418739
banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • R3nton
    #366696
    Nem hiszem, az egy vén pedofil a hangjából meg a fizimiskájából ítélve :D
  • Angelus1991ster
    #366695
    Engem azért egy amateur home video érdekelne, Ritácskától.
    Utoljára szerkesztette: Angelus1991ster, 2016.01.07. 23:02:36
  • Lunki88
    #366694
    Mostanában amúgy sem volt túlzottan informatív a blogja. Szerintem túl sokat foglalkozik a személyes dolgaival, ami nem biztos hogy mindenkit érdekel.
  • Angelus1991ster
    #366693
    Barom állat XD

    MightyJingles kormolja mostanában?
  • Sunsetjoy
    #366692
    "the first issue we talked about was for Wargaming's marketing team (specially EU) to stop being greedy and lose potential costumers by not giving variety of prices which they promptly took notes of and it seems like things will change."

    Mármint azok a gyökér vásárolható csomagok?
  • Gyuszopapa
    #366691
    Milyen jó is volt a Type 58 ágyújával játszani tier 10-ben a T34-2-vel.
  • lexlutor
    #366690
    ha mar rita.. irt par valaszt a meeting-el kapcsolatos kerdesekre..
    .. attol tartok ez az egy ev, nem hasonlat.. nem tudom hanyan fogjak kivarni ezt...

    "- Time frame wise, what was your impression regarding?
    "Please state the nature of the medical emergency." It depends of the issue, something as big as artillery takes more than a year while other things can be tweaked in 5 minutes."
  • Maala
    #366689
    Nem ismered a régi japán közmondást?

    Egy jó bukkakket nem lehet pár nap alatt kiheverni.
  • Sunsetjoy
    #366688
    Mert megkörnyékezte a sötét oldal :) Már SerB-el reggelizett, meg ilyenek Cipruson .D

    "I got summoned to Wargaming's HQ in Cyprus." tehát beidéztek/behívtak, és nem meghívtak :D
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2016.01.07. 20:26:07
  • R3nton
    #366687
    status report, mintha kezdene teljesen inaktívvá válni...
  • Lichtmaschin
    #366686
    úgy látom nálad pont az E75-nél van az mint nálam a m103-nál. E75-el nem vagyok beszarva a t10 től sem, m103-nál már egy IS3-tól is tartottam...
  • vasasgabri
    #366685
    Ezt már én is elmondtam egy párszor,de sajnos csak az a jó játékos aki 1500 wn8 felett teljesít. Nem számít hogy felderítesz,vagy foglalsz,esetleg vissza lövöd a bázist, és ez által nyertek,ha közben nincs meg a dmg noob vagy.
    Ha nincs pénzed átugrani a stockos ágyúkat,vagy nincs megfelelő társak játékközben,nagyon nehéz statot húzni.
    Sőtt ha nincs ismereted a különféle stratégiákról trükkökről módokról stb akkor is nehéz.
    Egy jó klán sokat tud tenni a fejlődés érdekében.
  • Yossi
    #366684
    Statban én is vacak vagyok. De volt már IS3-mal 10 killem, PzIC-vel 8. Védtem én is így társat. Volt már nekem is gyönyörű összjáték, hogy én spottoltam, vagy nekem spotoltak. De legtöbbször mindenki rohan szerteszét és rossz esetben egyedül védek egy oldalt. Én a statot inkább kikapcsoltam, nem látom értelmét. Sok narancs tud jókat játszani.
  • ROMOTO
    #366683
    Ja, nyílván mindenkinél beakadhat vlmi tank amivel szarabbul megy az átlagnál, a tiger2 után nagyon meglepődtem, elvileg tök ugyanaz a geometria, kinézet, szal nem igényel más játékstílust, helyezkedést stb. mint az elődje és teljesen másképp mennek vele a meccsek, javarészt 10 tier, goldammoval szitáválőttek seperc alatt, kisebb löveggel én is toltam a goldot bele, azzal lett meg az ász vlmi 60 meccs alatt, a nagy löveg orbitális szívás, de nem veszem vissza a kicsit hogy goldozzak, mert egyébként sem mentené meg az az alfa attól hogy kifektessenek az első harmadban...
    Utoljára szerkesztette: ROMOTO, 2016.01.07. 15:51:44
  • Lichtmaschin
    #366682
    Való igaz, hogy 29 kört mentem a m103-al kb 2 hónappal ezelőtt, de míg a t32-el szerettem menni, addig ezzel nem. Amúgy tényleg csak az én véleményemet írtam le és simán lehet, hogy én voltam alkalmatlan ahhoz a tankhoz. Zavart az, hogy nem tudom olyan hatásfokkal használni, mint mondjuk a német 9-es heavyket...
    De aztán lehet úgy leszek vele mint a az amx 12t-vel. Legelösször mikor mentem vele nagyon fos volt és el is adtam. Aztán rájöttem hogy is kéne használni és nagyon jó köröket mentem vele. Azt is csak azért adtam el mert missziókhoz kevés volt, hiába volt megcsinálva spotternek senki nem lőtte a spotom 6-7-8-as szinten, ha mégis, akkor meg keveset lőttek.
  • ROMOTO
    #366681
    Beszedálva kibírható, a t-54 hez is kell egy jó adag seduxen amíg stock...és utána sem lessz vlmi nagy szám, az új HD modell betett a tornyának rendesen...
    Utoljára szerkesztette: ROMOTO, 2016.01.07. 12:56:28
  • ROMOTO
    #366680
    Attól függ mikor mentél vele, ha évekkel ezelőtt akkor nyílván jobb véleménnyel vagy az E-75 ről, az M-103 ról senki sem monta hogy OP.


    Lichtmaschin
    #366671
    van egy olyan sanda gyanúm hogy hiába jobb szerinted az E-75 azért nem lett még a kedvenced, majd ha ugyanannyit mégy az amcsival mint az e-75 el még visszatérhetünk rá ha gondolod, mondjuk én tizen-huszon csata után nem adnék el egy 9 es tankot ami a T 110 e5 höz vezet
  • Plata
    #366679
    T44 nem rossz tank,legalább is szerintem,én annó szinte mindig platoonban játszottam vele,mert volt kivel,és ő is t44-el jött,na jó nekem t44 kb 3 évvel ezelőtt volt azt hozzá tenném.
  • vasasgabri
    #366678
    Sziasztok!
    Érdemes végig kínlódni a T44-et?
    144-es átütésű ágyúval nem sok mindent tudok csinálni 9-10-es tankokkal.
    Nincs szabad XP hogy átugorjam, így meg nagyon idegesítő.
    Esetleg van valami stratégia amivel könnyebb végig szenvedni?
  • R3nton
    #366677
    és tényleg :D Nem hittem volna, hogy ilyen szar :D
  • bekescsaba
    #366676
    megmondtam, vagy megmondtam?
  • R3nton
    #366675
    jaaaa, mondjuk az mellékes, hogy olyan mozgékony, mint a black prince, olyan gun depje van, mint egy kínainak és az M44-em és a kis FV arty gyorsabban szűkül. Amúgy tényleg jó a 175 pen (Y)
  • replicabuk
    #366674
    175-ös pen t7 ben nagyon jó, t8 ban is elvan vele az ember (t44) t9 ben meg csak az üreges páncél a gond de ha nagyon kell a gold megoldja a keményebb vasakat
  • R3nton
    #366673
    Miért kell ilyen szar g3cit belerakni a játékkba? Tier5ös tankot tier7esnek, csehszlovák szar. És folyton vazze 9esbe meg 8asba dobja, véletlenül se a tierjébe
  • Lokker
    #366672
    Szerintem is túlzás hogy az m103 olyan op lenne. Nekem ez e75 jobban feküdt mint emez. De az hogy belövik minden heavyre igaz, ezt a betegséget a WG kreálta a gold ammoval, ami által értelmét vesztette a páncél és ezáltal kiherélte a heavyket.
  • Lichtmaschin
    #366671
    Sokan írjátok hogy az m103 az jo tank. Én nagyon vártam, de csalódás volt. Stock állapotban még azt hittem, hogy azért nem megy vele, meg a stock torony a gond. Kifejlesztettem mindent hozzá egy kicsivel jobb lett. A gun rajta tényleg jó, de azt a pár meccset amit mentem vele csak szenvedés volt. Az hogy a tankot bárhol belovik az nem heavy tankhoz méltó. Ha olyan helyzetben voltam amikor nincs hulldown akkor kb vege is volt. Sarok harcra szinten alkalmatlan, nem lehet úgy kitolni az elejét hogy ne lőjenek a lancgörgö mögé ami tuti ammo rack. Ha mé hulldownban vagy a tetejét simán belovik.
    Szóval ez csak az én véleményem. Lehet ha egyszer vissza veszem majd jobban megy vele...
  • Lunki88
    #366670
    Ha minden narancs player a "testőrködés" miatt lenne olyan, szerintem egy rossz szavunk nem lenne rájuk. :) Mondjuk tegnap megfogadtam hogy nem csesztetem őket többet, mert olyan botrányosan szarul játszottam hogy dühömben alt+f4-el zártam be a játékot...
  • WR104
    #366669
    Nagyon meg kell nezni, hogy kinek segit az ember, kiert erdemes bevallalni 1-2 lovest.
    Egy ellenpeldat irok inkabb a siras helyett.
    Egy narancssarga jatekos E-75-tel jott segiteni(en T57-tel) mikor ramrohant 3 heavy Ruinbergen es beallt elem, hogy vedjen. Meg sem moccant inkabb kilovette magat meg osztotta az ellenseget amig birta es ki is lott egyet. En meg a masik kettot es tobb mint a fele hp-m megmaradt. Megnyertuk a csatat majd megkoszontem neki. Mire irta, hogy ez termeszetes. En sokkal jobb jatekos vagyok mint o es igy meg tudtuk nyerni a csatat. Toltam vele par kort szakaszban es ugy ment mellettem/elottem vegig mint egy testőr. Minden csataban sebeztem vagy 4-5k-t :)
    Amugy nem is jatszott russzul a gyerek akkor. Nem is ertem miert volt olyan szar a statja. Lehet mindig testorkodik valakinek :)
  • WR104
    #366668
    A T-10 nagyon random lett, de szerintem jobb mint az IS-8 volt. Vannak olyan csatak ahol mindenki beuti maskor meg minden 7-8. talalat sebez csak akarmivel lovik. Nekem nagyon tetszik. Egy hibaja van az meg a gun depression. A -5 fok az eleg szegeny igy T10-es csataban ha a medekkel megyek a dimbes-dombos reszeken sokszor nagyon ki kell maszni, hogy lohess. Plusz eleg ammo erzekeny, de talan a safe stowage skill miatt meg nem robbant.
  • WR104
    #366667
    Nem tudom, hogy melyik volt elobb en csak a mamutcegek okoskodassra hivtam volna fel a figyelmet.
    Abban is biztos vagyok ha ket ceget ugyan az a hatterhatalom iranyit(persze nem nyilvanosan) es perre mennek alig varjak a nagy birsagot. Az egyik zsebukbol atteszik a masikba a penzt es valami jogi kiskapun keresztul az adozason meg nyernek is. Nem is keveset.
    Ilyen halando emberek mint mi csak a jeghegy csucsat latjuk ami a sajtoban megjelenik. De szerintem jobb is igy nekunk mert az itteni paradicsomok peldajan tudjuk, hogy boldogok a tudatlanok
  • davidbog
    #366666
    Szerintem nem jobbak. Bár ez erősen játékos függő, mert a tier 9 heavy mezőny elég erős.
    Nálam az E-75 még mindig az egyik legjobb tier 9 heavy. Tier 10-es med környezetben is nagyon fontos tud lenni a mozgékonyság. Azért nagyon nem mindegy, hogy időben oda tudja fordítani a frontját a harckocsi vagy nem. És ebben az E-75 nagyon jó, a legjobb a magas szintű heavyk közt. Összességében páncélzatban se rossz, vannak olyan részek amiben elmarad a többi tier 9 heavytől a védelme (pl torony), viszont szemből elég erős és a mobilitása se olyan pocsék mint a Vk45.02B vagy Type 4 harckocsiké. Azért vannak olyan esetek, amikor nagyon nem mindegy az, hogy mondjuk egy KV-5, IS-6 beüti-e a harckocsi alját szemből és megmarad-e vagy elveszik az 300-400 HP. A DPM és a célzásidő az amiben szerintem jóval gyengébb a társainál. Mondjuk ez is orvosolható, ha a 10,5 cm Kwk46-al használják. Ha top tank elég az AP, amire meg nem arra mehet a 285 mm átütésű APCR. Csak ehhez sok credit is kell. Talán két csatát mentem is vele így, teljesen jól működött így is. Azért nem mentem vele többet, mert meguntam az egész játékot és ha még néha feljövök játszani, akkor inkább valami ágat húzok vagy IM TD, med küldit próbálok megcsinálni. A több mint 1000 csata alatt amit vele mentem, az E-75 bőven megtette azt amit elvártam tőle.

    Viszont tier 9-es társai is erősek. Másik kedvencem az M103. Páncélzatban jóval gyengébb. A lövegpajzson kívül gyakorlatilag nem nagyon erősebb sehol 230 mm-nél (ami tier 9 mezőnyben elég gyenge), egyedül az öntött test és torony menti meg valamelyest a védelmét. Ha kicsit riszálja magát az M103 el lehet találni olyan pontot ahol automatikusan lepattan a lövedék. Bár ez is nagyon RNG függő, van hogy minden lepattan van hogy szinte semmi. De tűzerőben sokkal jobb mint az E-75.

    A Conqueror tűzerőben nem is egy kategória az E-75-el. Mobilitása is jó, viszont a páncélja nagyon gyenge. Csak a torony ér valamit hull dawnban, de a kupola akkor is belőhető marad.

    A T-10-el amióta átnevezték nem játszottam. Ahogy nézem 2,9 helyett 2,8 a célzásideje, illetve a a tornya erősebb lett. Meg talán a talajellenállása is jobb lett. Szerintem ez halottnak a csók. A torony eddig is megfelelő védelmet nyújtott a 0,1 célzásidő nem sokat számít. A test a legideálisabb pozicióban is maximum 245 mm védelmet ad. Ráadásul olyan helyen ahová nem fognak célozni, mert van esély, hogy oda célozva el se találják a harckocsit, annyira a szélén van. A talajellenállás javulás valamennyit segíthet rajta de kétlem hogy sokat.

    A T-10 helyett akkor már inkább WZ-111 model1-4. Hasonló védelem, mobilitásban szerintem még tudja azt mint a buffolt T-10. De nagyobb alfa sebzésű lövege van. Kevesebbszer kell kimenni lőni, jobban lehet óvni a gépet.

    ST-I is jó. Kicsit lassú és nagyon lassan céloz. De elég jól bírja a lövéseket. Ezt a gépet is nagyon szerettem.

    A Vk45.02 B és a Type 4 harckocsikat inkább hagyjuk a mobilitásuk nagyon gyenge. A Vk még csak-csak, de a Type 4 szerintem élvezhetetlen. Nálam mindkettő csak IM küldetésre jó.
    Az AMX-50-120-at meg már a táras mivolta miatt is felesleges a 9-es heavyk közé keverni. Más kategória.
  • Pales27
    #366665
    ezeket hívom feláldozható veszteségnek :D
  • Lichtmaschin
    #366664
    úr isten hányszor jártam így már, hogy a csata döntő pillanatban elmentem segíteni és mikor oda értem végig nézték azt, hogy engem szarrá lőnek, majd utána őket is. Miközben engem lőttek, addig ők viszonozták volna a tüzet, akkor nyerjük a csatát. Ehelyett csak álltak a fal mögött és engem nooboztak... Párszor már megtanultam más játéknál és máig igaz a wot-ban is:"halott dps nem dps".
    Inkább menekülök 2-3-400 métert és fedezékből újra lövök. Még akkor is ha hátra hagyok csapattársat, mert egyszerűen a túlerő az minden esetben túlerő....
  • Lunki88
    #366663
    Én csak a kék meg a fölötti játékosoknál állok be esetleg egy két lövést felfogni ha bajban vannak. Általában ők meg is szokták ezt köszönni, de az átlag user azt se fogja fel hogy neki akarok segíteni.
  • András77
    #366662
    Sokszor megfogadtam már, de most tényleg ezt volt az utolsó eset, amikor odamegyek segíteni bárkinek is. Kezdve azzal, hogy odamentem segíteni egy t44-nek egy t54proto ellen. Belelövök a protoba, töltök, megindulok, pötyögtem neki, hogy attack, meg sem mozdul, megint, semmi, pedig ha egyszerre rámegyünk kiszedjük könnyen. Ott is hagytam csába, nem fogok a kedvéért beleállni egy lövésbe.

    A csata végén meg egy E75-t szorongatott is2,is3 meg t54e1. Is3-t kilövöm, benyalok egy lövést az is2-től (arany, mi más egy amx30-ba, oda kell), belelövök a t54e1-be, mert nyilván azt kell kiszedni amíg tölt, de betöltött, mert jött rám utána. Mondom nem baj, meglövöm egyszer, az E75 meglövi, én kibírok 3 lövést tőle és ha szépen mozgok hátra takarásban, hogy ne tudjon sorozatot lőni, akkor max 2-t tud belém lőni, betöltök és kiszedem.

    Hát igen ám, de az E75 nem hülye, hogy lemondjon egy fragről, ezért inkább az is2-t lövi ki, aki egy lövés volt és utána betölt szép komótosan, mialatt kitárazott rám a t54e1 és kiszedett és az E75 nyugodtan kiszedte őt is, mikor töltött.

    Jó, hát ennyi, hogy b.szná szájba saját magát az E75. Írtam is neki, hogy köszönöm a leckét, ez volt a legeslegutolsó alkalom, amikor én 1m-t is gurulok azért, hogy valakinek segítsek. Kérdezem miért nem a t54e1-be lőtt? Mert az IS2 lőhette volna az oldalát. Mi van? Mondom neki, hogy két lövést biztosan kibírt volna az is2-től, de a tankot be is lehetne forgatni, hiszen a t54e1 engem támad. Erre azt mondja kb ilyen stílusban, hogy lesz.rja, ő nem lehet mindenhol (aha, te p.raszt, de előtte meg ríttál segítségért) és különben is ő jól harcolt én meg fizessem a javítási költséget.

    Tényleg az van, hogy nem szabad odamenni segíteni, egyszerűen tilos. A legtöbb esetben a megmentett fél lesz.rja a viszont segítséget, miközben magára vonja az ember az ellenség tüzét (ösztönösen rám fordulnak, mint agresszívebb támadóra) és ott marad. Sokkal jobb megoldás, szépen kivárni valahol, csipegetni az ellenfelet és ha megölik a csapattársat, akkor így járt, őt sem érdekelné fordított helyzetben.
  • MuldR
    #366661
    A mail.ru szerintem régebbi mint a wargaming. Amúgy per is volt köztük, mert a mail.ru első tankos játéka egy az egyben a wot volt, csak új pályákat csináltak hozzá. Azt el is bukták és megszűnt azóta az a játékuk. Utána lett az AW.
  • Lokker
    #366660
    Ő a száraz tényeket közölte, csak a mi tudásunk kevés és egyszerűen nem értjük ezeket a száraz tényeket...
  • diegho™
    #366659
    Én nem tudom ki ez, nem is érdekel, de amit írt abból egyértelmű, hogy rossz játékos, mondjuk én sem tartom magam jónak...
  • stalkeer
    #366658
    Köszi szépen az infót!
  • lexlutor
    #366657
    36k meccs, 46% 800 win8..megingathatatlan es kikezdhetetlen tudas es onbizalom.. mit vartal?