16
  • B0nFire
    #16
    Továbbá, ha valami idegen helyre utazol (New Yorkba, Helsinkibe, Ulánbátorba), és pontos címed van, egyből összevetheted a helyszínt a Google StreetView képeivel, már csak azért is, mert egyre inkább terjednek azok a mobil eszközök, amit zsebre vághatunk, és bárhonnan az internetre csatlakozhatunk velük.

    És habár ez még az átlagembernek egyelőre luxusnak tűnhet, a trend arra fordul, hogy ezek a dolgok egyre olcsóbbak és mindenki által megfizethetők lesznek.

    10 évvel ezelőtt még a mobiltelefon is státusszimbólum volt, csak a zsírfejűek jasszoztak vele, ma meg már több van belőle nálunk, mint ahány lakosa van az országnak...
  • passatgt
    #15
    fotózza,, pontosabban:)
  • Yv@n
    #14
    A vicc az hogy mo-n a google ugye nem fotozgathatott, mert az adatvédelmi biztos úr úgy gondolta, hogy majd ő is kemény csávó lesz, mint a németek és jól megtiltja.

    A norc meg közben szép csöndben egy árva szó nélkül végigfotózta a fél országot :D
  • fergusonpapa
    #13
    kémkedés mi más a google olyan mint a Skynet szóval vigyázatok :DDD

    am elötem szoló leirta miért jó :)
  • Glutamin
    #12
    Meg tudsz nézni egy csomó olyan helyszínt, ahová nem juthatsz el. Vagy pl megnézed előre, hogy pontosan hova is kell érkezned stb. Simán el tudnám képzelni a Google Maps-ot úgy, hogy a legnagyobb nagyításnál lehetőség lenne rögtön utcanézetre váltani.
  • Desiderata #11
    valaki mondja már meg nekem hogy mi az értelme ennek az "utcákat végigfotózunk" dolognak
  • JoinR
    #10
    Szerintem hibátlan a norc, a minősége is elfogadható, láttam már rosszabb google street view fotókat is.
  • Pharaoh
    #9
    Mo-n pl hol a googléjé?
  • Glutamin
    #8
    Én a Norc-on megtaláltam a lakásunkat meg az autómat is:D
  • bracsek #7
    olcsóbb ha ő maga újra fényképezi mint hogy ezt megvegye, és a minőség rosszabb is meg jobb is, hol milyen. És majd elér a google is mindenűbe szépen lassan évek óta vártuk hogy legalább térkép szinten ne csak műhold térkép legyen Romániáról, és végre meglett. Meglesz ez is, csak várni kell.
  • Gerygrey
    #6
    Örülök, hogy a Norc pótolta a Google hiányosságát és megcsinálta Budapestet, kár hogy a Google-hoz képest a kezelőfelülete egy rakás szar. Én a Google helyében adnék sokpénzt a Norcnak a képekért, és felraknám a Google Maps-re az általuk fotózott városokat is.
  • fergusonpapa
    #5
    semmi? ott googléjé..minek más,még ha minöségi lenne akkor oks konkurencia de ez borzalmas!
  • Pharaoh
    #4
    De jobb, mint a semmi.
  • teddybear
    #3
    A norc nem túl jó. Elég kevés fotóval dolgozik.
  • tenkenorman
    #2
    Hát ez közel sem olyan jó mint a google. ez olyan iphone dolgo. hogy ami hasonlít, akkor az már a babérjaira tör.
  • xido
    #1
    Norc "minden utcát bejárunk" fotóin a magyar kisvárosokban azért nem egy helyütt belefutottam minden kitakarás nélküli arcokba..bár a minőségük meg olyannyira lemarad a google-tól felbontás terén,hogy alapból felismerhetetlen mindenki:)))