2468
A nintendo új kézikonzolja elhozza a valódi 3Dt elérhető áron
  • franklille
    #1107
    Van egy dolog ami nagyon nem szimpatikus még a 3DS-ben, a régiókód.
    Nagy flipperőrült vagyok, a Metronoid Prime Pinball top3 játék nálam DS-n. Itt viszont ahogy néztem eddig csak Amerikában jött még ki ilyen játék, amit európára nem terveznek kiadni...
  • Sheltem
    #1106
    Sajnos ott azonnal, gyakorlatilag első félévben már.
  • franklille
    #1105
    Régen a DS-nél mennyi idő után kezdtek jönni az igazán jó játékok?
  • Sheltem
    #1104
    Advance Wars

    Elvileg Advance Wars is jön egyszer csak. Meglepő is lenne ha nem jönne, mert GBA óta minden handhelden volt.
  • franklille
    #1103
    Valami ütős stratégia nem készül? A DS-nél volt Civ, AOE, Anno, Advance Wars, ezért is részesítettem előnybe a PSP-vel szemben.
  • Csibe001
    #1102
    Ez édeskevés sajnos, hogy megjelent egy cikk, hogy maradjon 2D-s, de én is nagyon remélem, hogy lesz és marad a 2D, esetleg részben 3D.
  • Sheltem
    #1101
    Én gonintendo.com ot szoktam csak olvasni a gbatemp.net mellett.

    Ott volt link egy másik oldalra(tegnapi hír talán) ahol reménykednek, hogy 2d lesz a 3ds castlevania is 3d hatással, tehát nem 3dsítik teljesen.

    Link:

    Castlevania
  • Csibe001
    #1100
    Szerintem AC előbb lesz mint újra design-olt 3DS.

    Professor Laytonokra nagyon kíváncsi vagyok, egyszer próbáltam régen az első részt, az tetszett de valamiért nem folytattam. 3DS-re hamarosan jön vagy már kint is van az új, nem tudom pontosan.
    Castlevania linket adhatnál, mert még említés szintjén se olvastam róla sehol.
    Metroid alap, Mario szintén. :)
  • Sheltem
    #1099
    Én mindenképpen megvárom az animal crossing 3ds-t és "rumble packban" megveszem az aktuális(valószínűleg addigra kijön az újratervezett 3ds is) kütyüvel.

    Amiket mindenképpen meg fogok venni hozzá:

    -Professor Laytonok(komolyan mondom, egy játék sem igényli annyira, hogy törjem a hülye fejemet mint ezek, egyszerűen imádom az összes részt DSn ezekkel játszok mostanában AC mellett)
    -Castlevaniák(egyre többet beszélnek a Franchiseról 3ds vonatkozásában, szinte biztos, hogy idén bejelentenek egy részt).
    -Metroid ha lesz(ezt nem hiszem, hogy kell magyarázni, "MUST HAVE")
    -Final Fantasyk(+ tactics ha lesz)

    Ezek mind olyan cuccok, hogy évek múlva is előveszem őket :)
  • Sheltem
    #1098
    Ez az amit senki nem tud még.
  • Csibe001
    #1097
    Én se vagyok híve a nagy kijelzőnek azonos pixelszám mellett. Ezért nem is értem ki az akinek bejön pl a DS XXL, egyszerűen ocsmányul néznek ki rajta a játékok.
    Két analóg miatt nem fogok új 3DS-t venni, addigra már a gagyi kiegészített második karral fogom tolni ahol szükség lesz rá. :D
    Aksit meg majd úgyis lehet külön kapni, ha lesz ilyen.
    Továbbra se értem nintendo-t, hogy 1. miért nem alapból két analóggal adták ki a 3DS-t illetve miért karcolja az alsó része a gépnek a felső részt..
    6000-es címek közül 0 ami érdekel engem. :D
    Következő játékom a Resident Revelations lesz, egyik kiadáshoz ingyen jár a Circle Pad Pro.
  • franklille
    #1096
    Nekem DS Lite van, megy vele a Rumble Pad, a klasszikus Donkey Kong, nagyon pöpec.
    Lesz olyan játék, ami kifejezetten igényelni fogja a két analóg kart, tehát nem lesz normálisan játszható a mostani 3DS szériával?
  • Sheltem
    #1095
    Mondjuk nagyon halkan jegyzem meg, hogy sose voltam kibékülve a kijelző nagyobbítás azonos pixelszám mellett újításaival a nintendonak a handheldeknél.

    Akárhogynézzük mivel a pixelszám marad nagyobb képpel-> romlik a képminőség.

    Valahogy a dslite nak is szebb képe van mint a dsinek pont emiatt, pedig nem sokkal nagyobb a dsi kijelzője.

    Persze gondolom sokan észre sem veszik :)

    Más:
    576os 5999Ft árak nagyon frankók most szerintemis a játékoknál,persze a "sztárcímek" (mario kart7, zelda) még mindig 12k HUF ba kerülnek amennyit szerintem nem érnek.
    Még a Mario Kart7 csakcsak, hiszen Wifivel "tartós" szórakozás, de egy Zeldát miután kijátszotta az ember nem veszi elő egy darabig.
  • Sheltem
    #1094
    Igen. De év vége előtt ne várd.

    A pletykák szerint 2 analóg kar lesz, jobb aksi, nagyobb képernyő.
  • franklille
    #1093
    Talán a Gamespot 2012 előrejelzéseinél olvastam, hogy Nintendoék terveznek újabb verziót kiadni 3DS-ből, két analóg karral. Szerintetek?
  • Anubys
    #1092
    Tényleg nem rosszak az "új" árak... :)
    DoA Dimensions 5999 (akinek még nincs meg, és szereti a verekedős cuccokat, vegye meg, mert nagyon jó lett), de van még pár nyalánkság.
  • Csibe001
    #1091
    Bővebben?
  • Tex Murphy
    #1090
    576-ban nagy akció van 3DS játékokból!
  • gaga333
    #1089
    Vasarolnék 3ds jatekokat szeélyesen Salgotarjanban vagy postai utanettel.
    Ajanlatokat a [email protected] cimre kérnék.
  • Laza
    #1088
    Az izometrikus nézetű és 3D-s játékokhoz mindenképpen ... ég és föld ezzel játszani egy GTA-t, Mario 64-et, Soma Bringert a d-padhez képest :)
  • franklille
    #1087
    Köszi!
  • Csibe001
    #1086
    Legalábbis amikkel én játszok ahhoz igen. (Mario-Castlevania-GTA)
  • franklille
    #1085
    Ezek szerint tökéletes DS kompatibilitás jobb irányíthatósággal?
  • Csibe001
    #1084
    Inkább Mario 64 irányítás lett kíváló. :D
    Meg GTA Chinatown wars. :)
  • franklille
    #1083
    Köszi és további jó játékot!
  • kisgabo
    #1082
    persze, pl zeldákhoz kiválló.
  • franklille
    #1081
    Analóg karral lehet irányítani a régi DS játékokat?
  • kisgabo
    #1080
    én is a régi ds játékokta tolom rajta, 3ds cuccok hijjám.
    3ds re csak a mariokart7 van meg, az pöpec.

    jöhetne már pár húzó cim... 1 év után.

    animal crossing, harvest moon... nekem. :D
  • franklille
    #1079
    Sziasztok!
    Két kérdésem lenne:
    - Mennyire futnak simán a régi DS játékok a 3DS-n?
    - Milyen játékfelhozatal várható idén? (A régi DS-ben legjobban a sokszínű kínálatot szerettem: Civilization, Metronoid Pinball, Mario, Dragon Quest, Tiger Woods és Advanced Wars egy gépen)
  • BoRRoNeo
    #1078
    Megnéztem, a Eurosport is ugyanígy működik, de jelenleg nincs fent egy videó sem. Mondjuk a Nintendo Videoban is csak három.
  • BoRRoNeo
    #1077
    A Nintendo Video-ra tudok válaszolni. Elmondom én hogy csinálom.
    Van egy notebook amiben van wifi. Van vezetékes internet. A vezetékes internetet bekötöm a notebookba, a notebookon elindítom az előtte telepített Connectify programot (ez wifi hotspotot csinál a notebookból). Regisztráltam egy ingyenen angol IP-t adó VPN szolgáltatásra itt: http://real-vpn.com/

    Beállítottam a Windows hálózati kapcsolatoknál egy VPN kapcsolatot és megadtam a Real-VPN-nél kapott adatokat az angol szolgáltatáshoz. Elindítottam a Connectify-t és az Internet ablakban kitallóztam a VPN-t. Ezek után elindítottam a Wifi szolgáltatást. Bekapcsoltam a Nintendo-t és annak wifijét. Csatlakoztam a Connectify wifihez és máris angol IP-t lát a Nintendo. Elindítom a Nintendo Video alkalmazást ami letölti szépen a videókat. Általában rövidebb rajzfilmek, filmelőzetesek szoktak lenni 3D-ben.

    Így leírva bonyolultnak hangzik, de 10 perc alatt megvan és utána bármikor 1 perc alatt használható (két hetente szoktak új videók lenni).
  • Atti10
    #1076
    Sziasztok!


    Tudja esetleg valaki, hogy a Nintendo Video és az Eurosport alkalmazások valamilyen módszerrel használhatóak Magyarországon??

    Köszi!
  • Anubys
    #1075
    Shinobi istenkirály ultrabrutálüberjó game, aki szereti a 2d-s platform cuccokat, mindenképpen szerezze be (kb, mint egy 2D-s Prince of Persia)
  • BoRRoNeo
    #1074
    Ja, az árakra. iPhone-ra a legdrágább játékok kerülnek 5€-ba. Az átlag 1-2€. Fél év után pedig beállnak 0.75€-ra.
  • BoRRoNeo
    #1073
    Az iPhone egy telefon. A 3DS-nek az iPod Touch az "ellenfele", az pedig 63 ezer Ft. Két játék után visszajön a különbség nem beszélve az iPod többletszolgáltatásairól (valódi internetböngészés, filmnézés, zenehallgatás, stb.). Igaz, nem 3D-s. :)

    Abban viszont teljesen igazad van, hogy játszani gombokkal lehet, az iPodon csak speciális játékokkal lehet igazán játszani (pl. Angry Birds). De ebből is látszik, hogy csak ezen múlik a dolog. Ha volna (állítólag lesz) olyan iPod amin vannak kontrollerek vagy csatlakoztatható hozzá külső kontroller (mint ez) akkor a Nintendonak bereszeltek.
  • Sheltem
    #1072
    Ha külföldről(pl angliából) rendeled 5-6k ból megvan egy játék.

    Munkatársamnak Iphone4e van megnéztem pár játékot rajta...
    Elsőre gyönyörű (az iphone4 retina displaye mindent üt most, sokkal szebb képe van mint bármilyen dsnek, gameboynak, pspnek), viszont 1-2 jópofa eljátszott óra után rájöttem, hogy marhára nem játékra találták ki...
    Eleve, hogy mindössze 1 érintőképernyőd van, semmilyen irányzék, gombok stb, emiatt "rémegyszerű" nek érzem a rá írt játékokat.
    A másik dolog ami miatt dsi-t vettem az az iphone4 ára.
    130-150ezer Ft + havi előfizetés ellenben egy pl 3ds 45k-s árával...

    Szóval szép és jó, hogy 5-10euróért "nagy" címeket kapni rá, de sajnos nem játékkonzolnak van kitalálva és ez pár játék alapján számomra nagyon érződött...

    Abban egyetértek veled, hogy szegényes a kínálat a 3dsre..Igazából olyan mint egy rossz vicc... Nagyon át lettek vágva úgy érzem azok akik 0day megvették a 3ds-t...és nem csak a kínálat miatt, hanem amennyibe került akkor a kis kütyü.
  • BoRRoNeo
    #1071
    Erről: http://www.mediafire.com/?gzjh8vd2z6ed8ij

    A Nintendo mindenhol szivat. 0.3-as kamerák, demók csak Japánban (ott is limites), Video csak bizonyos országokban, ott is szegényes kínálat.

    Plusz az árak. Nem csodálom, hogy kihalnak a kézikonzolok. 8-12 ezer Ft egy játék, míg mondjuk iOS-re megkapod 3-900Ft-ért. Az Asphalt például 3DS-re 10 ezer Ft, iPhone/iPod-ra 300Ft, magyarán harmincad annyiba kerül.
  • kisgabo
    #1070
    melyik proggiról beszélünk?

    azért röhej, hogy ezzel szivat a ki...ott nintendo, psp-re meg olyan éles videót konvertálok, hogy bexarás, és nincs tökölés.
  • BoRRoNeo
    #1069
    Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy én fél nap alatt sem tudtam olyan folyamatos mozgású videót összehozni, mint amelyeket például a Nintendo Video-ról tölthetőek le.
  • BoRRoNeo
    #1068
    Videósok figyelem!

    Komoly áttörést sikerült elérni a 3D videók terén. Okos fiúk rájöttek, hogy a 3DS bármilyen képkocka sebességű videót lejátszik, csak az a lényeg, hogy az eredeti videónak nem lehet alacsonyabb fps-e, mint a konvertáltnak. Azért nem működött eddig a 24fps, mert az eredeti videók 23.976-osak. Ha az eredeti 3D mkv-t átnyomjuk 24fps-re (mondjuk mkvmerge-dzsel) akkor az abból konvertált 24fps-es videó tökéletesen fog menni a 3DS-en. Sajnos a képet csak úgy nem lehet 23.976-ról 24-re konvertálni, mert a hangot is hozzá kell gyorsítani valamilyen audió programmal. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy a teljes bitráta-framrate-audio tömb egy egész, tehát minnél nagyobb a framerate annál kisebbre kell venni a bitrátát. Ki kell játszani, hogy melyik kombó adja a lehető legjobb minőségű, de még nem akadozó videót.