2468
A nintendo új kézikonzolja elhozza a valódi 3Dt elérhető áron
  • kisgabo
    #1227
    nem bunkóztam, csak beszélsz általánosságban. én sokakat ismerek, akiket megloptak, és simerek postást is, aki mesélt... megdurrantják, ami nincs regisztrálva, és érhet valamit. kevés a fizu.

    egyébként te is olvashatsz a neten, hogy régebben magyarországra pár cég megtagadta a postázást, mert sok volt a lopás.
  • koccadam
    #1226
    :) én csak elmondtam a véleményem a postai helyzetről, ő bunkózott. Egyébként nem szoktunk,vagyis nekem nem tűnt fel :)
  • Anubys
    #1225
    Amúgy már akartam kérdezni, ti itt kisgabóval minden hülyeségen összekaptok? :o
  • Anubys
    #1224
    2004 óta ebay-ezek, eleinte mindent tracked delivery-vel kértem, majd vettem pár apróságot, ahol a postaköltség több lett volna, mint maga a cucc, és miután zok is beértek, hagyta a tracked delivery-t a fenében. Ez egészen idén januárig működött is. Dec. 27.-én feladtak egy csomagot nekem, 28.-án egy másikat, valamikor január elején rendeltem pár Sega Saturn játékot, majd jan 27.-én a Resi-t. A Saturn játékok ideértek, kaptam róluk értesítőt, elmentem értük a postára. A dec 27.-én feladott pakk már visszaért a feladónak "postán maradt" indokkal, a 28.-án feladott cuccról semmi hír (pedig kb 170 fontnyi cucc van benne, és akkor ugye 400 körül volt a font!), a Resiről dettó, bár az kb. mostanában indulna vissza a Zavvy-hoz, szóval azért még nem aggódom - bár már játszanék vele.

    Ami pedig azt illeti, nem pesti vagyok, hanem budai. :D
    De szerintem tök mindegy, hol lakik az ember, balf**z postást lehet találni Pesten, Budán, Szegeden meg Mátészalkán is. Ahogy jó arcot is.
  • koccadam
    #1223
    Hát ez értelmes hozzászólás lett, köszönjük.
  • kisgabo
    #1222
    akkor a te szerencsés ested jellemző az országra. ennyi.
  • koccadam
    #1221
    Hát nem tudom, pl a dealextreme csomószor simán küldi csak HK-ból a cuccokat, sose veszett még el,pedig sokszor rendeltem már onnan. Szerintem ez környék függő. Én pl ismerem személyesen a postást aki felénk jár, ő nem ilyen :) Pesten viszont biztos vannak szemét postások.
  • kisgabo
    #1220
    az ajánlott levél alap... nekem zsinórban jön hong kong ból, és szépen látom hol tart, pl vám, helyi posta... eddig nem is lopták el.
  • Anubys
    #1219
    A hétvégén összeírom a DS-es cuccokat. Írtam a Zavvy-nak is, hogy eltűnt a Resim. Azt néztem, hogy most a circle pad-es pakkot már 50 körül árulják Ebay-en. :o
    Viszont a fejlemény az ügyben, hogy a két másik eltűnt csomagból az egyiket visszaküldték a feladónak, szóval a paraszt postás nem lenyúlta, csupán képtelen volt megkülönböztetni a nevemet a többi lakóétól, és máshova dobta be az értesítőimet, vagy egyáltalán be sem dobta.
    Mindegy, innentől tracked delivery-vel fogok rendelni. Megéri az a kis plusz, hogy a postán bármikor utána tudjanak nézni, meg talán megbubozzák a postást is, ha minden csomagot úgy kell kerestetni, ami ki kellett volna hoznia.
  • shenmuedc #1218
    Háát... kipróbáltam de nem az én játékom.
  • Csibe001
    #1217
    Igaz, én már letöltöttem. :)
  • n000rbi
    #1216
    Ha minden igaz mától tölthető a MGS - Snake Eater 3D demó ;) Most irigyellek benneteket 3DS tulajok :)
  • koccadam
    #1215
    ps3-on levolt (vagy levan?) árazva az origins, de engem 3ds-re érdekel, ágyból kockulni elalvás előtt,vagy buszon ha úgy van kedvem :)

    "Egyébként szerintem egyértelműen Tekken, sokkal tovább el lehet lenni egy verekedős cuccal, mint egy Rayman-nel. "

    Nem feltétlen :) De nehéz a döntés...mind2-t nagyon imádom.
  • Csibe001
    #1214
    Nem véletlen maradt le a DoA, Tekkent is csak azért írtam mert most jelenik meg s beugrott, nekem csak a 2D only verekedős játékok jönnek be.
    Jó lehet hogy felmenne a DS lista mondjuk 20-25-re de ezt hány év alatt termelte ki? :)
    Most meg ha vége lesz ennek az évnek már több játék kellene mint a DS-en a teljes ciklus alatt.
    Viszont lenyűgöző a gyűjteményed, nekem is kell majd még sok eredetibe, csak pénzben össze kell szedni magam. Nagy pofátlanság lenne ha kérnék tőled privibe egy listát arról a 37-ről? :) Kíváncsi vagyok.
    Amúgy nem könnyű döntés, Koccadamnak sem, mert a Rayman tipikusan kézikonzolos címnek kéne, hogy legyen, egyszerűen, nekem az a kategória, mégis inkább szerintem ps3-ra fogom beszerezni, egész egyszerűen azért mert ps3-ra lesz kb 14 font, 3DS-re meg 30..de még megvárom miket írnak, milyen pluszt kap esetleg 3DS-en.

    Más:
    Ma elértem a 100. street pass hit-et. :D
    Meg végre ma folytatom Residentet. Meddig vársz amíg írsz annak aki küldte neked?
  • Anubys
    #1213
    Nekem a listádról ezek jöttek be:
    SSF4, Resident Revelations (sajnos még csak a demo alapján, rohadna meg a posta ott, ahol van), Shinobi.
    Hiányolom még róla a DoA Dimensions-t.

    "Meg az is vicces, hogy a DS-re mondjátok, hogy ilyen meg olyan állati jó játékok voltak megjelenéskor, de akkor miért van az, hogy a mostani 6000+ játékból, nekem csak 15 cím éri meg, hogy eredetiben ott pihenjen a polcomon? :)"

    Mert nem nézted végig mind a 6k-et. Nekem egy 80-as listát sikerült összeírni azokból, amik kellettek (igen, warezkártyával, mea culpa - de legalább egy kicsit az amerikai ipart is fellendítettem azzal 4 USA only játékkal, amiket onnan rendeltem :)), de végül a 37 "legfontosabb" után úgy gondoltam, nem költök rá többet. (Illetve még majd az Aliens-t megveszem).

    "Szerintem mindenki csöndben lenne, ha lenne warez kártya 3DS-re."
    Vagy nem. Mint írtam, én demózásra használtam DS-en is, meg emulátorokra. Egyedül a Mazes of Fate DS volt, amit warezban játszottam végig, pusztán, mert jóval hamarabb kijött, mint eredetiben, és nagyon vártam. :o


    "Hát pont ez az... azt se tudom melyik játékra adjam ki a pénzt, mert kapásból 4-5 lenne amit megvennék... tekken-t világéletemben imádtam, rayman origins is most jön ki,2d platform rayman megint odabasz, nehéz döntés lesz az biztos.. :\"

    Ha 10 játékról beszélnénk, akkor esetleg, de 2? Egyébként szerintem egyértelműen Tekken, sokkal tovább el lehet lenni egy verekedős cuccal, mint egy Rayman-nel. Mire megunod, addigra megjön a következő fizu, amiből veheted a Rayman-t (más meg úgy sem jön ki addig. :)

    /na jó, g*cizés off. :)
  • koccadam
    #1212
    "jön egy Tekken a héten, márciusban vagy február végén MGS," <-- Hát pont ez az... azt se tudom melyik játékra adjam ki a pénzt, mert kapásból 4-5 lenne amit megvennék... tekken-t világéletemben imádtam, rayman origins is most jön ki,2d platform rayman megint odabasz, nehéz döntés lesz az biztos.. :\
  • Csibe001
    #1211
    Én kíváncsi vagyok meg meri e lépni nintendo, hogy két analóggal kiad egy új 3DS-t, mert az enyhén szólva is óriási kibaszás a többi 3DS-essel szemben, plusz akkor minek csinálták a CPP-t.
    Mondjuk, most hogy írtad a 8 db eredeti játékot, nem értem miért istenítetted a DS felhozatalt? Szerintem mindenki csöndben lenne, ha lenne warez kártya 3DS-re. Én nem fogok venni az tuti, ha lesz is. Mert megváltozott véleményem erről a dologról, s jobban élvezem azt a 2-3 játékot amit 1-2-3 hónap alatt veszek, mintha letölteném a létező összeset és megint nem játszanám ki csak az AAA-s címeket. Amúgy meg Zelda, nekem is alig van időm játszani, így van 24+ órám benne s még mindig nem vittem végig. Kevés játék mondhat el ilyesmit magáról, kézikonzolon meg pláne.
  • Sheltem
    #1210
    A DSI vel most az asszony játszik egyébként, nekem sajnos nincs rá időm. Hétvégén pedig pcn játszok amikor otthon vagyok.
  • Sheltem
    #1209
    Most vettem dsi-t kb 1 hónapja előtte nem volt ds-m nem is tudom mióta(1.5 éve kb). Egyelőre nem vettem hozzá eredeti játékot, mert nem vagyok megelégedve azzal amivel kapcsolatban a #1097es hozzászólásod elején egyetértettünk, pont emiatt is nézegettem a 3ds-t illetve majd az utódját.

    A régi DS-l hez volt 8(ha jól számolom) eredeti játékom, most pchez szoktam venni időnként (2-3 havonta) 1 játékot. Ezért említettem a pc-t, ugyanis mindig az eredeti játékoknál kötsz ki, mintha csak az lenne jó játék amit megveszel eredetiben is :)
  • Csibe001
    #1208
    Látod, ezért szép, ahogy írtad te is, kinek mi jön be. Nekem a 3DS, maga a gép is és a játékkínálat is. Neked néhány cím csupán.
    Amúgy a TBA-nál kicsivel több info van már, jön egy Tekken a héten, márciusban vagy február végén MGS, márciusban lesz több mint valószínű a Luigi's mansion...plusz a meglepi címek amiket nem tüntettek fel sehol. Nem tudom te hány játékot veszel, én 2-3 havonta 1-et max 2-t ha nagy címek. Ebből kiindulva én továbbra is szépen el leszek látva.

    Megkérdezhetem hány eredeti játékod van/volt DS-re? :)
    Mert PC-t írtál, amit nem értek hogy jön ide.
  • Sheltem
    #1207
    Nincs itt semmi gond. Véleményeket írunk ami időnként eltérő nincs ezzel semmi probléma, én kedvelek itt mindenkit :)

    A listádból számomra ami jó cím:

    SSF4, Mario Kart, Resident Revelations, Zelda:OoT.

    "S mik jönnek, írni sem merem. "

    Van egy szép lista róla, hogy mi várható így van, de a nagyrészüknél a "jobbaknak" (tudom ez az ami szubjektív) megjelenési dátum sehol.
    A TBA 2012 az egy kalap kaki nem megjelenési dátum.

    Remélem idén télleg rákapcsolnak, számomra az egyik legnagyobb vonzereje a Nindendónak a frankó játékok tömkelege volt.
    Amennyiben tényleg igaz, hogy évvége felé(bár ez csak találgatás) jön az újfajta 3ds akkor rá kell kapcsolniuk Szoftverben is(pláne, hogy itt van az OLED kijelzős ultraerős VITA).

    Egyszerű a képlet, ha hardverben gyengébb a konzol akkor kompenzálni kell szoftverrel.

    Szerintem.

    Az, hogy mi érdemli meg, hogy eredetiben legyen meg vagy sem, abba szerintem ne menjünk bele nagyon összetett kérdés. Én "csak" olyan játékot vettem meg PC-re ami hosszabb távon(multiplayer) is le tudott kötni és nincs az, hogy 20-50 óra után felrakom a polcra és csak a helyet foglalja mondjuk 3 évig amikoris újra előveszem. Legyen az akármilyen csillivilli csicsás kollektor ezüstszobrosplakátoszenecédés kiadás.
    Ez megint nagyon szujjektívvvvvvvvvvvv. :)
  • Csibe001
    #1206
    Én a saját szemszögemet írom, nem akarok senkit meggyőzni, nekem nem kopár ami van, talán az lenne ha idő- és pénzmilliomos lennék, de így nem:

    SSF4, SM3DL, Mario Kart,Resident Revelations,Zelda:OoT,Cave Story, Shinobi, Need for Speed The run, Crush 3D,Rayman 3D, Tetris Axis - Ezek már megjelentek.

    S mik jönnek, írni sem merem.

    Amúgy meg lazán felsoroltam a dupláját.. :)

    Meg az is vicces, hogy a DS-re mondjátok, hogy ilyen meg olyan állati jó játékok voltak megjelenéskor, de akkor miért van az, hogy a mostani 6000+ játékból, nekem csak 15 cím éri meg, hogy eredetiben ott pihenjen a polcomon? :)
  • Sheltem
    #1205
    Pedig igaza van(már ami az értelmes címek számát illet). Sőt az "5 értelmes" szerintem túlságosan jóindulatú becslés.
    Siralmas a felhozatal 3dsre perpillanat(a megjelent játékokról beszélek).
    Annakidején ha ds re nem jött volna ki már első évben tonnányi jó játék valószínűleg nem "tűnne fel" ennyire a különbség és ez a "kopár" felhozatal.

    Ez van, lehet badarságot írunk, szerintem nem.
    Reméljük Nintendo domborít idén már.
  • cloud.strife
    #1204
    Mennyi legyen?
    Ambadassadoros, májusig garos, hibátlan, dobozában, minden tartozékkal.

    35e?
  • Bogdogege
    #1203
    És mennyi az annyi?
  • koccadam
    #1202
    Próbáld meg meghírdetni vaterán. Ott elviszik :)
  • koccadam
    #1201
    Utánanéztél már hogy mennyit adtak már el a 3DS-ből:)???! Mert szerintem nem,az hogy a magyaroknál nem fogy, még nem azt jelenti hogy máshol sem. Egyébként a ps vita is lefog menni ilyen árra.
  • Csibe001
    #1200
    Nem fogy? Nézz már picit utána. :)
    Plusz nézd meg ahogy minőségi cím jött ki azokból mennyi fogy..(Super Mario 3D Land vagy Resident Evil Revelations)
    5 értelmes? Ez meg abszolút szubjektív vélemény. Nagyon badarságokat hordasz néha össze.
  • cloud.strife
    #1199
    Tökjó a 3DS csak vegye már meg valaki az enyémet... :)
  • kisgabo
    #1198
    szvsz ez a játékfelhozatal a 3ds-re totál bukás, nem véletlen lett az ára a pofátlan 70 ropiból 40k körüli, ami reális is, mondjuk.

    és igy se fogy, mert van 5 értelmes 3ds játék, a többi fos. ezzel gépet eladni nem lehet.

    1 éve töketlenkednek a fejlesztők is, vagy hanyagolják a szerintük is bukott platformot...

    wii u remélem nem zuhan meg, és jól hekkelhető lesz. :D
  • Anubys
    #1197
    Vélhetően azért, mert többet sikerült eladni az első pár ilyenből, és olcsóbb is összehozni, mint ahányat eladtak és amennyiért előállítottak egy Castlevania-t vagy egy Dementiumot. Azért eléggé rétegjátékok, amikkel mi játszunk. Viszont, amíg nincsen a casualoknak szánt vackokkal teleszórva egy platform, addig a túlélése sem garantált.
    Persze lehet arra menni, hogy majd a hcgamerek eltartjákm de ennek sajnos kicsi a valószínűsége.

    Csibe: Igen, újrakiadások, ezért sem gondolom, hogy rögtön day 0 rohanás lesz a gépért, de ezt írtam is, engem két cím érdekel. Ha valami multiplatform, és tök ugyanazt kapom nagygépen, akkor inkább egy 116 centis tv-n játszom vele, nem egy 2.5 - 3 colos kijelzőn. :)
  • koccadam
    #1196
    "Ami a lovacskás, barbis sims-es hülyeségeket illeti, kollégám pont ezek miatt vett a 7éves lányának egy rózsaszín DS-t, és a kiscsaj azóta is nevelgeti a póniját, meg nintendogsozik. És vélhetően nagyon sok ilyen van, ezért lett a DS az, ami , mert mindenki talált rá játékot."

    Persze, én nem mondtam hogy ne legyenek ilyen játékok, na de naponta?!!!kb a 70%-a a játékoknak ebből áll, ne csak a kiskorosztályt célozzuk már meg..
  • Csibe001
    #1195
    Ez igaz. De a Vita listáját nézve, elég sok az újrakiadás, tehát ps3-on már lehet tolni azokat, s mivel én mario-zelda-metroid fan vagyok, ezért jó a 3DS, sőt gondolkodom a Wii U-n, persze nem megjelenéskor. Vita még csak eszembe se jutott, hogy vegyek. :)
    Egyedül Silent Hill az ami megfog Vita-ban, de mivel a 4 óta nem sikerült számomra élvezhető SH-t összehozni, abban se bízok hogy az jó lesz. :)
  • Anubys
    #1194
    Nekem is van mellette ps3-am, meg még egy rakás minden (konkrétan majdnem minden ismert, és néhány kevésbé ismert konzol), én most éppen PS2-őn a kimaradt survival horrorokat nyúzom. A 3DS egyelőre pihen, amíg meg nem érkezik a Resident Evil, vagy amíg végképp leszek benne, hogy már nem jön, és megveszem itthon. :(
    Lehet időt találni játékra, ha van olyan, amiért érdemes mást arrébb tolni. :)

    Ami pedig a Vita-t illeti, igen, van 1-2 menős cím, de az Uncharted-en és a Silent Hillen kívül nem nagyon találtam olyat, ami ne lenne másra, és érdekelne (Azért meg nem veszem meg erre is a Mortalt, mert itt le lehet törölni a vért az érintőképernyővel). Majd veszek azt is, de az biztos, hogy nem mostanában lesz (talán karácsonyra meglepem magam vele).
  • Laza
    #1193
    Az a baj, hogy Én jelenleg csak a jövőbe nézek, és adott két listából többségében nem itt találom meg az engem érdeklő címeket (persze 3DS-en is van). Szerintem ezt mindenki el tudja dönteni egymaga :)

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nintendo_3DS_games
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_Vita_games
  • Csibe001
    #1192
    Ebben igazad van. De számomra ez van, úgyhogy nekem tökéletes. Különben meg, pénzem se lenne annyi release-t megvenni..még így sincs mindenre pénzem amit szeretnék. Ha lenne pénzem, akkor most vennék kapásból 5 játékot, lehet 6-ot, de nincs, így az van ami. Mondjuk hamarosan több időm lesz játékra, csak mellette van egy ps3-am amin szintén játszani kell..plusz az etetéséről ne is beszéljünk. :D
    De tény, hogy mondjuk egy castlevania első napos lenne nálam, még ha abban a hónapban száraz kenyér és víz lenne a reggeli-ebéd-vacsi combo.
  • Anubys
    #1191
    Jó, csak nem az a cél, hogy azoknak legyen jó a gép, akiknek kevés idejük van játékra. Nekem is kevés időm van rá, és van egy Samurai Warriors -om meg Resident Evil Mercenaries -em, amiket nem játszottam még végig, szóval lenne mivel játszani, de ez nem egy olyan gép felhozatala, ami nagy réteg igényeit elégíti ki.
    Ami a lovacskás, barbis sims-es hülyeségeket illeti, kollégám pont ezek miatt vett a 7éves lányának egy rózsaszín DS-t, és a kiscsaj azóta is nevelgeti a póniját, meg nintendogsozik. És vélhetően nagyon sok ilyen van, ezért lett a DS az, ami , mert mindenki talált rá játékot.
    Most kikerestem egy scene release oldalon, a DS-re az első évben több, mint 250 release jött ki. 3DS-re most tartanak 90-nél.
  • Csibe001
    #1190
    Ezen azért hülyeség veszekedni (bár látom, hogy nem veszekedés), mert mindenkinek más az igénye, amilyen ütemben most jönnek ki játékok, én tökéletesen elégedett vagyok, mert nincs sok időm játszani, van aki sokat játszik, annak lehet kevés. De tény, hogy egy olyan irányba indult el nintendo ami pozitív s elég sok jó játék jön ki.. :)
  • Sund
    #1189
    Kívülállóként (gépvásárlás előtt), épphogy fordítottnak tűnik a helyzet.

    Megjelenéstől számítva 3/4 évig,nekem, teljesen halottnak tűnt a felhozatal, a gép áráról nem is beszélve.

    Amióta itt a Zelda, a Mario, és a későbbi címek, számomra már sokkal ígéretesebb mint pl. a Vita, aminél egy nyitócím se mozgat meg.

    Szóval IMHO egyre izgalmasabb a 3ds élet.
  • Laza
    #1188
    Bíztam a Nintendoban :) Na meg a Zeldával mindenképpen eladták volna Nekem :)