172
Sony Ericsson X10
  • bgp001
    #92
    Én most tervezem, hogy x10-et hozzon a Jézuska, de még nem volt érintős telefonom ezelőtt. Az a kérdésem, hogy létezik hozzá olyan program, hogy Divix-ben is tudjak rögzíteni?

    Egyébként azt olvastam, hogy frissítés után sincs benne multitouch. Igaz ez?
  • Megtörhetetlen
    #91
    Most tettem fel az Android frissítést. No az tuti hogy ez kellett :) Kicsit nehéz volt visszaállítanom a címjegyzéket, a szinkronizálást nagyon nem ajánlom mert elég kavarkádos :S De a HD kamera meg az egész teló gyorsult picit :)
    Nem is beszélve, hogy ha minden igaz 2011 elején kijön egy frissítés amitől menni fog a pinch zoom, böngészőben illetve a google maps alatt, ami azért valljuk be elég hasznos. Sőt én reménykedem benne hogy alkalmazásokat játékokat is csinálnak rá, hisz ebből egyértelműen kiderült hogy tudja kezelni a multitouchot csak a szoftvert kell rá megírni!
    Egyszóval hajrá, nem bánom, hogy nem jön a Froyo csak frissítgessék fejlesztgessék csak ezt ami van :)
  • Permissive
    #90
    ma vettem észre hogy van lehet frissíteni a telót. nos ezek tartalmazza a frissítés ( nem andriod frissítés )
    Az új funkciók közé tartoznak:

    * Biztonsági mentés és alkalmazások visszaállítása a kapcsolatokról, üzenetekről, könyvjelzőkről, beállításokról, stb.
    * Javított általános telefonteljesítmény és csökkentett akkumulátor energiafogyasztás.
    * Creatouch™ alkalmazás. Készítse el saját háttérképét.
    * Jobb kamera- és médialejátszó használat.
    * PlayNow™, prémium alkalmazások és játékok bizonyos országokban.

    az akksi teljesítményre kíváncsi leszek, hmm raktak bele axn.playert:) de a biztonsági mentés már nagyon kellett:)
  • vienman
    #89
    ez minden készüléknél így van, ha sokat használják, akkor le fog merülni :) ezen nem kell nagyon meglepődni, valahonnan energiát kell meríteni ehhez a nagy kijelzőhöz...
  • johngoku
    #88
    Azért azzal vitatkoznék, hogy mindegy milyen az akksi. Gondolom ezt te sem így értetted. Miden elektronikai cucchoz lehet, nagyobbat venni több pénzért. Abban viszont igazad van, hogy aki ki akarja használni az összes funkcióját egy X10-esnek annak sűrűbben kell töltenie.
  • Csörcsike
    #87
    Az aksi mérete igazából mind1 ezeknél a telefonoknál, mivel aki ilyen telefont vesz magának az azért veszi, hogy használja, és ha folyamatosan használja az ember akkor mind1 mekkora az aksi mert úgy is tölteni kell max 2 naponta. És azt is figyelembe kell venni, hogy akármekkora aksit nem tehetnek 1 adott telefonba mert a telefon mérete fix.
  • Permissive
    #86
    nem igazán értek egyet, mivel egy 500-as procis telóba is 1500-ast raknak, meg egy 1 gigásba is. annyit fejlődött az akksi technika, hogy egyre kisebbek, többet lehet őket tölteni, és nem kell formázni.
    ( a 4 éves se-omba is lehet venni 1500-as akksit, ennyit a 2 évről )
  • mopsar
    #85
    Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Nagyon is fejlesztenek az aksikon. Nemcsak az adott technikákon hanem újabbak is jönnek ki folyamatosan. Valamelyik közülük elterjed de valamelyik kihal mielőtt elterjedhetne. Viszont nemhogy 10 év alatt mennyit fejlődtek, hanem 2 év alatt is nagyon nagy volt a fejlődés. Gondoljunk csak bele hogy az X10-ben 1 GHz-s processzor van. Az nagyon durva teljesítmény és mégis bírja az akku. viszon kétségtelen hogy nem olyan a helyzet a telefonoknál mint régen. A mostaniak azok nem bírják akár egy hétig töltés nélkül. főleg a kijelzők fogyasztanak nagyon sokat (wifiés és GPS nélkül persze). talán ezért is pozitívum hogy pl az X10 minibe kisebb a kijelző és így tovább is bírja az akkuidő.
  • riddin
    #84
    Ezt azért te sem gondoltad komolyan ugye? Nem fejlesztenek aksit???
    Azért megnézném, h bepakolsz egy ilyen telefonba mondjuk egy 10 évvel ezelőtti aksit (persze némi átalakítás után), és meddig bírja ki mondjuk a régi aksival.
  • Megtörhetetlen
    #83
    igen de ez modern telefonnál így van, fejlesztenek egyre újabb szoftvereket illetve nagyobb erősebb hardvert pakolnak alá, de bezzeg aksit meg rohadtul nem bővítenek, illetve nem fejlesztenek.. így meg tényleg nehéz lesz...
  • Permissive
    #82
    talán ha elolvasnál egy-két tesztet, nem mondanál hülyeségeket!
    másodszor: én már kicsit kinőttem abból a korból hogy állandóan netezzek, kifejezetten munka célból vettem a telót, és arra el is megy a 2 giga. ha esetleg lenne időm "csacsogni" a neten, azt biztos nem mobillal tenném, ugyanis ha van ilyen készüléked akkor tudhatnád hogy egy nap alatt képes lemerülni ha folyamatosan lógsz a neten, vagy a wifin, legyen az twitter - facebook- youtube- online rádio- vagy akármi. ( ezeknélkűl, a számomra felesleges alkalmazásokra értem, így sem bír ki többet 2 napnál )
  • f4ember
    #81
    A T-nél ingyen ellehet érni a facebookot. Nem lehetne úgy beállítani a Timescapet, hogy onnan frissítse az adatokat? A másik, hogy szerintem olyan ne is vegyen ilyen okostelefont, aki net nélkül használja. Nettel az igazi, úgy jön ki az összes tulajdonsága. Nekem személy szerint nincs mobilnet előfizetésem, de olyan helyekre járok és használom, ahol van wifi, útközben, meg úgyse mobilozok.
  • patkomar
    #80
    a facebook és társai önmaguktól elvisznek majdnem ennyit, szóval szerintem a timescape nem dob rá sokkal többet ;)
    Meg létezik korlátlan mobilnet is.

    Amúgy meg ami a 3G lefedettséget illeti, lehet hogy nem a legjobb de nem is olyan rossz, a városokban kb mindenhol van, és a nagyobb közlekedési vonalakon is akad elég sok tudtommal. De javítsatok ki ha tévedek.

    Lényeg a lényeg: talán nem a szoftvert kéne fikázni egy olyan dologért amiről az nem tehet ;)
  • antika88
    #79
    Jó a 3G csak az a baj hogy MO-on a lefedettség nem éppen a legjobb. De reméljük, hogy a közeljövőben ez változni fog és akkor végre majd kitudjuk használni a telefonunk tulajdonságait 100%-ban.
  • koppi85
    #78
    Sajnos csak Magyarországon van ilyen magas ára a mobilnetnek. Külföldön azért ez nem ennyire nagy probléma. Viszont még itt is azért kifizethető hamár az ember befektetett egy ilyen telefonba. Persze nem azt mondom hogy azzal kell letölteni az internetet, de ahhoz elég hogy ki lehessen aknázni a telefon lehetőségeit.
  • Megtörhetetlen
    #77
    Arra nem gondolsz hogy a telefon meg azért van, hogy ne legyél odakötve a lakáshoz... Mert akkor egy sima vezetékes telefon is elég lenne meg net. A 3G-t is azért találták ki, hogy ne legyél röghöz kötve... Habár valóban drágább, de ez van... Ha meg a mediascape vagy a timescape, nem tetszik kikapcsolod és a problémád meg is oldódott..
  • csaby14
    #76
    lehetőség még a wi-fi ami bizonyos helyeken ingyenes máshol pl.: hotelekben meg kell venni hozzá a jelszót ami gondolom nem lehet nagy összeg de nem tudom és egy egyszerú wifi routert vásárolva be lehet építeni a modem és a gép közé így wireless adapterrel lehet akár több gép + mobiloknak netet biztosítani
    egy ilyen routert lehet modemmel egybeépítve vásárolni így a régire nincs is szükség tehát a gépek és a vonal között már csak e lessz egy ilyen routernek az ára márka és boltfüggő de egy tp-linkes ami már egész jó 7000 forinttól kapható wireles stickek 2000 forinttól
  • Permissive
    #75
    2 gigás csomagom van ( amit kis is használok ), a timescape napi 50-80 megát elvisz, nem erre akarom pocsékolni a forgalmat.
  • bodrisa
    #74
    A Tnél olyan csomagokba lehet majd megvenni amihez 1GB internet jár. Bár a havidíj nem kevés de a túlforgalmazási díjak viszont nem magasak. Ezért ha valaki nem fér bele az 1GB-ba akkor se kell kétségbe esnie.
  • hamotar
    #73
    Ha jól tudom ez a telefon csak 500mbos csomagban kapható a T.nél, ami nem túl sok. Így ha ezt túlléped innentől nem olcsó, lehet érdemes kikapcsolni ha alig használod. Bár aki ilyet vesz az gondolom megengedheti magának.
  • Mikoto
    #72
    Szerintem aki ilyen telefont vesz annak már legyen egy rendes mobil net csomagja amibe belefér hogy a timescape viszi a forgalmat. Ennek ez lenne a lényeg hogy folyton tudd,kivel mi történik. Szóval szerintem aki ilyet vesz az használja a timescape-t,bár ez csak az én véleményem. csaby14-nek igaza van,nincs benne mediascape.
  • Permissive
    #71
    én spec nem is használom a mediascape-t, realplayer sokkal jobb, de a marketről annyi mindent le lehet tölteni. a timescape szerintem szar, mert viszi a forgalmat ha kell ha nem.
    hivatalosan novemberben jön az andriod 2.2.
  • morleone
    #70
    van mind a kettőben, mind a kettő. :)
    nem tudom, hogy alakul a frissítés, mert már beszélnek egyes oldalakon 2.1-ről, más oldalakon 2.2-ről, a lényeg - amit sikerült leszűrnöm - hogy kora ősszel fog jönni... :)
  • csaby14
    #69
    tehát az x10 miniben és mini proban nincs mediascape csak timescape
    a másik meg az hogy iszinyat kicsi olyannyira hogy nagyon a frissítés még csak 2.1 lehet mert eddig 2.2-t még csak nexus one kapott egyenlőre
  • morleone
    #68
    azt tudtátok, hogy a sima miniben beépített aksi van amit nem is lehet cserélni, a pro-ban hál Istennek már lehet cserélni is a megszokott módon. (nekem eddig 5 telefonomból 3nál elromlott az aksi... az én hibámból mert sokat hagytam lemerülni :D)
  • riddin
    #67
    Amit észrevettem a nagytestvér és a mini közt, hogy pár funkciót kicsit egyszerűbben oldottak meg, hogy ráférjen a kijelzőre. De szerencsére ez semmit nem ront le az öszképből.
  • Thaison
    #66
    Igen az új androidról beszélünk. Régebben az volt hogy a frissítésnél a 2.1 lesz elérhető,de most már sok helyen a 2.2-t írják majd frissítésnek. Igazából lényegtelen mert mind kettő nagyon sokat fog javítani a készüléken.

    Más: Közben megtaláltam és a time meg mediascape ugyan úgy megy rajta mint a nagytestvéren. Illetve kicsit fogtam is a kezemben és nagyon jól meg van oldva hogy a kijelző 4 sarkában is vannak menük. Mindent gyorsan el lehet érni,gondolom azok is módosíthatóak...
  • Permissive
    #65
    én éppen tegnap voltam "telefon" körúton. vivaz pro és mini pro. nekem a mini sajnos mini, túl kicsi az én kezemnek az a teló. a vivaz jó lenne, de valahogy nem igazán keltett "fogásra" bennem jóérzést. nekem inkább az "ormótlan" és nagy telefonok jönnek be pl az x10. de kinek mi. a 2.1 v 2.2 inkább az év vége felé jön.
  • morleone
    #64
    A mini és a mini pro között egyetlen fontos különbség van: a pro-nak van billentyűzete. Ezenkívül kb minden megegyezik.
    Nem is értem, hogy miért nem egyből azt dobták piacra, hisz ha megnézitek, nincs is nagy árkülönbség a kettő között, szvsz akkor már inkább a pro.

    2.2... az új androidról beszéltek?
  • Thaison
    #63
    Közben utánaolvastam és igen,ugyan úgy van benne csak tényleg kicsit optimalizálva van. Amit láttam hogy kijött egy frissítés de még nem nagyon írták le hogy mi a lényegi változás. A 2.2 meg valamikor ősszel érkezik.
  • riddin
    #62
    Ahogy néztem, egy kicsit más benne a Timescape, nem nagy különbségek, csak a kijelző méretére formázták a megjelenést. De most kijött hozzá valami frissítés is, de még nem a végleges 2.2, hanem valami hibajavítás lehet. Erről tudtok valamit?
  • connor1
    #61
    én se fogtam még a kezembe, de nagyon kicsinek tűnik, eszméletlen, hogy tudták megcsinálni, jaja media- timescape ugyanúgy van benne
  • Thaison
    #60
    A mostani mini pro-ról mi a véleményetek,ahogy néztem tudásra ez is elég korrekt,és van hozzá rendes qwerty billentyűzet ami nagyon nem hátrány,főleg az olyan embernek aki sok smm-t pl. én. Olcsóbb mint a rendes X10 így lehet hogy helyette ez lesz,bár még nem tudom,nem vagyok 100%-ig elhatározva,nekem a telefonválasztás megy mindig a leglassabban:)Sima mini-t fogtam már és használtam is ezt még nem, time meg mediascape ugyan úgy van benne?
  • ribot
    #59
    én is kipróbáltam ezt a játékot, amit itt mindenki írogat.nagyon laza, jól sikerült nagyon.elég jól sikerült összeszerkeszteni a kérdéseket, meg a végén az elmosódott képeket is korrektül ki lehet találni.vagy nem:)
    nekem egy képet se sikerült eltalálni..700 valamennyi pontom lett, ami azért tegyük hozzá eléggé gáz..nektek sikerült minden zeneszámot összepárosítani az előadókkal.én lady gaga-t választottam, de eléggé mellétrafáltam:) csak legismertebb számait vágtam:)
  • rorock
    #58
    Szerintem csak vissza kellett volna olvasni,és akkor meg is kapod a választ A mostani készülékek között az egyik legjobban használható,már egy-két tulajdonságával nem egésze vagyok kibékülve. A bluedev által berakott játék szerintem is jól sikerült,az ilyeneket szeretem ahol tényleg bevonják az embereket a játékba,így meg hogy főleg azt nézi hogy mennyire ismered az ismerőseid még jobb. Nektek mennyi pontotok lett?
  • bodrisa
    #57
    Erről a telefonról milyen tapasztaltaitok vannak? Gyors-e könnyen kezelhető, stb?

    bluedev: Nem rossz játék nekem tetszett.
  • bluedev
    #56
    Most van új játék. A facebookos profilodhoz csatlakozva tudsz játszani, van 3 féle játék vagy kihívás, és aki játszik, regisztrál, megnyerheti a 20 db X10 egyikét.

    Itt a link: http://www.sonyericsson.com/catchlife/index.php?cc=hu&lc=hu§ion=x10challenge

    Amúgy maga a játék is egész jó, szórakoztató, egyszer megéri végigjátszani.. ;)
  • Permissive
    #55
    én úgy tudom hogy lesz, de mivel rengetegféle böngészőt tudsz a marketről letölteni nem hinném hogy eme hiányosság zavaró lenne. egyáltalán nem lassú, sőt, ha még ez a tempó gyorsulni fog akkor simán lever egy asztali pc-ét. a flah-ről nem tudok semmit mondani. hátteret tudsz választani, de mivel úgyis kirakod majd az alkalmazásokat a főképernyőre, teljesen mind1 mi a háttér, csak lehetőleg valami sötétet válasz. a háttér képméretét mellesleg Te állítod be.
  • csaby14
    #54
    lessz a 2.1-ben multitouch? mert azt nyilatkozták hogy hardveres korlátozás miatt nem lessz (mondjuk hasonlót mondtak a galaxy spicára is és mégis lett) egyébként nekem naon tetszik ez a teló csak a multitouch állítólagos hiánya miatt tartózkodtam de ah aztmondod hogy lessz akkor ok egyébként nem lényeges annyira mert 2.1-el dupla klikkes nagyítás is lessz az már nekem jó, egyébként nem lassú? mert szoftveres gondok miatt állítólag lassú bár gondolom ez 2.1-el javítva lessz ugye? flash majd lessz?
    jah és a Rachael UI szuperre sikerült de lehet mellette váltani hátteret meg mindent ugye? és a túl nagy felbontás nem jelent gondot a kompatiblitással hogy a szoftver alap felbontása kissebb? vagy azt átszabja az android magának?
  • Permissive
    #53
    hali. hátrányok: a táptöltés nyílás elég szerencsétlenre sikerűlt, valszeg azért mert ua a usb nyílás is, a média lejátszóban nincs hangszínt szabályzó, nekem hiányoznak a "felvesz és lerak" gombok a telefonálásnál ( de lehet hogy csak megszokás kérdése )
    előnyök: a nagy kijelző miatt tökéletes internetezni rajta ( multitouch majd lesz a 2.1 ben ), gyors megbízható kapcsolat még edge-n is, a gyári headset nagyon jóra sikerűlt