61
  • tomcsa4
    #1
    "A mai fiatalok, akik belépnek a játékfejlesztésbe már konzolokon nőttek fel, nem PC-n. Szóval ennek a hatását is észre lehet majd venni."

    Ezt én is így gondolom. De pont megfordultak a odlgok. Régen ha casual játékos voltál, konzolod volt. Ma meg pont fordítva van.
  • Herkulles
    #2
    Semmi újra nem jöttek rá ebben a szűk egy órában. Talán jó pc játékokat kéne csinálni, nem ilyen techdemó fps-eket, meg 5-10 óra alatt végig játszható single player játékokat. A mostani mmorpg-knek meg tartalmuk, mélységük nincsen, szép a grafika eljutsz a max szintig és vége. Munkaidőben legyártott iparos termék. Semmi több. Kevés idő=kevés pénz= szar játék, és ezt be lehet csomagolni szépen, vagy eladod vagy nem.
  • Narxis
    #3
    Szerintem korrekt válaszokat adtak, nehéz nem egyetérteni velük.
  • Szefmester
    #4
    "Szerintem túl sok a legális lehetőség. Túl sok úton lehet beszerezni egy PC-s játékot. Konzolokon csak egy létezik: bemegyek a boltba és megveszem."

    Ez vajon miért baj? Mi van ha amit keresek nem kapható a kedvenc/egyetlen közeli boltban? Esetleg csak neten terjesztik, és otthonról kényelmesen is letölthetem? Egyszer jó hogy van steam utána meg már nem?
  • oreal
    #5
    "Kevés idő=kevés pénz= szar játék" !? - a problema ott van hogy e'vekig fejlesztik ezeket a jatekokat tobb millio dollaros k0ltsegvetessel, es az eredmeny megis a "szar" kategoria
    Az hogy miert szar minden jatek, arra a valaszt magunkban kell keresni.
    ( tala'n azt se tudjuk ma'r mit akarunk )
  • csapblue
    #6
    Talán azért írod ezt, mert még nem próbáltad az Eve Online játékot!
  • Herkulles
    #7
    Ez igaz, ott meg ép ellenkezőleg túl komoly és idő igényes. .)
  • JaSoN HuNTeR #8
    "Konzolokon csak egy létezik: bemegyek a boltba és megveszem."

    Ez mekkora egy hazugság:D:D Simán van rá is törve és úgyis tök jók. De am szerintem nyáron veszek egy boxot és mellé a gép és tök jó lesz =D
  • JaSoN HuNTeR #9
    Már a PS3 is fel van törve.
  • zoliapu
    #10
    Ez egy jó ötlet a warez visszaszorítására, lehesen csak boltba venni a PC játékokat.
  • Matt0123
    #11
    Herkulles-sel értek egyet, a "lélek" hiányzik ezekből a techdemo-szerű játékokból. Így lassan a PC-s játékok is olyanok lesznek mint az élet (a már elcsépelt "az élet egy szar játék, de a grafikája..." vicc után)

    "Az hogy miert szar minden jatek, arra a valaszt magunkban kell keresni."

    ->Szerintem nem, régen bőven nem volt akkora a kiadók és marketingesek nyomása, mint manapság. Ezért születhettek olyan játékok, melyekben a belbecs volt a lényeg (ReVolt, OFP, Age of empires, Red Alert, stb.), nem pedig az, amire "majd a 12 évesek ráharapnak" (nem szeretnék neveket mondani, de amire a "fúúú de látványos", "azta de szuper", "hú mekkora rakétavető" és társai kijelentések mennek).
    Kb. 2004-2005 óta növekszik ez a trend, azóta nem játszom új játékkal, egyszerűen nincs meg a feeling...
  • Szefmester
    #12
    tuti? valahogy nem ezt hallottam.. közel jár Mr Hotz hozzá, de még nem oldotta meg, legutóbb pl csak a firmwaret törte fel.. attól te még másolt játékot nem futtatsz..
  • Inquisitor
    #13
    "John Abercrombie: "Szerintem túl sok a legális lehetőség. Túl sok úton lehet beszerezni egy PC-s játékot. Konzolokon csak egy létezik: bemegyek a boltba és megveszem."
    Ez csak szerintem teljesen értelmetlen? Miért baj, ha több úton beszerezhető legálisan? Vagy itt az a baj, hogy pl. Kínában vagy Oroszországban kevesebbért árulnak egy egy címet? Ha meg az illegalitással volt baja, akkor valaki elmondhatná neki, hogy gyakorlatilag az összes konzolon virul a warez, a terjedését csak az esetleges garanciavesztés akadályozza.
  • zola2000
    #14
    Meg az ubi féle DRM is jó ötlet. Eddig csak az ac2 van törve, de silent hunter 5nél, és settlers 7nél még mindíg "semmi". Ha javítanak rajta (durvább tikosítás kell, és a drm szerverek is bírják mindenhol hogy a legális játékokkal is jól lehessen tolni), akkor még jó lesz az a drm.
  • Szefmester
    #15
    Jó ötlet csak éppen a legális játékosokat szívatod vele nem kicsit. A Stardock pl semmilyen másolásvédelmet nem használ, de ha nem eredeti a játék akkor nem kapsz extra tartalmat.. (oké tudom ez is egyfajta védelem, de mégsem kell crack vagy ilyesmi, csak serial és egy account)
  • zola2000
    #16
    Nyugi jó lesz ez, a splinter cell convicion megjelenésére már elég szervert állít fel az ubi (hogy ne szívjanak az eredeti játékosok), és kijavítják a hibát ami az assassins creed 2 titkosítását érintette, és amit a craker csapatok sajnos észrevettek (és remélhetőleg nem lesz benne másik hiba).
  • feamatar
    #17
    ez egy nagy bs... régen több volt a rossz játék mint ma, mert az olcsóbb előállítási költség miatt bárki fejleszthetett. Pl a doom után ezer számra jöttek a doom klónok, és hány volt igazán jó??? No meg hányra emlékszel azok közül. A régi játékok közül az elviselhetőbbek maradtak fennt, ezért tűnhet úgy, hogy csak jó játékok vannak, de ha gondolod sorolok itt egy párat.
    De gondolom neked az a legnagyobb problémád, hogy egy RPG ma már kockás füzet nélkül is végigjátszható... A te problémád, hogy öregszel és nosztalgiából játszol. Van aki szerint mióta 3Ds a játékvilág azóta elkvult minden, de más szerint meg csak a text adventure az igazi, minden azon túl meg a casualök szórakozása.
    Aki játékot vesz annak pénze van. Akinek pénze van az dolgozik,meg vannak egyéb felnőtt dolgai...
    Nekem pl egy 20 órás játék legalább egy hónap, egy 6 óra hosszúságút lehet többször is előveszek. És mellette ott van, hogy egy stratégia, verekedős vagy autós, shoot'em up neadjisten repszimre mindig lehet a háttérben.
    Aki szerint meg a konzol volt régen a casual, annak ajánlom figyelmébe bármely keményebb shoot'em upot/platformert, vagy srpgt. Vagy mondjuk a Megami Tensei sem az egyszerűbb lelkeknek való. Mert a Doom az annyira casual mint a Super Mario(tehát lehet így is, meg úgy is játszani), míg a Wizardryk párjának megemlíthető az előbb említett Megami Tensei. A Warcraft is csak megfelelően játszva hardcore, ha csupasz hardcore cucc kell akkor ott PCre az Operational Art of War vagy konzolra a Warsong.
    Nem bántásként mondom, de így elgondolva egy olyan casual lehetsz aki nem bírta az iramot(nem mintha én ma olyan nagy hc lennék, de sokáig, nagyon sokáig éltem-haltam az elektronikus játékiparért), és ezért már egyéb dolgai miatt az újak nem fogják meg..
  • NovaTerra
    #18
    A PC játékipar élni fog továbbra is. Lehet tovább fog szűkülni. Azért azt is figyelembe kell venni, hogy most is rengeteg játék van pc-re, köztük sok AAA kategóriás is. Ha hirtelen nem adnának ki játékot pc-re, akkor egy olyan kielégítetlen vásárló réteg keletkezne, amelyet valamelyik cég biztos kihasználna, tehát újra adnának ki játékokat pc-re. Egyébként én egyáltalán nem bánnám, ha kevesebb jelenne meg, most is sok nagyon jó játék jön. Vérpistike, aki mindet végig tolja, úgyse veszi meg(csak kölcsön kéri torrent barátjától). Egyébként a Blizzardot soha nem hallottam panaszkodni a pc-s játékipar miatt. Egyszerű a receptjük olyan minőségi játékot adnak ki, amiért a nép hajlandó fizetni, emelett kiváló a terméktámogatásuk is. Tehát a kiadóknak egyszerű a dolguk van, olyan játékokat kell gyártani, ami hosszú időre leköti az embert, az állandó szórakozásért azok cserébe nem sajnálják a pénzt.
  • Reg5
    #19
    "Megveszel egy darab hardwaret és azzal több mint 5 évig kihúzod, míg egy PC-t legjobb esetben is kétévente fejleszteni kell."

    LOL, látszik, hogy igazi PC-s...
  • Loverman
    #20
    ennyire nem érted mire akar célozni? PC-n letöltöd torrentről, az a baj.
  • abdul alahmed
    #21
    14 vok és a pc szar a ps3am gyorsabb és van rajta dualshokk
  • RoyalPredator
    #22
    Megemlítenék pár fontos dolgot az üggyel kapcsolatban:

    - Akinek nincs pénze a játékra, nem is lesz. Majd később lehet, hogy megveszi őket, tudva hogy pl a Rockstar játékai igényesek és érdemes pénzt áldozni rá.

    - Ha lenne rendes Demo, nem tölteném le az egész játékot, hogy eldöntsem, megvegyem-e a gyüjteményembe.

    - Miért is próbálkoznak másolásvédelmekkel, ha legfeljebb 1 hónapig tudják kihúzni vele a gyufát minden torrent oldalon, aztán vígan AC2zök már énis emuval...

    - Konzolt lehet csinálni egy PCből is, mint tudjuk, és fordítva.
    Miért nem használjuk ki?
    Miért nincsenek konzol alapú PCk? (Adja a szintet+ alkalmazásokat futtathatsz, egér+bill támogatás h ne a sokaknak kényelmetlen gamepaddal kelljen játszani)

    - Majd a végén eldöntöm, hogy melyik játék kell eredetiben, és melyik nem.
    Pl MW2őt nem érdemes megvenni szerintem, lazán aimoznak originalon is.
    AC2 pl tetszik, de az ára nem. majd 5000-ért hajlandó leszek megvenni.
  • pixx
    #23
    Én 29 vagyok van boxom, és ps3. A boxom gyorsabban olvassa be a dvd-t, mint a ps3, pedig a ps3 3 hetes legújabb legnagyobb, már ilyen alapon.
    A pc-m meg a boxnál is gyorsabban olvass dvd-t :)
    Vagy most prociról beszélünk? Nehéz lenne összehasonlítani a legót a gabi építőkockával. Építeni lehet mindegyikkel, csak nem mindegy, hogy néz az ki barátom, főleg nem egy 256 megás vidókari alatt, ami a ps3-ba van, pc-nél már 1 giga fölötti kárytákról beszélünk, és DX11-ről...

    És miért van, hogy multiplatform címeknél mindig a ps3 miatt kell várni pluszba 1-3 hónapot?
    Egy dologban igazad van valamiben tényleg gyorsabb a ps3 a pc-nél, ahogy bebootol, ez nemkétséges...de itt meg is állt a gyorsaság.
  • pixx
    #24
    Sok játékot nem is adnak, ki, viszont, ami kijön, az jó. Mondjuk én a wow-ot utálom, de mégis lehet benne valami 11 millió embernek...ő bajuk...
    Viszont Dio3 jöhetne már és nem bánnám ha lenne konzolon is, ahogy anno az első rész...
  • zoliapu
    #25
    Azért elég sok demo van, ez nem igaz egyszerűen amit írsz.

    PC -ből lehet konzolt csinálni csak nem éri meg. Konzolon a PC oprendszer meg nagyon lassan fut,tudomásom szerint a kód kiforratlansága miatt.
  • T0nk
    #26
    Tehát az egyetlen remény az OpenSource. Kár, hogy egy teljesen nyíltan fejlesztett játéknál pont a titokzatosság hiányzik, ami általában egy egy húzócím fő ereje.
  • Mat666
    #27
    A sok ingyenélő el baszta a pc játékokat.
  • JTBM
    #28
    A PC-s jatekok azonnal visszajonnek, ahogy eltunik a warez.

    A ubisoft lesz a kiraly, ha nekik sikerul eloszor min. 1 evig feltorhetetlen jatekokat fejleszteniuk.

    A tobbi fejleszto is azonnal visszajon, ha a jatekosok elkezdenek fizetni a jatekokert...

    A warezzel ma az a problema, hogy tomegek erik el ingyen. Regen csak keves ember erte el, a tobbieknek meg kellett vasarolnia a jatekot. Ma mar mindenki konnyen es gyorsan eleri.

    A PC sokkal jobb platform jatekra, mint a konzol. Konzolos jatekkal "komoly" jatekos egyaltalan nem jatszik...
  • DancZer
    #29
    "Szerintem túl sok a legális lehetőség. Túl sok úton lehet beszerezni egy PC-s játékot. Konzolokon csak egy létezik: bemegyek a boltba és megveszem."

    Sztem arra gondol, hogy kevés pénz jut a játékfejlesztőknek, mert a kiadó sokat elvesz. Úgy tudom ha valaki Steam-en vesz játékot abból a fejlesztők többet kapnak, mint ha boltban vennéd meg, de javítsatok ki ha tévedek. :)
  • zoliapu
    #30
    Azért nem olyan rosszak a konzolok, igaz FPS -t szerintem kevesen nyomnak rajtuk komolyan.
  • Balumann
    #31
    Tényleg ezt hiszed, hogy a warez megszűnése bármivel is fellendítené a pc piacot? Régen kevesebb embernek volt nete, még előttem van, hogy a piacon mekkora sorokban kellett állnom, hogy vehessek 800Ft/CD játékokat a PeCsa -n, megvettem a gépet, és volt választásom, hogy veszek egy olcsóbb játékot ilyen 6-8ezer Ft-os kategóriában, vagy veszek 8 db játékot a legújabbak közül. Meg ment a cserélgetés, másolgatás a rokonok, ismerősök, haverok között is, amire ma már nincs szükség, mert mindenki letölti magának. A letöltések száma azért ugrott meg, mert azok közül akik nem tudnak (és nem is fognak 99% -ban) játékra áldozni, megtanulták maguknak letölteni a játékokat.
    1 évig feltörhetetlen játékok? Most itt az AC2 példa, amennyivel többen megveszik, annyival kevesebben is veszik meg azok közül, akik meg megakarták verni, senki sem akar a nettől függni. Egyre többen játszanak - főleg külföldön laptopokon (ebből adódóan ott akarnak játszani, ahol vannak), sok helyen nincs olyan jó minőségű internet (pl. falvakban). Lehet mondani, hogy biztos ez is csak azért mondjuk, hogy adják ki egyből játszhatóan, de az eladási statisztika szerintem egyértelmű... Elérték, hogy aki nem tudja megvenni, annak most vált csak játszhatóvá a játék, nagy siker...

    A PC-s játékpiacnak is arra lenne szüksége, hogy pc exluzív húzócímeket adjanak el (mint pl. a Crysis, más kategóriákban is), illetve ne lenne ennyivel több játék konzolon, és ne húznák ennyire a pc-s verziók kiadását (nem 1-2 hónapra gondolok, az még beleférne). Illetve arra, hogy ne gagyi portot adjanak, hanem olyat, amihez lehet hozzátenni dolgokat (módolni, pályát készíteni, missziókat készíteni, coop és multi mostmár alapnak kéne lennie, stb.).
  • zoliapu
    #32
    Milyen jó minőségű net nincs a falvakban? Ezt mikor álmodtad? Mobilnet az lehet, hogy nem mindenhol kielégítő mo on.
  • SZilaJMaGGoT
    #33
    Ha nem készülne több játék PC-re az igen nagy baj lenne mindenki számára... A legtöbb játékfejlesztő modolással kezdi, manapság sok játék szabadidős projectekből növik ki magukat, s pc-ről erednek(ugye konzolon nem lehet fejleszteni csak konzolra).
  • Mat666
    #34
    Mondjuk szerintem minden elenére a pc játékok jövője biztos ha belegondolunk sokan csak azért vesznek atom gépeket hogy tudjanak játszani a legjobb játékokkal a legjobb minőségen ha nincsenek játékok akkor fejleszteni se kell a gépeket.
    Nincs szükség drága procikra meg videó kártyákra meg x mennyiségű memóriára stb.
    Még azt is el tudom képzelni ha a nagy kiadók és fejlesztők elpártolnának a pc-töl teljesen akkor a nagy hardver gyártok kezdenének játékokat kiadni mert jól tudják hogy játékok nélkül nem fogyna új az árújuk.
  • zoliapu
    #35
    Nincs szükség drága procikra meg videó kártyákra meg x mennyiségű memóriára? Mert? A vidókártyákán lévő GPU -k ma már átmentek ált. célú processzorba pl nvidia, az más, hogy nincs kihasználva nagyon.
  • Mat666
    #36
    Azért a lényeget érteted?
  • Kornan
    #37
    Én utoljára akkor láttam konzolt, amikor még ilyen sárga kazettákat kellett belerakni. Kínai piacokon lehetett kapni ocsón. Asszem nintendónak hívták de lehet ,hogy más volt....
    Volt hozzá ilyen pisztoly is amivel banditákra meg kacsákra lehetett lövöldözni

    Most rákerestem és találtam pár videót amibe benne van pár játék amiről beszéltem. A videók nézése közben bekövetkező esetleges mellékhatásokért semmilyen felelősséget nem vállalok.

    Ezzel sokat nyomtuk coopba:
    [/URL]contra
    Ez volt az egyik kedvencem:
    wild gunman
    Ez a kacsalövős:
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=AjUpe7Oh1j0&feature=related]duck hunt


    Mostani konzolokat csak képeken láttam, hallottam van ilyen pisztoly is hozzá mint régen, meg ilyesmik. De nem tudom elképzelni, hogyan lehet ilyen stratégiákat is játszani rajta mint a PC-n, mondjuk starcraftot. Milyen controllerrel? Lehet egyáltalán?
  • Szefmester
    #38
    Nem lehet.. ill lehet de értelmetlen.. ahogy az FPS kategória is csak egy vicc konzolon. Itthon a ps2 a bunyós, a platform, és a JRPG-k miatt van. Pc-n meg megy minden más. Aki kételkedik az fps-t CSAK egér+bill.-el játszani dologban, próbáljon ki egy crossplatform fps-t mint pl a shadowrun, és álljon ki egy pc-s ellen akinek szintén be van kapcsolva az automata célzás ahogy konzolon.. esélye sem lesz a konzolos PRO-nak egy átlagos pc-s ellen.
  • Balumann
    #39
    1. Egy kicsit kinézhetnél az ablakon is időnként, attól mert ahol te laksz, van jó minőségü netszolgáltatás, tájékoztatlak, nem mindenhol van. A minőség nem csak arra vonatkozik, hogy mindig van-e kapcsolat, hanem pl hibaelhárítás, ügyfélszolgálat, stb. Minőséginek tartanád azt a netet, amivel általában nincs probléma, de amikor a legnagyobb szükséged van rá, elmegy 1 napra, aztán következő nap még pótolhatnád, a kapcsolatot helyre is állítják, csak valami működik valami nem (aztán telefonálgatás után kiderül, hogy a beállításra nem volt idejük, mert lejárt a munkaidejük a szervizeseknek, úgyhogy majd holnap délelőtt...), ja aztán utána 1 hétig hol van net, hol nincs, közlik hogy a probléma nálad van (rendszergazda ismerősömnek, és mikor a környezetében is ugyan ezek a problémák vannak). A eset Mátraverebélyen történt ha jóltudom nemis régen, de több hasonlót tudok más helyekről. De biztos neked van igazad, és rossz szolgáltatót választottak a rengeteg lehetőség közül...

    2. Nem csak magyarországról volt szó. Bevételek szempontjából lehet kevésbé számítanak azok a helyek, de ettől függetlenül akkoris pofátlanság a kiadótó zsidótulajdonságai miatt ilyenhez folyamodni, főleg egy single játéknál, amihez legalább adnának kiegészítőket vagy ilyesmit, bővítenék... de még az sem.
  • Balumann
    #40
    Erre általában az a válasz jön, hogy így sokkal élvezetesebb, mert nem egyből headshot meg nemtudom, meg meg lehet szokni. Egeret rá lehet kötni konzolra is, de nem kötnek, mert drága az átalakító, és ha valami támogatja is az is szarabbul, mint a pc-s fps-ek. Namegugye, a "konzolban az az előny, hogy a kényelmes kanapéról akármilyen pozicióban lehet bármit játszani a hdtv előtt"