281
GTR 2011?
  • Alexease
    #113
    Most hogy igy szobakerult, kedvet kaptam hozza, es mentem nehany kort;)
    Pau '07, osszesen ~2400-an vannak fent, F3000-rel ~220-an, 5-6 kor alatt sikerult bemennem 50. ala:) Es innen vege, ennel meg 5 masodperccel gyorsabb az elso:)
    Aztan meg ON, mert ez itt OFF:DDDD

  • unrealnoise
    #112
    most a táblázat miatt megint egy próba, és most van FFB. :D kiléptem, aztán vissza és megint van.
  • Alexease
    #111
    Nem ertem mi lehet a gondja. En 5 eve hasznalom a RACE-t Steam-en keresztul, es sose volt FFB problemam vele. Amit nem szeret, ha kitaszkolva allitgatom a driverbol a kormanyt, utana nekem sincs mar FFB. A masik gond - bar az joval elotte jelentkezett csak -, hogy valami energiagazdalkodasi gyokerseg volt bekapcsolva az USB port-ra, ami neha csokkentette/kikapcsolta a portot, es akkor is elment a teljes kormany kontroll (de ez meg a NR2003-as korszakban volt, masik kormannyal). Az azert vices volt neha, amikor ~300-zal erkeztem a kanyarba (NASCAR), "megszunt" a kormany, en meg mentem tovabb egyenesen padlogazzal:DDDD
  • unrealnoise
    #110
    közben...: race injection alatt újfent nincs FFB, pedig lófaszt nem csináltam vele, csak átírtam az értékeket azokra amiket ajánlottál, aztán újra nem megy... lehet hagyom a picsába, jövhéten úgyis jön az rF2
  • Alexease
    #109
    Nem emlekszem, hogy infoaradatot igetek volna a GTR3-rol, egyszeruen csak a weboldaluk pucolasa, frissitese volt a cel:) GTR3 infokat a honap vegere igertek:)
  • Alexease
    #108
    Amikor en neztem, nem volt semmi:) De utana meg is halt, valszeg utana kerult ki valami:DD
  • unrealnoise
    #107
    hát most erre mit mondjak, remélem nem ennyi az info mára, mert ez így semmi, átbaszás.
  • Szabi1991
    #106
    gondoltam, ezért is másoltam be ide :D

    #102: a p4/5 nem új infó ? :D
  • unrealnoise
    #105
    haluztál :D teli van ropogós infóval :D de most lehet kimegyek inkább, lehet a GTR3-as infók később jönnek, és lehet lesz róla kemény két sor majd... :D
  • NIBI
    #104
    Na ja...
  • Alexease
    #103
    Ezt a gif-et lattam mar valahol:) Igazabol ide terveztem, de rossz helyre raktam:D
  • Alexease
    #102
    Nem kell tulizgulni, nekem mukodott meg 1-2 percig, es amig ment, nem lattam rajta semmi eppkezlab uj informaciot;)
  • unrealnoise
    #101
    azannyát már neki XD ki kéne mennem, de várok még :D
  • Szabi1991
    #100
    viszont 100
  • Szabi1991
    #99
    nem jön be semmi, wháá

  • Alexease
    #98
    http://www.simbin.se/
  • unrealnoise
    #97
    hehe, nah igen, ott felettébb zavaró azért. :D
    ne is gombnyomogatós legyen, hanem letisztult, sokrétű, egeres, adathalászatra is kiváló, szektoridők alapján is rendezhető listás, eredményeket (edzésekről, utólagosan) bármikor visszanézhetős, speckó, PC-re optimalizált fasza menü kell. :D

    egyébként kipróbáltam megint a steam cuccot, és jó bazze!!! csak újra raktam mindent, és jee! :D fasza, elleszek vele, gyors be is lövöm amiket mondtál. :)
  • Alexease
    #96
    A menu nem annyira veszes, inkabb ilyen legyen, mint valami gombnyomogatos akarmi;)
    Reklam van, de hat ingyenes a cuccos, ennyi belefer. Amit az autoban mutogat, azt meg erdemes kikapcsolni (\Banners\banners.in - az atlatszosagot nullara venni, mert a kikapcsolastol kifagy:P).
  • unrealnoise
    #95
    jónak jó, csak bassza a csőröm a gagyi menü, sok reklám és kevés tartalom. halva született ötlet igazából nem is értem kinek elégíti ki az igényeit. :D itt van FFB, most elindítom megint az injectiont... :D

    Monjduk grafikailag szerintem azért hozzá kell tenni sokat ha "ez lesz az", effektek meg minden, mert bár a pályák kidolgozása önmagában remek, de ez a konkurenciához képest kevés lesz.

    remélem egy GTR2-nél is komolyabb menüt kapunk ezer lehetőséggel meg minden, mert az utóbbi játék(ok) eléggé egyszerűek lettek ahhoz képest.
  • Alexease
    #94
    Igen az a RaceRoom, ISI motor, vagyis mar SimBin, mert annyi mindent valtoztattak rajta;)
    Ha meg nem probaltad, erdemes, ami benne van, az teljesen jo. Ingyenes, max a letoltesi idot vesztes el;)
  • unrealnoise
    #93
    RR2? hheee? :D raceroom? az is ISI motorból lett nem? illetve nem tudom mi az az RR2
  • Alexease
    #92
    Bar holnap talan sokminden kiderul (vagy nem:P), de azert kicsit belenezegettem az RR2-be, es lehet hogy a GTR3 "egyszeruen" arra epul, plusz dolgokkal;)
    Az RR2-ben mar rendesen mukodik a postprocess es a jobb hang (pl. visszhangok), ezeket allitgatva mar eleg jo eredmenyt erhetnek el. Az FFB es a gumi is jobbank tunik, bar ehz tobbet kellene tesztelni.
  • Alexease
    #91
    Tudom hogy nem ugyanaz, azert is tettem idezojelbe ES zarojalbe is;)

    De a lenyeg ertheto: az iR nem V8 Game, sot meg nem is NASCAR Game. Minden sorozatbol lehetoleg egy-egy auto benne van, nehany palyaval (OK, a NASCAR-hoz van boven:P), az erzes miatt, hogy lehessen tolni, versenyezni eleg.

    Hiaba lenne benne a V8-hoz Holden is, akkor meg kellene az osszes auto festese, a pilotak, aztan a csapatonkenti beallitasok, eredmenyek, erosorrendek, aztan termeszetesen az osszes aktualis palya, stb:DDDD

    Ha autentikus V8-as jatekra vagysz, az nem az iRacing:)
  • Dietrich
    #90
    ahha..nem ugyanaz de mindegy ;)
    és 2013-tól állítólag jön még egy újabb gyártó is..
  • unrealnoise
    #89
    szerintem totál saját, az ISI-ből is azért akartak szerintem kiválni, mert nem akartak attól függeni, hogy ISI-ék mit csinálnak, meg mikor. meg hát még tejelni is kell nekik X összeget.

    szóval szerintem tuti nem gmotor 2,5 lesz alatta (mondjuk nyilvánvaló is), pláne ha azt nézzük, hogy ISI-ék még nagyon nincsenek kész a saját cuccukkal.

    Az a kérdés, hogy a Simbin el akarja-e adni a motorját esetleg, illetve, hogy mennyire erős grafikailag és fizikailag. (azaz eléri-e a CARS szintjét megjelenítésben, illetve optimalizált lesz-e, és vajon mi minden lesz benne? tényleg minden? eső, SC, felvezető kör, meg minden ami csak vele jár?

    hát mit ne mondjak, rohadtul várom a holnaputánt, gondolom nekevés infót elhintenek, szerintem már megjelenési dátum is ott lesz...
  • Alexease
    #88
    Az a Lizard barmi lehet, igy elofordulhat, hogy a szokas szerint agyon piszkalt ISI engine, ugyan az mint eddig, a RACE es a tobbi alatt, csak most megjobban felujitva;)

    De volt aki azt irta, hogy ez mar teljesen sajat lesz, nincs koze az ISI-hez. De volt aki meg azon spekulalt, hogy az uj ISI lesz alatta, azert csuszik az rF2;)

    Igazabol mindegy, mert mindig ok nyujtjak a "legtobbet", de jo lenne mar kicsit tul lepni a 6-7 eves "alap" cuccon...

    Ha jol emlekszem, nehany eve amikor a Blimey! "kivalt" a SimBin-bol, parhuzamosan azzal, megszereztek a volt RBR fejlesztot, aki kozben a sajat Driver's Republic-on dolgozott. Akkoris voltak pletykak, hogy a Blimey!-nek lesz sajat teljesen uj engine-je, fizikaval, grafikaval, meg ami kell. Ahoz kepest egyelore "semmi", ugyanugy a regi alapokra epitkeznek.
  • unrealnoise
    #87
    ezer kösz, adná az isten, hogy már csak ezzel kellene végre foglalkoznom...
    most este nem biztos, hogy piszkálom, majd holnap vagy esetleg ma hajnalban... (még pár nap meló aztán háváj... :)

    mondjuk nem tudom konkrétan mi előnye is van az eredetinek, van valami lista? körrekordok etc?

    GTR3-hoz is remélem jön utólag ezer féle anyag, meg persze jó lenne egy kicsit megdobni online statisztikákkal, hotlap-bajnokságok, vagy csak egy rendszer ami menti, ellenőrzi és tárolja, hogy mivel, miként...

    Ez már csak azért is jó lenne (jobb mint iracingnél mondjuk), hogy itt nem változna, állna feje tetejére minden háromhavonta... (bár tudom, felesleges is összehasonlítani...)

    Egyébként ha a fejlesztett lizard tényleg annyira jó lesz, akkor minden elismerésem a Simbinnek. a végén még jobbat írnak, de az biztos, hogy jobbat és jobban tálalnak majd nekünk...
  • Alexease
    #86
    Bar itt kicsit off, de egyenesagu GTR/RACE folytatas, meg amugy is itt vagy, igy egy kis FFB help, ha allitgatni szeretnel (jobb lesz tole:P):

    A \Documents and Settings\TENEVED\My Documents\SimBin\RACE 07\UserData\ControlSet\ mappaba erdemes atmasolni, lementeni egy sajat nevu config file-t, es azt piszklani.

    Fontosabb beallitasok:

    FFB steer force average weight="1.00000" – mennyi erot adjon frame-enkent, az 1.0 a jo, igy nem fog kesni, csuszni, kihagyni stb.


    FFB steer force exponent="0.20000" – FFB erzekenyseg. Hasonloan mint a kormanyzasnal, alacsony erteknel mar kozepen, kis elfordulasnal erezni az eroket, nagy erteknel ez eloszlik a nagyobb elfordulasra. Igy nullahoz kozel, mar kozepen vagy kis elfordulasnal van eros FFB, de oda surit be mindent, mig magasabb erteken eloszlik, igy "reszletesebb", de nagy a kilenges, hintazik.


    FFB steer force output max="1.75000" – A "kimeneti" ero nagysaga


    FFB steer force grip weight="0.50000" – A kormanyon erezheto eroket 2 dologbol szmamolja: "felfuggesztes" (cornering) es tapadas. Ebbol a kettobol all ossze az FFB. 0.0-nal csak a felfuggesztest szamolja, 1.0-nal meg csak a tapadast. A ket veglet kozott nem sokat erezni, vagy legalabb is tobbet kellene tesztelni;) Ha lenyeg, ha 1.0 fele kozelit, vagyis magas az ertek, akkor az esetleges teljes tapadas vesztesnel, teljesen megszunik, vagy drasztikusan csokken az FFB.


    FFB steer force grip factor="0.80000" – Az elozo tapadas FFb ertekeket, milyen aranyban szamolja az elso es a hatso kerekek kozott. 0.0: hatso kerekek. 1.0: elso kerekek. A keto kozott meg logikus a dolog;)))
  • Alexease
    #85
    Szolj ha beindult, kivancsi vagyok, mi volt a gond?:)
  • unrealnoise
    #84
    Hát érdekes mindenesetre, most töröltem minden, warez, steam, aztán újra felrakom a steam-et meg a játékot...

    aztán kikapcs tűzfal meg minden hülyeség, hátha. win7-et is átnézem, jó hogy mondod... de most fekvés :/

    egyébként másoknak is volt hasonló problémája, legalábbis találtam rá példát a raceroom fórumán... fix, biztos megoldást annál kevésbé.
  • Alexease
    #83
    Nekem minden steam-en keresztul van meg, sose volt gondom az ffb-vel. Igazabol, nem is kellene, hogy problema legyen, nincs semmi koze hozza.
    Talan egy-ketto, de az sem Steam.

    - Ha Win7-ed van, talan valami jogosultsag problema miatt nem enged oda irni, ahova szeretne (pl. Documents and Settings)
    - Ha Logitech kormanyod van, es Profiler-t hasznalsz, talan az is bekavarhat.
  • unrealnoise
    #82
    nah feladom, aki vett már steam-en Simbin játékot, az árulja el, hogy lesz FFB-m, mert én már kevés vagyok ehhez, oké, hogy warezban van, de ne vicceljünk már... :/
  • unrealnoise
    #81
    köszke a tippet :)

    és igen, a GTR3-al mellényúlni most még nem nagyon tudnak, de nyílván ők is érzik, hogy most tényleg oda kell tenniük.

    most viszont szívok ezzel a gammával, steam-en elindítom, és rohadjak meg, akármit csinálok, nincs semmi FFB.

    vicces, hogy addig amíg tegnap még a warezt toltam persze volt minden, gond nélkül... :/
  • Alexease
    #80
    Es ha mar GTR3 topic;)

    Ha varod a programot, 1+1 dologra lehet keszulni (jovoheten talan tobbet tudunk):

    - biztos sokkal jobb, reszletesebb hangok; tobb animacio; latvanyosabb palyak; tuti hogy valamilyen szinten postprocess efektek is kerulnek bele (lasd. CARS)
    - "rosszabb" esetben a fizika/gumi/ffb ilyen marad mint eddig (RACE), de tuti tovabb fejlesztik, de jobb esetben valoban atdolgoztak, atirtak, ujrairtak stb.

    De ez ugyis csak a demo-nal derul ki (ha lesz), addig csak talalgatni lehet. De ha "csak" a RACE tovabb fejlesztese lesz (latvanyban, hangban), mar akkor is jo, mert ugy sincs mas valasztas;)

    A CARS meg nagyon messze van, es amugy sem tudni, mi lesz belole:)
    Az rFactor2 hiaba lesz talan jobb fizikaval, gumival, abban "csak" markakupa dolgok lesznek, egy-egy sorozatbol, korbol, egy-egy auto, egy-egy ilyen-olyan, bemutato szintu palyaval.

    Es ha jol sikerul a GTR3, akkor kesobb nem RACE Expansion jelenik meg, hanem GTR3 Expansions :)))))
  • Alexease
    #79
    Szerintem teljesen jo a RACE (igy kiegeszitokkel), foleg hogy nincs mibol valasztani, ha normalisabb grafikaval, hangulatosabb kornyezetben, osszeszedetteb rendszerben szeretne az ember offline, AI-val versenyezni.

    Benne az osszes versenybonyolitasi szabaly (WTCC, STCC, GT), es ezek Quick Race modban meg osszevissza varialhatok is;)

    Van idojaras, animaciok, palyahangulat, normalisabb hangok. A hosszabb "torteneshez" karrier is hasznalhato;)

    Erdemes meg beszerezni a GTR Evolution kiegeszitot is, van benne Nord, es vagy ~25 eleg jo GT class auto.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha nem akarod megvenni, tuti le lehet tolteni valahonnan, de akkor nem erdemes rainstallalni, hanem egy masik konyvtarba, es modkent bemasolgatni azt ami kell hozza;)
  • unrealnoise
    #78
    nah én megvettem steam-en a race injection-t, mert eddig a simbintől lényegében csak a GT legends-et vettem meg potom pénzért boltban...

    hát nem rossz, offline el lehet vele szarakodni, ebben az egészben azt szeretem, hogy már rögtön az elején lehet élvezetes egy gyengébb kocsival, akkor is ha pl. kukkot nem értek a setupoláshoz, hiszen ilyenkor max visszább veszem kicsit az AI-t és akkor máris ott vagyunk, hogy határon autózva mókázunk...

    egyébként már csak abból kiindulva, hogy mennyi tapasztalattal és adattal rendelkeznek a járgányokról, pályákról... akár az is lehet, hogy csak pár hónap és itt a GTR3. Remélem... :D

    Addig én elszórakozok ezzel...
  • Alexease
    #77
    Meg csak a Ford, azzal vannak szerzodesben;) Holden nem is lesz szerintem, amugy sem lenyeges, technikailag ugy is nagyon hasonlo ("ugyanaz") a ket auto. NASCAR-ban sem lesz az osszes autotipus. Ahhoz hogy ezekben a sorozatokban lehessen versenyezni, eleg az az egy-egy tipus;)
  • Dietrich
    #76
    "telezsufoltak jobbnal jobb autokkal, palyakkal, liszenszekkel"

    V8-ba van már Holden vagy csak Ford még mindig?
  • Muttley
    #75
    vagy GTR 2013-ra ...
  • unrealnoise
    #74
    a fórum címét viszont át lehetne írni GTR3-ra.