281
GTR 2011?
  • Alexease
    #240
    A menu eleg egyedire sikerult, de nincs vele baj, teljesen hasznalhato. De hianyzik eleg sok beallitas, pontosabban ebben a teaser-ben nincs engedelyezve (vagy nem talaltam meg a trukkot;). Ami nem lenne gond, de csak AMATOR modban mukodik;) Igy nem lesznek valami nepszeruek, nem is ertem, ezt miert kellett?!?!

    Amugy semmi extra, teljesen RACE-erzes;) Kiveve, hogy az FFB kozepen elegge hintazik...

    Az lett volna jo, ha ennyi teszt utan azt irom: Igen, vegre, ez mar nagyon kellett!, de egyelore csak annyi maradt meg bennem, hogy: „Ingyen jo lesz...”.
  • lac coo
    #239
    no fene :)
  • Alexease
    #238
    Lehet tolni, tesztelni;) Nem demo, nem beta, hanem teaser:) Ilyen sem volt meg;P

    RaceRoom Racing Experience Playable Teaser
  • Alexease
    #237
    Part 3.
  • GPx8
    #236
    Majd meglátjuk.
  • Alexease
    #235
    Part 2.
  • GPx8
    #234
    RRE interjú.
  • lac coo
    #233
    Ahogy mondtad korábban, többet érnénk most már valami menü, setup, beállításokkal foglalkozó anyaggal ...Az, hogy itt egy béjemvé, hát nagyon nem hoz lázba :)))
  • Alexease
    #232
    En is mar csak a linket tettem be, a kepeket mar csak kicsiben futottam vegig, ne nincs koztuk uj, erdekes, informativ stb.
  • lac coo
    #231
    ebben a két napban annyi képet meg gagyi kamerás videót néztem, hogy már hányok tőlük :)))
  • Alexease
    #230
    Kepek
  • lac coo
    #229
    Ezzel most mi a baj ? Szép is lenne ha egy fiú gyerek nem próbálná ki ! :DD
  • samsung123
    #228
    igen, mert jó fizkájú játékból dunát lehet rekeszeteni, de szépből...
  • Laceee
    #227


  • Laceee
    #226
    :/

  • lac coo
    #225
    Mert csak az a lényeg, hogy állatul nézzen ki ! :DDDD
  • samsung123
    #224
    Fú de állatúl néz ki
  • Alexease
    #223
  • Laceee
    #222
    Gamescom egyre gyengébb, RR Experience kevesebb gépen volt, mint a sima RR, annyian álltak sorba, hogy nem volt érdemes kivárni..., nem csodálnám, ha elárkádosodnának még jobban az autós játékok, ennyi amatőr birkát, mint amit ma láttam..., volt IR is, de ott is 12 egynéhány évesek tolták...
  • Alexease
    #221
    A Simraceway-re en is kivancsi lennek, lathatoan van penzuk es kapcsolataik, hetente toljak ki a jobbnal jobb autokat. rF2 engine-nel bevasarolnam fullra;) Messzirol latszik, hogy kicsit komolytalan a dolog, mikor hetente tolnak ki egy-egy autot, es amikor az iR (leszamitva hogy "lassuak") honapokig dolgozik egy-egy auto fizikajan;)
    De mindegy, mert az rF2 vezetesi elmenyre mar van annyira jo, hogy egy placeholder, immel-ammal osszerakott autoval is megfelelne a program;)
  • Alexease
    #220
    Nem tudom az ISI mennyire eroltette vagy probalkozott, hogy sajat programot, sorozatot keszitsen, de szerintem nem nagyon;)

    Az a baj, hogy nem kifizetodo. Csak PC-re biztos hogy nem. Ahhoz hogy eladjak, kell a 3 platform. Es ahogy latszik, meg ezzel a folyamataban barkacslt PC-s engine-nel is kuzdenek, nem hogy egy bit-re optimalizalt multiplatformmal;)

    De eladhato sorozat nincs igazabol. NASCAR, WRC, F1 foglalt. Esetleg a WTCC, de az eleg europai es ott mozgolodik a SimBin. IndyCar talan, de az meg nagyon Amcsi, hasonloan mint az ALMS es tarsai. Tisztan LeMans keves egy jatekhoz (bar oda a full dinamizmus nagyon jo lenne), a GTR mostanaban kicsit hurka, nem erzem nemzetkozileg annyira erosnek.

    De lenyegtelen a sorozat valasztas is, mert mindenkeppen multiplatform kellene...
  • lac coo
    #219
    Nem értek hozzá, de szerintem nulla az esély, nem fogják újrakezdeni az elejétől .
  • Timbu
    #218

    Ez már teljesen off, de a licenszelésről jutott eszembe... Annak vajon mekkora az esélye, hogy a Simraceway áttér az új motorra? Mert az rF2 motorja a Simraceway tartalmával ütne.

    Meg akkor már a SimBin-re is áll ez a kérdés. Csak jobb lett volna, ha az rF2 fizikájára húzták volna rá a RR:RE grafikáját és tartalmát.
  • lac coo
    #217
    rF2-höz talán lesz majd egy-két jó mod, ha egyszer elkészül az alap.
    Meg remélem eladják megint a motort és normális egész játékot is csinál alá valaki ( bár számomra hihetetlen, hogy képtelenek voltak valami sorozatot kikaparni maguknak ...).
  • unrealnoise
    #216
    jogos ez a lista is, ebbe bele sem gondoltam, bár, ezeknek egy része is csak igen kis százalékunknak van meg. :)

    Timbu:

    Jogos az is, ritkák az ilyen évek, mint az idei...
    Simbin meg próbálkozott, de olyan szar és bugos programmal meg csak xbox-ra kitolva ne is várjon nagy sikert... :)

    lac coo:
    jaja, van nagy igazság ebben. bár ahogy később írtad, a konzol is hatalmas "gépezet", sőt valszeg a köv. gen még inkább az lesz, előbb utóbb szvsz jön valami őrült és lehet csinál rá valamit PC-s szim szintű cuccot... Valszeg tényleg a Sony és Microsoft árai tehetnek be, másra nem tudok gondolni...

    Alex:
    AC ahogy írtad lehetne konzolon, és ahogy én látom, kicsit nyitnak a kommerszebb vizekre (pl. pontgyűjtögetős drift + AI), szóval ha lesz "elég" bevétel, akkor bennük a Simbin mellett még látok konzolos potenciált. Szép az, ahonnan Kunosék elértek mára, ha így folytatják ki tudja, még akár egy kiadó is láthat bennük potenciált... mert bár tudom ők függetlenek, de hát a kiadó az sokszor a szükséges rossz, ami persze nem feltétlenül jelenthet egyből világvégét. :)

    ISI-ről letettem, örök PC-s cég, játékmotort lehet tudnak írni, ahogyan fizikát is, de sajna játékot készíteni tényleg nem...
  • lac coo
    #215
    Azok a féktávot jelzik nem ? :DDDD
  • Alexease
    #214
    Ezek a kiallitas videok a szimeseknek tuti nem jo promok, igy elnezve a zold szamarvezetot meg a gyujtogetheto piros felkialtojel karikarak:)
  • Alexease
    #213
    Ugy valahogy;)
  • Alexease
    #212
    Talan meg nem volt;)
  • lac coo
    #211
    Nálunk autót vesznek annyiért mint az a kormány :))))
  • Alexease
    #210
    Nekem sincs semmi belole, csak a kormanyom (G25):) Meg 2/3-a a monior sornak, mert van 2 egyforma 24-esem, de csak azert, mert dolgozom rajta;) A videokartya ugy sem birna, mert 4-5 eves lehet;)
    Nem en vagyok az igazi szimes celkozonseg, en mar egy Fanatec kormanyszettre sem tudnam osszeszedni a penzt;)
  • lac coo
    #209
    Mondjuk egy biztos: konzol piac hatalmas gépezet, ha úgy látják, hogy lesz értelme szimulátort csinálni rá ,akkor két tucat cég rögtön neki is fog állni ...
  • lac coo
    #208
    Na most ami HW-t itt felsoroltál, nekem kb egyik sincs meg nem is igen lesz :))))Szaros G27-nek örültem mint majom a farkának :))))
  • Alexease
    #207
    Nincs konzolom, technikailag nem tudom milyenek a lehetosegek, de egy spec szimnek keszulo jateknal, manapsag mar vannak alap elvarasok, mert az igazi celkozonseg komolyan tolja. Pl.:
    - 3 monitor alap
    - egyre tobb a motion-cockpit
    - tobb csatlakoztathato kontroller, akar tobb fajta/tipus (kormanyok, h-patter es egyeb valtok, pedalsorok)
    - kulso digitalis megjelenitok es kapcsolo sorok (motec, aim, telemetria, egyeb kijelzok es allitasi lehetosegek)
    - a tartalom szolgaltatas hianya es a sajat sorozatok, bajnoksagok miatt alap a sajat festesek, es persze modolas
    - telemetria es egyeb PC/tablet/telefon kijelzos software-ek
    - az online, steam kozvetitesek miatt profi kamera rendszer, megosztas stb.
    - normalis, kozvetlen videokeszitesi lehetoseg
    - dedikalt szerver lehetoseg a bajnoksagoknak, programozhato plugin es adatbazis kimenetekkel, kapcsolatokkal
    - stb:)

    A lenyeg, hogy egy szimulator nem attol szimulator, hogy komolyabban kell vezetni, hanem tobb tucat egyeb korites szuksegeltetik hozza, ami konzolon nem vagy csak nehezen megoldhato.
  • lac coo
    #206
    De mi a fenének bajlódjon valaki fizikával, költsön rá nem kevés plussz pénzt, ha így is elad annyit amennyit nem szégyell ?

    Szerintem PC-re is két okból készülnek még egyáltalán szimulátorok ( sok nincs , ez a mostani két év már habzsi-dőzsinek számít nekünk a maga 3 címével ! ) : megszállottságból és/vagy azért mert szép csilli-villi grafikára, ezermillió hivatalos tartalomra nincs pénz, így autós fronton marad ez a lehetőség .

    Mással nem lehet villogni, nem mondhatják, hogy itt van 3 db autó meg két pálya, azzal lehet , hogy überfizika, maga shumi is ezt használja ! :)))

    Csak ezt kevesen eszik meg, a sok, szép de szar inkább nyerő manapság( nem csak autós fronton, aki 20 éve játszogat az tudja miről beszélek..)

    Aki meg megszállottságból csinálja mint Kunosék az más világ...
  • Alexease
    #205
    A SimBin adott ki videot, azt a promot, ami neked nem tetszett;)
    Az AC-bol valszeg azert nem volt eddig, mert meg erosen pre-alpha, erosen hianyos vagy felkesz (hangok, grafika, animaciok stb.), ami egy jominosegu, HD videonal gazos, de egy pre-alpha bemutatos, kameras felvetelen nem szamit.

    Az autosjatekok 99%-a megjelenik konzolon is vagy csak azon. Ami itt kerdeses vagy tema, az a „barkacs/homemade” iR, AC, rF2, es az erthetetlen SimBin RR3 (RR:RE vagy volt GTR3 vagy mittudomenmarmi:P)

    Az iR alapbol passzolos konzolon, majd' 10 eves alap engine (NR2003), azt vasartoltak vissza, pereskedtek egy kicsit, es immel-ammal honaprol-honapra fejlesztgetik. A „legegyszerubb” fejlesztesek is (uj hang engine, dx11, uj shaderek, animaciok stb.) naluk szo szerint evekig tartanak;) 5-6 emberrel nem lehet megvaltani a vilagot;)
    Felretolva a reklamszoveg 30ezres iR-tabort, szerintem jo ha 5-10000 allando, fix elofizetoje, hasznaloja lehet az iR-nek. Konzolon mennyi fix elofizetore lehetne szamitani, aki rendszeresen hasznalna (no help, no hatulrol tologatas), es dollar szazasokat omlesztene bele?! Ha lenne is nehany ember, azert a nehany tucat ember miatt semmi ertelme foglalkozni vele;)

    Az AC is lehetne konzolon, de mint lathato volt mar sokszor, abban a 10nm-es irodaban 3-an nyomulnak (plusz kulsosok, lehet hogy ingyen hobby-bol;P), 3 eve irogatjak az uj engine-t.

    Es ha mar konzol, akkor a minosegi es nagy mennyisegu tartalom, amire igeny van. Akarmilyen autosjatek jelenik meg azokon, tetszik nem tetszik, azonnal lehet hasonlitgatni, konkuralni (GT5, Forza). Ezeknel a szimeknel mar annak is orulunk/orulnek, ha tudnak 1-1 uj autot/palyat liszenszelni, osszerakni. Vagyis nem 50-100 darabos tetelekrol van szo;)

    Az rF2 szinten, 10 eves alap engine, full barkacs, minimal ember, minimal penz, meg PC-re sem tudnak osszehozni olyat, amit az emberek szeretnenek, nem hogy konzolra. Januar ota betaznak, nem tortent semmi:D

    SimBin-t nem ertem, nekik elvileg van penzuk, meg sem leptek a konzol fele.

    De ott a CARS, az lesz az etalon, hogyan tud egy eredetileg PC-s ceg, nem csak portolni, hanem valoban multiplatformra fejleszteni egy Real/Sim kategorias jatekot. Nekik van penzuk (millios eladasokkal buszkelkedhetnek, es nem ezresekkel, mint Kunos/iR/rF ;P), van emberuk, kapcsolataik. Bar valszeg meg igy is nagysagrenddel kevesebb, mint egy GT5/Forza szintu projecthez szukseges lenne:D
    Drukkolok nekik, de erosen ketlem, hogy megvaltjak a vilagot;)
  • Timbu
    #204
    Én meg úgy vagyok vele, hogy nem vennék konzolt még akkor sem, ha csak arra jelenne meg Azért nem jön ki olyan gyakran egy-egy szimulátor, hogy évente akár csak több tízezret kellene PC fejlesztésre költeni. A jelenleg piacon lévő programok már egy 3-4-5 éves közepes gépen is gond nélkül futnak.

    Szerintem a szimulátorok elég rétegjátékok ahhoz, hogy ne érje meg a fejlesztőknek három platformra párhuzamosan elkészíteni. Még egy platformon is csak lassacskán haladnak.

    Meg a szimulátorosoknál elég gyakori az az igény, hogy moddolni lehessen. Ez pedig csak PC-n lehetséges.

    A SimBin azért, ha jól tudom próbálkozott a konzolokkal is. Valami oka csak van, hogy feladta.
  • lac coo
    #203
    Szerintem konzolon másképp megy a dolog, kell a Sony MS beleegyezése, lehúzzák a maguk részét mittudom én. Elég annyi, hogy egy fejlesztő sem lát halovány lehetőséget sem benne, úgy hogy szerintem ne reménykedj ...Látod, CM veszi ki a fülkenézetet, konzolon bukott a test drive ferrari (ahogy nézem pc-n is fog ...),tarol a gagyi Dirt Showdown ( vagy mi ...) és konzolra ma eladhatatlan egy olyan autósjáték aminél fékezni kell, F1 2011 fizikáját is tízezrek fikázzák mai napig mert nem elég a padlógáz padló fék .( Gamescom-on első nap 800 törést raktak egy gépbe a felhasználók, kormánnyal, tv nézetben és szinte mindenki full segítségekkel tolta... minek ide szimulátor ? )

    Aki ma szimulátort fejleszt és pénzt is akar keresni vele, az egyedül PC + valamilyen online védelemben gondolkodhat .
  • unrealnoise
    #202
    jó, jó, képek alapján tényleg nem rossz a graf, a promo videó volt érthetetlenül szar.

    most feltennék mindenkinek egy kérdést, mert nem értem:
    Hogy mi a tökömnek nem tudnak felrakni egy normális gameplay videót a fejlesztők? Miért jó ez az AC-nek, meg a Simbinnek, hogy kamerás szar minőségű videók rontsanak adott esetben a játék grafikai, fizikai megítélésen? Órási baklövés szvsz.

    Oké, legyen premier, kipróbálható egy gamer rendezvényen, de utána én azért már feltolnék valami konkrét videót róla. Pláne az AC esetében, ahonnan már millió kép kiszivárgott, meg nem is kevés videó...

    aztán meg ez tetszik, az iRacinges rendszer is jó ötlet, pláne, ha tényleg lesz AI is. Az én játékom lehetne, de PC? c-c...

    off: (bár már elmondtam, de továbbra is érthetetlen a PC-s szmes nyomulás...)
    konzol mellett vegyek megint 40-50 ért VGA-t? a konzolon (ps3) olyan exkluzív, megdöbbentően realisztikus, interaktív film/játékélményt nyújt, amit PC-n én sosem éltem még át. (uncharted széria pl...)

    Fájna a szívem kidobni, viszont luxusnak érzem, hogy PC-re ennyit költsek... Előbb utóbb majd talán rájönnek, hogy oda is komolyabban nyitni kellene. Mert pl. nekem egy olyan haverom (személyes ismerősöm sincs), akinek kimondott játékgépe van, mondjuk egy mai középkategóriás VGA-val, ellenben rengeteg havernak van konzolja... A tendencia meg szvsz egyértelmű, más kérdés, hogy ezt a szimes piac, és fejlesztők képtelenek időben felmérni, és lereagálni. Nem baj végül is, de pl. én megvettem anno a Race injectiont, a netkart, az FVA-t, a game stock car-t, rF1-et, rF2-őt... és még tököm tudja mit. Lehet egy nagy senki vagyok, de most ők szépen elestek egy biztos vevőtől a címeikre. és gondolom nem én vagyok az egyetlen aki így tesz. Illetve nem olyan nagy ez a réteg, nem engedhetnék meg, hogy így lemorzsolódjon ez a meglehetősen szerény számmal bíró játékosréteg...

    most olyan véleményekre, hogy konzolon semmi igény szimre meg etc nem vagyok kíváncsi, mert nem is igaz, meg PC-re is kábé ugyanannyi az igény szimre mint itt. plusz egy szimulátorost, kurvára nem érdekli szerintem, hogy PC vagy konzol, amelyiken nagyon jó cucc van, azzal tolja, szóval ennyi erőből konzolra is fejleszthetne akármelyik fejlesztő, a felhasználók (Mi!) még jobban is járnánk, mert sokáig áron alul adják a hardvert... nah mindegy, de ismerve a simbin fejesztési tempóját, és látva az elmúlt éveket, ebből se lesz sok...

    Sokkal ütősebb beharangozó kellett volna, menyi mindent tervernek, milyen pályákkal, járgányokkal, milyen időközönként etc...

    ez az egész most még csak egy tuningolt grafikájú, normális shaderelésű Race klón....
  • Alexease
    #201
    Ez meg mindig a gMotor2, vagyis az rFactor1 engine, es igen, ugy vettek meg, hogy azt csinalnak vele, amit csak akarnak;) Igazabol mar 5-6 eve folyamatosan piszkaljak, illik hogy kinezzen valahogy.