8196

riftstorm-banner2.jpg

Mielőtt kérdeznél, légyszíves olvasd el ezt a FAQ-t!


PvE Szerver: Zaviel, Blightweald, Gelidra

PvP Szerver: Bloodiron

Megkérek mindenkit, hogy normális hangnemben fórumozzon,
trollkodásért, fórumképtelen magatartásért büntipont / szélsőséges esetben kitiltás jár!
  • Szaruman
    #6835
    Én megnyomtam a cancel gombot (kb 1 éve :D)
  • stromblast
    #6834
    Volna néhány észrevételem: Leszámítva az 50+os parasztokat tetszik a játék. Sikerült megbarátkoznom az expert dungeonokkal, köszönhetően annak, hogy youtubon megnéztem a videókat a bossokról, így tutam mit kell csinálni... Viszont sajnos a játék így sem fog tudni rávenni arra, hogy újabb hónapot fizessek be. Miért? Jópár MMO-t kipróbáltam már, volt amelyikkel hosszabb-rövidebb ideig játszottam, voltak ingyenesek és fizetősek is közöttük. Ezidáig a RIFT volt az egyetlen MMo amit úgy érzem sikerült nagyjából "kipörgetnem"...ezzel semmi probléma nem lenne, ha minezt nem cirka 2 hónap alatt sikerült volna elérnem...2 hónap játék után úgy érzem semmi újdonság nem maradat a játékban amiért érdemes lenne több pénzt áldozni rá, és egy MMO-nál azért ez gáz...Miről van szó? Mivel nem vagyok nagy kocka, így nem játszom éjjel-nappal, ennek köszönhetően az általam játszott MMO-k többségében a karakterem kimaxolása is igencsak nehézkesen ment...nemhogy az endgame tartalommal kellett volna foglalkoznom. Voltak olyan MMO-k ahol a fejlődés, a szintezés nagyon lassú volt, de engem éppen ez tartott bent a játékban, hogy hónapok alatt sem értem el a max szintet. Mi a bajom a RIFT-el? Csupán annyi, hogy 0-ról mindössze 2 hét leforgása alatt elértem az 50-es max szintet, mindezt úgy, hogy napi 2-3 óránál nem játszottam vele többet. A maradék másfékl hónapot pedig az endgame tartalom megismerésével töltöttem, feltuningoltam a karakteremet amennyira csak lehetett, végigjártam az összes expert dungeon-t jópárszor, annyit raideztem, hogy már dögunalmas volt, mindenféle extra planar cuccot megvettem, aminek ereedményeképpen raidezni már nem is volt túl sok értelme. PVP-ni is pvpztem amennyit kedvem volt, bár az annyira nem érdekelt.
    Kérdezem, hogy innentől kezdve miért fizessek pénzt a játékért? Kíváncsi volnék néhány érvre hátha meggyőztök :D

    Egyébként sztem sok mmo hibája ez a hülye soulbound rendszer...persze világos, hogy miért teszik bele...ha jó cuccot akarsz, akkor azt üsd ki magadnak, hiszen ez azért sokkal többb időbe kerül, mintha megvennéd AH-ban. Az idő pedig itt szó szerint pénz...viszont ezzel megölik a játékon belöli kereskedelmet...más mmokhoz képest, ahol nincs soulbound, rengeteg időt töltöttem bizniszeléssel, kész bróker voltam :D...itt szinte semmit...

    A másik hiányosság, bár ezt lehet csak én nem vetem észre, hogy nem lehet tuningolni a ruháinkat...kövezni, upgradelni vagy akármi...

    Na ennyi voltam:D Pár érvet várok a játék mellett :D Ti mit csináltok 50+-on, hogy érdemes tejelni érte???
  • PROGEN1C
    #6833
    Guild ,szerintem nincs ,max pár játékos elszórva .Ingyenes a transfer egyébként. 1 héten egyszer bárhova transferelhető a karakter.
  • inter15
    #6832
    Az Icewatch on kivül egyik szerveren sincs magyar guild ?
  • Hofigalopp2
    #6831
    Attól függ melyiket. Szerintem Alchemyt, Runcraftot mindenképpen.
  • kudi
    #6830
    Szerintetek a szakmáknak van értelme érdemes húzni ?
  • PROGEN1C
    #6829
    Sajnálom hogy lvl 50-en szembesültél evvel... ha érzel annyit a játékban ,és szeretnél raidelni akkor irány a guardian és huzz fel egy karit ...
  • kudi
    #6828
    Köszike a tájékoztatást. Nagyon elszomorodtam.
    Volt ott a szerveremen egy másik magyar is aki szintén csak a google-be beírta a játékot és kidobta a defiant oldalon lévő aeternum és ascended klánokat de egyik sem létezik a játékban, ő is 50-es. A hangover klánt is kerestem de az sincs nem létezik. LVL 50 ig nem volt nehéz eljutni de most fejeztem be és raidelni szerettem volna de ha újra kell kezdeni ..... Áhh pocsék ez így ......
  • PROGEN1C
    #6827
    Minden régi és új játkost szeretettel várunk ! Árnyjárók - Icewatch - Guardian
  • PROGEN1C
    #6826
    Mindemellett csak halkan jegyzem meg ,ha nem a defiant oldalon szerveztetek volna egy guildet hanem a guardianra jöttetek volna ahol a Magyar játékosok 95% -a honol ,egy szervezett guildben ,akkor talán sokkal könnyebb lenne .... ,mondjuk pl.: TS-en megkérdezni ,vagy ne is menjek tovább guildtagokkal instazni.... Ne vegyed offensnek ,és nem szeretném ha sértődés lenne belöle.. ez a privát véleményem csak.
  • PROGEN1C
    #6825
    Nyilván friss 50 esként nem tudhatod a taktokat mindenhol, de nem hinném ,hogy ez kedved kéne hogy szegje..mindig fogsz találkozni idiótákkal... :)
  • Hofigalopp2
    #6824
    Igen, én is arra tippelek, hogy tank vagy haler, ugye azok miatt hal a party egybol...ha nem tudja a taktikot :). Szerintem menj dpsként először és ismerd meg a bossokat.
  • radical
    #6823
    biztos tankot vagy healert. dps fel se tűnne nekik.
  • foxxi
    #6822
    Bocs, az az oldal szar. itt a jó: Rift Dungeon Guide
  • Hofigalopp2
    #6821
    Mit játszol a partiban?
  • foxxi
    #6820
    Azok ostoba kockák, akik azt hiszik az életük(et) határozza meg az a sok 0 és 1es. Ha kirugnak és a csapatleaderre ráírnék hogy hova tegye magát, és a segge helyett az eszét használja.

    Ha guildben vagy, a legegyszerűbb megérned a klántársakat hogy magyarázzák el mit s hogyan, s merre. Ezért is jó a guild. + a mai világban minden mmo kedvelő tudja hogy a PUG-os dungi és instázás a legganébb. Főleg ha még van pár ninja looter is.


    De hogy hasznos is legyek, tessék: Rift Dungeon Guide
  • stromblast
    #6819
    Nos akadt egy kis problémám a játékkal. Ezidáig teljesen jól éreztem magam a játékkal, questeltem, raideztem, nyomtam a normal dungeonokat, chronicleseket...lvl 50+ on úgy gondoltam itt az ideje expert dungeonokban is tiszteletemet tennem...Itt ért az első pofon, ugyanis ezidáig csak paraszt, bunkó emberekbe botlottam. Mivel most kezdtem az expert dunikat nem vok 100%ig tisztában azzal, hogy melyik bossnak milyen spec tactikja van...és ha elb@szok valamit, akkor persze az egész csapatnak annyi...és azonnal le vagyon oltva, ki vagyok kickelve és ennyi...függetlenül attól, hogy akkor voltam ott először..Kérdezem van valahol valami leírás, hogy az egyes expert dungikban milyen taktikát kell alkalmazni stb? Már úgy vok vele, hogy elő sem fizetek ha lejár az acc...a sok paraszt miatt..
  • Hofigalopp2
    #6818
    Defiant oldalon ha jól tudom nincs túl nagy magyar aktivitás. Nem tudom mennyire gearelt az a kari, de ha hosszú távra tervezel a rifttel lehet érdemesebb guardianon indítani egy karit az Icewatchon. Ott most van egy egész szép magyar társaság, raidelünk is rendesen.
  • kudi
    #6817
    Sziasztok szeretnék csatlakozni bármilyen guildhez mert nem találok sehol.

    Defiant oldalon harcolok... Sajnos nám látok itt olyat aki onnan lenne.
    Steampike-on volnék. De ha jól tudom át tudok most menni más szerverre ingyen. Amúgy lvl 50 mage. (Dps) PVE fun ....Valaki kérem segítsen hogy mit tegyek kivel beszéljek...
  • Dava
    #6816
    Hofigalopp2 köszi a választ! Körülnézek kicsit azon az oldalon majd, meg indítottam már amúgy egy clericet Icewatch szerveren már, csak nem volt sok időm belépni eddig.
  • inter15
    #6815
    Hofigalopp - nál a pont :)
  • Hofigalopp2
    #6814
    Illetve, ha van kedved társaságban játszani az Árnyjárók szívesen lát Téged! Játékban és Teamspeaken egyaránt :)! üdv
  • Hofigalopp2
    #6813
    Szuper ha tetszik a játék :)! Szerintem mágusként szintezni a necromancer/warlock/bármi 3. a legjobb választás. Tankoló pet hasznos.
  • Magh
    #6812
    Már sikerült, és közben szépen szinteztem, eléggé megtetszett a játék, pont egy ilyesmit keresgéltem. Kiváló a soul rendszer, bár megint egy tűzmágust sikerült összehozni, mint mindig...
    Közben az is leesett, hogy a dwarf (mittomén mi itt a nevük) a leggyérebb faj, de sebaj, az ugrálás miatt nem fogok mangaelfet indítani.
  • radical
    #6811
    Kik azok?
  • inter15
    #6810
    Közben elcsábultam a világos oldalra. Találtam egy 20+ os magyar guildet , ahol ráadásul régi ismerősökbe is botlottam. Egyébként meg köszönöm a lehetőséget.
  • stromblast
    #6809
    Természetesen, aktívak vagyunk...általában a délutáni/esti órákban vagyunk fent többen...átlag 2-4 player azért van...kevés de több mint a semmi. Az mind1, hogy honnan kezded a játékot, vagyunk páran akik már 50-esek, vannak akik 10-20 körüliek...

  • Hofigalopp2
    #6808
    Szerintem csak a Sanctumos trainernél tudsz, előbb nem. Ha viszont ott próbáltad és nem tudsz, akkor lehet a lite account miatt, de még ezt nem hallottam senkitől.
  • Magh
    #6807
    Rift próbaverzióban nem lehet soult resetelni? A trainernél kéne lennie opciónak, de nuku.
  • inter15
    #6806
    Megalakult már az a guild ? Lenne 1 + jelentkező ,igaz full elölről de az is valami
  • Hofigalopp2
    #6805
    Az elmúlt két hétben sok új játékos kezdte el a riftet és csatlakozott az Árnyjárók csapatához. Ismét guildes szinten csináljuk a 10 fős insták mellett a 20 fős Greenscale Blightot és tervezzük a River of Souls kitakarítását is. Továbbra is várunk mindenkit, akik meg szeretnék ismerni a Rift világát.

    arnyjarok.enjin.com vagy ingame keressetek bárkit nyugodtan
  • PROGEN1C
    #6804
    Árnyjárók - Icewatch - Guardian >> Szeretettel várunk mindenkit !
  • stromblast
    #6803
    Icewatch szerveren defiant oldalon is alakulóban van egy magyar guild...vagyunk már azért páran...Akit érdekel játék közben keressen engem: Stromblast
  • Hofigalopp2
    #6802
    Szia!

    Itt a :http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1272345230&no=832 FAQ linkje, ahol alapvető infót találsz a fajokról, soul rendszerről, riftekről.

    Egy magyar guild van most a játékban, mégpedig Guardian oldalon az Icewatch serveren az Árnyjárók, szóval ha magyar közösséget keresel akkor oda gyere :)! Bárki szívesen látunk, most egyre többen jönnek riftezni, szépen növekszik a csapat.

    Az a jó a riftben,hogy az elején csak class-t választasz, és utána azon belül még van nyolc lehetőséged a különböző soulokkal. Szóval azzól függ, hogy mit akarsz játszani, ha pl. gyógyítani, akkor Cleric vagy Mage, ha tankolni akkor Warrior/Rouge/Cleric, sebezni meg mindegyik tökéletes. Szerintem mindegyik class nagyon szuper, érdemes kipróbálgatni.

    Illetve, ha tudsz angolul akkor itt van egy remek oldal:
    http://rift.mmosite.com/
    Itt guidek/buildek egyaránt vannak, és egyéb jó dolgok is:)!

    Igazából az lenne szerintem a legjobb, ha ingame keresnél meg bárkit az Árnyjárókból ha valamiben megakadsz(50. szint körüli játékost), vagy TS-re is feljöhetsz nyugodtan :)! Ha szeretnéd, PM-ben elküldöm az elérhetőségét.

    Kereséshez "O" betű, aztán search fül és ott a guildhez elég annyit írnod, hogy arny. Így látod kik onlinek, és írhatsz jobklikk/tell-el nekik.

    Lényegében ennyi, üdv a Riftben :)!
  • Dava
    #6801
    Sziasztok!

    Nagyon gondolkoztam, hogy ezt vegyem-e meg vagy az old republicot, de aztán tegnap steamen levitték 6 eurora a rift collector's edition árát, úgyhogy már töltöm is :D Azért nem mindegy hogy 6 vagy 60...

    Tudnátok valamiféle beginner guide-ot linkelni? Nem játszottam soha WoW-ot meg hasonlókat (bár Aion-t játszogatok még mostanában is, de abban se vagypl nagy ász). Normális guidera/honlapra/fórumra gondolok, sok infoval, kaszt leírásokkal, faj leírásokkal, stb :)

    Köszi szépen előre is
  • Hofigalopp2
    #6800
    Az Árnyjárók továbbra is várja friss, illetve régi karakterek jelentkezését egy kellemes hangulatú, raidelő/end content játszó guildbe.
    TS/Fórum van.

    Jelentekzni: arnyjarok.enjin.com vagy ingame bárkire írjatok nyugodtan!
  • Hofigalopp2
    #6799
    Szerintem meg egyre többen játszanak vele...
    Tapasztalat.
  • torrente111
    #6798
    haldoklik a rift
  • PROGEN1C
    #6797
    Na szóval úgyan ez akkor Magyarul :

    Egy honlapi regisztráció kelleni fog azért. De szerintem az még kibírható :)
  • PROGEN1C
    #6796
    Egy honlapi regisztráció kelleni fog azért. De aaazerintem az még kibírható :)