2468
A nintendo új kézikonzolja elhozza a valódi 3Dt elérhető áron
  • Anubys
    #867
    +1 Mii, Krisi...
    Valaki magára ismert?
  • Laza
    #866
    Nekem az a bajom, hogy jobbnál jobb játékokat veszek 20 euró körül (Bastion, TranckMania2, DI, stb), és így nem visz rá a lélek, hogy 10k-t kiadjak 1-1 játékért, ráadásul olyanokért, amik meg sem közelítik 20 eurós stuffot.
    Szerintem Én 2-3 játékos 3DS tulaj leszek ...
  • Gabe19
    #865
    Sajnos még mindig nem törték fel a 3ds-t:( Ez szomorúan hallom, így muszáj lesz megvenni ezeket a gémeket, habár a Marioért nem sajnálom a pénzt.
  • Csibe001
    #864
    Kicsit aggódom...már várom nagyon, bár addig még lesz egy Super Mario Land meg Resident Relevations meg egy Mario Kart is amit remélem sokan megvesznek s tudunk online tolni. :D
  • koccadam
    #863
    Senki sem! :) De mindennek eljön az ideje nyugi Csibe!
  • Csibe001
    #862
    Én nem találkoztam azóta se 3ds-es castlevania bejelentéssel.. :S
    Ti?
  • Csibe001
    #861
    Én is ettől félek.. :S
    Bár olvastam IGN-en egy cikket ahol irták, hogy biztos nem véletlen, hogy gba és ds-re is 3-3 side scrolling castle van. Szóval esélyes, hogy handheld-en ezt a vonalat folytatják. Én reménykedem. Fingers crossed.
  • Laza
    #860
    De inkább megjelentetni, ne készíteni :)
    Attól félek, hogy a teljesítmény ugrásból kifolyólag a nagygépeshez hasonló Castlevaniat fognak csinálni ... az meg nekem nem tetszik :(
  • Anubys
    #859
    Én úgy vettem észre, hogy minden platformra 2-3 Castlevania jelenik meg, GB, GBA, NDS, mindre 3 volt. Most kezdhetnék a 3DS-eseket végre... :)
  • Gabe19
    #858
    Jöhetne sima ds-re is játék. Ez a 3 kevés ami van:D
  • koccadam
    #857
    Na azt én is!!!
  • Csibe001
    #856
    Szeptember 26, Castlevania 25 éves évforduló...remélem lesz 2D-s Castlevania bejelentés 3DS-re.. :D
  • Csibe001
    #855
    Ma újabb StreetPass, István. :)
    Azért ha valaki magára ismer valamikor, szóljon. :D
  • Laza
    #854
    Lényegtelen az egész ... erről inkább egy sör mellett kellene beszélgetni (mert még mindig nem vita), és talán annak is átjön, aki félreérti és személyeskedik ...
  • Laza
    #853
    Mindegy, teljesen félreértitek.

    "De a multiplatform címek is tök mások voltak, mint nagygépen."

    De pont ezt mondom (ezt is írtam), hogy ezért volt más, mert nem tudták arra a vasra megcsinálni még megközelítőleg sem ugyanazt. Ha tudják, akkor nem csinálnak más játékot. És ennyi az egésznek a lényege, erről beszélek. És arról, hogy nem kell csodálkozni azon, hogy most ilyen játékok jönnek, mert eddig is jöttek volna, ha a kisgépek csak megközelítőleg is tudják hozni azt a teljesítményt (lásd PSP).

    És nem vitázom, csak próbáltam volna elmagyarázni azoknak, akik fikázzák akár a PSP, VITA, 3DS-t a játékaik miatt, és Istenítik a DS-t (ezzel nincs is alapjában baj, mert jó kis gép), hogy a DS csak és kizárólag annak köszönheti, hogy nem a nagygépekre jellemző játékok jöttek ki rá, hogy egyszerűen nem volt hozzá elég teljesítménye. És ennyi ... és mostantól ennek vége, mert minden gépre tonnányi nagygépes játékhoz hasonló, vagy annak külön epizódja fog kijönni, mert elérték kb ua a teljesítményt.
  • Anubys
    #852
    De a multiplatform címek is tök mások voltak, mint nagygépen. Némelyik meglepően jó alkotós cucc lett (GI Joe pl. anno általános iskolásként gyűjtöttem a figurákat, így most harmincéves fejjel kicsit furcsa volt, nagygépen nem is kötött le, de a DS-verzióval (ami kb. az Amigás Alien Breed szintű felsőnézetes lövölde volt) tök jól el lehetett szórakozni. Meg persze volt egy féltucat first person RPG, amiket szintén imádok, az FPS-ek irányítása is rohadt jó volt, hála a touchscreen-nek, és még sorolhatnám.
    Nem bántam meg a PSP-t sem, csak kicsit feleslegesnek éreztem, miután a Silent Hill Origins (ami miatt vettem) kijött ps2-re, most kihozták a 2 PSP-s God of War-t feltupírozva PS3-ra, meg volt egy rakás egyéb port, irányíthatatlan FPS-tömegek, stb.
    Ami bejött, az a Midway Arcade Treasure, mert a már említett kölyökkorom játéktermi gépeit tudtam zsebben (bár elég mély zseb kell hozzá) hordani, a Mortal Unchained (bár port, de szeressük), az Infected (ennél jobb és viccesebb zombi-hent játék szerintem nem készült), a Castlevania (ami amúgy egy remake), a Medievil és a Parasite Eve 3. Asszem semmit nem hagytam ki... sajnos.

    Nem húztam le a VITA-t, és főleg nem azért, mert nagygépes SZÍNVONALÚ játékok jönnek ki rá. A PSP-t kissé talán lehúztam emiatt, de ott sem a "színvonal" miatt, hanem, mert tök ugyanazok a játékok jöttek ki rá, mint nagygépre. Nem csak címben, hanem full ugyanaz, butább grafikával, de minden ellenfél, minden bónusz, minden kanyar ugyanott van, mint a nagygépes verzióban. Aki nem warezol, és van asztali konzolja is, az nem fogja kétszer megvenni ugyanazt a játékot, én sem tettem.
    Szóval, remélem, a VITA esetében más lesz a helyzet, és ha igen, akkor tuti vétel lesz.

    Amúgy szerintem tök feleslegesen VITÁzunk itt (főleg, hogy 3DS topicban vagyunk), amíg nem jött ki a konzol, és nem jött rá legalább 30-40 játék, addig semmi értelme ezen rágódni.
  • Csibe001
    #851
    Keményen.
  • koccadam
    #850
    Ki lettünk osztva
  • Laza
    #849
    Nem is erről volt szó, de mindegy ... majd visszaolvasol ha akarsz.
  • Laza
    #848
    Nem össze vissza beszélek, csak nem értelmezed amit írok, teljesen elbeszélsz az alap problémátok mellett ... mert a téma még mindig ugyanaz: mit keresnek kézikonzolon nagygépes játékok átiratai (vagy hasonló) ... azért, mert a hw alkalmas a 'hasonló' minőség megjelenítésére ... és a DS-en azért nem voltak, mert nem volt rá alkalmas. Ennyi. Mit nem lehet ezen érteni?
    Senki nem beszélt arról, hogy jók e vagy sem, csak arról, hogy eddig miért nem voltak Nintendo masinán ilyenek, és most miért vannak/lesznek. Mert ez volt az alap téma, azaz a Vita lehúzása azért, mert nagygépes színvonalú játékok jönnek ki rá. Na, ugyanez lesz 3DS-en is, ha egyszer beindul a dömping.

    Ugyanezt írtam az első hozzászólásban is, csak el kéne tudni olvasni.
  • koccadam
    #847
    Szerintem hagyjuk ezt a f f@xságot :D Annyira jelentéktelen dolgokon folyik a vita. Egyik embernek ez tetszik a másiknak a másik. Azért van ennyi konzol, mindenki megtalálja a magának valót. Ha neked nem gyere be a 3DS akkor vegyél Vita-t, ilyen egyszerű :) Ha meg mind2 bejön akkor veszel mind2-t ha telik rá. Köszöntem
  • Csibe001
    #846
    Bocs de hogy jön ide hogy ps1-es színvonal vagy nem? :D
    Össze-vissza beszélsz, de azért mókás.
    Ezt Anubys írta: "de mondjuk vonaton vagy budin ülve tökélesek."
    Na most akkor hogy jönne ide, hogy 2 generációval le volt maradva a ds? Atyaég. :D
  • Laza
    #845
    "A DS-ben pont az volt a jó, hogy teljesen más játékok voltak"

    De ez így nem igaz ... persze, tele volt olyan játékokkal, amelyek nem jelentek meg nagy gépre ... de hát egy igen népszerű platform volt, ahol megérte csak erre fejleszteni. De nézd meg, hogy a multiplatform címek szinte mindegyikéből volt erre is port. A többség kizárólag azért nem ugyanaz volt, mint nagy gépen, mert egyszerűen a DS 2 generációval le volt maradva, így csak névben voltak portok.
    DS-en a 3D-s játékok egyszerűen borzalmasan szarul néztek ki, alig PS1 színvonal.
  • Laza
    #844
    Az a vicc, amikor már a kézikonzolos játék is majdnem 2x annyi, mint a PC-s :)
  • Gabe19
    #843
    Az lenne a legjobb ha 4-5 ezer-be kerülne egy játék. Akkor tuti én is megvenném. Nekem van 3ds-em de nem használom csak sima ds játékokra. Nem adok ki ennyit 3ds játékért. Én is reménykedem hogy hamarosan feltörik.
  • TDC Geronimo
    #842
    Épp itt lenne az ideje. 10k szerintem rengeteg ezekért a játékokért. Legalábbis a 90%ért. Nem vagyok egy warezos, van 2 nagy konzolom meg PCn is játszom és mindenhol eredetikkel, de ezekért sajnálom a 10+k összeget, hogy őszinte legyek
  • BoRRoNeo
    #841
    Lassan remélhetőleg a 3DS-re is meglesz a megoldás: http://www.crown3ds.com/
  • szega96
    #840
    Euban úgyis március körül jön,idén asszem csak japánban,addigra még a hibái is kiderülnek
  • Anubys
    #839
    Ez viszont már egy csábító feature.
    Mindegy, az tuti, hogy nem indulóáron fogom venni, mire kicsit lemegy az ára, már lesznek rá játékok is.
  • samsung123
    #838
    Vitanal már átrakhatod a PS3 mentéseidet Vitára és nyomhatod tovább ugyan onnan. De szerintem már most készül rengeteg egyedi játék van rá, hiszen az érintőképernyő a hátsó tapi és mozgásérzékelők miatt, még a portot játékok is teljesen más élményt fognak nyújtani, mint nagygépeken.
  • Anubys
    #837
    Hát köszönöm a jó tanácsot, majd kipróbálom... :)

    Mindegy, viccet félretéve, semmi bajom a modern meg 3D-s meg csili-vili játékokkal, de hogy nagyrészt ugyanazok vannak, mint PS2-n meg PS3-on, az a gáz. Ezért tetszett jobban a DS, mert nem volt annyi nagygépes port (sőt, szinte semennyi).
    No meg, ha már utazás, nem mindegy, hogy egy féltéglát viszel magaddal vagy egy tényleges zsebkontolt - bár ebben a kategóriában a GBA SP viszi a pálmát, annál hordozhatóbb gépet nem sikerült csinálni senkinek.

    Na mindegy, komolyan mondtam, ha jön pár olyan -nem port- játék, ami bejövős, akkor veszek VITA-t is, egyelőre marad a 3DS.
  • samsung123
    #836
    De nem mindenki játsza szét magát nagygépeken minend játékkal magát, és utána majd útközben is azt nyomja. Úgy tényleg nincs értelme. Vagy akkor, meg kell venni olyan játékot, ami nincs meg nagygépre neked és kész.:)
  • Anubys
    #835
    Látom nem érted a lényeget. Játszom valamivel otthon, majd játszom ugyanazzal út közben? Ráadásul úgy, hogy a mentéseimet sem tudom asztali konzolról átpakolni? Kétszer megcsinálni ugyanazt, egymással párhuzamosan? Minek? Oké, Tekken meg Mortal jó, hogy volt hordozhatóban.
    A DS-ben pont az volt a jó, hogy teljesen más játékok voltak, olyanok, amikkel lehet, hogy nagygépen neki sem állt volna az ember, de mondjuk vonaton vagy budin ülve tökélesek.
  • Laza
    #834
    Nekem sem ez a fő platformom ;)
    Jelenleg a PC :)

    X360 már elavult, na meg szinte minden kijön PC-re is jobb graffal és nagyobb felbontással, mint ott ... ráadásul még olcsóbb is a szoftver (pl Dead Island csak 7k, míg konzolon 12k).
  • Csibe001
    #833
    Jó hát neked is más az igényed és nekem is. De egyetértek, hogy rengeteg fos cim volt DS-re. De amint már azt irtam, nem ez a fő platformom nekem, ez csak kézikonzol s amennyi cim engem érdekel azzal ha nem is bőven, de meg vagyok elégedve. :)
    De csak magamról beszélek, mielőtt jössz majd azzal, hogy de kevés meg blabla. :)
  • Laza
    #832
    Na meg azt se felejtsük el, hogy a DS esetében ott volt az a fránya flashkártya okosság. Az emberek rengeteg olyan játékot nyomtak azokon, amelyek így utolag szépek és jók voltak, de pénzt nem adtak volna érte.

    Én pl végigjátszottam rajta a Pedle - Dual Shot-ot, ami a PC-s Pegle és Pegle Night részeket tartalmazta ... a WC-re pont jó volt :)
    De ezért a játékért max 1000Ft-ot adtam volna, nemhogy 10+-t, mint amennyibe egyébként került ........
  • Laza
    #831
    Az a baj, hogy Én nem látom biztosítottnak a játékdömpinget ... mert hiába volt TGS, ott sem láttam volna, hogy akár felsorolásszerűen az arcunk elé nyomtak volna egy min 50-es listát a készülő játékokról. Pedig 2012-ben min ennyit várok :)

    És a jelenleg ismert készülőfélben lévő játékoktól sem vagyok elájulva.
    DS-en még elment a 20. Bomberman, de a 3DS-en már nem vagyok rá kíváncsi.

    Soma Brigert akarok a kornak megfelelő prezentációban :D
  • Csibe001
    #830
    Nem vagyok mesüge, de mivel konzol generáció váltás történik, nyilván más grafikára számit az ember...Plusz DS-en én már kijátszottam mindent ami érdekelt. Én annyit mondtam, hogy én nem várom el, hogy PS3-as szintü grafikát tartsak a kezemben..ezért döntöttem inkább a 3DS mellett s nem a Vita mellett. Valahogy a nyitogatós cucc még mindig jobban bejön. :D (Plusz Mario-Zelda-Castlevania-Metroid megunhatatlan számomra.)
  • Laza
    #829
    És is szinte csak otthon nyomom ... vagy ha elutazom valahová, de akkor ott is csak a szálláson.

    És Nekem semmi bajom nincs azzal, hogy jönnek nagygépes játékok konzolos megfelelői. Nem azért kézikonzol, mert akkor ezen tök más játékoknak kell lennie, hanem azért, mert hordozható masina.
    Egyébként többet játszom kézikonzolon, mint a nagykonzolon ... könnyebben meg is tudom oldani, mert senkivel nem kell osztozni a TV-n, vagy ott ülni a monitor előtt. Fekhetek az asszony mellett az ágyon, miközben mondjuk sorozatot néz.
  • Laza
    #828
    Na de ne legyél már sügér :)
    Hát a 3DS-en is számít a grafika, mivel az ugye nem DS színvonalú .... ha olyan játékok jönnének ki rá, amik úgy néznek ki, mind DS-en, akkor mindenki fel lenne háborodva ... ergo, számít a grafika! :)
    És a DS esetében is mindenki háborgott volna, hogy ha NES minőséget kap.

    Mivel a Nintendo kézikonzolja is elért abba a stádiumba, hogy nagygépes játékok kb grafikáját tudja prezentálni, mostantól várható, hogy jönnek stílusban hasonlóakat fognak kiadni.

    Egyébként eddig szinte minden multiplatform játéknak volt DS portja is, csak a graf teljesítménynek megfelelően sok közük nem volt az eredetihez. De attól még nagygépes játékok voltak!