418753
banner
A 'láthatósági / álcázási rendszer' magyarázataLegfrissebb MM táblázat Képfeltöltés ittReplay feltöltés ittOnline Tech-Tree Virtuális pénisz mérő (EFF/WN7)Serious Threat StreamMr Scheff Stream[FAQ - GYIK avagy Gyakran Ismételt Kérdések]Individuális missziók listája TeamSpeak: pointer4.no-ip.org, jelszó nincs

  • suba53
    #414462
    A rejtőzködésnél nem a megtalált szar a lényeg, hanem az a mozgás, amikor a legénység esetleg kiszáll a tankból szarni.
    Meg azt is írta a cikk, hogy vannak olyan gyakorlatok, amikor nem lehet elhagyni a tankot 48 óráig. Na ott érdekes dolgok történhetnek.
    Jó amit linkeltél, abból olvasható, hogy nem fenékig tejfel egy harci szituáció ürítés oldalról vizsgálva sem.
  • asolyom
    #414461
    Ja, érdemes megnézni, hogy az E100-unk hol van ahelyett, hogy top tier HT-ként a sebzéseket fogta volna fel a HT dühöngőben.
  • lammaer
    #414460
    Most csak igy laikusként... komolyan egy tankot azért fognak észrevenni egy "rejtőzködő küldetésen" (létezik egyáltalán ilyen), mert valaki megtalálja a legénység szarát egy bokor alján?

    Itt egy sivatagi vihar tapasztalat egy M1 Abrams veterántól:)

    https://www.quora.com/How-and-where-do-soldiers-defecate-during-combat

    For us in tanks, we had a couple of options. One is to use an empty ammo can, and go in that. That is the least preferred option. During Operation Desert Sabre, I took one that I remember, and it was while we were in a set-security posture for B Troop while they were refueling. After I notified my crew that I needed to go, I hopped off the back of the tank, dug a hole with my boot heel, did my business, covered it up, and got back on the tank. Off we went!

    When not actively engaged, the circumstance will dictate the options. Obviously, any unit in a stationary position has at least the option to do just like I did. The longer a unit expects to stay, the more likely they are to set up latrine facilities.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.08.07. 11:46:13
  • asolyom
    #414459
    Ilyen manapság egy high tier csata, a legtöbben képtelenek egy lövésnél többre. El is ment már a kedvem a játéktól mára, pedig ez csak a második csatám volt.
  • suba53
    #414458
    Sziasztok!
    Volt valaki harckocsizó? Most olvastam egy cikket az indexen, és kíváncsi vagyok a gyakorlatra.
    Ha egy harckocsi egy hosszabb távú rejtőzködő küldetésen van, vagy egy napokig elhúzódó csata részese, akkor a személyzet hogy oldja meg a szükségleteit. Vannak spéci eszközök a vizelet, meg a szar gyűjtésére? Vagy a harckocsi alsó menekülő ajtaján keresztül lehet megszabadulni a feleslegtől? Mert gondolom WC nem nagyon van beépítve.
  • Plata
    #414457
    Van róla videó is,Bt7-el lövik gyakorlóban,simán kilövi szemből a tornyán.
    Nekem is van E100 de még nem próbáltam.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.08.06. 21:18:21
  • asolyom
    #414456
    Nálam a T95-öt ütötték be olyan helyen, ahol a tanks.gg szerint nincs is hitbox, az első görgő és az utána levő kerék között.
  • Plata
    #414455
    E100 torony alján ami van csík az elvileg 250 mili vastag.
    Valójában már T4 tank is belövi.
  • Plata
    #414454
    Bakker,E100 armorja bugos és bármi beüti.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.08.06. 20:37:23
  • Plata
    #414453
    Nekem eddig zsinórban 7 olyan szar csata hogy az eszem dobom el,nem tudom mi a szar van,talán nemzetközi birka nap?
    Állandóan ugyanaz,pillanatok alatt vesztünk mert az egész csorda egy oldalt megy.
  • asolyom
    #414452
    A WG úgy döntött, hogy én ma ezt a tankot nem fogom leszorozni. Az utóbbi meccsen hiába volt 3300+ dmg, és négy tank előny, a csapat olyan zseniális volt, hogy foglalni nem mentek, de az egyik szárnyat totál üresen hagyták, ahol átjött három tank, és befoglaltak. Tanítani kellene.
  • asolyom
    #414451
    Ma megint zseniális csapatok vannak, a csapat fele T10-ben 0 sebzéssel hal meg.
  • Plata
    #414450
    Muhahahhahaha,sosem volt T7-ben.
  • asolyom
    #414449
    Nem tudom, hogy volt-e már.
  • lammaer
    #414448
    Hinnye, pedig a telefonszám már személyes adat... (mondjuk nem gondoltam volna hiszen relative könnyen cserélhető)
  • joe662
    #414447
    Engem a telefonszám,már 1x megmentett. Éjjel fél 3kor jött az sms,a jelszó változtatásról,utána aludtam tovább,nyugodtan
  • Rammsch31n
    #414446
    mondjuk a telószámot is meg lehet adni 2 lépcsős biztosításhoz vagy mihez.......
    meg ugye be lehet pipálni, hogy jegyezze meg a kártyaszámot, de hát majd hüye leszek...... :D
  • lammaer
    #414445
    Csak vicceltem, mivel személyes adataid nincsenek náluk (az email cim önmagában nem az, más adatot meg nem kellett megadni) igy kb azt tárolhatnak ingame rólunk amit akarnak, mivel igy semmi sem személyes adat
  • Rammsch31n
    #414444
    bele kell írni az EULA-ba, meg ott az anonymizer azt jónapot :"D
  • lammaer
    #414443
    Biztos a GDPR miatt nem szabad az emberekről ilyen statokat vezetni :D
  • lammaer
    #414442
    Azért a játékos statisztika alapú elosztás (ladderezés, ligázás) egész megbízható más játékok esetében, szóval az hogy éppen valakinek lehet rossz vagy jó napja az nem invalidálja az ötletet.

    Nekem igazából amúgy mindegy, nemolyan nagy baj az ha néha szembe is jönnek ügyetlenebbek :)
  • asolyom
    #414441
    Persze, nyilván nem mindig játszik ugyanolyan jól az ember, de azért a statisztika mégis csak mutat valamit. Ha pl. WTR (ha már van ilyen a játékban) alapján osztaná a MM a csapatokat, akkor vélhetően jóval kevesebb lenne a 15-0 meg 2-15. Nyilván az RNG még így is bőven beleszólhat, de amikor az összes amőbát egy oldalra pakolja, akkor az RNG mindegy is.
  • Megamax
    #414440
    Na de hogyan mondod meg hogy ki a jó játékos? Csak mert ha megnézed a statot csak egy számot látsz de nem tudod megmondani hogy milyen hangulata van a játékosnak, például lehet szar napja , a teljesítmény hullámzó és rengeteg dolog befojásolja. A legjobb példa erre én vagyok, amíg érdekes volt a játék élvezettel játszottam. De mostmárt csak megnyomom a Battle gombot aztán lessz ami lessz, néha megprobálom de tobbnyire azzal a tudattal indulok csatába hogy "minek eroltessem meg magam ugyis 5 perc és vége". Már nagyon nagyon ritka az az érzés amikor megno a pulzus és a csata végén is azt érzem , hogy hu basszus ez intenzív volt. Teljesen hidegen hagy hogy vesztettem vagy nyertem. A játékot csakis azért játszottam mert megadta azt a loketet amit mástól biztonságosan nem kaptam meg. Mikor a csata végén remeg a kezed, na az nagyon állati érzés volt számomra. Mikor a páncélozott tankodat szép lassan korbeveszi, jonnek minden oldalról már , kapod a lovéseket, serceg szikrázik a fém ahogy fémet ér, egyre tobb a hulla korulotted kozben lassan de biztosan látod / érzed ahogy a tankod amortizálódik. Mikor megállás nélkul záporoznak alovedékek, pattognak , láncolnak. Mikor már az apár másodperces toltés is soknak bizonyul, már számolod a korulotted lévo tankok toltését, probálod észben tartani ki használta és ki nem a szerelo készletet, probálod veszélyességi sorrendben támadni az ellenfeleid. Na ez az amit nagyon bírtam a játékban. De ez már elmúlt, már csak az van amit a videóban is linkeltem. Toltik a goldot , rádrohannak szarrá lonek és vége. Nincs meg az az érzés mint régen mikor élvezetbol játszottak az emberek, ma már csak a minnél hamarabb legyen vége a csatának hangulat van. Meg sem probálják az emberek. JPZE100 meg sem probálta forgatni a tankot, csak ment elore és lotte a goldot ( elsonél szerencsém volt, másodikat már tudatosan sikerult pattintani) 907 szerintem az elso APCR után már goldal lovoldozott( nem volt szemben vele semilyen tank amire kellett volna) A 9 es orosz heavy meg sem probálta elrejteni a hasát csak nyomta elore és lotte a goldot. Egyedul az E75 volt az aki játszani akart. Na bassza meg ez megint hosszú lett :(
  • tothgyorgy
    #414439
    Az igazi az lenne, ha a játékosokat is úgy osztanák el, mint a tankokat. Kerűljön jó és rossz egyformán mindkét csapatba.
  • Megamax
    #414438
    Nem fog valtoztatni a dolgon az alfa csokkentes. A sebzes az sebzes, ha nem uti att az rosszabb. Meg legtobb tank csak azért OP mert gooldal tud lövöldözni. A legjobb megoldaz az lenne ha: nincs good loszer a tankodba akkor ne tudjanak sebezni good lőszerrel. Igy aki nem tud nélküle játszani az vigyen amennyi kell neki de legalabb nem rontja el azon játékosok élményét akik nem szeretnék használni. Ami meg a bugot illeti, egyre többet hibázik a wg ahhoz képest hogy ott vannak a teszt szerverei.
  • lammaer
    #414437
    Gondolom mer' bugos... ha szándékos lenne minden tankból kiesett volna.
  • Plata
    #414436
    De lőszert minek vették ki a tankból?
    Modulok nem módosítják a lőszert.
  • asolyom
    #414435
    Én itt nem is abban látom a fő gondot, hogy gold lőszer van a játékban, hiszen lehetnek olyan helyzetek, amikor csak azzal tudsz sebezni. A fő gond ott van, hogy vannak olyanok akik full goldra tárazva tolják, és mindenre azzal lőnek. Nyilván ennek lehet az az oka, hogy statot húznak (ami szerintem a játék legnagyobb rákfenéje), vagy nem számít nekik, hogy mennyi kreditbe kerül. Ennek a legszélsőségesebb példája, amikor tüzérrel lövöldözi az aranyat, mert annak 1 méterrel több a robbanási sugara. Egy 9-es tüzérrel alaplőszerrel is simán lehet mínuszos kört menni, nem hogy még prémiummal. Két alapvető megoldás lehetne erre, és vélhetően mindkettőt be kellene vezetni. Az első, hogy a lőszer javadalmazástól függően legyen maximalizálva a betölthető prémium lőszerek száma. A második, hogy ha pl. papír tankra tüzelsz nagy átütésű lőszerrel, akkor a sebzés legyen az alfa sebzés töredéke. A hajós játékban is megoldották, hogy ha AP lőszerrel lősz egy rombolóra, akkor a lövedék egyszerűen átesik rajta, nem robban fel a hajótestben, és a névleges sebzés 10%-át adja (overpenetration). Talán akkor egy IS-3 is meggondolja, hogy aranyat kell-e lőni egy Type 64-re, amikor 390 helyett sebezne 39-et.
    Utoljára szerkesztette: asolyom, 2020.08.05. 12:10:55
  • joe662
    #414434
    Ehh, kezdődik:-DDD
  • lammaer
    #414433
    Lesz majd változás ne aggódj... amikor elkezdenek megjelenni a scoutolásra minmaxolt tankok akik rajzolási határról spottolnak fel két bokor és egyház mögött :D
  • Megamax
    #414432
    Hogy mit szerettem volna, erre egyszerű a válasz: több játékidőt. Szeretnek több időt tölteni a csatatéren mint a garázsban ugy hogy ha hibazok buntessen meg a játék de ne azert haljak meg mert az ellenfelem a jatekban tobb fizetőeszközt tolt bele.Amúgy meg ha nem lőnek goldal simán túléljuk. Tudjatok a goldammonak megvan az az előnye hogy batrabba teszi a játékosokat. Amolyan CALL of Duty lessz a játékból.
  • lammaer
    #414431
    Gondolom itt bugokról van szó, nem igy tervezték...

    Az meg hogy "majdnem bementl lőszer nélkül"... azért elég feltünő amikor rányomsz a battle gombra hogy feljön egy bazi nagy üzenet hogy "nincs lőszer atankodba, biztos igy akarsz bemenni?" :P Szóval nem voltál veszélyben, ezen már tényleg csak kukacoskodás fennakadni...

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.08.05. 11:51:08
  • popey8
    #414430
    Nem értem mi a gond, az updateben szó nem volt arról, h változtatnak a goldspamon. Egyébként ez már sok éve létező probléma, amit nem hajlandóak megoldani (pedig egyszerű lenne, a gold ammo kevesebbet sebezzen, ennyi). A végére lett 3000 blokkolt dmg-ed, 2x blokkoltad a Jagdpze100 HEAT-jét, mit akarsz ennél többet? :D De tényleg 3k blokkolt a mai világban elég jónak számít és nem tudom mit szerettél volna még, mikor ott voltál egyedül egy - úgy látom - használhatatlannak tűnő M103-mal és ha jól számoltam rád jöttek 5-en. Ebben a csatában sajnos ennyi volt. Nekem is van számtalan ilyen, bosszantó tudom, de ilyenkor inkább el kell gondolkodni, h te mit csináltál rosszul. Pl. én ebben a szituációban soha nem mentem volna le a partra, inkább F9-be, ott legelni kicsit, aztán megtolni :D
  • Megamax
    #414429
    Hát ez az update sem változtatott semmit a jatekmeneten. goldspam
  • tothgyorgy
    #414428
    Nálam is. Alig vettem észre, hogy lőszer is hiányzik, nem csak felszerelés.
  • Plata
    #414427
    Nincs teljesen igazad.
    T8-10 tankoknál igen.
    Nagyrészt.
    De nekem T8-10 tankról is ment kukába cucc úgyhogy semmi kompenzáció.Csak üres tank.Van olyan T10 amibe lőszer sem volt bassza meg.
    Majdnem bementem lőszer nélkül csatába.
    De T8 alatti tankokon a felszerelésre rá van írva hogy nem megfelelő és köv frissítésnél kuka ha nem veszem le.
    Addig is ingyen levehető.
  • lammaer
    #414426
    Én max csak átrendezgettem a tankon belül a modulokat, ha volt ahol lehetett kicsit több bónuszt kapni. Ami modulok jók voltak egy tankra azok eztán is jók lesznek.
  • suba53
    #414425
    Mondjuk az korrekt, hogy azok a felszerelések, amik korábban csak egy féle kivitelben léteztek, azokat mind az 1. osztályba rakta.
    vagyis ha egy tier 6 tankról levetetett egy optikát, akkor annak a helyébe egy olcsóbbat lehet venni, a levetett meg 1. osztályúként került be a depóba. Ugyanígy a célzásgyorsító, meg a periszkóp is.
  • Plata
    #414424
    Eszem megáll,három T8 td-t kaptam szét Is6-al,a kis köcsögök persze mind golddal jöttek.
    Mivel mind a három puha kis gyökér így nem láttam értelmét goldra váltani.Főleg mert a legpáncélozottabb az Isu-152k eltolta,nem tudott megsebezni én meg rárontottam és hiába lőtt nekiütköztem és megfordítottam,az oldalát meg szerintem még egy T4 tank is beütné,skorpió meg su-130 túl papír a goldhoz.Tiger 2 is golddal lőtt,de ő meg marha volt és úgy lőtt a domb tetőről hogy a hasát tök kitolta.
    Ez a maki végig golddal lőtt.Az egy sebzése sem belém sikerült.
  • Plata
    #414423
    Én sem tudtam felszerelni újra minden tankot.Pár nem nagyon használt tankról leszedtem a cuccot és át raktam,na persze ez leszerelési költséggel járt,de mi a szart csináljak?Eddig az összes tankom fel volt cuccolva,most egy csomón nincs cucc,vagy csak 1-2.
    Mindegy hátha sokan rinyálnak miatta és kapunk kompenzációt,nekik tudni kell mi tűnt el.
    Jut eszembe,mai napig nem kaptam vissza az ST-II kifejlesztésre elköltött tervrajz töredékeket.Pedig az hónapokkal ezelőtt volt,akkor ezt mért adnák vissza.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.08.04. 22:52:02