172
Sony Ericsson X10
  • MikX
    #132
    Hát ha te mondod, kedves troll barátom. A jövöben hanyagolhatnád a témát. A saját véleményed szajkózod, és próbálod mindenáron bebizonyitani, hogy TE jól döntöttél. Ok, király. Szánalmas-e?
  • redmonk
    #131
    Talán ez majd segít mindenen... xD
  • redmonk
    #130
    Milyen app-el tudnám a leggyorsabban syncronizálni a facebook születésnapokat a naptárral?
  • Permissive
    #129
    2.3 hivatalosan van galaxyra, most a hivatalos 2.3.2 jön. lásd:http://mobilarena.hu/hir/android_2_3_2_frissitest_kap_a_galaxy_s.html
    ennyit arról milyen szinten van lemaradva az ericsson!
    hidd el hogy tovább fogják fejleszteni mint az x10-et.
  • MikX
    #128
    Persze, hogy nem azért, hanem ezzel kényszerítik a gyártók a váltást. Ezt mindegyik gyártó igy csinálja, azért beláthatod. 2.3 galaxyra sincs hivatalosan, ennyi erövel van x10re is, mert van beta rom már.
  • Permissive
    #127
    az emberek nem azért vesznek "újabb" telót mert más os fut rajta ( lol ), hanem mert többet tud a kamerája, erősebb a procija stb. az ericsson nagyon beégette magát, hiszen kb 1 éve van forgalomban a készülék ( az x8 még fiatalabb ) és máris lemondanak róla. nem beszélve arról hogy nagyon silányúl teljesít a teszteken a teló: http://www.youtube.com/watch?v=DZ73fexiIdw
    a samsung galaxy s kb egyidős az x10-el, és már 2.3.2-nél tart, nem beszélve arról hogy eleve 2.1-el jött ki, de más androidos mobilokat is mondhatnék. kinek kell ezek után olyan készülék amit a saját gyártója nagy ívben leszar?
    hál istennek még tavaly míg volt ára sikerült megszabadulnom tőle.
  • redmonk
    #126
    nagyon várom a szerdát, akkor érkezik meg a teló, yeeaahh buddy !!!
  • MikX
    #125
    Te arról beszéltél, hogy 2.1 sem lesz, meg hogy nem lesz multitouch. Nos ezek lettek. Egyértelmü, hogy nem fejlesztik tovább, kinek kellenének akkor az újabb telok. Egyébiránt az enyémen froyo van már, de lassan az Arc 2.3 ja is át lesz portolva x10 re, plusz jönnek folyamatosan a romok, persze ezek nem gyáriak, ellenben sokkal jobbak a gyárinál.
  • redmonk
    #124
    Ti honnan szoktatok letölteni zenét úgy, hogy a számnak vagy albumnak a részletei kivannak töltve illetve albumborító is hozzá van rendelve? Egy-két alternatívát kérnék ha lehet pls.
    Azért itt kérdezem, mert gondolom akinek ilyen telefonja van az eléggé sok zenét hallgat.
  • redmonk
    #123
    live wallpaper működik?
  • Permissive
    #122
    nos, beigazolódott amit jósoltam: nem fejlesztik tovább ezekre a telókra a frissítéseket. akkor most ki is tájékozódjon mielőtt hülyeséget mond?:)
    csak megjegyzem: galaxymon már a 2.3.2 fut, ennyit az ericssonról!
  • SEHELP
    #121
    Szia Redmonk! Az utolsó hivatalosan elérhető verzió a 2.1-es. Nincs is tervbe véve újabb frissítés. Erről bővebben itt is olvashatsz: http://www.xperiax10.net/2011/01/06/official-xperia-x10-family-will-not-receive-upgrade-to-froyo-or-beyond/
  • redmonk
    #120
    Melyik az utolsó Android OS amire frissíthető? X10 és mini-ről van szó.
    X10-re előfordulhat, hogy lesz 2.3?
  • Ogrus
    #119
    Most tervezem egy ilyen telefon beszerzését.
    A T-nél kapható még a prémium kit?
  • JürgenKlinsmann
    #118
    Én az övre rakható tokokat nem szeretem, sokszor beakad ide-oda. Inkább a belebújtatós tokokat szoktam használni. Telefont belecsúsztat, zsebbe elsüllyeszt és mindenki boldog. :)

    Amúgy most kicsit mérgelődök, mert a bátyámmal közösen vettünk apám születésnapjára egy X10-et. Minden príma, szép nagy a kijelzője, jól el tud mindent olvasni, az érintőképernyőt is megszokta már. De ami böki a csőröm, hogy a vásárlás után 1 héttel csökkent le alaposan az ára az összes Xperiának! Folyton így járok a telefonvásárlásokkal... a hajam égnek áll!
  • MikX
    #117
    Én a gyárilag hozzá járó bőr tokot, igaz nem övre fűzhető, de nekem azok nem is tetszenek.
  • TomBond
    #116
    Érdeklődni szeretnék tőletek, (akinek ilyen telója van) hogy milyen tokot használtok hozzá! Mostanában gondolkodom ilyen telefon vásárlásán, de jó volna hozzá egy övre fűzhető (normális) tok.
  • DeerHunter01
    #115
    felraktam működik faszául, mindjárt másabb játszani is, stb.
  • DeerHunter01
    #114
    na most már frissítem, SE programja jelzett
  • DeerHunter01
    #113
    még mindig semmi sajna.
  • macleody
    #112
    Nem tudom mikor lesz hivatalos. Van aki már felrakta, szolgáltatótól is függ. Én nem teszem fel, semmi olyat nem tartalmaz ami engem érdekel. Egyedül talán az, hogy a mediascape elfordul ha fekteted a telót. De azt meg nem használom. Ha 2.1-ed van szerintem nem kell újrapakolni az alkalmazásokat. Egyelőre nem nagyon akarom piszkálni a telefont, root meg JIT van rajta, nincs kedvem megint hekkelgetni. Majd ha kijön valami tetszetős ROM.
  • DeerHunter01
    #111
    és a hivatalosat mikor lehet majd leszedni ?
    csak simán rárakom a gépre a telót aztán a SE hivatalos programja majd jelzi ha van vmi ?
    mert tegnap azt írta nekem h naprakész.
    ha felrakom akk nem kell megint az app-okat újrarakni ugye?
  • macleody
    #110
    Igen, megy játékoknál, böngészőben, meg 3D Gallery-ben is.
  • MikX
    #109
    Nekem is fennvan egy jóideje, eternity rom mellé raktam, és faszán megy, bár nemtudom miért, először Dolphin HD-ban nem akart menni, de aztán azóta már megy, pedíg nemcsináltam vele semmit :D
  • DeerHunter01
    #108
    és működik rendesen?
  • macleody
    #107
    Van aki már frissített. Én meg kb. egy hete tettem fel a telóra a nem hivatalos dual-touch-ot.
  • DeerHunter01
    #106
    Magyarországon mikor lesz elérhető a multitáccsos frissítés?
  • SEHELP
    #105
    Szia netcool. T-mobilos Facebook abban az esetben ingyenes, ha a 0.facebook.com címen keresztül lépsz fel az oldalra. Amennyiben az X10 kliensét használod, az adatforgalmat generál és a Timescape is ugyanúgy használni fogja a neted.
  • netcool
    #104
    Sziasztok!

    Lenne egy hülye kérdésem!

    Az x10emen be állítottam a facebook reget. kérdésem hogy ez folyamatosan használja a netet, vagy csak ha frissit és böngészek a facebookon?
    hallotam olyat hogy a t-mobilosoknak ingyenes. valaki segitsen már!
  • MikX
    #103
    Nekem pl semmi baja, az akksi meg ilyen szinte az összes ebben a kategóriában lévö telefnnal is... Persze hogy jobblenne, de én megszoktam, egyébként 2.1 el jobb lett valamivel, és próbáltam az AOSP froyo-t, ott mégjobb, igaz, nagyon alfa még, de lassan használható lesz...
  • Permissive
    #102
    5-ször volt a szervízben, hangszóró csere, stb, és az akksi egy nap
  • manome
    #101
    Volt más problémád is vele?
  • morleone
    #100
    mit jelent az hogy:

    böngészésben, illetve a fotók nézegetésekor van jelentősége, mert a többi esetben ott a timescape és a mediascape.

    valaki felvilágosítana, hogy ez a két dolog miben segít a multitouch élményben? mert ugye:
    Timescape: kezeli az összes újdonságot ( SMS, MMS, nem fogadott hívások, facebook, twitter, képek, zene)
    Mediascape: Kezeli az online és a telefonban lévő media tartalmakat (zene, videó, képek).

    nem látom az összefüggést a két dolog között, meg amúgyis szerintem ez hülyeség.
    amúgy nekem a pinch zoom bővel elég.
  • Permissive
    #99
    akkor legközelebb akkor válaszólj ha már meglesz a frissítés, és minden úgy müxik ahogy Te írtad!:)))
    ( én fél évet vártam a frissítésre és csak hitegetés volt, már nem hiszek a se-nak. )
  • masika
    #98
    Nem a 2.1 az utolsó, és nem igaz, hogy nem tudja multitouchot.
    Ami a szoftverfrissítést illeti - nem tudom, ez mennyire kósza hír-, a török sony ericssontól adták hírül, hogy jövőre jön a 2.2. Nem tudom, mi igaz belőle, talán van némi valóságtartalma.
    Ami a multitouchot illeti: 2011 januárjában jön egy frissítés,( a 2.1-en felül)amivel egy kvázi multitouchot ( pinch zoom) fog tudni a telefon. De ennek majdnem csak a böngészésben, illetve a fotók nézegetésekor van jelentősége, mert a többi esetben ott a timescape és a mediascape.
    Szerintem, annyira nem is lényeges. Tény, hogy gyorsabbá teszi a készüléket, de ez, egy ilyen telefon esetében elhanyagolható. Hiszen annyi egyéb funkcióval bír.
  • MikX
    #97
    Így volt, de tájékozódj, mielőtt beszélsz mindenfélét, itt van, sőt videón be is mutatják, hogy mégis tudja... Olyat meg végképp nem írnak, hogy 2.1 lenne az utolsó, nemtudom hol olvastad... Bár mindegy is, XDA-s fiúk hegesztik a froyot, ami már működik...
  • Permissive
    #96
    dettó az se oldalán írják, hogy miért nem tudja majd a mt-ot a teló, és szintén ott írják hogy további frissítések nem lesznek. egyébként más okból adtam el, nagyot csalódtam az se-ban.
  • MikX
    #95
    Akkor keress rà, SE oldalàn irják, de örülök, ha jobban tudod, meg azt, hogy milyen frissitést kap... Amúgeg már van rá custom froyo, bár még csak alfa verzió... Arról meg már nem is nyilatkoznék bövebben, hogy MT hiánya miatt adtad el... Remélem beálltál a sorba, és ájfóónt vettél. De azért kösz az értelmes hozzàszólàst...
  • Permissive
    #94
    multit. nem lesz, mert a kilező alapból nem támogatja: nem szoftveres, hanem hardware-s probléma. ezért is örülök hogy megszabadúltam az enyémtől:))))))))))) (jah, és a 2.1 az utsó frissítés amit erre a telóra írtak)
  • MikX
    #93
    Hi, nemlehet divx-ben felvenni, alapból mp4-ben vesz fel, az miért nemjó? És igen, nincs multitoutch, jövö év elején jön egy update, és akkor lesz, bár én nem hiámyolom, meg lehet oldani mindent nélküle is ugyanolyan gyorsan. Egyébként én teljesen meg vagyok vele elégedve, 2.1 el már kellöképpen gyors, fut minden jól, akksi is bírja, már amennyire egy 1 Ghz es snapdragon proci meg 4 colos kijelzö mellett ez lehetséges. Nálam úgy 1 napot bír, netezés, zenehallgatás mellett. De azért egy erősebb 3D játék pár óra alatt megeszi az akksit :-D