1029
...12 megapixeles optika, HD minőségű videófelvétel, Dolby Digital...
  • zazenke
    #309
    csak azért "kutakodok" vásárlás előtt mert sikerült összeszedni a lóvét ami az én anyagi helyzetembe nem volt olyan egyszerű , és most nem akarok mellé nyúlni mert nem lesz esélyem utána másik telót venni egy darabig.Próbálok minden buktatót kiszúrni. Ilyen volt pl a a sötétbe makrózás kérdése is pár napja . Azt se véletlen tettem fel mert én samsung wave-el (s8500 ami zászlós hajó ) egyszerűen nem bírtam megcsinálni sem én se haverom akié a teló , pedig először arra pályáztam .
    Az ipone 4 meg az ára miatt eleve kiesett .Most a nokiát kutatom de saját véleményem nincs mert nem bírom tesztelni vásárlás előtt sajna . A bugok csak használat közbe jönnek ki
  • ajem kisa
    #308
    Saját tapasztalat nekem sokkal többet ér!
    Tény, hogy vannak hibái, de az ovi nemrég frissített, a pendriveból (4ből 4et felismert) nemláttam hibát, a gombok nálam rendben vannak (najó talán a hangerő gomb kicsit holtteres)!
    Az mp3-ban tényleg nincs (még) lista csak albumból, a foto és hangküldésnél nálam a helyére rakja a telefon, a fájlokat nemküldtem a telómra, hanem leszedem a telóval a netről vagy nemtudom, hogy milyen fájlokat akar küldeni rá!?
    Nem elég a 3 főképernyő? Akkor lépjen rakjon rá alkalmazás "gombot" és onnan elér mindent, ugyanott van mintha lapozna! Legalábbis érintés számát illetően...
    Az ébresztést nempóbáltam mert némára rakom este a telót és csak a favoritba pakolt emberek hívását rakom csörgésre ha valami sürgős dolog jönne közbe...
    Az is igaz, hogy az ovi store-ban van olyan progi ami valakinél igen, van akinél nem műxik rendesen (ezt a kérdést énis feltettem ezelött, hogy "miért?")!
    De azt amit a nokia most tervez az nemrossz egyáltalán, az okostelóknál levannak maradva ez tény, de azt sem kell elfelejteni, hogy eléggé belehúzott és azért feldobott néhány magaslabdát!
    És 2011-re vannak még igéretek!
    Nyilván vannak olyan emberek akiknek soha semmi nemjó, mert ő biztos jobbat tudott volna összehozni, de "Magyarország 10millió kisbíróból áll" (tudom, hogy az idézet nem agressziv módban van és nem is a tiéd), csak azért nekem pl. sem a ios, sem az android nemjött be...
    Mindegyiknek vannak gyenge pontjai, és a többiek inkább annak örülnének, hogy van konkurencia, és talán(!!) olcsóbb lesz a saját kedvence is (bár sajna már ez nemígy megy!)!
    Ha én egy tesztet olvasok, vagy nézek, akkor nekem fontos, hogy ki az aki írja, mert azért a szövegből lejön az, hogy milyen "fan"?!
    Ugyanaz, mint a videókártya és a procik közt...nevetséges, hogy mert az intel azé' jobb, me' intel és 3x annyi...vagy a fizix és dx11 és a sok parasztvakítás...
    Ezt ugyanúgy eljátssza a telefongyártó is, 1ghz...2mag...najó, ha valaki erre gerjed, én maradok a logikánál, és a tapasztalatnál...!:)
    Hálistennek nekem a barátaim is kinőtték azt, hogy "te jobb haverom vagy, mert te szívsz és almád van, vagy ablakod..."!
    A lényeg, hogy mielött elhinnél valamit, azért teszteld le!;)
    Én teljesen megvagyok vele elégedve! 9/10
  • zazenke
    #307
    Ezt a hozzászólást egy másik fórumról másoltam ide . Szerintetek is ilyen a teló ? :"Hali!
    Nem szeretnék beleszolni ebbe a vitába ami kialakult, de az tény, hogy a telefonnak rengeteg hibája van, és nem is inkább sym, hanem csak egyszerűen "Nokia". Régen amennyire megbízható, stabil készülékeket dobott piacra, most olyan sz@rokat. Nokiáéknál mindig egy kicsit módosítani kell valamin, nehogy olyan legyen, mint valamelyik másiké. Pl.: mail nem az üzenetek között van, kamera beállításai 3 részre vannak osztva, "csak" 3 főképrnyő van. Nekem annakidején mikor vettem a SE D750-em, fel se kellett lapoznom a kézikönyvet, mert mindent megtaláltam elsőre, annyira egyértelmű volt. Persze tudom, hogy összetettségében nem mérhető a két telefon. Én bennem már akkor kezdett megborulni a bárány a Nokia-val szemben, mikor apám egy régebbi telefonján egy óra mókolás után sem találtuk meg, hogy hol kell bekapcsolni az infrát, mert nem abban a menüben volt, ahol a kapcsolatokat állítod. Reméltem, hogy mára a Nokia is felnőtt, de én is úgy vettem észre, hogy nem. Persze iPhone-t nem vennék ehelyett, mert ismerőseim közül soknak van, és hát.... Lehet, hogy stabil, de egy csomó szolgáltatásban a nyomába se ér az N8-nak.
    Amúgy az is igaz, hogy OviStore-on vannak olyan alkalmazások amik vagy fel se mennek, vagy hazavágják a telefon sw-ét. Ezt azért nem kellene megengednie a Nokia vezetőségének.
    De ha már hibákat kell említeni:
    - nekem is lötyög a bill. zár gomb + hangerő gombok (ezzel az indokkal nem fogják garba cserélni)
    - OviMaps nem hajlandó tervezni, pedig GPS vevője jó a készüléknek, mert a fényképekhez elmenti a geotagget
    - frissíteni OviSuit-el a ami napig nem sikerült, egyszerűen nem csatlakozik a szerverhez
    - zenetár nem látja azokat az MP3-akat, aminek nincs kitölteve ID3 Tagje (az is egy vicc, hogy csak előadók/albumok szerint lehet benne válogatni, miért nem lehet betalózni, mint egy fájlkezelő és fájlonként vagy könyvtáranként hozzáadni amit hallgatni akarok??? miért kell ehhez egy third party sw????)
    - ha BT-n küldök a laptopról bármilyen fájlt a telefonra, a csevegések közé teszi be!!!!!!!??????? És nem lehet kimenteni külön mappába!!!
    - nem hajlandó bármilyen pendrive-ot kezelni, válogat, LOL (szerintem egy ilyen árfekvésű készülék ne válogasson!)
    - ja és a legjobb: volt olyan, hogy kikapcsolva ébresztett, viszont a "gombok" nyomására nem reagállt a képernyő, mindenki felkelt a lakásban mire el tudtam kussoltatni."
  • ajem kisa
    #306
    Nemtudom, de a nokia beígérte, hogy lesz ilyen!:P
    Mindegy, nemfogunk összeveszni, pár napon belül kiderül!:)

    #305
    Van több ilyen teszt a jutubon, de úgy is jött ki a teló, hogy ellenálló gorilla kijelző! Nekem ~3hónap után nincs 1 karc sem rajta (mondjuk a filmet nemrég szedtem le, de az is csak a szélén volt már buborékos mert vigyázok azért rá!)!
  • KraZ
    #305


    Szerintetek?
  • Dj Tommy
    #304
    A fekve tárcsázáshoz azt írta, hogy csak egy móddal érhető el.
  • ajem kisa
    #303

    Végre lesz fekvetárcsázás!:D
  • Örm
    #302
    Egyébként ha bemész bármelyik Nokia szervízba a garancia jeggyel felteszik a gyári szoftvert a szolgáltatós helyett! Nem kell többet várni rájuk:)
  • Dj Tommy
    #301
    Legyen igazad, mert N95-nél pl, betartották a 2-3 hónapos késést szoftver ügyileg a szolgáltatók.
  • Örm
    #300
    Állítólag együtt fog jönni a szolgáltatós verzió is a függetlennel! Ha nem akkor bemegyek a Lövőház utcai Nokia szervízbe a garanciajeggyel megmondom, hogy fagyogat a telefon és ők felteszik az új firm-et!
  • tyler14
    #299
    Sziasztok!
    Szeretném megkérdezni hogy a telefon van ez a kamera, beállitás közben expozíció beállitás fel húzom teljesen és akkor kivilágosodik a kép de ha lefényképezi a tárgyat akkor meg sötét lessz a kép olyan mintha nem állitotam volna semmit az expozíción.
    kérdés h neketek is ilyen vagy ez hiba . tegnap elött vettem a készüléket.
    köszönöm elöre is a választ
  • ajem kisa
    #298
    nokia-n8-pr1-1-firmware-v13-15
  • Dj Tommy
    #297
    Remélem a PR1.1-s frissítés, hamar megérkezik szolgáltatós telokra is.
  • ajem kisa
    #296
    Már történik valami, mert a fészbúkon is irtak a nokiánál, hogy hamarosan, meg itt egy kép is...
  • Dj Tommy
    #295
    Láttam én is a beta labsos alkalmazásokat, a bigscreen alkalmazás tényleg hasznos, csak kár, hogy nem hdmi csatos tv-m van, így én nem veszem hasznát.

    Másik dolog ami tetszeni szokott, hogy elavult az N8 hardware.
    Szerintem meg pont jó.
  • ajem kisa
    #294
    Szerintem is mindent tud amit kell tudnia egy mostani okostelefonnak, sőt a multimédiás része elég erős!
    A böngészés az ami karcsú, mondjuk nemmintha nembírnék ki 8-10órát net nélkül, de pl. tegnap a fogorvost a kocsiból néztem ki, hogy mi a címe, és a gps-el hozzá...(bár ezt nemcsak a nokia tudja!)
    Nekem is az aluház, a 12mpx és a hdmi (amugy is nokiás vagyok) érdekelt, a gorilla kijelző és a 16gb az összes lehetőséggel csak hab a tortán, főleg, hogy 1 éves előfizuval ~2,5 hónapja csak 99€-t fizettem érte (mostmár van 9€-ért is de nem ua a csomag)!
    A nokia beta labs csinál jó alkalmazásokat a telóra, bár egy idő után mintha bekavarna, most volt megint egy hard resetem, azóta leszedtem a battery widget-et, és 2 nap múlva töltés után maradt a 70%-on...szoval vannak progik amik nemstabilok! Van más helyettük!:)
  • Dj Tommy
    #293
    Majd megnézem, amúgy még egyszerűbben is el lehet jutni, beírod a hívás részbe a *#0000# kódot és előjön az Eszközfrissítés, ott meg opciók->frissítés ellenőrzése.

    Nem tudom ki hogy van vele, de számomra az N8, pont az a telefon amire régóta "vártam".
  • ajem kisa
    #292
    Ennek örülök!:)
    De a frissítést nem az ovi-n nézd meg, hanem a telón a beállitások/teló/ott a 9. pont (nekem nem magyar)!
    De az alkalmazások menüben is van egy update ikon nálam, van aki nemtalálja...úgyhogy ha nem, akkor az egyes pont!:)
  • Dj Tommy
    #291
    Én ovi suite-on néztem, nekem nincs semmiféle frissítés még, igaz T-s a telo, mondjuk eddig nincs gond a teloval.
  • ajem kisa
    #290
    Van egy 1mb-os update, ez nyilván nem a várva várt, de kíváncsi lennék, hogy nektek gyorsult-e? Azt írják itt-ott, hogy a kamera gyorsabban indul, meg a menüben lépkedés is gyorsult...
    Szerintetek?
  • ajem kisa
    #289
    [URL=http://store.ovi.com/publisher/ViaMichelin]Symbian^3-ra ingyenes a michelin cucc...[/URL]
  • oneal1
    #288
    én már több mint egy hete használom de 1 fagyásom sem volt.
    emailt óránként nézem rajta.
  • zazenke
    #287
    köszönöm jók a képek most már elhiszem hogy jó a fókusza sötétbe is .Olvasgatom közbe a többi fórumot is ahol azt írják ráférne a masinára egy fw frissítés mert van benne több bug is . Ilyen tapasztalata van valakinek esetleg gondolok itt fagyás akadás újraindulás nem működő email kliens stb . Mivel azok régebbi hozzászólások ezért nem tudom azóta mi a helyzet .
  • oneal1
    #286
    Ha már sötétben makró és óra:)
  • ajem kisa
    #285
    Elsőmásodik3.
  • zazenke
    #284
    akkor megnyugodtam köszönöm a választ , ha valakinek esetleg nem fáradtság tölthetne fel egy sötétben makro képet , kíváncsi lennék hogy tűéles e a kép
  • oneal1
    #283
    könnyen állít fokuszt sötétben is, mivel van af segédfény
  • oneal1
    #282
    vakuval mindenképp!
  • zazenke
    #281
    Szeretném megkérdezni hogy a telefon gyenge fényviszonyok mellett tud-e éles képet csinálni makrózni ? Nekem lényeges lenne hogy félhomályba vagy sötétbe is le lehessen fényképezni pl egy gép adattábláját .Sajnos ezt nem mindegyik nagy ágyú telefon tudja megcsinálni hogy sötétbe is beálljon az autó fókusza
  • oneal1
    #280
    pont előtted írták, hogy még nem.

    vagyis annyit hallottam hogy a böngésző biztos frissülni fog, rá is fér:)
  • N8
    #279
    Sziasztok!

    Lehet már valamit tudni az új szoftverről?
  • ajem kisa
    #278
    Én most szereztem egy itouch-ot, ami állitólag ua, csak nincs teló benne!
    De igazából már csak a webes dolgok amik lassúak az s^3-nál szerintem!

    Azt írják a nokiáék fészbúkon meg egy pár oldal, hogy 13.-án jön egy frissítés és febr.-ban egy másik, amiben lesz az a biz. +50 újítás..!
    Remélem nemcsak hitegetés, mert csak egy komment volt tőlük, meg blogokon is csak ennyi volt!
  • oneal1
    #277
    korlátozottabb??

    ios ről váltottam, szabadabb érzés az egész...
    nem vagy itunes-hoz kötve pl.
  • ajem kisa
    #276
    TuneUp
    Én ugyan nemmerem kipróbálni!:)
  • ajem kisa
    #275
    Magyarból 2-es alá!:D
    Értsétek jól, nemrég keltem!:P
  • ajem kisa
    #274
    Most még vannak hibái, de az előző verziókhoz képest villám!:)
    Januárra ígérnek egy nagy update-et, abban sokmindent kijavítanak!
    A netes dolgok lassúak az ios-hez képest, de ígérték, hogy a javitás benne lesz a mostani FW-ben! Sőt 4-5 nagyobb update is lesz 2011-ben!
    Szal azt mondanám, hogy csak a netes cuccok vannak elmaradva, és néhány furcsa logikátlan dolog (pl 1 progi törlése nemtúl egyértelmű, menü/beáll/kieg/hosszan nyomva(enélkül nemis lehet)/törlés)!
    De amellett én nagyon szeretem, most ~2010/9-től nagyon nyomul a nokia az uj főnökkel, és rengeteg olyan dolgot csinál a "nokia beta labs" is, amik nagyon jó és hasznos dolgok kerülnek elő!
    Kicsti lejjebb vannak linkek!
  • Klemice
    #273
    mennyire jó az új symbian rajta?
    ios-nél meg androidnál mennyivel korlátozottabb?
  • oneal1
    #272
    köszi!:D
  • oneal1
    #271
    igazából semmi komolyat, de ez az első telefon amivel már lehet valami kezdeni:)

    természetesen ha nálam van a gép akkor nem a mobillal fényképezek:)
  • ajem kisa
    #270
    Az aláírásodban lévő linket megnézve feltenném a kérdést, hogy mit akarsz egy telefontól?:D
    Jó képek!(lájk)