418739
banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • killbull
    #366816
    Nem értem a logikát WG nél akkor minek rontotta a pontosságot. Sőt gold lőszer nerf se kellett volna hogy HEAT el normálisan lehessen lőni távoli célokat. Így is ami penetráció értékek vannak 100 m en játékba meg se közelítik a való életbelit ami 1000 m es értékek lennének.
  • Pales27
    #366815
    hiába a 450 m látótáv mikor a mapok olyan kicsik, hogy 300m-ig látsz el átlagosan, ha meg netán bedob malinovkára ott, meg 445m-re lekorlátozza a max látótávot. Arról nem is beszélve, hogy a tankok 90%a nem talál el semmit 400m-ről. Ilyen távolról még a sniper tankokkal se lehet gyenge pontokra célozni.
  • Gyuszopapa
    #366814
    Az AW-sok sem tanultak a WG-től mást csak a legnagyobb hülyeségeket.Olyan gyorsan szűkül az arty mint itt egy Obj 140,vicc így az is egy szarrakás.Meg ugyanezek a 15-2,4-15-ös csata végeredmény van ami mutatja a nagymértékű unbalanszot és RNG-t.
  • killbull
    #366813
    Olyan opció nincs tier 10 light helyett hogy a tier 8 as lightnak normális látótávja legyen pl 420 vagy 450 méter hogy valami értéke is legyen mert ugyan annyi vagy kevesebb van egy tier 10 es tankétól. Ez a látótáv buff kb pár szám átírása lenne és máris lenne mitől tartani a csatákban és a medek se mennének olyan magabiztosan támadni.


    Ez úgy se ér semmit mert a fejlesztők leszarják amit a játékos mond.
  • Pales27
    #366812
    mindent megtesznek, hogy a két legfőbb probléma okozóját ne kelljen kivenni (arty, gold ammo). Gondolom az a munkatárs, aki kimondja, hogy ezt a két dolgot kéne kivenni a játékból repül.
  • Sunsetjoy
    #366811
    Ja:)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És még csak nem is teljes skill-based MM-re gondoltam, hanem hogy a durva egyenlőtlenségek tűnjenek el.
    Ott van a házi rating-rendszerük, az alapján vonhatnának határt. Battletiertől függően lenne súlyozva az elosztás, három szekcióval (beginner, medium, high) úgy, hogy mondjuk 2500-ig beginner, 6500-ig medium, felette high (nem tudom a számokat)
    Battletier 5-ig nem is lenne fontos, Battletier 6-8 között és Battletier 9-11 között lenne változás.

    Középső tierben max. 4 beginner fazon, max 7 medium fazon, max. 4 high fazon ülne egy-egy oldalon. Hightierben max. 3 beginner, max 6 medium, max. 6. high lenne oldalanként. Szakasznál nem lenne várakozás, csak adna a legmagasabb battletierű tank alapján besorolást. Így növelhetné a szakaszok számát is.
    A gyengébb játékosok nem lennének kitiltva, javulással később gyakrabban kerülnének feljebb, amúgy csak a várakozásuk nőhetne meg, ha feljebb kívánkoznak, és nem szakaszoznak. Mivel a prémtankokról leszedték a MM-kedvezményt, ha fizetnek- eddig is megtették (wg likes it) mehet ingyenfragnek magasabb szintre :) Esetleg a beginner felsőhatárt lejjebb vinni, hogy kedvezzen nekik a besoroló, ha gyengébb, de nem zöldség, stb.

    Persze ez csak ötletelés, biztos vannak buktatói, de hótmindegy. Ilyet a WG nem csinál meg, de szerintem csökkene a leosztások miatti frusztráció a játékosokban, hogy szorosabb nyerések és "nyerhető" vereségek lennének. Értelme lenne a harcnak...
  • Gyuszopapa
    #366810
    " (valami ranked-rendszerű sorbanálláshoz, más multis competitive játékokban is van ilyesmi)"
    Elég sok multijáték így működik hogy ne legyen unbalansz,mivel az unbalansz rombolja a játékélményt és az egyes kiadóknak fontos hogy ne romoljon.
  • Sunsetjoy
    #366809
    Olyan ez a ide-oda álíltgatás, mintha egy mérlegen pakolgatnák a súlyokat (spotrendszer, járműosztályok, ammo, pen), de mindig sikerül rossz helyre túl sokat pakolni, a mutató meg billeg ide-oda, mint a fene.
    És nem a mérleget cserélik le (corridor map), mert az drága lenne, inkább átfestik, meg reszelgetik a súlyokat. Plusz még a vásárlóknak (felhasználóknak) se ártana két-három kasszát nyitni (valami ranked-rendszerű sorbanálláshoz, más multis competitive játékokban is van ilyesmi).
  • lexlutor
    #366808
    premiumloszerrel kapcsolatban mar meg sem lepodom.. tehat ha majd nem elsz corridor map, akkor mindenki flenkel,e s uygsem hasznal gold ammot.. es ezt komolyan is gondoljak!?

    -Regarding premium ammunition, the problem isn't the premium ammunition, it's the "corridor maps" that force mediums to meet heavies face to face and give them no choice but to load premium ammuntion to beat them. The easy solution is to nerf penetration, but a better solution is to make flanking more viable for mediums and lights.
  • lexlutor
    #366807
    jah es azt kifelejtettem, h esetleg az ejszakai es realistic ideojarasban - amit ugye nem vezetnek be, mert egymagos gepeken jatszanak a nepek - a lightoknak hoesesben, esoben, ejjel is tudnanak spottolni, mig masok nem :) vs arty vilagito lovedeke..
    az utobbi szerintem erdekes, az elobbi, megint jon a lathatatlan light es midnenkit halomralonek, illetve ez nem tudom h segitene azon a basic idean, h a problema, h a lightok nem spotoljak az artykat, mert igy mindenki amst fognak, de azokat a palya vegen megint csak nem :)
  • lexlutor
    #366806
    Erdemes vegigolvasni, h milyen logika menten dolgoznak wg-nel: http://ritastatusreport.blogspot.nl/2016/01/cyprus-meeting-resume.html#more

    - a artyproblema oka, a corridor mapok, de a mapokhoz nem nyulnak, mert a class problemakat a classoknal kell megoldani.. ezert aztan elso korben ugye levettek a corridorok vegen kempelo td-k latotavajat, de az nem jott be szerintuk, mert minden heavy es medre egybol optikat raktak, akiknek igy eleg nagy lett a latotavja, es maradt a kempeles. ezert aztan a kovetkezokon gondolkodnak: leveszik a medek latotavajat is, vagy a masik otletuk, h leviszik a lightok tierbesorolasat - ezt en nem annyira ertem min segitene - de itt meg kiderul, h az addig obsolte-nak tartot lightok tul op-ok ehhez, lasd bulldog :)

    szoval ha arty problemarol van szo, melyik classhoz nem nyulnanak hozza igazabol? hat az artykhoz :DD
    ez igy persze nem igaz, eljutottak odaig, h uj loszerekben gondolkodnak - mondjuk 40 sec reloadnal, nem tudom ki fog toltes kozben loszert valtani, a szintunak megfeleloen, vagy mondjuk egy smokshell-t h fog dijjazni a jatekvegi elszamolas.. : azaz smokeshell, spot shell - bespottolni egy kort, vagy gondolkoznak, a sebzes helyett tobb critikal-t adjon egy artyloves, mert az kevesbe frusztralo :)) mindezt kazettas bomba formajaban teruletre..

    a terv leirva, h kene ennek mukodnie a wg szerint: Medium tank wolfpack threatening to break through a flank and only one TD in a position to stop them? Drop a salvo of cluster munitions on them to slow them down by detracking them and temporarily incapacitating their crews, then drop smoke on the TD to keep him hidden as he takes advantage of their sudden vulnerability.

    ezt sikerult kiszulni, az utobbi honapokban...

    Utoljára szerkesztette: lexlutor, 2016.01.10. 09:37:07
  • lexlutor
    #366805
    akkor legyszives sorolj fel 3 darab most garazsban veheto permium lightot, ami jobb tuzeroben, ha mar annyira figyeltel...
    .. csak h segitsek, a kollega szerette volna elszorni a maradek aranyat, es azt kerdezte megeri-e pont ezt megvenni..de biztos elfelejtetted a 3k karakteres kommentjeid kozben :)
    Utoljára szerkesztette: lexlutor, 2016.01.10. 09:15:14
  • lexlutor
    #366804
    -When Artillery was initially introduced it was meant to stop camping and had Light Tanks and other SPGs as natural enemies but nowadays the biggest issue about it is that Light Tanks are obsolete and unable to spot/kill SPG due to corridor maps.

    - wg allaspot az atykkal kapcsolatban.. igaz, h idaig megint ezerrel nyomtak, h a palyak, nem is korridor palyak, nincs veluk semmi baj, meg sem lepodom..
    de h az egeszbol az jon ki, h az egyebkentis tultapolt lightokkal van a problema, h nem tudjak spotolni oket.. hat ezzel ujabb rekordot ugrottak nalam..


    -"There is no point in playing Light Tanks at the moment unless you are completing Personal Missions" - erre mar nincs is mit mondani.. eljen a t10 kinai light!


    Utoljára szerkesztette: lexlutor, 2016.01.10. 09:16:13
  • ROMOTO
    #366803
    Eredetileg arról volt szó hogy a kínai szerveren fogják bevezetni, ha ott bevállik akkor lehet a többiek is megkapják.
    De utóbb kiderült hogy kacsa.
    Utoljára szerkesztette: ROMOTO, 2016.01.10. 03:05:42
  • ROMOTO
    #366802
    Ezt akkor kb. feleslegesen kérdezed itt, mert konkrétabb választ kaphatsz ha megnézed a wot wikin a látótávját és camoját. "Tied for best view range on a tier 6 light"
    http://wiki.wargaming.net/en/Tank:Ch24_Type64

    Utoljára szerkesztette: ROMOTO, 2016.01.09. 22:32:33
  • András77
    #366801
    Látom megérted a mondanivalót. Van gyenge tűzerővel rendelkező tank és van lényegesen jobb ebből a szempontból, többet most nem segítek, ennyiből meg kéne értened.
  • lexlutor
    #366800
    ennyi erovel nemhogy premet, de sima tankot se vegyel, sot el se inditsd, mert ugyis mindig agyhalottak lesznek melletted...
  • András77
    #366799
    Mióta lehet agyhalott csapatoknak spotolni? Nemrég linkeltem be egy type62 csatát, amikor világítottam a 2/3 ellenséges csapatatot prokhorovkán a spot bokorból és alig volt spot sebzésem. A legritkább eset, hogy értelmesen lehet spotolni és lövik is az ember spotját. Esetleg ha megkérném az ellenséget, hogy mutassa magát és ne mozogjon, akkor talán tudnának sebezni a csapattársak

    Ha valakinek ez a mostani szenvedős spot örömet tud szerezni a jelenlegi csapat összeállításokkal együtt is, legyen úgy, végül is mindenféle tankkal lehet szórakozni. Én úgy vagyok vele, hogy inkább valamelyik jó tűzerővel bíró light tankkal játszom, ha szórakozni akarok, de ez nem vita akar lenni, ha neked a spot a szórakoztató, legyen úgy.
  • Angelus1991ster
    #366798
    Az ilyeneket addig ütném míg .................
  • viper07
    #366797
    Aki esetleg a cseh tier 9 -es tankon gondolkozik, az ne tegye, vegye meg. Még az én kezemben is jól muzsikál. igaz csak pár csata volt eddig, de kurva jó.
    Škoda T 50 3/9 2 765 3 388 (99)
    Itt egy csata replay, igaz csak 3. osztály, de izgalmas volt. Legnagyobb meglepetésemre. - mákomra - még meglepő módon egész komolyakat pattint is,

    Utoljára szerkesztette: viper07, 2016.01.09. 19:34:16
  • viper07
    #366796
    Nem értek veled egyet, a Type 64 szvsz. igencsak jó tank. A FUN volt a lényeg, ráadásul szpottal is jól lehet keresni.
  • Kubukli
    #366795
    Nem értem mire gondolsz... :)
  • Kubukli
    #366794
    Words..
    Na és ha összejön a megfelelő csillagállás, akkor ezek a nyomi lightok nem spotolnak a bázis mellett álló heavy mestereknek. (lásd M103 és E-75 a minimap-on.)
    Ekkor meg is van a 3:15 - 5:15 eredmény 4-6 perc alatt.
    Utoljára szerkesztette: Kubukli, 2016.01.09. 18:59:54
  • Gyuszopapa
    #366793
    Minek játszik light tankkal ha szar hozzá,nem veszi észre hogy hülyére lövik.Ilyen barmokkal van tele a játék és csodálkozunk hogy szarrá vernek bennünket a nyíltabb pályákon hisz vakok vagyunk.Mégha beállna egy bokorba és nem csinálna semmit akkor is több haszna volna de ezek vagy suicide berohanást ismerik vagy hátul campingeznek.
  • tiszabalazs
    #366792
    máshogy kérdezem, és akkor szűkítek :) t49 ig majdnem mindegyik light a garázsban áll, nagy prémium tankom is van (fcm) így nem a kredit miatt kellene :) spotolásra mennyire jó a type?
  • Plata
    #366791
    Jah de amíg ő mellém lövöldözött addig én kilőttem a Jg Pz E100 csapattársát,meg még négy másikat hülyére lövöldöztem.
    E75,Is3a,T30,Löwe,Wt pz4 meg Jg E100 próbált kilőni.De hála Ensk házainak nem tudtak kilőni,én meg rommá lőttem őket,no meg JGPZ e100-at úgy seggbe lőttem hogy megmurdelt.
  • WR104
    #366790
    A sniper messzirol pontos. Kozelre nem lat
  • Plata
    #366789
    Gold ammo.

    Ma jól jön az xp.
    Győzelem
    Ensk
    T49
    Szerzett tapasztalat:1 990 Szerzett kredit 24 419
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "II. osztály"
    Találkoztam egy vaksi magyarral.Tonhal sniper volt a neve,de ahhoz képest hogy sniper,nem tudott kilőni közelről wtpz4-el.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.01.09. 17:40:31
  • ROMOTO
    #366788
    A 7 skilles legénység átrágta magát az acélon és elharapta a legénység torkát kb.
    92k nyi goldot hogy lehet ellőni egy meccs alatt, beragadt az egered gombja?
    Utoljára szerkesztette: ROMOTO, 2016.01.09. 17:43:57
  • csagataj
    #366787
    Na ezt hogyan csináltam? Nem olyan nehéz kitalálni.
  • Kubukli
    #366786
    Az utóbbi idők tank véleményezéseihez (T10, E-75, M103, Type 64). Van egy szint ahol ez nem jelent lelkiismereti válságot...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Az M103 sporihoz elfelejtettem statot fényképezni, de szerintem nem okoz meglepetést.

    Persze van az ínyenc kaszt, akik a kihívást keresik.

    Utoljára szerkesztette: Kubukli, 2016.01.09. 17:27:27
  • ROMOTO
    #366785
    én ezt is figyelembe venném, ez a credit sorrend:
    http://www.vbaddict.net/statistics.php?tier=6&tanktype=0&nation=0&premium=0&modeid=0&team=0&battles=1000&groupby=0&fieldname=creditsn&server=

    ez a wn8:
    http://www.vbaddict.net/statistics.php?tier=6&tanktype=0&nation=0&premium=0&modeid=0&team=0&battles=1000&groupby=0&fieldname=efficiency_wn8&server=

    ha kettő között találsz a felső harmadban egyezést valamelyiknél, akkor azt vedd.
  • Plata
    #366784
    Bakter mi a bánatos franc után adja Xp-t a játék?
    Győzelem
    Swamp
    T49
    Szerzett tapasztalat:1 506 Szerzett kredit 16 640
    Csatában elért Achievement Kiváló sofőr jelvény: "III. osztály"
    Ez egy tök átlagos csata volt,Csupán 5 lövést adtam le,4 talált 2 oneshot,az ötödik csak vaktában egy bokorra adtam le.
    De a duplázós körömért nem kaptam ennyi xp-t pedig az jobb volt.
    Jah rájöttem,duplázza az xp-t ha az első 10-ben vagyok.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.01.09. 16:40:06
  • Plata
    #366783
    Én szeretem a type 64-et ha T49 ellen jön.
    Most vertem el közvetlen közelről egy Type 4 Heavy-t,gyorsabban meg kerültem mint hogy rám tudott volna lőni,második találat után rájött hogy nekikéne menni valaminek és úgy lelőni engem,odament a domboldalhoz és már nem tudtam meg kerülni,de rámásztam és a hülye így próbált lelőni,na persze a tankom felett vagy egy méterrel a levegőbe lőtt,én meg nem lőttem mellé egyszer sem.Sajna a tehenet végül arty lőtte ki.De én lőttem rommá legalább.
  • András77
    #366782
    Type64 alap átütése 128, az nagyon gyenge, tekintve, hogy mik ellen megy. Mondjuk nem csoda, hogy már csodaszámba megy, ha valaki nem aranyat, hanem normál lőszert lő belőle. Úgyhogy marad a spotolás vagy az ellenség kerülgetése, de még az ellen seggébe is helyezni kell a lövést nagyon.

    Ha nem kifejezetten a kredit termelés miatt kell, hanem könnyű tankos játék élmény, akkor ennél nagyságrenddel (ezt szó szerint értem) jobb normál könnyű tankok is vannak a játékban.

    Minden ellenére, ha szereted a könnyű tank stílust, futkosás, spotolás, ellenség seggbe vegzálása stb, akkor meg lehet venni, de én csodát nem várnék tőle, ez nagyon gyenge ágyú arra a feladatra (nekem type62 van, annak 145 a penje, de kínszenvedés vele normál lőszerrel bármi értelmeset is csinálni).

    Aranyért elég kevés jó tank van, pontosabban a prémek mind szenvednek valamitől (kivéve a három felsorolt, meg még pár másik) és ez nagyon gyakran a játékélmény rovására megy velük (a wg sem hülye, csak néha ad ki erős prém tankot, azt is a fene tudja csak miért).

    Aranyért a francia tier8-ban gondolkodnék, azok jól használhatóak, viszonylag kevés kompromisszummal.
    Utoljára szerkesztette: András77, 2016.01.09. 15:30:27
  • viper07
    #366781
    Nyugodtan megveheted total FUN tank. Nagyon élvezetese vele játszani, de nem árt a sok skilles legénység. Egyik kedvencem :).
  • András77
    #366780
    Ott van az, csak győzelemre jár, meg azt hiszem top10-ben kell legyél
  • MuldR
    #366779
    A WG ujevi event calendarba ma 2X XP for each victory! van kiirva, de csak a sima napi duplat adja meg, a tobbiert szimpla xpt ad. Toroltek az akciot vagy csak megint balfaszok?
  • barret
    #366778
    Tegnap nekem is volt olyan csatám,hogy összesen 1 ellenfelet tudtunk kilőni! Persze nálunk mindenkit levadásztak úgy 4 perc alatt...
    Valahogy én is úgy látom,mindig a vesztes csapathoz tesz be :) Ma hajnalban nem tudtam aludni,játszottam pár kört.
    Döbbenetes különbség volt az átlagos csatákhoz képest:) Nem a vesztesz széria ment.Egyből arra gondoltam,hogy csak a bénák játszanak hajnalban. A meccseim alapján úgy tűnt :) Nem vagyok ügyes játékos,mégis voltam csapat első is! És volt olyan köröm,hogy Eddigi meccseim
    alapján,tökéletesre sikerült :)
  • tiszabalazs
    #366777
    Vennek en rudyt meg cromwellt de aranyam van azt szeretnem elloni, ugy meg nem sok remeny van azokra

    Kreditgyartoim vannak, az nem szempont ;)

    Elore is minden valaszt koszonok szepen
    Utoljára szerkesztette: tiszabalazs, 2016.01.09. 14:07:37