1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #749
    #738-ban 6 különböző dolgogra is rákérdezett, amire használná. Szóval szerintem nem kell őt félteni.

    A válaszomból kimaradt az MS Office: Tavasszal jön a hivatalos MS Office rá elvileg, most 3rd party megoldások vannak (Quickoffice pl).
  • robotnyk
    #748
    ez nem csak ebben az esetben nem feltétlen a termék, hanem a vásárló/felhasználó hibája.
  • franc0
    #747
    Én csak annyit tennék hozzá, hogy pont az első fél óra ami rohadt csalóka.
    Akkor én is azt mondtam, hogy ejbazeg ez tényleg faszipántos. Másnap már kézbe se vettem, mert nem tudtam mire használni.
    Nem akarlak lebeszélni, csak gondold át.
  • GregSB
    #746
    Azt kifelejtettem, hogy a Wifi Filesban van beépített böngésző, amivel tudsz netről letölteni fileokat. A leírásában benne van:

    INTERNET FILES
    * Browse the internet and save files from the web
    * Save webpages as HTML or as PDF
    * Capture and save web screenshots
  • GregSB
    #745
    Ja bocs, fileba nem biztos hogy tudnak menteni a böngészők, de szinkronizálnak...
  • robotnyk
    #744
    átcsúsztam a mini fölött az eredeti hszben, hupsz. mindegy, a kérdések többségében nem számít :)
  • GregSB
    #743
    iPad 4 lehet nem bírja addig amíg mini. Abban azért elég brutál fogyasztása van a retina kijelzőnek meg GPU-nak, hiába a nagyobb akksi.
  • robotnyk
    #742
    ja, lehetséges, igazából legutóbb amikor néztem, 10% fölött 8 óra környékén volt. de ez mind függ attól hogy a készenlét/használat hogy oszlik meg, milyen appokkal.

    amúgy tényleg nem fókuszál felvétel közben, most hogy megnéztem, bár tap to focusszal ugye megoldható. viszont ha jól emlékszem, Filmic appban van automatikus fókusz felvétel közben is
  • GregSB
    #741
    Nem túlzás a 10 óra, ha akarod csinálok screenshotot usageről 10% alatt, filmnézéssel együtt. Sokszor felcsúszik 10 óra fölé is :)
  • GregSB
    #740
    - 10 órát tényleg bírja. Filmnézés közben kb 10%-ot esik a töltöttsége óránként. Wifin netezésnél is kb ennyire lehet számítani. 3D játékok kicsit jobban eszik az akksit.

    - Képernyőt lezárva nem tudom mennyit bír ki, mert nem volt még olyan nap hogy ne használjam :) De arra emlékszem hogy a nagy iPad papíron 30 napot is kibír stand-by módban, ez is hasonló lehet. 1-2 hetet tuti elmegy egy töltéssel ha nem használod.

    - Le tudja menteni a könyvjelzőkjet, Safari és Chrome is. Mindkettő tud a dekstop böngészőkkel is szinkronizálni könyvjelzőket.

    - Van rajta szülői felügyelet. Külön tudod korlátozni az alkalmazásokat, weboldalakat, és még akár azt is meg tudod csinálni, hogy egy alkalmazáson bejelölöd azt a területet, amit használni lehet. Ahhoz, hogy ki tudj belőle lépni a home gombot kell megnyomni 3x, és beírni egy jelszót.

    - Szerintem nincs folyamatos fókusz videó közben, az elején lehet csak állítani.

    - SkyDrive app. Live Messenger is volt sokáig, de már nincs amióta összeolvasztották Skypeal. Skype alkalmazás van.

    - OneNote van, és szinkronizál is Skydriveal, de eléggé fapados, nem lehet bele pl kézírni.

    - TeamViewer HD

    - Lehet, van csomó alkalmazás ami tud streamelni PC-ről iPadre. pl: Video Stream

    - Lehet használni pendriveként wifin keresztül, pl ezzel az ingyenes alkalmazással: Wifi Files. Fent kell lenned iPaddel ugyanazon a Wifi hálón, mint a PC amiről akarsz fel / le másolni, és utána böngészőn keresztül tudsz rá és le másolni fileokat.
  • robotnyk
    #739
    -10 óra kicsit túlzás, de olyan 7-8 órát kibír (ipad4, korai tapasztalataim)
    -hát, ez megint csak attól függ, hogy közben mennyit használod, de olyan 3-5 nap, attól függően hogy és mire oszlik el az aktív használat
    -fájlba nem lehet lementeni könyvjelzőket, de lehet cloudon keresztül szinkronizálni, csak akkor gépen is azt a browsert kell használni (chrome, vagy safari)
    -van
    -igen
    -van skydrive app, vannak IM appok is, amikben létezik messenger támogatás, de a microsoft megszünteti gyakorlatilag, szóval nem sokáig
    -megtekintés is, szerkesztés is van, de utóbbihoz általában drágább appok szükségesek legjobb tudomásom szerint
    -van onenote app is, ami tud skydrivera szinkronizálni
    -fájlmegosztás és vezérlés működik, alap dolgokra a teamviewer ingyenes változata sem rossz (használtam már gép lekapcsolására távolról)
    -ebben nem vagyok biztos, itunes/home sharing/remote app trióval talán megoldható
    -vannak olyan browserek amik tudnak letölteni, vagy dropboxba szinkronizálni. az ifiles appba feltöltött dolgok egyszerűen browserből elérhetőek wifin keresztül, de csak úgy magában nem
  • Magiszter
    #738
    Sziasztok!

    Vásárlás előtt állok és egyenlőre az iPad mini a kiszemelt "hős", mivel nemrég ismerősöm odaadta az övét egy fél órára és nem igazán akartam neki visszaadni. :)
    Azonban pár dologra nem kaptam választ sem tőle, sem az alatt a fél óra alatt (amiközben inkább csak játszottam).

    Tehát a kérdések:
    - Olvastam hogy az akksija 10 óra nyüstölést bír. Ebből mi igaz? Monjduk kellemes netezést/filmnézést mívelve mennyi idő után kell madzagra tenni?
    - Képernyőzárolt állapotban mennyi a készenléti ideje?
    - Ami még nagyon elgondolkodtatott az a könyvjelző kezelés. Képes a könyvjelzőket valahova lementeni(fájlba)? Onnan visszatölteni? Képes mappákba rendezni? A mappában lévő könyvjelzőket aztán egyszerre is megnyitni több fülön?
    - Van rajta szülői felügyelet? Értem ez alatt hogy pl letiltani a böngészőt(esetleg bizonyos oldalakat), vagy videókat, programokat...stb.
    - Videófelvevés közben a kamerája folyamatosan fókuszál?
    - Skydrive, MSN messenger (meg ilyen Windows dolgok) mennyire működőképesek rajta?
    - MS Office megtekintési lehetőség, esetleg kis szerkesztési lehetőség van a készüléken? (nem 100 oldalt írni, de mondjuk kijavítani pár szót/számot/képletet, esetleg formázást)
    - OneNote-al jegyzeteket készíteni, olvasni, szerkeszteni Skydrive-ra szinkronizálva lehet?
    - TeamViewer-el távoli gépekkel fájlt megosztani/irányítani... van rá alkalmazás/lehetőség?
    - Lehet Wifi-n filmeket nézi egy másik gép megosztott mappájából?
    - Lehet letölteni Windowsos fájlformátumokat, hogy aztán később a gépre másoljam őket? (tehát mint egy pendrive internettel)

    Ennyi kérdés jutott eszembe hírtelen. Így a tulajokat és azoka akik pontos információval rendelkeznek kérem válaszoljanak.

    Köszönöm szépen!

    Magiszter
  • pyrohun #737
    Hi,

    iPad 1 iszonyat lassú lett sajnos az iOS 5 óta. Gyakorlatilag használhatatlan, 2-3 erőforrás / memóriaigényesebb alkalmazás és már kilépeget, fagyogat, stb :((( Nagyon sajnálom, pedig nagyon szerettem. Aztán tegnap vettem egy iPad mini-t és ISTENKIRÁLY. Egyszerűen nem hiszem el, hogy fele olyan nehéz, mint a nagy iPad-ek, sokkal azért nem kisebb a kijelzője (simán ugyanarra használható) és egyszerűen olyan szinten gyors, hogy nem győzök ámulni, pedig "csak" iPad 2 hardver van benne. Gyakorlatilag jelenleg 15 alkalmazás van nyitva, köztük logmein, 2 játék, facebook, safari több tabbal, stb... és minden folyékony, semmi nem akad, pokolian gyors a safariban az oldalak renderelése (ugyanazzal a netkapcsolattal az ipad 1 kb. 3x annyi ideig töltögeti az oldalakat - lol?), szóval egyszerűen tökéletes. Aki megheteti, váltson, mindegy mire, de az iPad 1 már használhatatlan, ez tény :(
  • Bencee7
    #736
    Persze, az újakhoz képest lassabb, de még mindig jobb, mint egy akadós androidos sz*r :) Nexus7 még mindig kicsi, iPad2 meg drága. Szóval ha csak 50 van rá, akkor a legjobb!
  • franc0
    #735
    Épp ez ipad 1-röl írok, hidd el hogy lassú.
    Ipad2 vagy Nexus 7 ha jót akarsz.
  • setuh
    #734
    Egyre inkabb az ipad1 fele hajlok ,es sztem a 3gs-nel nem lassabb,ami nekem boven jo meg most is.50 ezerert ha nem massziv jatekra kell es a nagyobb kepernyo miatt valoszinu ez a legjobb valasztas most ahogy nezem.Nekem is jol jonne am az egyetemi jegyzetekhez,bar eddig kinyomtattam ami fontos volt, de igy meg egybe lenne az osszes.
    Csak ugye benne van a riziko, mivel hasznaltat veszek,es sok fugg az elozo tulajatol.
  • Bencee7
    #733
    Nem rossz az az iPad 1, ha más nem, hát sokkal minőségibb cucc, mint akármelyik noname tab :) Másfél éve van meg az iPad1-em, soha semmi gond nem volt vele. Igen, tény h egy újabb iPad után érződik h lassabb, meg persze nehezebb, de istenem, mégis csak 2éves hardverről van szó :) (...az akku még mindig nagyon sokáig bírja)

    Én tanulásra (is) használom, kb minden egyetemi jegyzet, amiből tanulok elektronikus, ezért vettem iPad-et. Nem könnyű, de nem mondanám kényelmetlenül nehéznek. Az egyetlen igazi hátrány, amit fel tudok hozni ellene, hogy nagyon kevés a RAM :\ nem értem miért nem sikerült mondjuk 512mb-ot belerakni 2010ben...sokszor kevés a 256mb, amiből általában max 150mb szabad. Sok fb fotó nézegetés, vagy mondjuk pár mozgószarral telerakott weboldal miatt bezáródik a Safari, mert elfogy a memória. Vagy mondjuk Real Racing 2 HD bizonyos tournamenteket csak úgy tudok megcsinálni, ha előtte újraindítom az iPadet, hogy amennyire lehet üres legyen a memória.

    Ha ezzel együtt tudsz élni, és tényleg minőségi cuccot akarsz, akkor 50ért jó választás lehet egy iPad1 :)
  • setuh
    #732
    Ahogy nezem a videokat,ezekrol amiket mondtal,ugy latom,hogy meg az ipad 1-et se kozelitik meg erintokepernyo valaszidoben es folyekonysagon,ami nekem nagyon fontos.
  • GregSB
    #731
    Táblagép az kényelmi eszköz. Nem tud olyat, amit egy laptopon vagy okostelefonon ne tudnál megcsinálni. Pont az a lényege a létezésének, hogy bizonyos dolgokat kényelmesebb, jobb rajta csinálni, mint a másik két készüléken.

    Namost ha pont a kényelmi faktort veszed ki a készülékből - lefagyogató alkalmazások, instabil rendszer, szar kijelző - akkor nem 20.000 Ft-ot nem ér egy ilyen szerkezet... hanem akkor pontosan 0-t ér, mert jobban jársz ha telefonon / laptopon ügyködsz inkább. Szóval 20 ezerrel többet fizetsz érte mint kéne :D
  • robotnyk
    #730
    úgy érte meg, hogy fél éven belül eladtam 16-ért a picsába. ez a tipikus példája annak, hogy lassan már a mosógépre is ráteszik az androidot, és még a gyári appokat sem bírják ezek a gépek gond nélkül futtatni. szerintem nem éri meg. főleg úgy, hogy ha belegondol az ember, ez főleg azoknak lehet vonzó, akik nem értenek annyira az ilyen dolgokhoz. na, az ilyen vásárlóknak az ilyen felhasználói élmény pont arra lesz jó, hogy egy életre elmenjen a kedvük a platformtól.
  • franc0
    #729
    Mégis mit vártál nettó 71 dollárért itt a balkánon?
    Ha csak ennyi baja volt akkor tökre megért annyit.
  • robotnyk
    #728
    egy dologot megtudtam amíg a noname 7 colos tabletem volt, hogy a 7 col elég lehet, ha a kijelző jó.
  • robotnyk
    #727
    nincs kiterjedt tapasztalatom noname táblákról, de annyit el tudok mondani, hogy szeptemberben vettem egy ghoo 7000s-t a speedshoptól, mikor egy kuponos akcióban 30 helyett 20 ezer forintba került.

    úgy gondoltam hogy addig nem fizetek 100 ezret egy tabletért ha esetleg nem tudnám kihasználni, szóval tesznek jó lesz ez. hiába volt olcsó, még a 20 ezret sem érte meg, de legalább arra jó volt, hogy többet nem adok a mobilarénás értékelésre.

    bár szét nem hullott, de a szoftveren látszott, hogy csak néhány tróger összedobálta az alkatrészeket, rátették a gyári androdidot aztán hadd szóljon. olyan lassú volt mint a tetű, random belassult, lefagytak olyan "összetett" programok mint az instagram. fekvő helyzetben a kijelzőnek nem volt natív a felbontása. az akku kezelés kabaré: standbyban nem jelez szinte semmi fogyást, aztán 5 perc használat alatt eldobott 30-40%ot, ha hosszabb ideig standbyban volt, pdf olvasásra gyakorlatilag alkalmatlan volt, pedig a 133as ppi nincs annyival az átlag alatt, a betekintési szög borzalmas, gyakorlatilag nincs is, satöbbi, satöbbi... szerencsére viszonylag minimális buktával el tudtam passzolni, mert még másfél év gari van rajta.

    olcsó húsnak híg a leve, én nagyon vigyáznék az ilyen noname cuccokkal, és csak akkor vennék ilyet ha lenne ismerettségi körben, amit ki tudnék próbálni előtte, mert egy 2-3 perces próba egy üzletben nem elég megismerni.
  • precision
    #726
    semmi baj nincs a noname -ekkel...

    én fél évig használtam egy Ainol Novo 7 Aurora -t... kínából lett rendelve, egyszer sem volt vele bajom, 2 hónapja adtam el mert kellett a pénz, azóta sem keresett meg a vevő hogy atomjaira hullott a keze között a vas vagy az os :)

    a márkás cuccokba is ugyanezek a hardverek vannak amúgy... meg hát üzletből veszed, van rájuk garancia, nem értem miért kell félni :)

    sokkal jobban jársz egy 40ezres androidos táblagéppel mint egy ősrégi és használt (ráadásul piszok nehéz) iPad 1 -el... főleg ha figyelembe vesszük a felhasználási igényeket :)

    de hát te tudod... ha mindenképpen "márkásat" akarsz akkor vegyél nexus 7 -et, 55-60 körül van használtan, és a 7" -es kijelző csak megszokás kérdése... szerintem teljesen használható és nem kicsi (le kell csekkolni élőben és utána dönteni)
  • setuh
    #725
    Nah ez az,hogy a fene se tudja mit csinaljak,mert tobb mint 50 ezret nekem egy tabla nem erne,mert nem hasznalnam ki,de a 7-es kepernyot kicsinek tartom az ipad1-et meg elavultnak.
    Az lesz,hogy megint lebeszelem magam a tablarol,mert am is csak az egyetlen erv amit fel tudok hozni mellette az,hogy agybol/fotelbol kenyelmesebb mint a notebook.De az ara meg tul sok ennyi pluszert :D
  • franc0
    #724
    Megéri vagy sem, azért a 80 ezres Nexus pöppet drágább az 50 ezres használt iPad-nél. Úgy 60%-kal...
    Mondjuk aprón találni 60-ért garisat.

    setuh, ne hidd hogy nem reccen be... Azért nem mai csirke. Lumia 800-am smoothabb és ezek egymagosak. A Nexus négy, plusz Jelly Bean.
  • setuh
    #723
    Koszi a valaszokat.
    Az a baj,hogy ezekbe a nonamekbe olyan szempontbol se bizok,hogy nem fognak belassulni/lefagyni idonkent.Ami mondjuk egy ipad1-nel nem surun fordulna elo szvsz.Valami jobb markaju,esetleg nem mai tablet nincs ami nem annyira elavult mar mint az ipad1,persze nagyobb kijelzovel?
  • precision
    #722
    7 -esből én is nexus7 -et vennék
    tab 2 7" pedig egyáltalán nem ér meg 65ezret...
  • franc0
    #721
    Jó de az nem ájpeeeed! :D
    Ha 10 colos kell akkor nincs más választás, kisebből én Nexus 7-et vennék, vagy 65 ezerét van boltban Galaxy Tab 2 7.0.
  • precision
    #720
    ja, link :D

    link
  • precision
    #719
    ez sem rossz, 16:9 felbontás, dualcore cpu, 8", és az ára sem rossz
    bár gyanítom ez nem IPS kijelző ha nincs oda írva...

    ezért mondtam, hogy élőben nézd meg... simán használhatók ezek a cuccok is, pláne amire neked kell... nem kell feltétlen a nagy gyártók drága cuccait megvenni
  • precision
    #718
    érdemes szétnézni a "noname" androidos táblagépek között is
    ha csak netezésre és pdf olvasásra kell akkor még a dualcore cpu sem fontos

    pl itt van ez, IPS kijelzővel, nagy méretben: link

    szerintem menj be egy műszaki cikk áruházba (media markt vagy ilyesmi) és élőben nézd meg, hogy melyiknek tetszik a legjobban a kijelzője
  • setuh
    #717
    Nem az e-ink kindle-re gondolok,olyanom nekem is van es konyvek olvasasara alap,hogy a legjobb alternativa.
  • Dzsega #716
    Szerintem egy kindle nem a legjobb netezésre, sőt! Lévén, hogy a kijelzővel nem arra lett kitalálva, hogy netezz hanem, hogy olvasd.
    Olvasásra viszont jobbat nem láttam!
  • setuh
    #715
    Hat kb 50k ft-ert tudnek venni hasznalt ipad1-et ahogy neztem.Iphone-om van egy 3gs.Nekem itt a fo szempont a kepernyo merete,es a kindle-e eleg kicsinek tunik,marmint a 7-es a 8.9 az jo lenne csak az meg nem ez az arkategoria,es azon sztem eleg kenyelmetlen olvasni,foleg ujsagokat,magazinokat,kepregenyeket
  • robotnyk
    #714
    az biztos hogy kijelzőben nem sokkal jobb a kindle (számok alapján). kérdés az állapot, akku hogy bírja még, lenne a kindlehöz teljes gari, van-e pl iPhoneod mellette. milyen árról beszélünk egyébként?
  • Botond #713
    iPhone verzió is ingyenes!
  • Dzsega #712
    Kōszi!

    Az angry birds rio HD ingyenes, a bad pig HD pedig .79€!
  • setuh
    #711
    Ha foleg netezesre es magazinolvasasra(pdf-ben)kene az ipad akkor szerintetek megeri venni egy ipad 1-est?Kb olyan arba tudnek venni mint egy uj kindle firet,de a nagyobb kepernyo miatt vennem ezt.Esetleg van vmi olcso alternativa ami nagy kepernyos es jobb mint ez?
  • GregSB
    #710
    Temple Run 2 megjelent. Elég jó és ingyenes :)