2468
A nintendo új kézikonzolja elhozza a valódi 3Dt elérhető áron
  • Csibe001
    #1027
    Eléggé úgy tűnik, vagy csak én nem adom fel. ;)
  • koccadam
    #1026
    zeldát mindenki eladja rajtad kívül xD
  • Csibe001
    #1025
    Ne nyald a zacsim kérlek. :D
    Akkor rossz helyről próbálod az eshopon belül.

    How To

    - Visit the eShop
    - Select the Menu option in the top left corner
    - Scroll down and select to Settings
    - Scroll down and select Your Downloads
    - Scroll down until you see the NES games listed for “re-download”
    - The full list of games available

    Amúgy ráuntál zeldára? :D
  • kisgabo
    #1024
    csibe, igen, itt reggeltem, nyalom a zacsid.

    ezt irja a gyáriszámomra:
    Congratulations! Your Nintendo 3DS system is registered on the Nintendo 3DS Ambassador Programme. The first downloadable titles became available from Nintendo eShop from September 1st, 2011. All titles will all be available by the end of 2011. Please visit the Nintendo 3DS Ambassador Programme website to find out how to download games.


    ennek ellenére a netről, az eshopban nem gyün semmi. :(
  • kisgabo
    #1023
    zelda 3ds eladó, 6500 pénz.
    budapesti találkával. :D
  • Csibe001
    #1022
    http://microsite.nintendo-europe.com/ambassador/?e=1

    Ez egyszerűbb mint utánajárni..
  • kisgabo
    #1021
    aug 11 előtti vétel, de először szeptemberben volt neten. elkérték a számlát a regisztrációnál.
  • Csibe001
    #1020
    Mikori a gép? Ha augusztus 11.-e előtti és volt neten (ez már nem biztos hogy kell) akkor nem kell vacakolni, ha az utáni akkor meg tökmindegy, úgyhogy nem értem a problémát, hogy számlát küldesz stb.
  • kisgabo
    #1019
    én tököltem az ambassadorral, utólag, elküldtem nekik a számlát is etc, valamit nyervákoltak, hogy oké...

    de az istennek se tudok letülteni semmit, pedig ez a pár gba cucc jó lenne....
  • Csibe001
    #1018
    Ez a nintendo kárpótlási programja, 20 ingyen játékot tölthet le a store-ról (10 NES és 10 GBA programot), aki Augusztus 11.-e előtti 3DS-el rendelkezik. Mivel alacsony volt a szoftver támogatása a gépnek.
  • Sheltem
    #1017
    Mit jelent pontosan ez a "GBA ambassador" ?
    Mi van ezekkel a játékokkal ?
  • Csibe001
    #1016
    GBA ambassador, hivatalos, péntektől:

    F-Zero: Maximum Velocity
    Super Mario Advance 3: Yoshi’s Island
    Legend of Zelda: Minish Cap
    Fire Emblem: The Sacred Stones
    Kirby & The Amazing Mirror
    Mario Kart: Super Circuit
    Mario vs. Donkey Kong
    Metroid Fusion
    Wario Land 4
    WarioWare, Inc.: Mega Microgames
  • koccadam
    #1015
    Ez szerintem géptől függ. Nekem 3D-be átkódolt egy filmet másfél óra alatt, kb real time dolgozott. 2D-vel sokkal gyorsabb egyébként. Egy másfél perces sample nálam 20mp kb
  • kisgabo
    #1014
    ja, azaz. kiirja meló, és sunnyog.
  • BoRRoNeo
    #1013
    Egyébként elég sokáig tart, a videó idejét nyugodtan szorozd meg 3-4-5-tel. Egy másfél perces sample fájllal elmelózik jópár percig.
  • BoRRoNeo
    #1012
    Még béta szegény ezért kicsit fura még. Amikor kiírja, hogy dolgozik és azt leokézod akkor látszólag semmi nem történik, de a háttérben dolgozik. Ha végzett, kiírja, hogy Done. Akkor jelenik meg az enkódolt fájl a megadott könyvtárban.
  • koccadam
    #1011
    Ne azzal foglalkozz, hanem ezzel:

    "Na, vissza az egész. Szerencsére megjelent egy GUI, egyben le lehet tölteni az egész konvertert plusz van hozzá grafikus felület. És nem utolsósorban a minősége is sokkal jobb lett és a 20fps sem akad annyira mint korábban.

    Letölthető innen: http://www.mediafire.com/?n2v2zzbzc81xi5c

    A program fóruma pedig itt: http://gbatemp.net/topic/315365-3ds-video-beta/

    Javaslom az Advanced menü mellőzését."

    Ezzel megy :) Nem csak 3D-s,hanem 2D-s vidit is nagyon jól átkódol pillanatok alatt,csak a 2GB-os kari elég kevés.
  • kisgabo
    #1010
    nekem nem csinál ez semmit.
  • BoRRoNeo
    #1009
    Ez az, köszi. Kvittek vagyunk. :)
  • koccadam
    #1008
    "Még arra nem jöttem rá, hogy lejátszás közben a bal felső órát hogyan lehetne eltüntetni." Settings ---> Info Display OFF
  • koccadam
    #1007
    Sikerült ;) Nagyon jóó, egy Avatar-ost próbáltam én is, egy sample-t. Kicsit látni,hogy frame drop van,de igazából teljesen jó szerintem. Meg szerintem még majd kiforrja magát a dolog Köszi még 1x, ha sikerül előrébbjutni írhatsz bátran
  • BoRRoNeo
    #1006
    Igazán nincs mit. Sajnos az mjpeg tömörítés (4Gb egy film) valamint a 20fps alapvetően teszi alkalmatlanná a 3DS-t, hogy filmet nézzen rajta az ember. Pedig nem lenne rossz. Talán ha megjelennek a flashkártyák, ott meg tudják oldani az mp4 tömörítést és a 24 képkockát.

    Még egyébként nem adtam fel, vannak ötleteim. :) Az egyik, hogy a filmet felnyomni 60fps-re interpolációval és úgy vissza 20-ra. Így elvileg kevésbé akadozna, mivel egyenletesen hiányoznának belőle a képkockák.
  • koccadam
    #1005
    Köszönöm szépen a segítséged, nagyon korrekt ember vagy ;) Kipróbálom
  • BoRRoNeo
    #1004
    Na, vissza az egész. Szerencsére megjelent egy GUI, egyben le lehet tölteni az egész konvertert plusz van hozzá grafikus felület. És nem utolsósorban a minősége is sokkal jobb lett és a 20fps sem akad annyira mint korábban.

    Letölthető innen: http://www.mediafire.com/?n2v2zzbzc81xi5c

    A program fóruma pedig itt: http://gbatemp.net/topic/315365-3ds-video-beta/

    Javaslom az Advanced menü mellőzését.
  • BoRRoNeo
    #1003
    Illetve 64bites Windows-hoz ezt az ffmpeg-et töltsd le:

    http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win64/static/ffmpeg-git-7d531e8-win64-static.7z
  • BoRRoNeo
    #1002
    Bocs, a második bat fájl-t elírtam, ez a helyes:

    ffmpeg -y -i "video.mkv" -s 800x240 -aspect 2:1 -r 20 -vcodec mjpeg -qscale 1 -vf crop=400:240:400:0 -an "right.avi"

    Már persze ha a forrás mkv (általában abban beszerezhető).
  • BoRRoNeo
    #1001
    Szívesen segítek. :)

    Töltsd le az ffmpeg-et innen:

    http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/static/ffmpeg-git-7d531e8-win32-static.7z

    Tömörítsd ki egy könyvtárba. A bin alkönyvtárával dolgozunk a továbbiakban.

    Nyisd meg a Jegyzettömböt és másold bele ezt:

    ffmpeg -y -i "video.mkv" -s 800x240 -aspect 2:1 -r 20 -vcodec mjpeg -qscale 1 -vf crop=400:240:0:0 -acodec libmp3lame -ar 16000 -ab 16k -ac 1 "left.avi"

    Mentsd bele a már említett bin alkönyvtárba 1.bat fájlnévvel.

    Nyiss egy új Jegyzettömböt, abba a következőt másold bele:

    ffmpeg -y -i "video.avi" -s 800x240 -aspect 2:1 -r 20 -vcodec mjpeg -qscale 1 -vf crop=400:240:400:0 -an "right.avi"

    Ezt mentsd el 2.bat fájlnévvel szintén a bin alkönyvtárba.

    És végül csinálj egy harmadikat is így, abba pedig ezt másold:

    ffmpeg -y -i "left.avi" -i "right.avi" -vcodec copy -acodec adpcm_ima_wav -ac 2 -vcodec copy -map 0:0 -map 0:1 -map 1:0 "VID_0001.AVI"

    Ezt pedig mentsd el 3.bat névvel szintén a bin alkönyvtárba.

    Már csak egy dolgod van, tölts le valamelyik torrent oldalról egy 3D SBS mkv film sample fájlját (arra figyelj, hogy 10 percnél ne legyen hosszabb), nevezd át video.mkv-ra, és másold be az ffmpeg bin könyvtárába, ahová a bat fájlokat mentetted. Ezek után először az 1.bat-ot indítsd el, ha végzett akkor a 2.bat-ot és ha az is akkor a 3.bat-ot. A végén kapsz egy VID_0001.AVI fájlt ezt másold be az SD kártya megfelelő könyvtárába és nevezd át az utolsónak. Ezek után a Fotó programban megtalálod a filmet (lehet, hogy a legelején).

    Ennyi. Sajnos nagyon akadozik a végeredmény a 20fps limit miatt Gondoltam, hogy a Nintendo kitalál valamit a 10 perc limit mellé, hogy ne legyen értelme filmeket konvertálgatni.

    Ha bármi kérdés van, csak bátran. :)
  • koccadam
    #1000
    Nem tudsz olyan oldalt ahol van fent ilyen avi file amit rákell csak tenni a 3DS-r és lejátsza?! Nem vagyok hülye a gépekhez, meg a kódolgatásokhoz sem,de ez az ffmpeg nekem betett...azt se tudom mit hogy ,hol..:)
  • Csibe001
    #999
    Sziasztok!
    Nem reklám, de jó lenne egy kis közösséget kialakítani ezen az oldalon:
    3dshungary.com. Remélem ismeritek az oldalt. :)
    Minél többen vagyunk annál jobb.
  • Laza
    #998
    Ugyanennek az oldalnak a közepén van az előző linked is ... pénzt kapsz érte? :)

    A #971-ben írtak még mindig szarul vannak a cikk alatt.
  • mester1987
    #997
    Egy kis elemzés:

  • BoRRoNeo
    #996
    Kiindulási pontnak ezt használtam:

    http://www.socoder.net/index.php?blogs=29000

    A forrás half-SBS mkv. A 24->20fps konverziót kell még korábban megoldani valahogy, mert az ffmpeg szimplán eldobál másodpercenként 4 frame-et és nagyon akadozik emiatt a video. Érdemes a minőséget is lejjebb venni, mert maximumon gyakran beakadozik a kép és a hang.
    A kész videot (ami valóban avi) szimplán fel kell másolni az SD kártyára megfelelő fájlnévvel a képek könyvtárába. Ha minden jól megy, akkor megjelenik a képek/videok között. Még arra nem jöttem rá, hogy lejátszás közben a bal felső órát hogyan lehetne eltüntetni.
  • koccadam
    #995
    Írhatnál egy leírást mivel konvertáltál,milyen kiterjesztés (gondolom avi),hova másolod az SD karira a kész videót stb:)
  • BoRRoNeo
    #994
    Most, hogy van videofelvétel, át is konvertáltam az Avatar 3D első 10 percét a Nintendora. Vannak még vele megoldandó problémák (szép 24->20fps konverzió, max 10 perc per file) de alapvetően szép az eredmény.
  • kisgabo
    #993
    hi

    zelda 7k.
  • koccadam
    #992
    pfff. az eshop teljesen ugyanolyan maradt... és még csak demot se találni.
  • Csokis
    #991
    3DS firmware update now live!
  • cloud.strife
    #990
    Zelda és Mario 3DS játékot vennék.
  • Csibe001
    #989
    Mondjuk a csúcs 3D-ről annyit, hogy Zeldánál én nagyon nehezen szoktam meg, hogy gép mozgatása közben se mozdítsam nagyon ki, na most a resinél folyamatosan lőni kell, nem tudom ki lesz aki 3D-be tolja végig. Bár Koccadam azt mondta, hogy egy pillanatra se kapcsolta ki a 3D a mario 3D-nél sem. :D
    Úgyhogy van remény.
  • Anubys
    #988
    Az már látszik, hogy k. jó a grafika. :)
    Ami a 3d-t illeti, neked legyen igazad, bár, ha a Mercenaries-t kiadták így... :(