1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #789
    Mivel az egész összemenne, ezért a gombok is, amik most pont akkorák hogy 1 ujjal eltaláld őket.

    De mindegy, belefáradtam abba hogy győzködlek titeket. Én azt mondom, hogy nem lesz nyújtott ipad, nem lesz köztes felbontás-növelés se, legközelebb amikor növelik a mini felbontását akkor 2048x1536-ra fogják növelni. Ez leghamarabb ősszel következhet be, de az is lehet csak 2014-ben.

    Jegyezzétek meg ennek a kommentnek a számát, aztán elő lehet venni ha ez nem jön be :) innentől kezdve én erre a témára nem akarok több időt szánni.
  • franc0
    #788
    Ha Apple terméket veszel, nem kell pöcsölni a kiskerrel. Beviszed közvetlenül almaszervizbe oszt heló.

    A 0% THM csak ideiglenes akció. Ha megvetted, írd már be kérlek mi volt ennek az adminisztratív vonzata.
  • Magiszter
    #787
    Köszönöm a tanácsot én is vettem már tőlük legalább 6-7 féle dolgot, főleg magas árkategóriában, ebből 3-at kellett garanciáztatnom (amiből az egyiknek visszakértem az árát inkább, mert 2 hónapot nem akartam várni), de a másik kettő ügyintézése nem tartott tivább 1 hétnél. Voltam már rosszabb bolt vásárolja is (fél évig azt se tudták hogy hol van a szervíz).

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az edigital-t azért fontoltam mert van 0%THM-es megoldása is, úgy meg nekem kényelmesebb is volna. Én ha lehet így vásárolok, mert havi 5-10ezret megér ha úgyis a termék árát fizetem ki (nem 45%-os THM, meg 10%kamat és 2%kezelési költség, mint néhány helyen). Tapasztalatból volt hogy kiadtam egy TV-re 200ezret zsebből, aztán másnap lepukkant a kocsi és kellett volna másik 150 is, amit csak úgy tudtam kifizetni mintha a fogam húznák... De persze ez egyéni vélemény.


    Meg Apple termékkel még sose voltam garanciáztatni (kop-kop-kop), remélem ezt a jó szokást megtartom a Mini esetében is :)

    Ma néztem hogy már a Piros-Madaras Üzlet is kínál iPad Minit 99 ezer HUF-ért cserében, továbbra is bele vagyok szerelmesedve, de már megvárom a márciusi(?) nagy híreket.

  • Sharks
    #786
    Szia,

    én csak annyit tennék hozzá, hogy az edigitál abszolút megbízhatatlan, ráadásul olcsóbb helyet is találsz. Vettem onnan sok dolgot kicsi és magas árkategóriában is. Egy garanciális ügyintézésből okulva javaslom, hogy ilyen értékű dolgokat ne ott (de ha lehet, inkább semmit se ott ;) ).

  • Botond #785
    Milyen miniatűr gombok? 3,5 collon a 3G felbontásával az gáz volt, de 8 collon? Ne viccelj már...
  • Botond #784
    Értem, de akkor is tudja futtatni, amíg jön az Mini iPad retina felbontás patch.
  • GregSB
    #783
    Tehát 1600x1200-on vagy egy összezsugorodott képet látsz, miniatűr gombokkal, vagy.... vagy nincs más megoldás, mert 2x-ezni nem tudod a pixeleket, azok nem férnek bele a felbontásba.
  • GregSB
    #782
    De amikor az iPhone 4-es alkalmazások így mennek, 1x-es nézetben (ablakban) a képernyő közepén, akkor pontosan annyi pixel jelenik meg ott mint az iPhone 4-en. Tehát pontosan ugyanakkora képet fogsz látni, minha odatennél egy iPhone 4-et az iPad közepére, és azt nyomogatnád.

    Ha viszont a Mini felbontását felnöveled 1600 x 1200-ra, 7,9"-on, akkor a közepén, kissebb méretben fog megjelenni az 1024x768 képpontot.
  • Botond #781
    iPad3-on így mennek az iPhone4 felbontású appok. Szóval az Apple nem zárja ki...
  • GregSB
    #780
    Közben leesett, hogy te "ablakban" alatt arra gondoltál, hogy 1024x768 képpontot rak ki egy 1600x1200-as kijelző közepére. Ezzel csak egy probléma van: 7,9"-on ez azt jelentené, hogy kissebb képet jelenítene meg, minden összezsugorodna. Kissebbek lennének a gombok, nehezebb lenne őket eltalálni. Én ezt a verziót is kizárom.
  • franc0
    #779
    Na, csak sikerült elérni a célba :)
    Ha lesz felbontásnövelés, logikusan csak ez a felbontás jöhet szóba.
  • GregSB
    #778
    Ablakban meg azért nem menne, mert hogy növeled fel 1 pixelről 1,5 pixelre az alkalmazást? "Kreatív" leszel, és te megoldod valahogy hogy fél pixel tudjon mást vetíteni a két oldalán? :D

    Ha ezt megoldod valahogy, akkor szólj feltétlenül, mert olyat fogsz feltalálni amiért nem kevés pénz adna a Samsung vagy SOny kijelzőrészlege :D
  • GregSB
    #777
    960x640-t ha "duplázod", akkor 1920x1280-t kapsz. Ez hol fér neked ki 1600x1200-ra? :D
  • GregSB
    #776
    Látom nem értettél meg semmit abból amit leírtam. Sebaj.

    Úgy látszik azok az emberek sem voltak elég kreatívak, akik az eddigi készülékeket retinásították. (Bizonyíték 1-3 az előző hozzászólásomban)
  • Botond #775
    Retina iPhone app is duplázható retina ipadon. Szóval 1600*1200 vagy akármennyi felbontáson is menne minden app ablakban.

    A méret vs felbontás meg ppi kérdése. Apple termékek ppije erősen szór, ez sem akadály.

    Szerintem nem vagy elég kreatív. :) Ne menj az applehez dolgozni a kreatív részlegre. :)
  • GregSB
    #774
    - Vertikális és horizontális pixeleket nem tudják megfordítani ilyen egyszerűen, ez nem így működik. Egyetlen App sem lenne kompatibilis ezzel.

    - 1536x1024 3:2-os képarányt jelentene, nem menne a mostani 4:3-os kizelzőkkel. Ez halott ötlet és tuti nem fogják meglépni. Ezt a vonalat felejtsük is el ha lehet.

    Továbbra is tartom amit egy fejlesztőtől hallottam: csak 2x-ezni tudnak mindkét irányba azonos kijelzőméret mellett (4xezni a tényleges felbontást).

    1. bizonyíték: iPhone kijelzőjének felbontását 4x-ezték amikor "retinásodott". (480 x 2) x (320 x 2) = 960x640

    2. bizonyíték: iPad kijelzőjének felbontását 4x-ezték amikor retinásodott.
    (1024 x 2) x (768 x 2) = 2048x1536.
    És ha visszaemlékeztek, akkor vastagítani is kellett a készüléken emiatt az iPad 2-höz képest, meg melegedett is. Miért nem tettek bele alacsonyabb felbontást, és tartották meg a 2-es vastagságát? Mert nem tudták máshogy növelni a pixeleket, csak ha 2x-eznek mindkét irányba... különben nem lehetett volna "2x"-ezni az 1024x768-as alkalmazásokat.

    3. bizonyíték a Retina MacBook Prok kijelzőjit szintén 4x-ezték: a 13"-os 1280x800-ról 2560x1600-ra növelték, a 15"-öst meg 1440x900-ról 2880x1800-ra.

    Szóval mint látjátok, ha pixelsűrűséget akarnak növelni _ugyanakkora méretű kijelzőn_, és azt akarják hogy a régebbi alkalmazásokat "fel lehessen fújni" az új kijelzőre, akkor "2x"-ezni tudnak csak.

    A magyarázat arra hogy miért elég egyszerű, és ezen a képen jól látható:



    Ugyan azon a területen, ahol az iPad 2-n 2x2 pixel van, ott az iPad 3-on 4x4.

    Még jobban leegyszerűsítve azon a területen, ahol az iPad 2-n 1 pixel van, ott a 3-on 4.



    Nem tudod az 1 pixelt 2 vagy 3-al helyettesíteni ugyan azon a területen, muszáj legalább 4 pixelt beraknod oda ha növelni akarsz! Tehát 4x-ezned kell a felbontást, 2x-ezni mindkét irányba.

    Robotnyk féle 1600x1200-ra váltás 7,9"-en pontosan emiatt nem lehetséges, mivel az 1024x768-at 1,56x-ra kéne növelni, mindkét irányba. Ez nem megy úgy, hogy kompatibilisek maradjanak az appok, mivel így arra a területre, ahol a mostani minin 1 pixel van, ott az új készüléken "1,56" pixel jutna, azaz belógna félig egy második pixel. 1 pixelt meg nem tudsz ketté bontani, az konstans csak 1 féle színt tud magából kiadni.

    Egyetlen esetben mehetne csak az 1600x1200, ha növelik a kijelző méretét 7,9"-ről nagyobbra (arányosan, mindkét irányba, úgy hogy egész számú pixelek töltsenek be egy akkora területet, ahol a minin 1 pixel van, és ne félig vagy harmadig lógjon be egy másik). Ezzel viszont közelebb kerülne a készülék a 10"-iPadhoz méretben, szóval szerintem ez az opció is kizárható.

    iPhone alkalmazásokat kétszerezni tudja iPad, de nem tudná 1,3x vagy 1,6x növelni őket. Vagy 1x módban jeleníti meg, vagy 2x-ezi a pixeleket (mindkét irányba). A 480x320-as iPhone alkalmazásokat ki tudja "2x"-ezni, 1024x768-on elférnek.

    Elég kimerítő válasz volt?
  • Botond #773
    Ha csak egyik irányba dupláznak akkor keresztben közepén elfut minden amíg átírják a cuccokat az új felbontásra.

    Tartod az iPad Minid fut az app. Duplázzák a 768-at, az oldala lesz az alja/teteje és ugyanúgy fut az app a középső sávban.

    Meg az is igaz, hogy iPhone only appok is mennek iPadon normál vagy duplázott méretben...
  • robotnyk
    #772
    elhiszem, majd meglátjuk. egy biztos, ha valakinek a méret számít, és nem zavarja a képernyő, akkor a mini jó vétel.
  • GregSB
    #771
    Nem jött meg, meg nem haragszom, csak hulla fáradt vagyok és lusta kikeresni azt a cikket, amiben részletesen le van írva hogy ez míért van így :D
  • robotnyk
    #770
    tehát azt mondod, hogy az iphone appok, amik még csak nem is passzolnak képarányban az ipadhez, azok elfutnak rajta, sőt még ki is lehet őket nagyítani (igaz nem töltik be a képet, mert a képarány más), de ha a képarány megmaradna és a felbontás változna akkor nem futnának el.

    ha sem időd, sem kedved keresni bármit ami ezt alátámasztja akkor ezt nehezen hiszem el neked, mert a fentiek alapján nem tűnik logikusnak.

    egyébként mi a fasz van ma, mindenkinek megjött a menzesze?
  • GregSB
    #769
    Mondom hogy nem. De látom nekem nem hiszel, nekem se se kedvem, se időm kikeresni ezzel kapcsolatos cikket a netről. Ha gondolod élj a tévhitedben.
  • robotnyk
    #768
    bármi ami 4:3 az nagyítással elfutna rajta, amíg nem patchelik a fejlesztők az appjaikat

    1600*1200, 253 ppi, már majdnem ott van ahol a retina iPad
  • GregSB
    #767
    *1536
  • GregSB
    #766
    Nem tehetsz bele akármilyet. Ha nekem nem hiszed el akkor kérdezz meg egy fejlesztőt. iOS-en vagy 2x-ezed mindkét irányba a felbontást, vagy nem lesznek kompatibilisek az eddigi appok.
  • GregSB
    #765
    Lol, nagyon nem. Egyrészt a szélességét nem fogják növelni, azt garantálom. Ha hosszabbítanák 16:9-re akkor 1890x768-as felbontást kapna, ami röhejes lenne, és nem retina.

    FYI a 4S és i5 pixelsűrűsége ugyan annyi (326ppi) csak az 5-ös kijelzője hosszabb, több vertikális pixel van rajta. Ugyanígy egy hosszabbított mini pixelsűrűsége is maradna ugyan annyi, tehát nem lenne retina. Egy hosszabbított retina mini akkor lenne retina, ha 3780x1546-os kijelzőt kapna. Muhaha.
  • robotnyk
    #764
    vagy tehetnek bele bármilyen nagyobb felbontású, de 4:3ast
  • Botond #763
    Ugyanezt megtehetik most is. 1024*768ból lehet 1024*1536 kép pont és akkor futnak az appok.
  • GregSB
    #762
    Mert ott meghosszabbították a kijelzőt, de a szélesség (és szélességi képpontok) maradtak. Ezért kerülnek ott a képernyő közepére a nem optimalizált alkalmazások. iPaden is megtehetnék ezt, de szerintem nem fogják, táblagépeknél szerintem nem ideális a 16:9 képarány. Ha meg maradnak a 4:3-nál, akkor csak az előbb említett két felbontás közül választhatnak. Nem növelhetik köztes értékkel a felbontást, csak 4x-sére, vagy 8x-ára (lol), különben minden alkalmazást újra kell írni rá.
  • robotnyk
    #761
    ez akkor sem zavarta őket, mikor az iphone 5 megjelent :)
  • GregSB
    #760
    De ahhoz kell, hogy kompatibilis legyen az összes eddigi app az appstoreban. Vagy 1024x768-as felbontást tesznek bele, vagy ezt 4xezik 2048x1536-ra. Egyéb esetben a több százezer alkalmazás ami az AppStoreban van nem lesz kompatibilis a készülékkel.
  • robotnyk
    #759
    8 colon nem kell 2048*1536 ahhoz hogy "retina" legyen
  • GregSB
    #758
    Én kizártnak tartom, hogy lesz hamarosan retina mini. Tavaszt szinte tuti kizárható, de az őszre se vennék mérget, benne van a pakliban hogy 1024x768 lesz a mini 2 is.

    Képtelenség lenne ilyen vékony házban kiszolgálni egy 8"-os 2048x1536-os kijelzőt, 10 óra használati idővel. Az árat is fel kéne emelniük.

    Nagyon nagy esélyt látok arra, hogy csak 2014-ben lesz retina mini, de az ugyanolyan vékony lesz mint a mostani készülék, 10 órát el fog menni, és drágább sem lesz.
  • Botond #757
    Én most kivárnék bármilyen vásárlással ha nem sürgős. Sőt ami azt illeti ki is várok. Most januárban akartam váltani iphone4ről iphone5re, de annyi pletyka van a tavaszi nagy dobásról, hogy várok. Retina miniről is pletykálnak, én megvárnám mi igaz. A hardverből minden upgradet figyelmen kívül hagyok a felbontást kivéve. :)
  • Magiszter
    #756
    7,9"-nál már egy 1024x768 sem olyan zavaró mint a 8,9"-on. Utóbbin erőlködés nélkül megmondom hány pixelből áll egy betű, de Minin már nem nagyon láttam recéket. Persze ha egy hangyányit nagyobb lenne a felbontás pl 1280x1024, már nem látnál még nagyító alatt sem egyenletlen éleket.
    Kérdés hogy a kijelző felbontása mennyire fogná vissza a teljesítményt és üzemidőt. Ami nekem egy nagyon fontos szempont.
  • Andr0
    #755
    tavasszal ms office?:O az tökjó lenne...
  • robotnyk
    #754
    szerintem simán csak azért mert nem retina, én is főleg azért nem választottam a minit végül. meg azért, mert külföldről származik, és elég nehéz beszerezni még mindig.
  • Magiszter
    #753
    GregSB:
    Köszönöm a kimerítő válaszokat. Ezek szerint 80-90%-át tudja az elvárásaimnak, vagy fogja tudni rövidesen. Amint lesz edigital-on (ha csak addig nem roppanok össze anyagilag :) ) berendelem. Jó társ lesz a munkában/mindennapokban úgy érzem.

    Amúgy az miért van hogy a netes fórumok/tesztek amiket találtam mind siránkoznak a kijelzője miatt? Láttam összehasonlítva egy Nexus 7-el aminek nagyobb a felbontása és nekem az iPad Mini sokkal meggyőzőbb volt. Jó persze a retinás nagytesója tényleg fantörpikus ami a képpont-per-hüvelyk paramétert illeti, de annak a mérete és a súlya is olyan hogy nem véletlen nem vettem olyat. Persze izlések és taslik.
  • GregSB
    #752
    Uncsi vagy, ő szeretné használni valamire az iPadet, nem kell neki bebizonyítani hogy szerinted semmire nem jó. Ha tovább erőlteted ezt a vonalat és nem azért írsz be hogy segíts neki, akkor törölni fogom a hsz-eidet mostantól.
  • robotnyk
    #751
    nem tudom hova jártál, kötelező tantárgy volt a szükségtelen arrogancia?

    azért, mert te megvettél egy 100 ezer forintnál drágább cuccot, de előtte nem gondoltad át, hogy lesz-e mire használni - és végül nem volt mire, az nem jelenti azt, hogy senki sem tudja kihasználni.

    egyébként köszi, sok holddal ezelőtt voltam én utoljára egyetem közelében, és nem az első fizetésemből vettem tabletet. sőt, ahogy írtam is, vettem egy olcsó szart előtte, mert nem akartam úgy több mint 100 ezerből tabletet venni, ha esetleg úgy érzem már az olcsó szarral is, hogy nem tudom kihasználni.

    emelett én nem azért vettem iPadet, hogy az alma logóval villogjak a kávézóban, hanem mert volt már korábbról iPhoneom amit kurvára szeretek, sok app kompatiblis, és egyszerűen logikusabbnak tartottam inkább venni egy iPadet, és kifizetni többet érte, mint venni egy csúcskategória közeli androidost 20-30 ezerrel olcsóbban, hogy aztán a különbséget elköltsem az alkalmazásokra.

    egyébként meg munkához kell, és nincs szükségem rá, hogy megmondd, mire költsem a pénzem.
  • franc0
    #750
    Ha be szeretnél kóstolni, ennél jóval többre lesz szükséged.
    Bring it on.

    Egyébként attól, hogy a ti torkotokon lenyomták, más még gondolkodhat. Értem én hogy az egyetemről frissen kiszabadulva örülsz, hogy már nem csak kiflicsücsökre futja, de attól még nem kell feltétlen elszarni a pénzt.