkinél másként meglévõ igényekre nem válasz az, hogy kinek van igaza, kinek nincs. Nem is igazán értem (na jó, értem) miért rugóznak ezen a témán annyian.

Nekem grafikus a szakmám és mikor kezdtem, alig vártam, hogy dolgozhassak egy Apple gépen. Az egyik munkahelyemen választhattam. Vagy PC, vagy Mac. Egy hetet töltöttem az álomgéppel, óriási csalódás volt. Nem azért mert a Mac szar. Más, én pedig nem olyan vagyok aki szereti azt a másságot. Bármikor megtehetném szerencsére, hogy veszek magamnak egyet, de nem kell.
narumon
#73
"Én meg csak az elmúlt hétvégén kb négyet."

Oké akkor visszajutottunk az alaptézishez; Azért mert én nem használom hülye vagyok meg sznob? Most vettem egy olyan netbookot amiben nincs optika, akár olcsóbban lehetett volna olyat kapni amiben van de az meg másban gyengébb. A preferenciáim szerint választottam.

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

narumon
#72
"Ugyanezt tudja egy androidos HTC is, ami lényegesen jobban személyre szabható, ráadásul sokkal jobb ár/érték arányban. iPhone 3GS 180.000 Ft, HTC Desire 120.000 Ft.."

Amikor én vettem az iphonet akkor még nem Desire volt hanem valami más HTC amit kipróbáltam, teszteltem, ezután választottam az iphonet. Mivel elõfizetéssel vettem így még drágább sem volt, de sokkal gyorsabb, jobban kezelhetõ, és az appstore is egy hatalmas lökést adott az irányba.
Most én is azt csinálom, hogy azon intézek mindenféle netes dolgokat csak én nem kávé közben mert nem kávézom.

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

Gerygrey
#71
Én meg csak az elmúlt hétvégén kb négyet.

narumon
#70
"Optikai meghajtó miért lenne hülyeség?"

Nem hülyeség de én még idén 1db optikai lemezt sem írtam. (Az is lehet, hogy már megint csak más az igényünk)

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

narumon
#69
"3, igenis a nagytobbsegnek szuksege van azokra a funkciokra amik szerinted feleslegesek"

Hát igen az eladások is ezt mutatják. Ez miatt veri éppen szarrá az iphone a piacot.

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

narumon
#68
"Csak, hogy étudd, már két éve voltak 5 megapixel fölötti kamerák a telókba, te tavaly már voltak 10 megapixelesek is."

Errõl annyit, hogy ismerõs mittoménmilyen samsung telójában is valami 10mpixel fényképezõ "dübörög" a baj csak az, hogy az én ezeréves 3Mpixel digit fényképezõm három kört vár rá képminõségben. Lehet számháborúzni, de szerencsére ezzel nem mindenkit lehet megvezetni.

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

narumon
#67
"Ez baj az Apple fanokkal, azért mert neki nem kell, el nem hinné, hogy másnak is szüksége lehet rá..."

NEM! Az a baj az apple fikázokkal, hogy azért mert neki hiányzik egy funkció el nem hinné hogy másnak nincs szüksége rá.

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

#66
Ha valamit nagyon sok ember használ az attól még nem biztos, hogy annyira jó, vagy nem lehetne jobb. Szóval onnan ahonnan szinte csak felfele lehet menni, egyenlõre õt igazolta. Aztán meglátjuk mi lesz ebbõl késõbb. Az élet tud meglepõ dolgokat produkálni, ezt Steve is tudja. Sok sikert.
narumon
#65
"Ha egy 60 ezres telefonban van 4-5 dolog, ami alap, kamera hátul,kamera elõl videófelvétel, 3g, MMS meg mit tudjam én még mi, akkor az egy 120 ezres telefonban miért nem alap?"

Talán azért mert ebben meg más az alap ami a 60e telefonban nincs?

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

narumon
#64
építõiparosok nap mint nap mmseznek? Én sem és apám sem....

Hülyékkel vitázni olyan, mint egy galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat, rászarik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ? nyert. http://www.vinylnirvana.hu

#63
"Az élet mindenesetre az Apple elsõ emberét igazolta, hiszen öt évvel ezelõtt a konszern 5 milliárd dollárt ért, ma pedig már több, mint 240 milliárd dollár a piaci kapitalizációja." Azért nem kellene faszságokat írni.
Gerygrey
#62
Ugyanezt tudja egy androidos HTC is, ami lényegesen jobban személyre szabható, ráadásul sokkal jobb ár/érték arányban. iPhone 3GS 180.000 Ft, HTC Desire 120.000 Ft... Nagyon nem mindegy, fõleg, hogy az utóbbi kezelõfelülete nagyságrendekkel veri az ájfónét - ha ennyi pénzt tudsz telefonra szánni, bátran tudom ajánlani az iphone helyett. Én is majdnem vettem tavaly egy 3GS-t, és áldom az eget hogy akkor inkább a DSLR fényképezõgépet választottam, és nem hajítottam ki fölöslegesen ekkora valag pénzt egy telefonra 😊

Most már oda jutottam, hogy reggel be sem kapcsolom az asztali gépet csak azért hogy átfussam a mailjeimet és a híreket, kiülök egy kávé-cigivel az erkélyre, kiviszem a Desire-t és az alapvetõ netes dolgokat elintézem rajta.

Nagyszerûek az Apple termékek, de van náluk nagyszerûbb. Csak azok nem kerülnek minden nap címlapra az indexen meg az SG-n, érthetetlen módon... A HTC vezérigazgatójáról meg azt se tudjuk, hogy kicsoda, nem hogy így sztároltatná magát a neten, nem verik a HTC felhasználók a keynote-okra, egyszerûen használják a termékeit, a legnagyobb megelégedettséggel.
#61
A hülye emberekbõl lehet a legjobban megélni és ezt Steve Jobs látja :p

A vélemény olyan, mint a segglyuk; mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.

#60
Az a gond az apple fanokkal, hogy nem hallanak meg semmit. Jobs bácsi szintén, lehet onnan ered. Tényleg, mond az ember valami értelmeset, és akkor jönnek ezzel a sznobozás, meg senki más nem érti a divatot dumával. Én eddig úgy vettem észre, hogy legtöbbször nem a "másik" oldal mondja ezt ki. Felhoznak egy tök értelmes 5letet, de az apple fanok az almától nem látják az erdõt, és maguk találják ki, hogy sznobozzák õket, pedig nem.

Most is <Szemjuel> volt az elsõ akinél ez a hülye sznob duma elõfordult, hogy mások sznobozzák, pedig senki sem említette elõtte.

Szóval nekem valami olyasmi jön le, hogy vannak emberek akik sznobok akarnak lenni, és ehhez vezetõ utat egy apple termékben látják. A bevásárlás után pedig azonnel lelkesen kiabálnak, hogy mások õket szobnak titulálják, pedig senki sem tette, õk maguk akarnak azzá válni, és így tudatják a környezetükkel.

Hát ennyi, sokan így érzik jól magukat. És ebben a kapzsi világban van egy cég aki ezt jól ki is használja, nagy anyagi hasznot húzva ebbõl. Nincs ezzel semmi gond, van egy igény, és jó pénzért kielégítik. Kicsit azért sajnálom ezeket a szegény embereket, akik egy telefonban, vagy egy internettáblában találják meg a boldogságot.

Valószínûleg az én iménti hozzászólásomat sem akarják majd sokan megérteni, nem gond. Én ezt látom, tapasztalom. Amolyan szvsz.
#59
"Nagyot fog bukni egyszer ez a Jobs, az tuti. A stratégia, amit folytat, nem fenntartható hosszú távon." -->

és az apple stratégiája konkrétan mióta rövid távú? ha csak az ipodokat nézzük, mióta az elsõ megjelent 1990akárhányban, azóta csak egyre népszerûbb. jobs innovál, a vevõk vásárolnak. pontosan tudja, mit miért csinál, és bõven alázza a piacot hosszú távon is.

People don\'t learn. Don\'t change. You did. You\'re a freak!

#58
Egy winyó attól is tönkremegy, ha keveset használják, és akkor is ha sokat, nekem volt mindkettõre példa...
Egy pendrivnak nem tudom mennyi ideje van, de biztosabb mentésnek tûnik. Vagy egy nagyobb memkártya...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#57
Visszaidézem, amit írtam:
"Egy gyári dvd 20 múlva is jó lesz, egy hdd meg nem biztos... "

Írott dvd 3-4 év max, utána már nagyon nehezen olvassa egy középkategóriás olvasó, egy csúcskategóriás is szerintem 5 év után képtelen olvasni...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#56
hmm, szürke és fekete színû fal van mögötte...

#55
kollegam vinyokat pakolgat el vizhatlan muanyagtokba majd pancelba ( mondjuk privat tartalomnal hulyeseg) de munkat trezorban tartani kevesbe
#54
Valaminek szerintem le kell valtania. Nagy, zajos es lassu.
Raadasul arra a 20 evre en nem vennek merget, bar nincs 20 eves filmem.

Amit Te irtal, a gyari korong lehet kibirja, de en hova archivaljak megbizhatoan?
5 eves DVD-im is haldokolnak (Verbatim, Sony, TDK...)

http://gaborszantai.co.uk/

#53
Egy-két éven belül meg annyira elterjedt lesz a blu-ray, hogy azon kell nyomni a cuccost majd az embereknek. Remélem addigra, az ára is barátibb lesz...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#52
<#eljen><#eljen><#eljen>

Ezt szoktam mondani mindenkinek:
Az igazi hosoket nem vesszuk eszre, pedig nekik koszonhetjuk a mindennapjainkat, kozben meg Gyozikeket es Lady Gaga-kat balvanyozunk.

http://gaborszantai.co.uk/

#51
Én pl azt tudom magamból kiindulva, hogy nekem a munkámhoz nélkülözhetetlen volt és lesz is a jövõben. Ha csinálok egy vágást, legyen az esküvõ vagy reklámfilm nekem azt dvd ki kell adnom a kezembõl.
Egy gyári dvd 20 múlva is jó lesz, egy hdd meg nem biztos...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#50
Most megint ne a magyar szokasokbol induljunk ki, ahol minden a tied, amit a netrol szedsz le es kiirod az Arisjus altal megbelyegzett korongra.
A vilag nagyobb reszen (incl. Kina, Korea, Japan, Usa, Nemeto. Skandinav allamok, UK... stb.) sorban zarnak be a DVD kolcsonzok, de a HMV-nek vagy a Virgin Store-oknak sem megy tul jol.
Egyszeruen mindenki online veszi meg vagy kolcsonzi a filmeket.
Nem csak iTunes-bol, rengeteg lehetoseged van a TV tarsasagoknal is elofizetni olyan HD adasokra, amelyeket barmikor megnezhetsz es/vagy tarolhatsz a belteri egysegeden.
Amit letoltesz otthon akar zene vagy film nagy esellyel egy HDD-n vegzi, masnak meg USB-n adod oda vagy megosztod WiFi-n.

Nekem op.rendszer van egyedul DVD-n, a szoftvereket online veszem (nem zold tudatossag, csak kenyelem), de sokan erre nyomjak a felhasznalokat, ezert dragabbak is a fizikalisan elerheto szofverek. (nem bantjuk a fakat es nem hasznalunk koolajat muanyagot gyartani, ertem?)

http://gaborszantai.co.uk/

#49
Természetesen lehet valakit tisztelni, felnézni rá. Nincs gond ezzel. Más kérdés, hogy ez számomra semmit nem jelent. Egy kõmûves a munkájával pont annyira értékes mint Steve Jobs vagy Bill Gates, stb. Nem látok különbséget közöttük. Mindenki azt csinálja amihez ért és azt tegye a tõle telhetõ legjobban. Tisztelni akkor fogok valakit ha mint embert ismerem. Hidegen hagy a zsenialitása. Felmerült itt Mozart neve. Õt sem szeretem, nem is tisztelem. A zenéje fantasztikus, segít nekem, hogy harmóniában élhessek. Köszönöm Mozart. Ennyi. 😉
#48
Én nem vagyok ilyen gizda, hogy ide írjam milyen kamerám van, meg lcd tv meg x360, meg ps3...kinek mi köze van hozzá?

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#47
Optikai meghajtó miért lenne hülyeség?

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#46
Nem volt az alairasodban, honnan tudtam volna?

Az 5mpixeles hatart a mobiltelefonokra ertettem, kompakt gepeknel valahol 10mpixel, APS-C-nel 15-18 (CCD-nel talan kevesebb, CMOS-nal tobb).

http://gaborszantai.co.uk/

#45
Szegyenlem is, hogy van benne...
Kb. akkora baromsag, mint optikai meghajto 2010-ben, remelem annak is vege lesz hamarosan.

http://gaborszantai.co.uk/

#44
Nekem 6 megapixeles, nem kompakt fényképezõm van...nekem ne magyarázd köszi...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#43
1., Minden sikidomokbol all, mert molekuralis szinten sincs gomb - az egy dolog, hogy konnyebb akent jellemezni...
2., Ha megengeded, akkor ez erosen teruletfuggo. Termeszetesen autobontoban nincs helye, mig egy genetikai laborban azert elfernek...
3., Tovabbra sem lesz multitask iPhone-ban, igy lehet ezmiatt rudgosni az Apple-fanboyokat...

http://gaborszantai.co.uk/

#42
Ja raj dolog volt 2003-2004-ben ezért is került bele 2008-ra az Iphoneban..

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#41
Ugyanaz a baj veluk, mint a fenykepezogepeknel:
A kompakt kamarak mar elertek az erzekelojuk hatarait, de a marketing megkoveteli a pixelhaborut.
Ennek eredmenye, hogy a viszonylag pro kompaktok, mint a Canon G-series is zajosodik ISO 100-tol.

A telefonokban pedig a fenykepezogepkehez viszonyitva negyedkoromnyi az erzekelokapka. Valahol 5mpixel lenne az egeszseges hatar es inkabb az optikat, illetve a feldolgozo szoftvert kellene tokeletesiteni.
Csakhat ezzel a laikusoknak nem tudjak ugy eladni, mint a 12mpixellel.

http://gaborszantai.co.uk/

#40
Ha win hír elõjön akkor jön a win fikázás, csak most Jobs úgy érzi fontos, hogy mindig szerepelnie kell...
Most egy kicsit kaptok ti is...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#39
1, a gomb nem sikidomokbol all
2, ipari kornyezetben nem hasznal senki apple termeket mert egyszeruen hasznalhatatlan orulok hogy erre magadtol rajottel😊
3, igenis a nagytobbsegnek szuksege van azokra a funkciokra amik szerinted feleslegesek kulonben most nem lenne vilagszam a multitask😊
#38
Szerintem is igenyes dolog telefonnal fotozni...
Az MMS pedig vegkepp raj dolog 2010-ben...

Akkor felteszem az 5D-t gumtree-re, hatha valaki elcsereli valami csodatelefonra<#vigyor1>


Errol irtam a masik topcban is anno: van egy Apple hir, jon a fika - en leirtam viszonylag normalisan, hogy most miert van az Apple eloterben erre megint kopkodes volt a valasz.
Es akkor ujra az Apple-fanboyok a szanalmasak...

http://gaborszantai.co.uk/

#37
Amúgy nagyon kíváncsi vagyok meddig tart ez a html5 hiszti, már 2-3 éve temetik a flasht, de még mindig él.

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#36
Csak, hogy étudd, már két éve voltak 5 megapixel fölötti kamerák a telókba, te tavaly már voltak 10 megapixelesek is.
Ne az Iphone 2-3 megapixeles kamerájából indulj ki...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#35
Gondolom észrevetted, hogy nem hozzád beszéltem...

Az, hogy igénytelen vagy a te problémád, én szeretek minden lehetõséget megtekinteni, mielõtt azt mondom nem kell. Ne más döntsön helyettem, mert az a rendszert már nem éljük...

Az anti-winnie brigád másodikszámú képviselője.

#34
31-es komment: Ha Neked kell, akkor az azt jelenti, hogy masnak is?
Szerinted hany iPhone tulaj dolgozik az epitoiparban?😊

http://gaborszantai.co.uk/

#33
A hardver szvsz most is nagyon jo bennuk, ami miatt nem valtanek az az egyelore gyenge AMarket, illetve az iPhone-hoz viszonyitva katasztrofalis touchscreen.

http://gaborszantai.co.uk/

#32
es nyilvan te voltal a kivitelezo is... es notebookkal vested be a falba a csoveket... a kurva eletert ennyire szuklatokoruek az emberek?
#31
Az a baj az antiApple-fanokkal, hogy mert nekik kell valami, akkor nem tudjak elfogadni, hogy masnak nincs ra szuksege...

Erted mar, hogy mindenek minimum ket oldala van, ami nem gomb (de mivel a gombot is apro sikidomok alkotjak, ezert annak is tobb oldala van😉)?

http://gaborszantai.co.uk/

#30
Nem tudom, epiteszkent soha nem kellett MMS-t hasznalnom, notebookkal jartam epitesi teruletre muszakivezetni, mert a telefonomon nem futott az ArchiCAD.
A projektvezetonel meg volt kis Canon kompakt archivalni, a kepeket meg elkuldte a kontenerbol, mert a telefonnal keszitett kritikan aluli kepen semmi nem latszott.

http://gaborszantai.co.uk/