418753
banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • sempike
    #363825
    Nem állok senki pártjára, csak érdekesség képen rakom be (beszéltetek arról hogy mennyire gyors/lassú a DB elérése):

    http://googlecloudplatform.blogspot.hu/2014/03/cassandra-hits-one-million-writes-per-second-on-google-compute-engine.html
    Ez egy több mint egy éves cikk. (Azért emlékszem rá, mert nagyjából egy hónappal előtte kezdtem én is Cassandra clusterekkel dolgozni).
    1 millió írásról van szó per másodperc (később az Amazon megismételte de 2-es redundanciával). Ez ugye virtuális gépeken szaladt.

    Lehet ezt még gyorsítani pl. flash fs storage-al vagy olyan kis dobozkával amit az Oracle is árul, lényegében egy nagy kupac RAM cache-elésre.

    Sajna semmit sem tudok az MMORPG-kről de nem tudom elképzelni hogy egy adatbázisban kezelnék az összes adatot.
    Gondolom vagyis inkább úgy képzelem hogy a statikus adatok (pl. játékos csataszáma, utolsó havi WN8-a, W/L ratioja, vásárolt prémium napok és járművek értéke és száma, szóval minden ami az MM-hez kell ...) egy adott DB-ben vannak tárolva ami viszonylag ritkán olvasott/írott. Ide tenném még hogy milyen tankok vannak a játékos garázsában, milyen felszereléssel stb.
    Míg a dinamikus adatok pl. egy csata összes résztvevőjének - 30 játékos - helyzete (x,y,z koordináták), vektora, tankok típusa, lövések adatai plusz az MM során a statikus értékekből számolt és a csata során felhasznált WG szopató faktor egy kicsi, RAM-ban tárolt cache DB-ben van. Ez viszonylag ritkán ír a diszkre, hiszen mi történhet legrosszabb esetben? Crash esetén elveszted az adott csata adatait, ki nem szarja le.

    Mivel nem tudom hogy működik a valóságban, így lehet faszságot ugatok. Hát ez van.
    Utoljára szerkesztette: sempike, 2015.11.04. 22:41:48
  • Lunki88
    #363824
    Random wotos videók után keresgélve bukkantam rá erre. Ez a csata már önmagában is megérne egy misét, de így meg pláne hogy HT-15-öt csinálta meg vele a srác. :) Az a hihetetlen számomra hogy szinte senki nem lőtt rá goldot, egyébként tuti hogy kivégezték volna már a csata első felében.
  • lexlutor
    #363823
    nice!
    mennyi sebzesre adott ennyit? mert ilyet mar tenyleg nagyon regen lehetett latni...
  • ilsalon
    #363822
    Ilyet sem láttam még pízbe:

    Victory!
    Swamp
    Löwe
    Experience received:2 457
    Credit: 207 890
    Battle achievements High Caliber, Brothers in Arms, Mastery Badge: "Ace Tanker"

    Repairs: -7 453
    Ammunition: -20 600
    Consumables: -3 000
    Total: 176 837 WN8: 10 581 (100)
    Utoljára szerkesztette: ilsalon, 2015.11.04. 20:40:36
  • yossarianHUN
    #363821
    link

  • tiszabalazs
    #363820
    Mind a kettőtöknek van igaza, csak elbeszéltek egymás mellett! Andrásnak igaza van abban, hogy nem nagy módosítás kellene az MM-ben paraméter formájában (egyébként is vannak paraméterek a +-2 tier MM miatt, amit be is vallottak). Neked is igazat adok, hogy hatalmas számítási igénye van, nem véletlenül van több 100 (!!!) processzor a szerverekben.

    DE a csatába sorolásnál nem lenne észrevehető a +2 mp (eltúlozva) várakozás, hiszen ez nem csata közbeni számítás, hanem MM sorsolás
    Azért mondtam, hogy 2 mp, mert ez a sorsolás szempontjából nem lenne szerintem arányaiban akkora különbség
  • FosTalicskaa
    #363819
    "Te azt állítod, hogy a kód azért bonyolult, mert sok felhasználó van."

    Elég szomorú, hogy nem tudsz elvonatkoztatni és az összes hozzászólásból ennyit sikerült levenned... szerintem is hagyjuk. Ha érdekel a téma, akkor majd rákeresel gugliban. Rengeteg leírás van a nagvállalati rendszerek megtervezésének buktatóiról Igaz a többsége angol.
  • András77
    #363818
    húbammeg, itt nem lesz megegyezés azt hiszem

    Te azt állítod, hogy a kód azért bonyolult, mert sok felhasználó van. Én azt mondom, hogy nincs vagy csak minimális az összefüggés (az is amolyan áttételesnek mondható) a kód bonyolultsága és a felhasználók száma között. Eleve felkészítették ezt a játékot korlátlan számú játékosra, ha többen lesznek mégis, mint amit most bír a hw akkor beraknak még új szervert oszt csókolom.

    Az egyszerű kód részek, amikről én beszéltem (és nem a teljes wot leprogramozásáról, ezt totálisan félreértetted) meg könnyen kifejleszthetőek lennének, ha meg akarnák csinálni, de nem akarják nyilván és értelmes magyarázatot sem adnak rá, hogy miért nem. Csak.

    Szerintem ezt itt hagyjuk is, ha te továbbra is azt hiszed, hogy azért bonyolult a wot programozása, mert sok felhasználója van, akkor meghagylak ebben a hittben, nekem olyan mindegy végül is, hogy mit hiszel...
    Utoljára szerkesztette: András77, 2015.11.04. 16:05:17
  • McFrost
    #363817
    Nekem sem megy.
  • pointer4
    #363816
    És ha nem is értenénk ehhez, akkor a vak is látja és tapasztalta, hogy 120k+ felhasználó felett már kezd akadni a szerver, ezért is van mingyá EUban is kettő.
    Gondolom az oroszoknál a nyolc, inkább a távolságok miatt kell, nem csak a mennyiség maitt.
  • FosTalicskaa
    #363815
    Azt csak azért írtam mert világosan látszik, hogy nem értesz ahhoz amit írsz, ezért próbáltam egy számodra is érthető kézzelfogható példát találni. Csupán próbáltam rávilágítani arra a tényre, hogy a mennyiség igenis, komoly hatással lehet a sebességre és ha kód sem hatékony akkor mindegy milyen vasat teszel mögé az ugyanúgy lassú marad.

    Az adatbányászat meg egy real time sebzés/átütés-számítás/pálya kiválasztás pedig két teljesen különálló dolog.

    De igazad van, hótra tökre egyszerű az egész. Egy junior programozó összedobja egy délután alatt az egész wot-ot. Elvégre csak szerverszám kérdése az egész, meg néhány alapművelet, jópár hótegyszerű lekérdezéssel, ami nem számít, hogy mekkora táblában olvas és mit, mert hótra csak a szerverszám dönt megint.
    De várjunk csak, miért készülnek éveken keresztül az ilyen nagyobb projektek, akár több száz emberrel is? És ebből csak több hónap a tervezés is. Lehet azért mert hótra nem ilyen fekete-fehér az egész? A hót legyen veled meg a 3millió tonna memóriáddal az alaplapodon...
  • Angelus1991ster
    #363814
    2. IM-re lesz gondolom http://thearmoredpatrol.com/2015/11/04/supertest-lekpz-m-41-90-mm-tier-7-light/
  • András77
    #363813
    Volt már dolgod valaha komolyabb adatbázisokkal? Az mégis mióta referencia érték, hogy a notepadban hogyan lehet görgetni 100 megás file-t? Tényleg ne vigyük ilyen irányba, mert ez nagyon durván nem szakmai és nevetséges is kicsit.

    Egyébként pontosan azért írtam, hogy komolyabb adatbányászáshoz és elemzéshez erősebb vas kell, de nehogy már azt gondoljuk, hogy egy modernebb i3-i5-i7 gép elég memóriával és háttértárral ne tudna nagyon komoly adatmennyiséggel elbírni. Még a gondolat is sértően buta és naív így alábecsülni. A WG meg ezeknél lényegesen erősebb szervereket üzemeltet és a fenet tudja mennyi adatbázis szervert a háttérben.

    A kérdés persze mindig, hogy mennyi vonatkozó adat van és milyen típusú lekérdezésekre szeretnék felkészíteni az adatbázist (ettől még bármit le lehet kérdezni, de fel lehet készíteni az adatbázis a tipikus lekérdezésekre, hogy azokat gyorsabban hajtsa végre), mert a méret és a bonyolultság ezzel arányosan nő.

    A WG esetében van kb 60 millió felhasználó, de ebből aktív mondjuk 1 millió egy időben, talán kevesebb, nem követem a statisztikáikat.

    A kérdésem továbbra is, mi a phaszt kéne ezen az adatbázison folyamatosan lekérdezni és valós időben változtatni ? Ezek történeti adatok lehetnek, hogy ki mit csinált. Nyilván méretes adatbázis, de az teljességgel kizárt, hogy ezen folyamatosan lekérdezéseket futtatnának mind a 60 millió felhasználó és valós időben kell az eredmény. Nem értem, hogy honnan veszed ezt.

    Nem tudom miért nem érted meg, még egy manipulált RNG rendszer sem azon alapszik, hogy folyamatosan a tárolt adatokat kérdezi le. Ez teljesen elképzelhetetlen. Inkább egyéb, fix paraméterekkel dolgozhat vagy ha van is valamiféle lekérdezés, az a csata előtt már megtörténik egyszer.

    Hogy kell nagy adatbázisokat felépíteni, bonyolult, de egyáltalán nem olyan lassúak, mint hiszed:
    Egy nagy adatbázisok vagy nagy adat2
  • patchaou
    #363812
    Teszt szerver nincs most, vagy csak én balfaszkodtam el valamit?
  • Angelus1991ster
    #363811
    Hát Valentine LL-be kell a gold lőszer fele-fele arányban, hiszen az ágyú lófütty. Csak t3-asok ellen jó, na meg a t4-es artyk, T-28, Type 95 és pár papír ellen. Hetzer, Matilda, B1 és B-2 ellen kell már a gold. De full golddal menni elég buziság. Kár, hogy nem lehet normál arany áron venni B2-est :( Persze most szószerint arany ára van, ha csomagostul adják.
    Utoljára szerkesztette: Angelus1991ster, 2015.11.04. 13:38:31
  • patchaou
    #363810
    Esetleg azt mondták hogy megváltoztatták... Húzok most egy új accot t95e2 miatt és tele vannak a kisebb tierű csaták ezekkel. Reggel láttam egy olyat akinek 6k csatája volt a B2-vel és csak prémlőszert lőtt...
  • Angelus1991ster
    #363809
    5 skilles legényekhez tier 3-4-ben milyen gyomor kell már? De ezt megváltoztatták nem? Alsó tierben már nem mehetsz pár napos felhasználók ellen.
  • patchaou
    #363808
    Csak az újaknak. A sok büdös pedotanker tier2-3 op szarokkal 5 skilles legényekkel alig sebez 1000 alatt tier 3-ban...
  • patchaou
    #363807
    Ennyi. A wg kidolgozhatna valami tényleg működő és minimálisan manipulálható (tupírozható) hatékonysági/ügyességi... stb mutatót. Lehetne egy alap szerver és amint elérne a játékos egy szintet léphetne a következő szintre ahol valamivel jobbak lennének a csaták után kapott jutalmak. És ez nyugodtan lehetne 5 lépcsőben.
  • Angelus1991ster
    #363806
    Vagy szintenként egy adott sebzés átlag 2/3-át vagy felét.
    Mert azért tier3-ban ritka az 1.000 sebzés átlépése.
    Utoljára szerkesztette: Angelus1991ster, 2015.11.04. 13:15:27
  • Gyuszopapa
    #363805
    Minden valamirevaló multijátéknak van rang és szintrendszere.Itt miért nincs?
    Sok játékban a semmirevalókat minden zokszó nélkül csapják ki a szerverekről hogy keressen magának való LOW szintű szervert.
  • patchaou
    #363804
    Attól az alsóbb tierek még játszhatatlanok lennének... Külön szerver kellene.
  • pointer4
    #363803
    Jaa, egy ilyen licensz kellene, a tierekbe való belépéshez.
    Tier8-ba csak akkor ha elérted a globális átlag 1200 sebzést, tier10-hez kelljen az átlag 1600... stb stb...
  • Angelus1991ster
    #363802
    WoT kiváló játék
    ( 10-es skálán 7-es , -2 pont a wg miatt, -1 pont mert még nem végleges (szerintem, de ez nézőpont kérdése))

    Csak az ilyen 20 ezer csatás 30-50 átlagsebzéssel rendelkező véglényeket nem kéne engedni tier 7 és a feletti szintekre. És már is 8-as játék lenne.
  • Angelus1991ster
    #363801
    Vulkáni dajkamesék:D
  • FosTalicskaa
    #363800
    Igen, teljesen mindegy hogy 1millisec ideig tartó művelet, 1x, 100x, 10000000000000x fut le, hiszen szerinted ugyanannyi ideig tart nem? Végül is igen, csak éppen annyiszor 1ms ahányszor lefut. Hioppá így már egész komoly idő nem? Komolyabb erőforrásokkal csak bizonyos mértékig lehet az időt csökkenteni, de attól még ugyanúgy ki kell számolni annyiszor a végeredményt. Párhuzamosítva, pedig gondoskodni kell a szinkronizációról is. Ott a hálózati réteg. Mennyi ideig vársz egy-egy adatra, mi történik ha egy számított eredmény nem érkezik meg időben stb? Egy jó kerektrendszer leveszi ezeket a dolgokat a válladról, de attól függetlenül ugyanúgy végbemennek.
    Egyébként ha annyira könnyű az asztali pc-knek is kezelni ezeket a semmitmondó dolgokat, javaslom próbáld ki. Tegyél be egy kis szöveget a jegyzettömbe, gorgess, szerkeszz jelölj ki oldalakat, majd csináld meg ugyanezt egy száz megás szöveggel. Aztán majd mond meg hogy ugyanazzal a sebességgel mentek e végbe a műveletek a csodaszámítógépeden...
    Utoljára szerkesztette: FosTalicskaa, 2015.11.04. 12:23:09
  • Gyuszopapa
    #363799
    Ja.Hetek óta 10-ből 2 csata 50% feletti abból az egyik bukó.Az ellenségnél kék és lila szakaszok,de nem érdekes mert szopni nagyon jó.A maradék 8 pedig 25-45% esélyű,abból hozunk 2-3-at de van hogy 7 bukó egymás után.A lényeg minden csatában hogy a top tier 3-ból 2 mindig agyhalott.
    Végre Cent 7/1 eladva Fv4202 megvásárolva.Utáltam mint a szart a Cent 1-el együtt,soha nem is akarom többet látni.De legalább már tudom hogy mi a gyengéjük.
  • pointer4
    #363798
    búza aki újrakezdi
  • Frankie69
    #363797
    Ebben a játékban semmi sem véletlen. Manipulált szar.
  • András77
    #363796
    A több millió nagy szám, csak nem az informatikában. Ahol algoritmusok futnak, gyakorlatilag mindegy, hogy 1, 10, 1millió vagy 1milliárd alkalommal kell ugyanazt megismételni. Az egyedüli kérdés a rendelkezésre álló erőforrás. Persze, tudom, erre egy hozzá nem értő ember rögtön mondaná, hogy mondjuk a 60 millió micsoda nagy szám. Az informatika teljesen más dimenzióban működik, itt akár már egy modernebb asztali géppel sem jelent semmiféle problémát 60millió egyedi azonosító, kulcs (személy) és a hozzárendelt mondjuk 1000? 10000? adat kezelése, tárolása.

    Tehát induljunk ki abból, hogy a programnak hót mindegy, mennyi felhasználó van, csak az a kérdés, hogy legyen erőforrása, cpu, memória, háttértár, ennyi és röhögve kiszolgál akárhány millió felhasználót.

    A másik dolog, hogy ez a sima adatgyűjtés meg melyik pályán játszott az illető, milyen típusú tankkal megy, sőt urambocsá éppen melyik küldetést futtatja.

    Az igazi kérdés, hogy mit kezdenek ezekkel az adatokkal? Mennyire bonyolult algoritmusok futnak, amik számolják. A harmadik dolog meg, hogy hiába van akár 60 millió felhasználó, egy időben csak töredékük játszik és elég az éppen játszó 4-500e felhasználó adatait elemezni.

    Egyébként ettől sem kell hasra esni, mert nem tudom elképzelni mi a phaszom bonyolult elemzést tudna a WG elvégezni folyamatosan a játékosok adatain? Az, hogy csinálnak mondjuk havonta 1 riportot, más kérdés, de az nem fut állandóan.

    Az alapvető kérdés meg az, de komolyan, ha tényleg véletlen alapú az egész rendszer, akkor mégis mi a phaszomat számolna folyamatosan a játékosok adataival? Komolyan kérdezem. A két dolog ellentmond egymásnak, elég keményen.

    Összefoglalva, egy programnak hót mindegy, hogy 1,10e vagy 60 millió alkalommal futtatja le ugyanazokat az algoritmusokat. A bonyolultságot nem a felhasználók száma adja, hanem az, hogy mit kell az adatokkal kezdeni. Mellé rakva azt, hogy azt mondják ez egy véletlen rendszer, különösen érdekes, hogy mégis mit kéne nekik a tárolt adatokkal csinálni? Hiszen a véletlen szám generátornak nem szabadna foglalkozni a múlttal, az akkor nem véletlen szám generátor, hanem valami egész más.
  • FosTalicskaa
    #363795
    Semmi sem egyszerű ha több millió felhasználóról van szó...
  • András77
    #363794
    Bármit meg lehetne csinálni könnyedén. Nehogy azt képzelje valaki, hogy ez a van 30 pálya és kisorsolom véletlenül egy durva bonyolult valami. Ez egy qrva egyszerű program lenne egyébként, csak megkeverték a fijjuk a dolgot egy kicsit.

    Azt írták, hogy a spot rendszer meg a lövések zabálja az erőforrást a legjobban, illetve mondjuk prohón ellő az ember nagy távolságra és azt a lövést neki végig számolni kell kb 1m-es mintavétellel, mert semmi meg nem állítja a lövédekt, amíg egy himmelsdorfon sokkal kisebbek a távolságok, rövidebb a lövések útja, könnyebben megakad egy házban, akkor is ha mellé stb. Tiszta haszon.

    Ezért van az is, hogy szó szerint lelassul és szétesik a kliens kis tierben, ha egy csomó golyószórós elkezdi egymást ütni. Ez gyakran tapasztalható, de lehet a kommunikáció miatt van részben, de szerintem a szerver is megrogyhat, ha sok a kis tier golyószórós játék egy időben, mert neki minden lövedéket számolnia kell, nincs mese, még akkor is ha ezeknek korlátos a hatótávolsága.

    Nekem nincs gondom azzal, hogy könnyű tank városban van, mert kell olyan is és néha jól jön ki a futkosás a házak között. Azt viszont megoldhatnák igazán, hogy kiválaszthassak naponta egyszer 1 pályát és azt megkapjam a következő mondjuk 5 csata valamelyikében. Ettől még nem állna fejre a rendszerük, de akkor legalább naponta egyszer biztosan megkapnám valamelyik spotos pályát. Most úgy van, hogy könnyű tankkal 3 napja nem voltam se prohón se campinovkán.

    Az is érdekes dolog, ha mégis megkapom ezeket a pályákat, akkor olyan eddig csak a type62-vel volt (de azzal meg viszonylag gyakran, lehet más a besorolása? elgépeltek valamit a fijjuk?), hogy egyedüli könnyű tank vagyok, mert inkább a 3-4-5 oldalanként a gyakoribb. Mintha összevárná, ami nagyon furcsa, mert egyébként ez sem lenne egy bonyolult program, de érdekes lenne, ha tényleg ezt megírták, viszont minden jel erre mutat... Más pályákon simán előfordul, hogy egyedüli könnyű tank vagyok, ezeken nekem még soha, kivéve mondom a type62-t, amivel meg elég gyakran, sőt olyan is volt legalább 5x, hogy a 30 tankból egyedül a type62 volt könnyű tank. Néztem is wtf, mert ilyent én más könnyű tankkal még soha nem kaptam 20+k csata alatt, de ezért is próbálom leginkább ezzel a spotos feladatokat.
  • Solten
    #363793
    Igen, be akartam irni a forumba hogy ezzel a nyajas dumaval kisse mar elkestek, kb 2011 ota folyamatosan sz@rnak az oket eteto kezbe.
    Utoljára szerkesztette: Solten, 2015.11.04. 10:48:07
  • Angelus1991ster
    #363792
    Nem tudják beállítani azt, hogy pl. a light/felderítő tankokat ne városba tegye be? :D
  • Gyuszopapa
    #363791
    A szerver nagyon jól tud mindenkiről mindent.
  • András77
    #363790
    Azt azért tudod ugye, hogy egy RNG rendszerben olyan nincs hogy rendszeresen "beragad" pár pálya? Az RNG-re hivatkozni azért aljas húzás a WG részéről, mert a véletlen akár azt is dobhatja, hogy 50x kapom ugyanazt a pályát egymás után. Egy véletlen generátor rendszert nem lehet a kimenet oldaláról értékelni (hiszen például ha 10x jön ki a 6-os szám egymás után, akkor sem lehetünk biztosak abban, hogy cinkelt a kocka, csak gyanús, de nem lehet bizonyítani ezzel), de ezt ők is jól tudják, ezért hivatkoznak állandóan az RNG-re aljas módon.

    Az, hogy elismerik a beragadást egyben azt is jelenti, hogy nem tiszta RNG rendszert használnak, hanem van a véletlen szám generátor, RNG és mellé, köré raknak egy csomó más algoritmust és a játékosok ezt a végeredményt fogják megkapni, ami sok esetben köszönő viszonyban nincs a véletlennel.

    Nyilván egy himmelsdorfnak kisebb az erőforrás igénye, mint mondjuk egy prokhorovkának, mert a lövések rövidebb távolságra történnek, a látótávot korlátozza a legközelebbi épület, meg a pálya is kisebb.

    Ezt elhiszem, de pont ezért írtam, hogy 30 csatából egyetlen egyszer sem rakott a 2 spotos pályára amikor könnyű tankkal voltam és utána meg nehéz tankokkal egyből megkaptam mindkettőt. Aki ezt elhiszi, hogy véletlen, az maga is sült is bolond, szerintem. Én simán kinézem belőlük, hogy a futkosós könnyű tankokat ritkábban rakja erre a két pályára, mert ezek generálják a legnagyobb erőforrás igényt a spotoláson keresztül.

    Arról nem is beszélve, hogy egyébként is ez a beragadás nagyon beszédes, ha belegondolsz egy kicsit. Egy kezdő programozónak durván 1 órás munkája, beleértve a tesztelést is, hogy írjon egy olyan algoritmust, ami figyeli mondjuk az utolsó 3-5 csatádat és ha 2-3 alkalommal (ízlés szerint lehetne programozni, hogy 3 vagy 5 csatát nézzen és mennyi ismétlődést engedjen) ugyanaz a pálya, akkor a következő már más legyen. A tárigénye nagyon bőven és ráhagyással számolva kb 1Mbyte (tehát semmi, feltéve, hogy nem kell tárolni az adatokat, a legrégebbi adat helyét újra használja) szerverenként és 50e játékossal számolva. A szükséges gépidő elenyésző, mert ez egy végtelenül egyszerű és rövid algoritmus.

    A WG nyilván nem hülye ennyire, hogy egy ilyent ne tudjanak megírni, szóval a beragadás tudatos vagy még inkább hihető megoldás az, hogy egy komplex, bonyolult program mellékhatása, amit az RNG köré írtak és qrvára nincs kedvük belenyúlni, mikor végre kiegyensúlyozták az erőforrás igény szempontjából. Az egy más kérdés, hogy a szerverek már jó ideje nem mennek teljes kapacitáson, szóval ez az erőforrás duma egyre hiteltelenebb.

    Szóval ez ennyi, szerintem ezen nem is érdemes rágódni sokat, ha valaki azt hiszi, hogy ebben a játékban tiszta véletlen határozza meg, hogy milyen pályát kap, milyen lövést fog leadni vagy éppen hárítani, az sült bolond. Csakhát mi mindössze a kimeneti oldalt látjuk, abból meg nem lehet pontosan elemezni egy véletlen szám generátor programot, de sok jel mutat arra és részben elismernek ezt-azt (beragadás, utolsó esély stb), amiből tudható, hogy belepiszkálnak.
  • FosTalicskaa
    #363789
    Már mind1. Ezzel a hozzáállással csak 2 évet késtek. Meg egyébként is mit tudnak tenni? Megújulni nem tudnak, max. csak bedobnak mégtöbb mocskosul OP tankot, amivel még megfejhetik a maradék majmot, aki még hajlandó költeni erre a posztkommunista ipari hulladékra.
    Jah és lehetőleg revolvertárasakat, mert azokat szereti a nép... 10 másodperc után elhalnak de ezalatt az idő alatt még csinálhat 1.5-2k dmg-et ami egy normál tanknál átlagos kör, amit elejétől a végéig lejátszott.
  • Nihili
    #363788
    Egyszerű balszerencse, plusz a szarul működő MM végeremdénye az egész. Talán majd ha végre kijavítják, hogy ne ragadjon be az MM-be 1-2 pálya, akkor megszűnnek ezek az anomáliák. Ma light-al kezdtem, s rögtön az első pár csatában bedobta Malinovka-t, Prohorovka-t. Nem gondolom, hogy kivételezne velem a WG, egyszerűen ma kedvezett a random.
  • András77
    #363787
    Mondom ma megpróbálom befejezni az lt küldetéseket, úgyhogy leszűrtem a tankjaimat a light-ra és hajrá. Kb 30-35 csatát mentem, voltak egészen gyors megoldások is , de a lényeg, hogy végig d-nap, ensk, himmelsdorf pályákat kaptam, spotolásra teljesen alkalmatlanok.

    Meguntam, mondom levezetésnek e5 és 113. E5-t malinovkára rakta, 113-t meg prokhorovkára. Na jól van, köszönöm. Persze ez is nyilván csak a véletlen miatt alakulhatott így.

    Most hadd ne számoljam ki, de ennek igen igen kicsi a valószínűsége, hogy 30 csatában egyetlen egyszer sem bukkan fel a 2 pálya és utána meg egyből 2x, amint tanktípust (és küldetést) váltottam. Persze a wg meg tudja oldani, hogy az amúgy sem egyszerű küldetés még több időmet vegye el, ha csak kicsit megpiszkálja a tanktípus - kapható pálya esélyeket és máris milyen jó és senki a világon észre nem veszi. Ha valakinek mégis gyanús lesz, majd rákenjük a szent RNG-re.
  • Angelus1991ster
    #363786
    Sziasztok! Ez a hétköznapi küldetések ki futnak valahova? Vagy csak olyan, mint a múlt havi. Mert szerencsére olyan semmilyenek.