129
  • FlyingV
    #129
    ez igaz, viszont ez megint az olcsó notebook esete, nem vagyok annyira gazdag, hogy olyat vegyek, ha érted.. :)
  • FlyingV
    #128
    az egyszerű embernek sokmindenki tűnhet őrültnek.
  • FlyingV
    #127
    sok igazság van mindkét tábor mondanivalójában. csak azt nem értem, miért kell az olyan dolgokat tagadni, minthogy az Apple alapjaiban változtatta meg/fordította ki a sarkából mind az mp3/internetes (zenei) szolgáltatások világát, valamint a felsőkategóriás (most már közép is) mobiltelefonokét. valamint, hogy épp, hogy nem drágák a termékeik, csak persze sokan a kezdőárat nézik, nem a végösszeget (érdekes, a telefonos esetben pont fordítva van, ott meg szépen félremagyarázzák ugyanezek, ugyanazt, csak kicsit máshogy).

    és persze, sokaknak ugyanúgy nem egy almás cucc a legjobb választás, de ez így is van rendjén.

    Steve Jobs meg korunk számítástechnikájának (bár minek óvatoskodni, az egész számtech történelemnek) az egyik legnagyobb alakja, emberileg olyan, amilyen (hasonló típus vagyok, nekem szimpatikus), de az meg egy másik oldala a dolgoknak.
  • Zoliz
    #126
    Ezen az emberen látszik, hogy őrült, de egyes csoportok az ilyet zseninek nevezik..
  • Julius Caesar
    #125
    Igen, de a Nokia meg a Samu fele annyiért basz át.

    Még mindig jobb, mint ha teljes áron baszna át, nem?

    Csak hogy fessem a falra az ördögöt.
  • narumon
    #124
    Nekem pl a netbook a napi munkaeszközöm. Jah, hogy neked már megint nem ez kell meg nem erre van szükséged? Lehet hogy attól még jó ötlet én pl áldom azt aki kitalálta.
  • narumon
    #123
    " SZÉP DOBOZBAN csomagolt eszközöket árul, és nem mellesleg hülyének nézni a felhasználóit és megmondja, kinek mi kell és mi a jó."

    Mondjuk ebből a szempontból nézve akkor pl a konkurens mobilgyártók teljesen palira veszik az ügyfeleiket olyan touchscreennel adnak el telefonokat ami után egy jobb érzésű marketing szakember felköti magát. Ezekről miért nem beszélünk soha amikor az apple marketinggépezete kerül terítékre. Miért nem beszélünk az ominózus nokia reklámról ahol mindenféle csillivillit igérnek majd amikor a kezedbe veszed a telefont rájössz, hogy kurvára átvágtak, de a samsung reklámokban is repkednek a featureök meg a hibátlan képernyőnavigáció, de amikor a kezedbe fogod a telefont akkor megint csak kiderül, hogy átbasztak mint az atom, és ezt hiába adják akár fele áron, akkor is csak egy átbaszás.
  • narumon
    #122
    "(mondjuk elösszőr csak nem leszu flash, ezzel már meg is szivatták a Mac tulajokat, nincs youtube, meg semmilyen flash alapú videómegoszto néztegetés, + egy csomó flash alapú oldal meg sem fog jelenni...aztán majd esetleg nem lesz PhotoShop a Mac gépekre.... meg a PDF-el is lehetnek problémák, ui. az is Adobe.."

    Megint egy ember aki nem látott közelről iphonet. Van youtube, és én eddig nemigen találkoztam only flash oldallal. PDF-el meg csak akkor lesznek problémák ha máshol is, ugyanis, rengeteg pdf olvasó van (természetesen az iphone is olvassa gyárilagm de nekem asztali pcn is a foxit van fent mert sokkal gyorsabb és kisebb mint az adobe reader.) Szóval megint jönnek azok a hülyeségek amiknek köze sincs a valósághoz.
  • Ulkesh
    #121
    Olyan alkalmazásokra gondolok amik kihasználják a proci lehetőségeit, videókonvertáló/vágó alkalmazások, grafikai programok filterei, 3D render programok stb.

    "vered-e a fejed a falba, amiért a legó pc-d van…"

    Amikor megvettem és második készlet Corsair ram is hibás volt, akkor enyhén igen.

    Egyébként meg pár dolog kivételével nincs vele gondom, de már írtam, hogy nem hívnák ki versenyre egy Mac Pro-t :D

    A régi Mac Pro-mat anno 650 eFt-ért vettem, 3,5 év alatt a sokszorosát kitermeltem vele és amikor eladtam 450 eFt-ot kaptam érte. Ebből a pénzből egy forint többletköltség nélkül vettem mostani gépemet.
    Ezért viszont 3,5 év múlva szinte semmit nem fogok kapni, míg aki megvette a Mac Pro-t még akkor is 100-150 eFt-ért el tudja majd adni. Ennyi a különbség a két gép között értékben és időtállóságban.
  • pixx
    #120
    A netbook az egy vicc, 100 dollár pc-ne indult, aztán rájöttek, hogy nem tudják megcsinálni olyan olcsón. Az átlagember meg rá is kapott ennyi.
    Amúgy átlagban 4-5 óra, bár a mostaniak, már 7-8 órás üzemidővel nyomulnak, ahogy hallottam...
  • pixx
    #119
    Neked mi a valós alkalmazás? Írj ide egy progit vagy valami....

    Másik kérdésemre nem válaszoltál, hogy vered-e a fejed a falba, amiért a legó pc-d van...
  • Ulkesh
    #118
    Már próbálták, de a 3-4 óra üzemidő eléggé lehangoló :D
  • Ulkesh
    #117
    "Ide linkeltem neked a múltkor egy HP 6 magos i7-est, 9 giga memóriával, meg nem tudom hány terrás winyóval 1850 dollár körül van az ára. Tudom a 8 magos Macpro ennél olcsóbb…"

    Valós alkalmazásokkal tesztelj le két munkaállomást i7-tel és Xeon-nal…
    Nem véletlenül adja a HP is még az Apple-nél is drágább áron a Xeon munkaállomásait.

  • Ulkesh
    #116
    ""Néha nem ártana ici-picit utánaolvasni, mert akkor nem írnál blődségeket."
    Örülök, hogy apple termék alatt nálad csak a macpro létezik :) Valahogy hirtelen elfelejtetted az ájfónt meg az ájpedet, amelyre sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy naprakész hardverkomponensei vannak, és azok is hiányosak"

    Valami azt súgja, hogy a te ismereteid a hiányosak :D
    Esetleg mondhatnál valami frissebb hardvert, a Snapdragont ne erőltesd, mert az nem annyira ellenfél még az iPhone-nak sem, nemhogy az iPad-nek :D

    "De szerinted miért csinált az apple ennyire csicsás GUI-t"

    Láttad te már a Vista meg a Windows 7 UI-ját??? No az csicsás.

    "Egyébként az OSX-el alapvetően semmi bajom, azt leszámítva, hogy az elmúlt pár évben a fejlesztések, amelyek miatt anno az lett ami, a megbízhatóság és az effektív munka segédeszköze, ma ez egyre inkább háttérbe szorúl és a csicsára, dizájnra mennek rá"

    Szerintem kezdjél egy picit olvasgatni a témában mert piszokul nem vagy képben :D

    " Ezzel párhuzamosabban, egyre kötöttebb lesz a rendszer"

    Miben kötöttebb, mint a Windows?

    "Megint nem a termékkel van bajom, hanem az apple hozzáállásával a dolgokhoz. "

    Inkább veled, meg az igen sekélyes ismereteddel a témában van a gond :D
  • pixx
    #115
    Ha a netbookra telefon os-t dobnának biztos ott is szakítana az atomon...
  • G_ArchAngel #114
    Olvasnivalo 1
    Olvasnivalo 2

    Picit gondolkodni kell majd, mert osszetett lehet az informacio...
    Azzal meg nem kell jonni, hogy Appleblog, mert kap az Alma es Steve a sracoktol hideget-meleget, nem olyan elfogultak, mint az atlagos Win- es Apple-Fanboyok:)
  • pixx
    #113
    "Csak addig tűnik drágának, míg a lego megoldásokkal hasonlítod össze az árakat. Ha brand gyártó azonos termékével, akkor gyakran még olcsóbbra is jön ki"

    Gondolom te is ütőd a fejed mindennap, mikor leülsz a 6 magos lego pc-den osx-t nyomatni...
    Ide linkeltem neked a múltkor egy HP 6 magos i7-est, 9 giga memóriával, meg nem tudom hány terrás winyóval 1850 dollár körül van az ára. Tudom a 8 magos Macpro ennél olcsóbb...
  • G_ArchAngel #112
    "Egyébként az OSX-el alapvetően semmi bajom, azt leszámítva, hogy az elmúlt pár évben a fejlesztések, amelyek miatt anno az lett ami, a megbízhatóság és az effektív munka segédeszköze, ma ez egyre inkább háttérbe szorúl és a csicsára, dizájnra mennek rá, mert sokkal többet kereshetnek az 1 bites júzereken, mint a profikon."

    WTF?
    Lattal Te OSX-et? Windows7-hez kepest annyira letisztult es spartai, hogy kavet kell inni melle, mert elalszol...
  • Darth Sith
    #111
    "Néha nem ártana ici-picit utánaolvasni, mert akkor nem írnál blődségeket."
    Örülök, hogy apple termék alatt nálad csak a macpro létezik :) Valahogy hirtelen elfelejtetted az ájfónt meg az ájpedet, amelyre sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy naprakész hardverkomponensei vannak, és azok is hiányosak. A kommentben én főleg ezekre fókuszáltam, mivel az apple bevételének nagy százalékát az ipod, iphone és társai teszik ki.

    "Az OSX esetén meg mennyivel nézi hülyébbnek a felhasználót mint a Windows? Azért mert nem ostoba semmitmondó hibaüzenetei vannak, vagy azért mert gyorsabb és kényelmesebb a használata, vagy azért mert rendszer szinten tud olyan funkciókat amit a Windows max külsős segédprogramokkal nagy nehezen?"
    Semmit mondó, az attól függ kinek, neked lehet, másnak nem. Nagyon jól tudom, hogy unix alapú és lehet benne terminálban mókázni, de szerinted miért csinált az apple ennyire csicsás GUI-t, ha valójában azt akarja, hogy terminálban kódoljanak a felhasználók? A felhasználók hány része tudja szerinted, h egyáltalán létezik olyan, hogy terminál? és az ő hány részük, tudja egyáltalán használni, hmm?

    Egyébként az OSX-el alapvetően semmi bajom, azt leszámítva, hogy az elmúlt pár évben a fejlesztések, amelyek miatt anno az lett ami, a megbízhatóság és az effektív munka segédeszköze, ma ez egyre inkább háttérbe szorúl és a csicsára, dizájnra mennek rá, mert sokkal többet kereshetnek az 1 bites júzereken, mint a profikon. Bár elgondolkodtató, hogy az elmúlt 20 évben, a profi felhasználók miatt jutott oda az apple ahova és lett egy olyan neve amilyen, ehhez képest, az elmúlt pár évben pont őket kezdik el a legjobban hanyagolni, és állnak át csicsás, eladható termék gyártására. Ezzel párhuzamosabban, egyre kötöttebb lesz a rendszer, egyre jobban eltűnik a szem elől minden és lassan olyan lesz az egész felülete mint az iphone-é, és talán a mélyből vérthugyozva elő lehet varázsolni a különböző funkciókat, ha nem akar az ember terminálozni, később meg le is tiltják őket, hisz a júzernek jobb, ha nem tud hozzányúlni.
    Megint nem a termékkel van bajom, hanem az apple hozzáállásával a dolgokhoz.

    Win alatt is nagyon sok mindent meglehet csinálni, csak nem biztos, hogy 2 klikkelés lesz a start menüben.
  • Ulkesh
    #110
    "Hanem maga az apple filozófia, hogy drágábban(hatalmas extra profit), egy generációval régebbi komponensekből összerakott, SZÉP DOBOZBAN csomagolt eszközöket árul, és nem mellesleg hülyének nézni a felhasználóit és megmondja, kinek mi kell és mi a jó."

    Gondolom a Core i5 és i7 egy generációval régebbi, meg az is elég régi megoldás volt, hogy Nehalem alapú Xeon procit 2 hónappal hamarabb szállított az Apple-nek az Intel, mint bármelyik másik gyártónak. Néha nem ártana ici-picit utánaolvasni, mert akkor nem írnál blődségeket.

    Az OSX esetén meg mennyivel nézi hülyébbnek a felhasználót mint a Windows? Azért mert nem ostoba semmitmondó hibaüzenetei vannak, vagy azért mert gyorsabb és kényelmesebb a használata, vagy azért mert rendszer szinten tud olyan funkciókat amit a Windows max külsős segédprogramokkal nagy nehezen?
    Azért eléggé amatőr hozzáállás egy BSD Unix alapú rendszert így jellemzeni a Windows-sal szemben :D
  • Ulkesh
    #109
    "De ettől függetlenül, nem egy topicban ki lett már tárgyalva, hogy az apple gépei, igenis drágábbak a teljesen megegyzező felépítéső brand gépeknél. Ez az az árrés, ami miatt mindig is húzza mindenki a száját. "

    Ezt egyetlen egyszer sem sikerült bizonyítani, mert mindig más, a vitapartnernek szimpatikusabb megoldást próbált felhozni, ami még véletlenül sem egyezett meg az Apple termékével.
    13"-os géppel szemben lehet 15"-ost versenyeztetni, mert sok esetben olcsóbb lesz, de más gyártó hasonló, alu burkolatú, világító billentyűzetű stb. 13"-os gépe, vagy 15"-os kategóriában a hibrid videóalrendszerű hasonló felépítésű és tudású gép egyáltalán nem lesz olcsóbb, sőt sokszor jóval drágább.
    Az meg érdektelen, hogy neked kellenek-e ezek az extrák, mert az adott árban ezek benne vannak, ha neked erre nincs szükséged, akkor valóban választhatsz a konkurens termékek közül olcsóbbat, de az már nem azonos termékkategória lesz, így az áruk összehasonlítása értelmetlenné válik.
  • CamelX
    #108
    Látom megy a rinya a 180 ezren már megint :) szerintem tök felesleges függetlenül venni okostelefont, de még kártyásan is, ugyanis a 3G-é a főszerep. Kivéve persze annak, aki olyan helyen lakik h üzletek veszik körül, és véletlenül se szeretne onnan kimozdulva email-ekre vagy internetre rákukkantani :D
  • Szefmester
    #107
    de szépen fogalmaztad meg a véleményem.. lehet ezért bírom a Sitheket mert egyre jár az agyunk? XD
  • Szefmester
    #106
    "Az Apple vezetőjét egyaránt nevezik látnok zseninek és bizalmatlan egoistának, aki a cégét úgy vezeti, mintha az egy szekta lenne. Az igazság általában a két véglet között van. Vagy mégsem?"

    Egy zseni aki rájött hogy terelgesse szektái báránykáit ahogy a paraszt a birkákat a réten.. :P
  • Darth Sith
    #105
    "Csak addig tűnik drágának, míg a lego megoldásokkal hasonlítod össze az árakat. Ha brand gyártó azonos termékével, akkor gyakran még olcsóbbra is jön ki."
    Miért gondolod azt, hogy a "lego" megoldás nem lehet közel sem annyira jó, vagy jobb mint egy brand gyári gép? Ha megfelelő körültekintéssel választjuk ki a komponenseket igenis lehet olyan jót, sőt jobbat is összelegózni, és nem kell hozzá túl nagy tehetség. Kis google, csavarhúzó, kábelkötegelő.
    De ettől függetlenül, nem egy topicban ki lett már tárgyalva, hogy az apple gépei, igenis drágábbak a teljesen megegyzező felépítéső brand gépeknél. Ez az az árrés, ami miatt mindig is húzza mindenki a száját.
    Senkinek sem az a baja, h valaki apple terméket használ. Hanem maga az apple filozófia, hogy drágábban(hatalmas extra profit), egy generációval régebbi komponensekből összerakott, SZÉP DOBOZBAN csomagolt eszközöket árul, és nem mellesleg hülyének nézni a felhasználóit és megmondja, kinek mi kell és mi a jó. Ez zavarja a legtöbbünket, nem az, hogy valaki apple terméket használ, mert szive joga, kinek a pap, kinek a paplan. :)
    Csak az az üzletpolitika, amit az apple képvisel, az bicskanyitogató.
  • G_ArchAngel #104
    Azert nem veletlen, hogy az MS emberei is Almas gepet hasznalnak, persze nem OSX-szel:)



    LINK

  • Ulkesh
    #103
    "Azt az egyet felejtitek el, hogy az eladott példányszám, nem egyenlő közel sem a minőséggel. Üzleti szempontból sikeresek az apple termékek, de ha technikailag, ár/érték arányban hasonlítjuk össze a konkurencia termékeivel, nem mindig jönnek ki nyeretsként."

    Ez az ami nem igaz.
    Csak addig tűnik drágának, míg a lego megoldásokkal hasonlítod össze az árakat. Ha brand gyártó azonos termékével, akkor gyakran még olcsóbbra is jön ki.
    (A hasonló termék alatt ne csak a nyers hardveradatokat nézzed, hanem a kialakítást, szoftverkörítést, felhasznált anyagokat stb.)
  • Ronny
    #102
    "Ettol fuggetlenul a Windows is jobban fut egy MBP-n, mint azonos kiepitesu nem Apple laptopon."

    Esetleg titokban a windows-t is az Apple gépeire optimalizálták? Kezd olyan lenni az egész, mint valami szekta...
  • Lowosan
    #101
    "Valami pedig van. Most néztem épp, hogy iPad már 1 millió talált gazdira, iPad 3G 300 000 darab egy hétvége alatt.
    Hát akkor viszont az Apple termékei tényleg jók. :)"
    Ne a számokból következtess minőségre, 4 év után újraválasztotta a nép az mszp-t, mégis szarok voltak.
  • Darth Sith
    #100
    "Neked is konnyebb ugy oltoznod, hogy a baratnodnek tetszen, minthogy minden nonek a kornyeken:)"
    Ez tény, de egy nő be is korlátozza ezt, míg ha szabadon él az ember, úgy és azt tesz, ahogy kedve tartja ;)

    "Ezen a bolygon pedig a penz fontosabb meg a lelegezheto levegonel is."
    Attól még, hogy ez tény, nem emelném ki pozitívumként. Sokan mérik a sikert zöldhasúakban, de nálam nem ez az ember sikerének a mércéje.
  • Darth Sith
    #99
    "Valami pedig van. Most néztem épp, hogy iPad már 1 millió talált gazdira, iPad 3G 300 000 darab egy hétvége alatt.

    Hát akkor viszont az Apple termékei tényleg jók. :)"

    Azt az egyet felejtitek el, hogy az eladott példányszám, nem egyenlő közel sem a minőséggel. Üzleti szempontból sikeresek az apple termékek, de ha technikailag, ár/érték arányban hasonlítjuk össze a konkurencia termékeivel, nem mindig jönnek ki nyeretsként. Egyértelműen vannak dolgok amelyekben jobbak az apple termékek, de rengeteg negatívumuk is van. Ahogy ez a többi termékre is igaz. A nagy különbség az, amiért általában megy a szókarate, hogy az r=1 júzereknek ezek a negatívumok nem igazán tűnnek fel, mert sosem használtak olyasmit amiben benne voltak ezek a pluszok, vagy ha használtak is ilyen eszközt, sosem volt igényük ezekre a funkciókra. Viszont aki használta ezeket és megszokta, tulajdonképpen default-ként gondol ezekre a funkciókra, azokat kiveri a víz, hogy ennyi pénzért még a lehetőséget se kínálja fel rá az apple, hogy használhassa. Nem az, h egy eldugott almenüpontban, hanem sehol, a lehetőség sincs meg rá.
    De a nagytöbbség r=1 júzer, ezért sikeres az apple. De ebből nem következik az, hogy jó termékeket gyárt, csak üzleti szempontból sikeres termékeket.
  • MacropusRufus
    #98
    jogos a youtube az a H.264-et használja.
    mondjuk a liveleak-et nem tudom, a rendszerem siránkozott, hogy kellene neki az új flash, hát megkapta. Azóta megy az is.
    De a flash tartalmú oldalak, esetleg a 100%-ban flash-ből álló oldalakkal lesz némi bibi.
  • Julius Caesar
    #97
    Mostanában sok az apple cikk. Nem gond, csak megjegyeztem.
  • G_ArchAngel #96
    A Mac nem attol jo, hogy Intel, PPC, vagy talan AMD lesz a jovoben, hanem attol, hogy az oprendszert hozzaterveztek a hardverhez. Nem kell megfelelnie sokmillio konfiguracionak, mint ahogy a Windows teszi.
    Ettol fuggetlenul a Windows is jobban fut egy MBP-n, mint azonos kiepitesu nem Apple laptopon.

    Neked is konnyebb ugy oltoznod, hogy a baratnodnek tetszen, minthogy minden nonek a kornyeken:)

    Jobs szemelyisegerol mar sokan irtak jot es rosszat is - egy teny, hogy akikkel kib@szott, azok is tisztelettel beszelnek rola. Lehet, hogy zsarnok, lehet hogy nagy az egoja, de amihez hozzanyult, az arannya valt.
    Ezen a bolygon pedig a penz fontosabb meg a lelegezheto levegonel is.

    Az Adobe CS programok fele OSX-re megy. Marmint, amiert penzt fizetnek.
    Ha az Adobe tobbet nem fejlesztene OSX-re, akkor meg Te is megtudnad venni a reszvenyeiket, olyan gyorsan leesne a papirok erteke.
  • pixx
    #95
    Állítólag a youtube, meg a többi videós oldal megy, mert azok már mást is használnak, nem csak flasht...
  • MacropusRufus
    #94
    Azért egy kérdés: kik engedhetnek meg magunka egy vasat közel fél milláért?
    Hát nem az átlagok.
    Régen még elfogadható volt a válasz, hogy az egy jó gép, de ma ez már felejtős, ui. ha a Mac jó akkor ugyan olyan jó bármelyik Intel platfromos gép, ui. az új MAc vasak Intel platfromuak.
    Az, hogy Jobs, hogyan vezeti a cégét, kinek mi köze? Hány olyan magyar vállakozót tudunk akik még csak nem is fizetnek az alkalmazottainak?
    Szóval ő így vezeti, ha valakinek nem tetszik, akkor lépjen ki. Ha nem tetszik a tárgyalási stílusa akkor nem kell vele tárgyalni. Sztem ez ilyen 1xü.
    Aztán vagy a Jobs hátrál meg vagy semmi nem fog történni, mert azt kikzártnak tartom, hogy a cégek nem tudnak túllépni rajta.(mondjuk elösszőr csak nem leszu flash, ezzel már meg is szivatták a Mac tulajokat, nincs youtube, meg semmilyen flash alapú videómegoszto néztegetés, + egy csomó flash alapú oldal meg sem fog jelenni...aztán majd esetleg nem lesz PhotoShop a Mac gépekre.... meg a PDF-el is lehetnek problémák, ui. az is Adobe...)
  • pixx
    #93
    Persze dzsunka pc alkatrészekből...
  • pixx
    #92
    Ja láttam a választ, beszédes. Nem volt pénze MacPro-ra ezért összerakott egy hasonlót olcsóbban...
  • pixx
    #91
    Mivel most ide írogatunk, én is te is, ő is nem néztem arra felé...de kösz...
  • G_ArchAngel #90
    Masfel oraja valaszolt abban a topicban, ahol ez eloszor felmerult - picit legyel korultekintobb, mielott felelosegre vonod...