82
Energiatakarékos, passzív, nullenergiás házak
  • LPJ
    #82
    Szellemes megoldás!
  • Aquir
    #81
    -> Solar-powered student-invented fridge

    SunDanzer solar or battery-powered commercial refrigerators

  • norbre
    #80
    udv.. par honapja tvben lattam valami hazai kiallitast, ahol bemutattak egy fabol keszitett hutot ami a napra kitéve mukodott, asszem neha locsolni kellett vizzel, gondolom a hoelvonas elven mukodott.. kerestem guglin de nem talalom, ha ismeros valakinek a dolog tud weboldLhoz v videohoz adni linket? koszi
  • birdo #79
    Igazad lehet...most már megnézem, hogy végül is mit hozatunk be a kínaiaktól a németeken keresztül )))
  • csuszi
    #78
    nem összekeverendő a napkollektor a napelemmel.
    a napkollektor nem termel energiát, csak meleg vizet ad, a napelem áramot termel. nem ugyanaz az áruk és a használatuk :)
  • birdo #77
    Tele van a net a napkollektorok működési elvéről szóló tanulmányokkal, értékesítésével, beüzemelésével foglalkozó cégekkel.
    Jó dolog..bele kell vágni ))
  • Atomreaktor
    #76
    alternatív megoldás lehet még a sörkollektor ;)
  • flashpointer
    #75
    szia! nagyban függ milyen típusút veszel, és hová helyezed. Általában tetőre szokták,mert ott nem foglal helyt, de a tetőre szerelés előnye ezzel ki is merült, mivel az irány és a beesési szög adott, ami nem jó. pl Attól is függ mikor akarod használni, ha inkább nyáron akkor kisebb szögben kell, ha egész évben akkor nagyobban. Az olyan vákumcsövest amelyiken nincs borítás (csak a 2mm vastag üvegcső) el kell felejteni, egy jégeső tönkreteszi, mellesleg nem véletlen adnak erre 2-5 év garit ( a többinél 10+)Nem árt ha nem közvetlenül a melegítendő folyadék, hanem pl fagyálló kering benne és az adja át a hőt egy kis hőcserélővel, ezeket könnyű megismerni mert egy bazi tartály van a tetjökün. viszont most mennem kell =)
  • gerocspeter
    #74
    Hello, a szomszédom aki 2 éve szereltetett fel napkollektort, esküszik rá, hogy jó beruházás volt. Érdemes lenne az egyik Energia Pontban érdeklődnöd, ott remélhetőleg szakember tudna válaszolni minden kérdésedre, ingyen.
  • Honti55
    #73
    Sziasztok, mostanában elkezdett érdekelni a napkollektorral való házi energiatermelés, van valakinek tapasztalata, mennyire térül meg egy ilyen beruházás, egyáltalán mekkora felületen éri meg napkollektort telepíteni?
  • Atomreaktor
    #72
    annak szerintem is szuper. amúgy elég szomorú, hogy nálunk is ezeket a kis garzonokat erőltetik, ráadásul igen drágán :(
  • Aquir
    #71
    ott nézte a nyitott konyhánál (egyetlen méter elég hozzá) a tv-t :)
    Másrészt kitűnő legénylakás (mert csak 1 embernek jó + vendég) ekkora helyen
  • joebacsi
    #70
    Ha asszony főz, akkor bizony nincs foci :)
  • Aquir
    #69
    Hong Kong-hoz mérten lakható. A helykihasználás netovábbjaként teszem be.

  • dronkZero
    #68
    Ja, ahol nem kell hőszigetelés, ott még akár jó is lehet, bár nekem nem kellene olyan ház, ahol lifttel kell lemennem a kertbe...

    Viszont az alkotója hegyek közé, fenyőerdőbe álmodta meg, amire meg nem jellemző annyira az egész évben tartó banánrohasztó meleg, szal úgy érzem, hogy a koncepció sokkal kidolgozatlanabb, mint amilyennek elsőre tűnik.
  • Duchovny
    #67
    Igaz a tervezőnek kicsit sci-fi fele szaladt a fantáziája de mediterrán helyen a luxusvillák között azért elmenne aktív háznak.
  • Atomreaktor
    #66
    egy jó sci-fi-ben el tudnám képzelni :)
  • csuszi
    #65
    hivalkodó
  • Duchovny
    #64
    Hello

    És ehhez mit szóltok?

    Hogy mennyibe kerül feltelepíteni egy ilyet az már más kérdés.
    Bár nekem jobban tetszene egy földbe ágyazott verzió a hőszigetelés miatt.
  • Atomreaktor
    #63
    nekem nagyon tetszik és az ára is barátságos! okos tervezéssel meg normális kivitelezővel talán nem is kerülne 30 millióba egy normálisabb otthon.
  • Aquir
    #62
    nice
  • birdo #61
    Múlthéten nyilatkozott a tervező... nagyon örült, és meglepődött amiért az Ő kis házuk kapta a díjat ))
    Azt mondta , olyan tervezéssel építették, hogy hogy modulokkal lehet bővíteni
  • Atomreaktor
    #60
    nem talált róla senki több fotót? nekem nagyon tetszik, a képen nagyobbnak tűnik, mint 29 négyzetméter.
  • csuszi
    #59
  • birdo #58



    Az év öko-passzív háza
  • Atomreaktor
    #57
    http://www.alternativenergia.hu/kategoriak/technologiak/epuletek/hoszivattyu

    bár itt inkább csak épületekről írnak.

    aktív házakról pedig itt:

    http://www.alternativenergia.hu/atadtak-az-elso-magyar-aktiv-keszhazat/8466

    http://www.bankweb.hu/cikk.php?id=1781

    http://www.passzivhaz-magazin.hu/fahazimadok-is-elhetnek-passziv-hazban-vagy-akar-aktiv-hazban-is/
  • Aquir
    #56
    szokás szerint angol wikipédián pedig geotermikus vonatkozásban sokkal több le van írva. Geothermal heat pump
  • Aquir
    #55
    azóta biztos vannak jobb leírások, én pár évvel ezelőtt szedtem össze ennyit róla

    Hőszivattyú


  • degenerator
    #54
    a hőszivattyúkról tudnál írni valamit?
  • Atomreaktor
    #53
    ami még érdekes lehet:
    http://www.edenkert.hu/vilagos-zold/zold-biznisz/magyar-talalmany-napelemes-tetocserep/2572/

    amúgy a passzív ház, kombinálva a hőszivattyúval, esetleg napelemes cseréppel és komoly szelektív hulladékgyűjtéssel együttesen már nagyon komoly előrelépés lenne. és erre nem szabadna sajnálni a pénzt.
    a négyes metró árából minden megyében létesülhetett volna magyar napelemes tetőcserép gyár, főleg belső piacra, de az exportból fedezhetné a működési és bérköltségeit, de az összes többi szinte ingyen szét lenne osztva a lakosság között. és ez akarat kérdése leginkább. ez az egyetlen útja van Magyaarországnak is. vízkincsünk felbecsülhetetlen, mezőgazdaságunk bőven el tudja látni az egész országot és ha az energiafüggőséget is megszüntetjük, vagy legalábbis minimálisra redukáljuk, akkor fog csak elkezdődni valami nálunk.

    egyébként már a passzív ház mögött ott kopogtat a következő várakozó, az "aktív ház".

  • Atomreaktor
    #52
    http://kp.hu/energia-nelkul-uzemelo-hazak-2021-tol-az-eu-ban

  • degenerator
    #51
    erről hol lehet olvasni?

    néztem a hír tv-n egy műsort, a fidesz szakpolitikusa megfontolandónak nevezte ennek a rendszernek a támogatását, és nem értette, miért nem vezették be azt az eljárást, mint Auszriában, hogy teszemazt vesz az illető egy napkollektort, bebattyog az önkormányzatra, és a hivatal a 85%át visszafizeti neki.
  • csuszi
    #50
    helyes..bár lehetne 2013-15is. 21..addig felépül egy rakat ház.
  • Atomreaktor
    #49
    2021-től az egész EU-ban csak ilyet lehet majd építeni.
  • degenerator
    #48
    olyat is mesélt egy ismerős, hogy egy passzív háznál úgy kellene kinézni az alapnak, hogy beton (vagy valami ilyesmi, csak laikus érdeklődő vagyok), szigetelő réteg, és beton. de ezt a magyar szabályozás nem engedi, mert hátha elcsúszik a ház...
  • degenerator
    #47
    mennyivel dobta meg az árat?

    én azt olvastam hogy általában10-20%al növeli meg, de gondolom akkor nem egészen így van.

    ausztriában amúgy tudtommal már csak ilyen házakat lehet építeni.
  • tiburon26
    #46
    enennela cegnel voltam alvalakozo.
    kb 10 hazat epitettünk magyarorszagon.az igaz hogy nem 15milla egy ilyen haz.
  • csuszi
    #45
    cserébe onnantól nincs rezsid ha ügyes vagy. vagy ha többet termelsz, ők fizetnek neked.
  • Duchovny
    #44
    300 000Ft? Az nálam egy éves villanyszámla :) Nem adják olcsón.
  • csuszi
    #43
    300000ft, szolgáltató adja.