281
GTR 2011?
  • unrealnoise
    #73
    hát igen, mert jelenleg nem sok alternatíva van azért. (ahogy alex is felsorolta...) :)
  • lac coo
    #72
    De persze a legjobb az lenne, ha évente 5-10 új szimulátor, vagy legalább F1 2011 szintü autós játék jönne, abból már lehetne válogatni :)
  • lac coo
    #71
    Így van, azt kell használni ,ami éppen az adott pillanatban a legtöbb örömet szerzi !
    Ha anélkül megyek vele egy másfél órás versenyt, hogy egy percig sem jut eszembe, hogy mikor lesz már vége...nos azzal a játékkal (!) nagy gond nem lehet ;)
  • Alexease
    #70
    En ugy vagyok vele, hogy nem akarok nagyon hasonlitgatni, kiallni valamelyik mellett, azt promozni es varni a vegtelensegig, hanem hasznalom mindegyiket, attol fuggoen, eppen mihez van kedvem;D
    Sajnos nincs es nem is lesz olyan program, ami mindenre jo lenne.

    Ha csak fizikabol akarok korozgetni, akkor iR, nKP, FVA, LFS.

    Ha Offline szeretnek AI-val versenyezni, akkor RACE es az alatta talalhato tucatnyi hivatalos sorozat.

    Ha meg online akarok tekeregni, akkor egyertelmuen iRacing, nem kell jelentkezni bajnoksagban, nincs korlatozva az auto es a palya, es foleg nincs megszabva hogy MIKOR!

    Ja, es ha egyeb barkacs dolgokat, extrem palyakat akarok kiprobalni, vagy ha en akarok barkacsolni, akkor rFactor;)
  • Alexease
    #69
    Lehet hasonlitgatni, csak az a kerdes, milyen szempontok alapjan;)
    Pl.:

    F1 2011: nem igazan szim, az online-szervezes sem az igazi, de F1-ben, F1 versenyhangulatban, szervezesben, latvanyban tuti hogy egyik ISI engines cucc sem eri utol;)

    iRacing: k*rva draga, nincs AI, sot penz nelkul meg offline sem megy egyedul, de jho fizika, folyamatos frissites es fejlesztes, telezsufoltak jobbnal jobb autokkal, palyakkal, liszenszekkel, es olyan online szervezest, bajnoksagok tucatjat, 3 kontinensen talalhato szervereket napi 24 oraban senki sem fog rajtuk kivul biztositani;D

    SimBin: egy vagy tobb sorozat liszenszekkel kidolgozva, AI-val, jo online-nal, evente megjeleno uj programokkal:P

    ISI: elsosorban modolasra (es eladasra) szant engine, valamennyi tartalommal, nem kidolgozott offline de hasznalhato, jo online, korlatlanul bovitheto magan tartalommal.

    stb. :P
  • unrealnoise
    #68
    Már miért nem lenne értelme, jajj emberek, úgy beszéltek, mintha nem próbálnátok ki mindkettőt, adott esetben nem játszanátok mindkettővel offilne legalább pár futamot... Szimulátor mindkettő? Az. Mindkettő fejlődni fog idővel? érkezni fognak hozzá ilyen-olyan tartalmak? Igen. Akkor meg?? Meg hagy döntsem már el én, hogy összehasonlítom vagy nem...
  • Dietrich
    #67
    A SimBim bejelentette, hogy már dolgoznak a GTR széria jövőre megjelenő, új epizódján, amit egyelőre csak úgy említenek, hogy "GTR 2011".

    ebből se nagyon lesz semmi..
  • Alexease
    #66
    Az rF2 azert olyan amilyen, azert is kerul annyiba, mert lehet modolni;) Az mar mas kerdes, hogy maganemberek, ingyert, mit csinalnak hozza:)

    Az alap rF2 - hasonloan az rF1-hez - messze nem nyujthat akkora tartalmat, olyan jatekmenetet, mint pl. egy Race vagy GTR3. Nem is ez a dolga. Persze, az rF2-ben lesz mar tartalom boven (bar fingunk sincsen mi, mert nem mondanak semmit:P).
  • lac coo
    #65
    Áááá, szerintem sincs értelme hasonlítgatni, ISI meg Simbin nagyon nem egy súlycsoport ! :)
    ( az más kérdés, hogy Simbin honnan indult, és mit sikerült felhajtaniuk a melójuk mellé ...)
  • unrealnoise
    #64
    igen, pontosan. Ma már sokkal több meló van az ilyenek kivitelezése során. hosszabb távon egyértelműen az a nyerő, ha a készítők csinálják a tartalmat, lehetőleg jó sokat, és azért mi fizetünk... így mindenki jobban járna, ők minőséget adnak, amit mi megfizetünk...
  • unrealnoise
    #63
    hát pedig ha így nézzük szerintem a GTR3 megjelenése sincs olyan messze mint az rF2-é. (szerintem mindkettő kijön 1.0-asan még a jövő év első felében), de a GTR3 akár korábban is... persze mind csak feltételezés.

    szerintem meg igen is össze lehet és kell is hasonlítani...
    az, hogy az rF2 engine oké, de ez bennünket szimeseket kurvára nem érdekel igazából. az a lényeg, hogy ők mit adnak... nekem az rF2 szimpi lehet olyan téren, hogy régi autók, történelmi pályák, etc... viszont ha valamilyen módon ez is bekerül a GTR3-ba, akár utólag, akkor semmi értelme rF2-őznöm offline.
  • lac coo
    #62
    Nagy modolhatóságból egyre vagyok kíváncsi : lesz-e vállalkozó kedvű modder aki bevállal egy rF2 szintű pályát és hogy végez-e vele valaha, vagy hogy hány év alatt lesz kész ? :))
    Mert hogy szép meg "modern" az ok , de az eddigi 100 000 poligon helyett most 10 milla kell és az eddigi 3 effekt helyett is több :)
  • Alexease
    #61
    Azert az rF2 megjelenese meg odebb van, nem allunk elotte az biztos, meg a Beta megjelenesere sem tudnak idopontot mondani, nem hogy a veglegesre;)

    Igazabol, szokas szerint nem lehet, nem erdemes osszehasonlitani a ket programot.
    A GTR3 valszeg full dobozos (is) lesz, tele liszenszel, elsosorban/kizarolag "jatszani".
    Az rF2 igazabol engine, "draga" offline resszel, AI-val, modolasi lehetoseggel (~50$), plusz ~10$-ert online lehetoseggel.
  • lac coo
    #60
    OFF
    rF azért nem olyan kelendő mint látszik, ha nem lenne warez tized annyi user lenne, kíváncsi vagyok mi lesz az új online védelem miatt :)))

    On: ha ugyanolyan mérföldkő lesz mint GTR2, akkor nagy baj nem lesz :)
  • unrealnoise
    #59
    Szégyen az ISI-re nézve, hogy lényegében itt állunk a megjelenés előtt, és ez a promo a maga egyszerűségében élből lenyomja az összes eddigi ISI anyagot.

    Oké, az a monaco-i videó tűrhető volt, de azon kívül semmi.
    kövezzetek meg, de ezt már jobban várom mint az rF2-őt, már csak azért is, mert itt gondolom lesz normális karrier mód, bajnokság meg minden, körítéssel. rF2-nél ez szvsz ki van csukva, oké, hogy az online játéknak van elsősorban szánva...

    C.A.R.S. meg az irányítás miatt lehet kétséges.

    Nah mindegy, óriási sansz van a SIMBIN előtt, nem lennék most az rF2-es srácok helyében... :) Mert oké, hogy jó lesz az rF2, de lehet fél évvel a kiadás után a SIMBIN feltörli vele a padlót...
  • Alexease
    #58
    Elolvastam. Mivel "belsos" (RaceRoom) interju, igy igzabol semmit nem mondanak, ezzel csak megtamogattak az eddigieket. Ok legalabb tudjak hogyan kell "reklamozni", nem ugy mint az ISI az rF2-vel;)
  • Alexease
    #57
    A teaser-rel kapcsolatos interju: http://www.raceroom.net/news/simbin/gtr3/teaser-interview/
  • Szabi1991
    #56
    beindult a gtr3.com

    a képek belőle

    Corvette C6R?
    [center]

    DRM BMW ?


    Audi R8 ?


    DTM auto Nürburgring-en ?


    talán vmi Super GT-s rizsrakéta ? elsőre 370znek tippelném, de elég fura a szélesítés :D



    hmm, hegyi felfutás ? nyamii :))



    RUF felni [Rt 12 R]


    mustang?


    ez nem tudom mi lehet
    ezt meg főleg :D
  • Muttley
    #55
    "még ha fizika jó is lenne"
    :)
    még ha játszottál volna vele egy percet is... ;)
    a fizika kiemelkedően SIM hatású, persze all-assist-OFF
    és graf is gyönyörű
    lehet fikázni, hogy csak reggel, délután és szürkület van benne + nincs eső
    viszont tapasztalatból mondom, hogy a Shift 2 éjszakai és esős pályáival ráfér 1 kezemre hányszor toltam
    szemben azzal, h a megjelenés óta megvolt és összességében bőven 3 számjegyű játékórát tettem abba

    sztem inkább az a baj(od), h Forza 4 PC :P
  • Alexease
    #54
    Valszeg csak infok jonnek rola, aztan majd kesobb, jovore valami kezzelfoghato.
    De van akkora nevuk, a GTR sorozat van olyan nepszeru, hogy minimalis reklammal is tudnanak eladasokat produkalni. Foleg, ha Ok is online tolnak mint a tobbiek:)

    Elvileg a GTR3 mar teljesen a sajat SimBin engine-nel erkezik, ami grafikailag, tudasilag hasonlo mint amit a SHIFT-ben lehett latni vagy amit a CARS-szal terveznek. A SimBin-nel Lizard-nak hivjak, az SMS-nel Madness-nek;) De felo, hogy a fizikai alapok, hasonloan a Madness-hez, ugyanugy megmaradtak a pMotor1-nek (ISI - rFactor), amit tovabb piszkaltak.

    Bar a Lizard-ot mar eleg regen fejlesztgetik, igy ennel elofordulhat, hogy valami teljesen ujat fogunk latni;)
  • unrealnoise
    #53
    kevés pálya, statikus időjárás, szal nem kéne, még ha a fizika jó is lenne :/
  • Muttley
    #52
    Forza 4-et láttad már?
  • unrealnoise
    #51
    hát igen, igazából óriási baklövés lenne részükről a nuku promó, vagyis csak ennyivel a megjelenés előtt. sanszos, hogy jön pár kép és info, aztán majd megjelenik valamikor tavasz végén vagy nyáron...
  • lac coo
    #50
    Hát.... én nagyon nem hiszem ebben az idei megjelenésben, ezért egy ilyen címet, ami nagyobb volumenü fejlesztés mint a Race (dlc) cuccok csak promózták volna már vagy fél éve ....

    De persze nem lenne rossz, nagyon éhes vagyok már valami ütős szimulátor újdonságra :DD
  • unrealnoise
    #49
    ha a simbin komoly cuccot dobott össze, akár még az is lehet, hogy a C.A.R.S. és az rf2 marad jegelve nálam, tényleg nem tudom mit várjak tőlük, azért a GTR2 tényleg nagyot szólt akkor...
  • unrealnoise
    #48
    "Back in March 2010, Simbin announced to be working on a new GTR title that will be based on an all-new engine.

    Since then, the Swedish studio has released several content packs for their RACE07 line of simulations but remained tightlipped on the progress of GTR3.

    This is apparently due to change very soon as Simbin’s Jay Ekkel has hinted at first news of GTR3 becoming available later this month before Christmas as one of his postings in the RaceRoom forums reveals:

    Haha yeah, the whole team cannot wait to start showing and telling what we are working on at the moment. Soon ( opps i said it again) we will start telling like there is no tomorrow!

    But why wait till christmas!
    First details on the upcoming title are much anticipated as right now nothing is known regarding content or technical specifications. Since the title is named GTR again, it’s seems logical that it once again simulates sports car racing but other than that there are plenty of blanks to be filled – Hopefully soon."
  • unrealnoise
    #47
    hehe. Eddig az rF2 miatt temettem, most mást teszek, itt a CARS. És a CARS pont abban lehet és lesz erős valószínűleg, amiben a GTR3 jeleskedhetett volna. Grafika, körítés, rendszer, tudjátok. A GTR3-hoz jönnek majd DLC pack-ok is, más kérdés, hogy meddig, meg mennyi, a CARS-hoz lesz ezer féle cucc elvileg, azzal nem lehet felvenni a versenyt. Oké, itt lehet minden hivatalos lesz, csak hát ha a CARS olyan lesz, mint amilyenről álmodunk, akkor totál felesleg a Simbin játékába beruházni.

    És akkor itt jön elő az, hogy évekig lófaszt nem csinált a Simbin lényegében, a GTR2 szerintem nagy siker lehetett, tuti sokan megvették, nem értem miért nem adtak ki korábban egy GTR3-at, amiben ráfeküdtek volna mindenre még egy kicsit jobban.

    A konkurencia minden szinten beelőzte/előz közben őket... (Mert oké, hogy a CARS nincs kész, meg rF2 sem, de azért ezekből láttunk már valamit...)
  • symbol
    #46
    no, hát nagyon várós (totál új grafikai motor (?!) és magas elvárások a már régóta mindenki által emlegetett rókabőrőzések miatt is (bár megjegyzem, a Race On pl elég jó lett, de ÉRTHETETLEN hiányosságai vannak. (Időmérőn nem tudok belepörgetni az eseményekbe előre? Nem tudom utólag visszanézni a versenyhétvége során az előző edzések időeredményit? RÖHEJ...

    viszont az rF2 szvsz sokkal időtálóbb lehet és lesz. a buta alap rF1 mai napig a legnépszerűbb netes szimulátor. és ezt szvsz nem csak a rengeteg módjának köszönheti. rf2 mindenben rátesz egy lapáttal, GTR3-nak nagyon nagyon jónak kell lennie, hogy felvehesse vele a versenyt szvsz.
  • GPx8
    #45
    Kösz!
  • RYO21
    #44
    Playstation 2 emulátorral! PCSX2
  • GPx8
    #43
    Milyen emulátorral???
  • RYO21
    #42
    Emulátorral próbáltam.
  • Fehercsoki
    #41
    Simbin nem a grafikára épít,hanem elsősorban arra hogy minél realisztikusabb legyen.Ettől függetlenül PCre nincs gran turismo 4 sem.
  • RYO21
    #40
    Ez részben igaz, mert szerintem a gran truismo 4-nek is szebb grafikája van mint pl a race ON-nak.
  • Muttley
    #39
  • Banano
    #38
    zárható.
  • szabii98
    #37
    Jajj ne, egyik résszel se jáccotam:D
  • arty
    #36
    Mert ha valami nem csuszik ugy mint XXX*, hanem van kis tapadás, az már a félárkád kategoria ;)))

    * : tetszőleges szim

    Laceee: és tényleg! meg persze kötöm a kompromisszumokat nap mint nap :)
  • Muttley
    #35
    A RaceOn nálam tisztán szimuláció kategória.
    Nálad, miért aranyközépút?
  • Laceee
    #34
    Akkor beszoptad