418739
banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • András77
    #365654
    Szidjuk sokat a WG-t, de szerintem a legtöbb ember esetében ez valamilyen építő jellegű dologra alapul, azaz jobbat szeretne és elégedetlen, hogy mikor fogja megkapni, ilyesmire gondolok.

    Mert azt látni kell, hogy még mindig a WoT-al a legolcsóbb a játék és a szórakozás, ha a játékidő/költség szempontjából nézem. Van pár jól sikerült játék, ami fekszik az embernek és bele tud rakni sok órát, de tipikusan mégis a közelében nincsenek ezek a WoT-al töltött időnek. Most persze mondhatnám a többi MMO-t is, azok is hasonlóan kialakíthatnak egyfajta függést, de ez most a WoT fórum.

    Drága, tényleg az, de ilyenkor mindig egy aktuális AAA játék árához kell mérni, mert legalább annyi szórakozást ad a WoT, időben nézve. Mondjuk az a folyamat, hogy tele vannak a csaták nagyszámú semmitérő játékossal viszonylag új dolog, valószínű már a nagyon fiatalokat is elérte a tankozás és ez kezd negatívan hatni a játékélményre, de még ezen is tudnának sokat javítani, ha akarnának. Ez még a jövő kérdése, hogy kezdenek-e valamit a játékmenettel is, értelmesen persze.

    Nincs ezzel nekem gondom, ha 15e egy prém tank, mert egyrészt nem kötelező megvenni, másrészt meg tényleg eltölt az ember ezzel a játékkal annyi időt, mint egy AAA címmel, simán, sőt...

    A WoT szerintem ott b.szta el az elején, hogy nem számolt azzal, mikor már nehezebb a bővülési folyamat. Pl ha az elejétől fogva csak bérelni lehetne a prém tankokat. Akár kisebb összegért havonta, akár a prém tank bérletet ajándékba adnák a havi prémium előfizetéshez hozzácsapva, bármi ilyesmi. Egy nagyságrenddel több pénzt kasszírozhatnának így és még erre sem mondanám, hogy nem ár/érték arányos. Egyrészt mert nem kötelező, de nyilván a kredit termeléshez kell prém előfizetés és/vagy valami értelmes prémium tank, különben nagyon sokáig tart.

    Mindig ezt kell nézni, hogy ez ennyibe kerül, mennyi játékidőt biztosít és mennyibe kerülnek a jó játékok és azok mennyi időre szórakoztatnak. Szerintem a WoT ilyen összehasonlításban versenyképes, persze mindent lehet még jobban csinálni.

    A gond talán ott kezdődik, hogy az üzleti modell a felfutás időszakában működött, de ha kicsit okosabban gondolnak előre, akkor a prémium tartalmakhoz való hozzáférést időtartamhoz és folyamatos megújításhoz kötötték volna.

    Most pl azt mondanák, hogy napi 100 arany vagy heti 500 vagy havi 2000 bármilyen prém tank bérlése (és máshogy nem lehetne prém tankhoz jutni), akkor én befizetnék, amikor kell a kredit. Pontosabban most már nem lehet egy ilyen rendszert kitalálni, legalábbis nem látom , hogyan, az elején kellett volna így kezdeniük.

    Az egész free to play módszer a sok mikrofizetés logikáján (sűrű fillér) alapul és tényleg látszik mostanában, hogy a WG kezd ettől eltávolodni. Az is látszik, hogy ez nem tetszik az embereknek, főleg az EU-n, de ott sem mindenkinek, csak sok embernek nem tetszik, hogy ez már messze nem a mikro befizetések játéka az ilyen bajnokok csomagjaival... A jó hír, hogy nem muszáj semmit venni, ha valaki elpötyög alapjáraton a játékkal. Egy értelmes pénztermelő prémtank legyen, mert a kredit legzavaróbb szűk keresztmetszet szerintem ebben a játékban, oszt jó napot, el lehet bármeddig lenni prém nélkül is, csak néha idegesítő a kredit hiány, olyankor IM-ből vagy vásárlás útján kell pár nap prém, tolni a prém tankot(kat) és kész. Minimális pénzköltés mellett is jól el lehet vegetálni vele. Ha a WG nem célozza meg a kis fizetések területét, hanem nagyot akar kaszálni a csomagokkal, hát tegye azt...
    Utoljára szerkesztette: András77, 2015.12.21. 13:57:10
  • walert
    #365653
    Ráadásul az IS-3A még ki sem jött. Adja egyből féláron ?
  • walert
    #365652
    Megmondom őszintén, hogy nem hiszem, hogy ennek az EU-s lehúzásnak bármiféle marketing eredete lenne. Mégpedig azért, mert pontosan tudják, hogy a játékosok a fórumokban olvasni fogják azokat a hozzászólókat, akik elégedetlenkednek más szervereken való jóval ideálisabb akciók miatt és ez a játékosokban komoly ellenszenvet szül a WG-vel szemben, mely hosszú távon csupán erősödni fog a tartósan rosszabb EU-s akciók miatt.

    Ilyenkor egy komoly cég hosszú távú SWOT analízise után rájön, hogy fizetőképes kereslet csupán az EU piacon lehet, így minden lépésüket a mi megszerzésünkre kell koncentrálni és ekkor a többi piacot hanyagolni kellett volna, mivel anyagilag máig nem térül meg Sajnos nem ez történik

    Komoly feloldhatatlan társadalmi feszültség húzódik meg, abban hogy ezek a lehúzások vannak más szerverekhez képest. Röviden & tömören : a WG útálja az európai identitástudatot.
    Utoljára szerkesztette: walert, 2015.12.21. 13:35:25
  • walert
    #365651
    Nem tetszik számodra az a light tank ? Amikor megvetted tisztában voltál a karakterisztikával, mégis megvetted. Mi lehet az oka ennek az ellentmondásnak ?

    Olyanvagyány érzés szúnyoggal robogni, hogy feladja az ember a sebzés esélyét?
  • walert
    #365650
    "16k IS-3 ért, milk, milk, milk, milk. 5 éves a játék, fél áron kéne dobálniuk a tankokat (szerintem nagyobb lenne a bevétel is, hozzáteszem), erre meg az az akció, hogy 13 ért adja a wz111-et és kapsz ajándékba 1 garászhelyet, "

    Most nem szeretnék kötözködni, de következetes vagyok és itt a WG érdemel védelmet. Szóval, miért kellene a prém tankokat féláron adni ? A világgazdaságban recesszió és válságvölgyek vannak. Infláció van mindenhol. Erre félárona dja, azt amit alig 2-3 éve(sic!) vettünk, mert már olyan régen volt? Elavult a kredit és XP hozama ?

    A WZ-111 azért volt teljes áron, mert ritka tank és nem kapható a shopban. Egyrészt amiket betesznek calendarba, azok van teljes árú ritka tankok és az az akció (lehetőség)=egyedi lehetőség, hogy megveheted kb teljes áron vagy ugyanazokat a tankokat megveheted némi bónusszal olcsóbban, bár itt a CDC-vel mellélőttek.
  • András77
    #365649
    Az biztos, hogy nagyon csúnyán látszik a lehúzásra való törekvés az EU esetében. Az orosz piacuk valószínűleg megroppant, főleg, mert elszállt az USD/EUR a rubellel szemben. Persze még így is szépen hozhat a rengeteg játékos miatt, csak ugye ha egy cég nem növekszik tartósan, akkor már minden elemző kongatja a vészharangot. Úgyhogy meg kell keresniük a növekedés lehetőségét és ott a rengeteg -zömmel nagyon fiatal- EU vérpisták áradata, mint komoly felvevő réteg, már amennyiben a szülők támogatják a gyerek hobbiját, illetve a sok gazdag és unatkozó EU fiatal és középkorú, de idősek is, a WG bennük növekedési lehetőséget lát. Meg persze az USA, ázsia (az ázsiáról nem olvastam sokat eddig, fog sincs, hogy mi mehet ott és mennyire sikeres), azért halmozzák el őket akciókkal, hogy hátha elkezd nőni a játékosok száma.

    USA biztos jól fizet, csak nagyon kevesen vannak, ha a RU és EU-hoz nézzük. Az EU meg ugye nagyon vegyes, vannak gazdag országok és szegények, de biztosan jól termeli nekik a bevételt és láthatóan az EU játékosokból akarnak még többet kifacsarni, mert úgy ítélik meg, hogy itt még van keresnivalójuk.

    Ez tényleg ennyi, sima törekvés a profit maximalizálásra, de ügyesebb PR mellett más cégek ezt jobban el szokták rejteni. A játékosok ugyanis nem hülyék (csak hülyén játszanak sokan, de IRL csak kis részük hülye, főleg ha a pénzről van szó) és utána néznek a különböző GEO-k különböző ajánlatainak.

    Én most egy régi játékkal tolom (risen) és WoT alapon, néha leduplázok egy tankot. Várok valami akciót vagy küldetést vagy ha tényleg kapunk toldit, azt kipróbálom természetesen. Ez a mostani év vége szerintem nagyon gyengére sikerült az EU szerverre. Nem ad per pillanat semmilyen célt, hogy játsszak, hát nem is teszem.
    Utoljára szerkesztette: András77, 2015.12.21. 13:20:13
  • R3nton
    #365648
    Egyszer kifizeted a sesonpassot, és csókolom...az mennyi 25k??? Még így is sokkal olcsóbb, mint bármilyen MMO.
  • R3nton
    #365647
    Hát de ez most kb olyan, hogy bemegyek pulcsit venni egy boltba és akkor azt mondaná az eladó, hogy ez most akciós 10kért, mert kapok hozzá ingyen zacskót, meg matricát.
  • MuldR
    #365646
    Szerinted az új BFek miről szólnak? Vegyél boostot, prémium időt és fegyvercsomagot, vagy farmolj egy évet hogy legyen olyan fegyvered amivel már meg is tudsz ölni valakit.
    Vicces, amikor valakibe belenyomom az egész tárat látom, hogy sebzem, mert a modellje rángatózik, ő meg közben egyet klikkel és meghaltam. Mondanom sem kell, én "full stock" vagyok.
    Attól függetlenül a WOT feszültségét ott vezetem le, de nem érdekel a stat....mondjuk már WOTban sem.
  • Angelus1991ster
    #365645
    Olyan vicces ez a cég XD
  • walert
    #365644
    december 25-e után bejön a prém shopba, szóval diszkont áron -15% megvehetitek akkor is. Nem kell elsietni, főleg mivel hulladék lesz.
  • R3nton
    #365643
    16k egy prém tankért pfff, nagyon gáz lehúzás az egész már. Igazából az emberek már csak azért nem hagyják ott a játékot, mert egy csomó időt már beleöltek. Pedig inkább azt kéne nézni, hogy mi szórakoztat igazán. Mondjuk ha lenne gépem visszanyergeltem volna már az FPS-hez. Egy jó kis Battlefront, de ha fogok gépet újítani, akkor tuti áttérek majd a legújabb battlefieldre, remélem bc3 lesz az.

    16k IS-3 ért, milk, milk, milk, milk. 5 éves a játék, fél áron kéne dobálniuk a tankokat (szerintem nagyobb lenne a bevétel is, hozzáteszem), erre meg az az akció, hogy 13 ért adja a wz111-et és kapsz ajándékba 1 garászhelyet, meg valami szart. Közben meg a shopban ugyanannyiért mennek a tankok. Nevetséges, szánalmas...
  • Zsoze19
    #365642
    Én is indokolatlanul drágának találom a 2000 aranytól függetlenül.Neszeneked Adventi kalendrium meglepetés.
  • Pales27
    #365641
    hát igen kb semmiben se jó igazán, de úgy mondanám h semmiben se rossz
  • lexlutor
    #365640
    neked jobban kezreall. ovatosabban jatszol vele, jobb vagy, stb stb..
    en annyit meg t9 heavyben nem tekingettem hatrafele, h hogy hol vannak mar a tobbiek, mint bmelyik masikban :)

    szerintem, sikerult csinalniuk egy olyan oszver megoldast, ami semmiben nem jo igazabol, de kb mindketto hatranyai megvannak.
  • Pales27
    #365639
    De akkor miért hozom ugyanazt az átlagot vele, mint a t9es medekkel? :P
  • lexlutor
    #365638
    arrol nem is beszelve, h pontossagban es celzasi idoben mekkora a kulonseg..
  • lexlutor
    #365637
    lehet nincs akkora atutese, es lehet rosszabb a pancelja, de t10be pont egyik sem szamit. mert teged beutnek, es sebzesbe meg annyival nem rosszabbak, de legalabb rofban jobbak.
  • lexlutor
    #365636
    pomtosan egyszer nem tudtam beloni, es 100hp-ra lenullazott. nem volt ugyetlen gyerek, minden lovese atutott ap-vel.
    azota megtanultam, h kell tartani a tavolsagot veluk, nem szabad h radmasszon.
    Utoljára szerkesztette: lexlutor, 2015.12.21. 10:45:31
  • lexlutor
    #365635
    ott a pont! :)
  • Pales27
    #365634
    hát engem nem nyom le sp, azért az durva lenne, t9-es medeknek nincs ekkora átütése, és a páncéljuk is rosszabb. Goldot nem számítottam bele, ha azt spamelik akkor igazad van, de én nem szeretem szórni az aranyat.
  • Tono34
    #365633
    IS3-A ennyiért ott marad, inkább egy T7 rombolót veszek..
  • McFrost
    #365632
    A T-10 az kilences szerintem.
  • lexlutor
    #365631
    az amikor egy sp belovi es rofba lenyomja az azert priceless egy t9 heavyt :DD mondjuk az is megerne egy miset, h a t9 medek is, hasonlo sebzessel es hp-vel.. ezert nem ertem miert van a t10nek a legkevesebb hp-je tier 10 heavykent.. mert akkor a sebesseggel kompenzaljak, a hp-t, a rof-ot, es a pancelt is? azert annyira nem jo se a sebessege, se a mozgekonysaga...

    de en mar tul vagyok rajta. ami meg marhara idegesitett benne, h az atlagsebzes az tenyleg atlagsebzes, mert csak a ket vegletet ismeri az agyu, vagy minimukozeli vagy maximumkozeli. en nem tudtam arra szamitani, h kb azt sebzi majd ami kb az atlag lenne :)


    Utoljára szerkesztette: lexlutor, 2015.12.21. 10:11:38
  • Pales27
    #365630
    úgy kell menni vele, hogy tudod, hogy be fognak lőni, kb 175-200 penig védhet a páncélja. Átütését, gyorsaságát, meg az alfáját kell kihasználni.
  • lexlutor
    #365629
    tegnap 3at mentem t49el, abbol 2x volt amx amit keresel. biztos elveztek a t10et :)
  • lexlutor
    #365628
    remelem bevalik majd neked! :)
    a sebessege tenyleg jo, viszont ami fajt nekem, h amilyen gyorsan es hebehurgyan sikerult vele belemennem helyzetekbe, a hatramenete lehetne gyorsabb , h valahogy ki is tudjon tolatni belole az ember :D es ha mar medkent kell hasznalni, szerintem egy par fok negativ csokiterites jol jonne hozza.

    hat a pancel meg.. nekem a leghajmeresztobb az volt vele, amikor 2x egymasutan belottek a csapott front es a test oldalanak talalkozasanal levo felso csucskot! 2x! ap-vel! ket voros is3 ..

    Utoljára szerkesztette: lexlutor, 2015.12.21. 09:21:28
  • jutah
    #365627
    Én monden nap gurulok vele amikor még jàtszom ezzel a sz@rral szóval engem nyugodtan megkereshetsz...!
  • walert
    #365626
    Lehet az RNG félti tőlem. Nem meri besorsolni őket. WG elégedett friss vevőket akar.
  • walert
    #365625
    Nálam venti, célzásgyorsító és szűkító van rajta. Mármint a t 28-ason.
  • Angelus1991ster
    #365624
    T-28E F-30-al tankon 3. felszerésnek mit használtok?
  • MuldR
    #365623
    Szerencsétlen vagy. Én találkoztam ma vagy 4-el. :)
  • sempike
    #365622
    Nerfelték a t-25-öt mostanában?
  • walert
    #365621
    Alig látni AMX 57-et randomban, amire vadászhatnék. Pedig annyira ajnározták meg kívánták, hogy legyen, erre tessék. Vajon ennek mi lehet az oka ? IS-3A-t veszik meg az emberek, aminek már kiszivárgott a holnapi EU-s debütálása? Mégis mi lehet az oka, hogy egyszer láttam ma AMX 13 57-öt, azt is kinyírták előlem ?
  • Pales27
    #365620
    megvettem a T-10-et és nekem tetszik, tegnap 2 tankász, meg jó pár jó kör. Talán 2 kör volt, amikor nem tudtam sebezni egyik az én hibám volt, a másikban kijött a páncél hiánya. Inkább medként kell használni, mert gyors.
  • lexlutor
    #365619
    hehe!
  • Angelus1991ster
    #365618
    Uraim! Bemutatom a Fast-Firing tankokat:
    KV-2, O-I, KV-85 122 mm-sel,RHM 150 mm-sel, T49 és az összes SPG.

    ( Fast and Furious WoT-verzió XD )
  • Angelus1991ster
    #365617
    Még épp megfelelt a tesztszerveren. (túrót, az is elégtelen volt , de az is igaz, hogy 2,2 és 2,5 mp között időérzékelésben nincs különbség.
    2,2 és 3,75 mp között érezhető az idő differencia.
    A nerf kb 1,5szeres töltés növelést jelent.

    T3-4 tényleg ratyi, de elfoghadható szintek. Azért, mert T3-4es tank pl. Mittengrad pokol bugyrot/Sarlacc vermet nem is lát. Jobb a pályabeosztásuk.

    Toldi III vs. O-I Exp. azért erős:D Mintha CDC vs. Type 5 Heavy-t néznél:D O-I-t alig tudtam 80-penes golddal sebezni.
    Utoljára szerkesztette: Angelus1991ster, 2015.12.20. 17:03:42
  • yossarianHUN
    #365616
    "Ez van amikor az SG.hu World of Tanks fórumtopik démonja vagyok."

    No és vajon miért vagy az? Egyezményes bűnbakot választottunk, mert annyira unatkoztunk?
  • lexlutor
    #365615
    a fast firing-en is jot nevettem :)) tuti kotelezoen kell szivniuk valamit, akik ezeket irjak.

    nem az fajo h magyar, hanem amilyen cirkuszt csinalsz korulotte, es az osszes tobbi magyar tank korul. nem hiszem h bmelyiket meg tudnak ugy csinalni, h megfeleljen neked :)

    amugy ha azt a karcsu 18as rofot letekertek, 15re, az tenyleg gaz lehet, plane ha sehol mashol nem tekertek felfele. amugy szerintem t3ban minden gep szivas, nem hiszem h kiveteles lenne. t3-t4 a legjatszhatattalanabb a +/-2 tier miatt. foleg h tobbsegeben alulra kerulnek. nekem most nyaron volt h amx40el esetek feleben t6ban voltam, es a maradek 25-25% volt t5-t4. nem erzesre, hanem szepen strigalztam magamnak. pedig papirforma szerint, ez ugye igy nem lehetne...de megis.