418739
banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • diegho™
    #366656
    persze én nem értem, te meg használni nem tudod azt a hatalmas tudást, vagy a tudás a téves?
  • Sunsetjoy
    #366655
    Mivel még nem válaszolt még senki rá, megteszem én az eredeti infó alapján (link All you need to do to get your hands on it is to log in to the game between Thursday 24 December 2015 at 06:10 and Monday 11 January 2015 at 06:00 CET (UTC+1) and win a battle!)

    Ha 11-éig megy egy nyertes csatát az új accountjával, még megkapja, a prémnappal meg a prémkajákkal együtt.

    Most nézem, a gyökerek 2015. január 11-et írtak, 2016 helyett :D
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2016.01.06. 17:42:15
  • xotyi
    #366654
    Hamár 9-es heavyk, a Counqueror ágyúja vmi isteni, a tankot magát mégsem bírom normálisan használni vmiért,hulldownban sokkal jobb lett a buff óta, de múltkor egy wz111-1-4 minden lövése óramű pontosan a kupolát kapta telibe úgy hogy közben azért mozgattam a tankot így elég csúfos lett a vége,próbálnám szeretni azt a tankot, de nem igazán érzem hol lenne a helye a csatamezőn :D
  • Gyuszopapa
    #366653
    Ha nem buffolják halálra senki nem játszott volna vele.
  • bekescsaba
    #366652
    S a Béla???

    Nálam viszi a pálmát a 9-esek közül.

    Szinte minden IM missziót neki köszönhetek.
  • ROMOTO
    #366651
    Hehh mintha magamat olvasnám szofisztikált kiadásban :)
  • ROMOTO
    #366650
    Igazad van, de az E-75 legendásan jó páncéljáról csak múlt időben lehet beszélni, ufp-n kívül belövik golddal, ha beforgatod akkor a torony frontját is belövik lazán, az M-103 az íves páncélzat miatt többször pattint akár goldammot is, a kupola lövést meg forgatással elég jól lehet védeni, a lövegek közt is nagy a különbség, anélkül hogy elővenném a statisztikákat, az E75 é amellett hogy számomra sokkal pontatlanabbnak tűnt még idegesítően gyakran dobott lepattanókat.
  • András77
    #366649
    Az E75-nek könnyebb belőni az arcát a löveg mellett, emiatt nehéz vele a közelharc, ha kifog egy nagy alfás ellenfelet. Nem azt állítom, hogy kapásból be lehet ott lőni, meg lehet finoman rázni is a tornyot, de be lehet lőni. T95-el szoktam halálra szekálni az E75-t, mert neki sokáig kell célozni, mialatt én is szépen becélzom a lövege mellett kicsit lejjebb, ahol teljesen sík és merőleges a tornya, be szokta ütni. Ehhez mondjuk kell kb 250 átütésű ágyú, de tier9-10-ben ez már nem akkora ritkaság. Kisebb kaliberrel is megy, de ott a 180mm-es részt kell eltalálni nagyon, ami a két szélén a torony alján van. Nem tudom miért, mert nem nagyok ezek a pontok, de mégis el lehet találni elég jól, talán nagyon konkrét helyen van, pontosan ahol a torony kezdődik a két szélénél.

    Az alja jó, de nem elég jó szintén, beütik. Az STI-nek is egyébként sz.r az alja, de annak a tornyát csak nagyobb csodával tudom beütni. Elvileg van egy gyenge pontja a mellén is, de azt soha nem találom meg, úgyhogy ha az aljára nem látok rá, akkor he.

    Az M103 meg egy k.baszott g.ci tank tud lenni, olyanokat pattint, csak lesek, hiába egyértelműek a gyenge pontjai vagy csak nálam van így,

    A legnagyobb gond az E75-al a dpm, lassú töltés. Hiába nagyobb az alfa, ha az ellenfelek tipikusan 2 lövéssel válaszolnak minden leadott 1 lövésre, mert úgy alakul a helyzet.
  • Lunki88
    #366648
    Ha már a 9-es heavyk szóba jöttek, a T-10 (IS-8) szerintem sokkal ütőképesebb lett a buff óta. Lehet csak beképzelem magamnak, de mostanában jobb köröket megyek vele mint előtte. Murovankán az 1-es oldalon egymagam tartottam fel 4 tankot, és a lövések nagy részét le is pattintottam, pedig 10-es tierben zajlott a csata. Nyilván nem voltak sztárjátékosok de azért csak tud valamit ez a masina is. :)
  • xotyi
    #366647
    T10 medes mezőnyben nem sok más gép érzi jól magát, úgyhogy ez nem releváns érv:DD Nem sok olyan csatát láttam ahol az az oldal bukott ahol több volt a med, ezért is nem szeretek E100-al menni, jó esetben van 1-2 lövésed mire rádesnek, ha szerencsés vagy még az arty is meggyaláz eközben:D Mind1, ízlések és pofonok:)
  • ROMOTO
    #366646
    Jah, szígorúan magán ez is , a páncélja lóf@sz az m103 hoz képest, meg egyébként is, a mobilitását meg feldughatja t 10 mezőnyben a medek között, a másik kettő sokkal effektívebb a toppos környezetben, az e75 a sor végén kullog, ofkorsz


    Utoljára szerkesztette: ROMOTO, 2016.01.06. 16:23:19
  • xotyi
    #366645
    Amicsi, orosz megfelelője jobb? Lehet hogy én vagyok a hülye, de M103-tól egyáltalán nem tartok, ordít a weakspot rajta, ST-I -től is csak ha rejtve van a LFP, egy E-75 egy jó játékos kezében viszont nálam eléggé visszatartó:D A 3 közül dpm-ben és rof-ban ugyan ő a leggyengébb de használható a mobilitása (szemben a sütivel) és a páncélja(szemeben az M103-al). De ez csak magánvélemény:)
  • András77
    #366644
    Tudom, tudom, vadászok is ezekre keményen.

    L.szarom ha éppen bukunk, de sikerült jól rohangálnom és beleb.sztam pár kövéret a -gyakran gyanútlan vagy későn reagáló- ellenfelekbe (vagy a bulldoggal kitárazok), akkor már jót szórakoztam abban a csatában. Azért ezt így elmondani könnyű, de elég összetett dolog megtervezni egy ilyen manővert, hogy legyen menekülő pályám is, nem is mindig sikerül, de már megpróbálni és élvezetes.

    A legjobb tankok a játékban, ezt komolyan mondom, a bulldog (ha nincs, akkor a t71 is jó) meg a t49.

    Persze, aki a statikusabb játékot szereti, annak ez nem fog bejönni. Más tankokkal én sem tennék ilyent, de ezeknek megvan a tűzereje és a sebessége a feladathoz.
    Utoljára szerkesztette: András77, 2016.01.06. 15:40:29
  • brasco84
    #366643
    pedig a KTnál még milyen szép a stat :D de akkor szerintem elkezdek egy ágat, aztán meglátom lesz e erőm. szerintem amcsi heavy
  • Plata
    #366642
    Basszus,mekkora retardáltak vannak T10-be,picsán lőttem amx 50b-t és majdnem fullra leégett az állat.
    Egyébkén majd próbáld meg oldalba kapni a japó bálnákat,azokat piszkosul lehet oldalról bosszantani.
  • Plata
    #366641
    Nem tudom te mennyire hatékonyan használnád,de randomban E100 tulajok 90%-a hülye barom.Legalább is akikkel találkozom,az a legdurvább mikor megindulnak E100-al a nyílt mezőn.
  • ROMOTO
    #366640
    Ez jól szemlélteti a szitut nálam, mondjuk a top löveg nélkül ment vele a nagyja, de akkor is

    Utoljára szerkesztette: ROMOTO, 2016.01.06. 15:25:37
  • brasco84
    #366639
    hát ez remek, köszi :D oroszból megvan az is4, is7, új ágba belekezdeni meg nem tudom van e kedvem :) pedig olyan jónak tűnt ez az E75, vagy lehet csak régen volt az.
  • Plata
    #366638
    Nekem most egymás után két csatában sikerült oneshotolni ru251-et.
    Meg az előbb valami idióta behozott t10 csatába Skoda t25-öt platoonba,szegényt úgy hazavágtam mint a fene.
  • WR104
    #366637
    Az a mamutcegek sikerenek az egyik titka, hogy sajat maguknak csinalnak konkurenciat mielott mas eszbekapna. A WG mar az elejen tudta, ha jol megy a wot akkor par ev mulva egy leanyvallalatuk csinal mas neven egy hasonlo tankos jatekot. Igy ha veletlen bejon egy rajtuk kivul allo tarsasag a kepbe a "penztortanak" a ketharmada az o zsebukbe megy.
  • András77
    #366636
    Nekem még 22.8 sec, alig vagyok átképzés után.

    Én így szeretem használni a tankocskát egy szép teli gázas seggbe b.szás. Szegény is3 úgy megijedt, hogy megugrott, mint a bakkecske
    Egyébként nem volt nagy sebzés, de elvitte a töltőt meg az ammo-t is, úgyhogy ha nem volt eü csomag meg szerszámkészlet, akkor ez a tank már szinte hatástalan maradt a csata végéig.

  • stalkeer
    #366635
    Sziasztok,egy kérdés,a Toldit meddig adja,a tesóm most akar új accot csinálni,megkapja még?
  • Plata
    #366634
    Basszus egy vér szar csatában Wt E100-ba 1002-t lőttem egy lövéssel.
    Az összes heavy med td ugyanarra ment,ott hagyták a bázist 2 scout meg 2 artyval.Na persze nem tudtuk megvédeni, a lemmingeket meg röhögve rommá lőtték.
  • ROMOTO
    #366633
    E-100 bolondbiztos (goldal pláne), legalábbis ebben ül a legtöbb debil aki szeret topba menni, az E-75 el meg szerintem a kötelező mennyiségen kívül egyet sem fogsz menni... amcsi, orosz megfelelője nagyságrendekkel jobb lett az idők során. Én anno úgy húztam ki hogy biztos megtartom, de pár meccs után rájöttem hogy talán mégsem marad, félévente megyek vele, kb 1.5 éve húzom az E-100 at, még 3 év és összejön
  • Plata
    #366632
    Basszus T54 mod-ba 770-et durrantottam hátulról.
    Nekem most 19.40 a töltés ideje.
  • András77
    #366631
    Nekem nagyon tetszik ez a játék stílus, mintha ezt a tankot meg a bulldögöt (ami talán még jobb ebben a kategóriában), de a t71-t is lehet használni így, az amx1390 nekem lassúnak tűnt erre a célra. Azaz mintha arra találták volna ki ezeket, hogy sz.passuk vele a játékosokat egy egy villámtámadással. Az egyetlen, amit nem nagyon lehet a t49, hogy körbefutni az ellenfelet, mert 20+ sec a töltés idő és sokat kéne keringeni

    A másik, hogy szerintem ez így teljesen fair játék, van esélye az ellenfélnek is, nem úgy, mint a másik sz.pató tank típus, az artyk ellen, amiket maximum másik arty tud megbüntetni (mert az arty nagyjából csak arra lett kitalálva, hogy sz.passa az ellenfelet, arról nem is beszélve, hogy a rohadt statikus játékmód nekem nem tetszik, IM miatt kell nagy arty is és a napi duplát belerakom a pár artymba, oszt jó napot).
  • Plata
    #366630
    Láthatod az Is7-et úgy lőttem meg hogy a tornya épp csak kilátszott domb mögül.
    Igaz már 3 és fél skilles legénységem van benne.
  • brasco84
    #366629
    sziasztok, milyen mostanában az E-75, E-100? 1 éve nem játszottam, Tiger 2 nél vagyok, de akkor ezt a vonalat húznám :)
  • killbull
    #366628
    Van három gomb (nem tanítani szeretném csak tapasztalat) lánc,test és torony. Te választod ki mit keressen, ezeken belül amit választasz mindig a legvékonyabb rész. Pl toronyra nézel frontálisan ha 2 kupola van a gyengébbiket célozza ha forgatja akár még overmatch is jöhet a torony tetején ha épp változik a szög pl peremszélén áll és lefelé dönti a tankot így rálátsz a torony tetejére. (mp en belül vált célt és akadály nélkül adja a sebzést) Aztán ha megmozdul a tank átáll ha van vékonyabb rész a tankon.

    Erre pl: VK 4502A előtted áll simán nem beforgatva. Kapásból rááll a géppuskára, te azt nem fogod penge pontossággal közelharcban lekövetni mikor mondjuk te épp rázod a tankodat hogy ne tudjon weakspototlőni. Amíg szembe áll veled vígan leszívod a hp ját a 80 mm es géppuskáján keresztül. Emberünk skillesebb beforgatja a tankját akkor a te aimod átáll az első görgő és lánc közti részre ami úgyszintén 80 mm és másik megint gyenge ponton keresztül szívod a hp ját lefelé.

    Külön lehet a keresést, a mozgást mennyire legyen késleltetett, nem spotolt de beaimozott célt is kilő pl low hp s célnál. Értelemszerűen pl meg akarsz valakit kergetni, berakod láncra majd mikor sikeresen leláncolod jöhet az örömtánc, itt rakod át mondjuk testre mert az puhább (gyöngébb játékosok elvéreznek egy medium közelharctól szóval nem nehéz)

    Ami nekem nagyon tetszett mikor a light tankok akartak felderíteni aktív spottal akkor 200 - 300 m ekről néha több is erőlködés nélkül lehet mindet belőni többször is.

    Természetesen nem váltja ki teljes mértékben a célzást a játékból csak úgy általában városi harc házak között, light tankok szaladgálása közben akadály nélkül sebzése, távoli célok láncolgatása és így rengeteg láncolós dmg farmolása, különösen nagyon hasznos nagy dpm es tankoknál ahol van mit félrelőni ha pl távoli cél, közel meg nagyon beteg.

    Csak tapasztalat semmi több, meg úgy szemléltetni a furcsaságokat a játékban. Elhiheted a fiatalabb korosztálynak teljesen alap ez a mod meg még több is mint ez, elég megnézni azt a bizonyos oldalt milyen sírás van mikor kijön egy új patch mert nem mennek a hackek.

    Ami vicces nemrég láttam magyar streamernél, konkrétan kettőnél is hogy nyomni kellett egy restartot mert feltűnő volt hogy az egyiknek sniper módban semmi ismétlem semmi nem volt csak talaj meg a tankok, maximum fák levelek nélkül. A másiknál meg látszottak a tankok körvonalai még falon át is.
  • Plata
    #366627
    Nem olyan túl régen buffolták.De nekem mindig is a kedvencem volt,már megjelenés óta.
  • András77
    #366626
    Te mióta mész vele? Nekem egyszer már megvolt a megjelenése után, de nagyon rossz emlékeim voltak az ágyúról, iszonyat pontatlan volt és csak közvetlen közelre hatásos. Mondjuk olyan szempontból jó tank, hogy rászoktatja az embert a vadászat örömére, lecsapni és menekülni, de nem mindig lehet vele belemenni a sűrűbe, legalábbis én nem tudok.

    Most viszont, hogy visszavettem, meglepődtem, hogy jóval jobb az ágyúja, mint amire emlékeztem, pedig a legénység nem jobb, mert a t71 legényeit raktam át és a jobb csapat maradt a bulldögön, ami szerintem a létező legjobb tank ebben a vadász kategóriában a táras ágyújával.

    Most hagy ne guglizzam ki, de a pontosság módosításon kívül én másra nem emlékszem, ami érinthette a T49-t és mégis egészen jól használható ágyúja van.
  • Plata
    #366625
    Na megint leálltam sniperkedni.
  • Plata
    #366624
    Most pusziltam batmobilba közelről 881-et.
    Elszált két modulja meg a vezető.Low hp-s type 4-et akarta hátba támadni,de rámásztam és olyat kapott hogy a hátba támadós ötlete csúnyán kampec lett.Sikerült kitolni vele,rám figyelt és amíg velem foglalkozott agyon lőtte type.

    Még egy lövést sikerült neki bevinni,összesen 506 sebzés.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.01.06. 13:27:48
  • viper07
    #366623
    köszi :), igyekszem
  • Plata
    #366622
    Egyébként én tök öngyilkos módon szoktam vele legtöbbször játszani,szeretek rámászni t10-esekre és szekálni őket,kivéve ha olyan pálya van ahol lehet magasról sniperkedni.Fjord varázshegy vagy ez a pálya ahol most voltam.
    De én amúgy is az amcsi tankok szerelmese vagyok,szal lehet hogy a T49 szar,de nekem nagy szerelmem.
  • András77
    #366621
    Akkor én le vagyok maradva, egyszer próbáltam az aimbotot és tényleg előnyös sok helyzetben, nem tagadható, de pont, hogy közelharcban kaptam tőle agyf.szt, állandóan ugráltatta a célkeresztet, ahogy rángatta magát az ellenfél. Hull down meg egyenesen halál, főle vagy a földbe, ez a két variáció, ha kicsit is értelmesebb az ellenfél. Egyedül az artynál láttam csak előnyét és semmilyen hátrányát.

    Hogyan kell vele láncot leszedetni először és utána más gyenge pontot lőni? Gombokat lehet felprogramozni és megnyomod, hogy most lánc vagy hogy a csába? Akkor erre a részére én nem jöttem rá.

    Egyébként biztos, hogy egy egysejtűnek sokat jelent az aimbot, ezt nem tagadom. Sőt, próbáljon meg valaki úgy meglőni egy gyors ellenfelet, hogy a terep takarásban van (mondjuk bokrok, fák miatt nem látszik a terep). Ha takarásban mozog az ellen, akkor qrva nehéz elé célozni, nem beszélve arról, hogy a terep sem biztos, hogy sík. Ez csak nagyon komoly gyakorlattal sikerülhet, de leginkább sehogyan csak mázlival.

    A sima autoaim ami nem tiltott, kb ugyanazt hozza közelharcban, mint az aimbot. Igaz, nem tud gyenge pontra menni, de cserébe nem ugrál össze vissza a célkereszt. Még ott láttam némi előnyét az aimbot-nak, hogy kiugrok a sarok mögül és rálövök az ellenre, mert ha sikerül gyenge pontot találni, akkor nagyobb eséllyel oda lő, de az a helyzet, hogy a szóráskép változtatása után inkább az RNG céloz :) (úgy értem, hogy nincs idő becélozni és szétb.szták a tankok menet közbeni szórását, csak a szerencsén múlik, tök mindegy hova céloz, pontosabban nyilván nem a t34 tornyára, hanem a testére, de ezt talán még egy egysejtű is tudja).

    Artyknak nagy segítség, az nem is kérdés. Amit viszont nem értek, hogy tudtommal az aimbot fizetős, szóval a sok egysejtű mind szorgalmasan tejel? naccerű dolog ez...


    viper07: pedig a t49 qrva jó, sőt mintha a szóráskép változtatás erre jótékonyan hatott volna. Régen játszottam vele, nem sokkal a megjelenése után és akkoriban bődületesen sz.r volt az az ágyú. Csak közvetlen közelről talált el bármit is vagy ritka hülye ellenfél kellett, aki sokáig nem mozdult, de akkor meg az artykkal futottam versenyt, hogy ki céloz be gyorsabban.

    Ez egy olyan tank, amivel bele kell mászni az ellenfél arcába, de lehet vele némi megkötéssel sniperkedni is, de biztos, hogy minden csatában eljön a pillanat, amikor menni kell vele, bele az arcába, seggébe, lecsapni, vissza.

    Nagyon izgalmasak így a csaták. sokan mennek vele jól, de akár diegho mesternek is voltak fent igazán élvezetes csatái, ahogy sz.patta az egysejtű népet vele, nem tudom le lehet-e még játszani azokat

    Én is visszavettem most és nagyon jól tettem, annak meg külön örülök, hogy használhatóbb lett az ágyúja.
    Utoljára szerkesztette: András77, 2016.01.06. 13:10:28
  • Plata
    #366620
    Replay nekem mindig ki van kapcsolva.
    De most lőttem két képet.Bár nem túl jók.

    A bázisuk mellett vakon meglőttem a M4A1 rev-et.437-et lőttem bele.Ugyanerről a helyről.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.01.06. 13:07:32
  • Plata
    #366619
    Hát max képet tudok,de replay sosincs be kapcsolva.
  • viper07
    #366618
    Plata kérlek küld már 1-2 ilyen szuper menetet (replayt) a T49-ről, mert a Te abszolút pozitív hozzáállásod miatt vettem vissza, de nekem sajnos nincsenek hasonló élményeim vele.
  • killbull
    #366617
    Egyértelmű ha gyorsra állítod nincs idő célozni. Közelharcban hasznos csak, kergetsz valakit, láncra rakod, menetből láncolod, váltasz testre vagy toronyra aztán nem tud hova szaladni. Nem csak kattintgatni kell vele...