1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #829
    5-ös iPAd tényleg jó vékony lesz... kiszivárgott a hátlapja:


  • robotnyk
    #828
    av player hd-t használom, abban van ilyen.

    amit ajánlok az a flipboard, pulse news. ezen kívül attól függ mit használsz. evernoteot használok, twittert, padgramot instagramhoz, időképet, hivatalos youtube appot, ifilest filemanagernek. dropbox is hasznos tud lenni. waze egy közösségi navigáció, hogy legyen egy alternatív megoldás a feladatra.
  • Magiszter
    #827
    tudsz ajánlani olyan appot amivel ezt meg lehet csinálni? Nekem kicsit meg hatalmas az AppStore könnyen elveszek benne.
    Ha mar itt tartunk... Tudtok ajánlani hasznos programokat amiket érdemes feltenni?
  • robotnyk
    #826
    -passz
    -passz
    -nem lehet
    -elsőnek kell egy app ami csak úgy lejátsza az avikat, esetleg mkvt. van pl olyan megoldás, hogy megnyitod az appot, és gépen browserből megnyitsz egy oldalt, és azon keresztül pakolhatod fel a fileokat, wifin keresztül, de itunesból is lehet. ha csatlakoztatva van az ipad, és látod itunesban, van egy almenü ahol az appokat másolgathatod fel rá. ha van olyan app ami támogat ilyet, akkor ezen az oldalon lehet fileokat felmáslni rá vagy törölni
    -ha látszik a billentyűzet két újjal húzd szét oldalra
    -tudja, elvileg működik is, de az az első amit kikapcsoltam, engem idegesít
  • Magiszter
    #825
    Megvan a kütyü, eddig szimpatikus, de:

    - iPad Mini-nél hogy lehet megcsinálni azt hogy videofelvételnél a tényleges méretben lássam, hogy mit veszek fel?
    Csináltam egy tesztet, hogy a kijelzőn a mérőszalagot 20 és 57 centi között láttam csak, de visszajátszásnál 13 és 64 között. Azaz volt 15 centi ami nem látszott felvétel közben. Mivel a mérést 45 centi távolságból végeztem, ezért lehet érezni hogy ez nem kicsi különbség.

    - Egyszerre hogy lehet megnyitni több könyvjelzőt? Csináltam egy mappát safari-ban és szeretném a mappában lévő mind a 6 könyvjelzőt megnyitni egyszerre.

    - Az Újságost miért nem lehet eltenni mappába a képernyőről?

    - Filmeket hogyan tudok rászinkronizálni?

    - Billentyűzet elrendezését lehet valahogy állítani? Pl hogy ha landscape-ben tartom akkor a két oldalra helyezzen ki két fél billentyűzetet

    - Fényerőt tudja automatikusan állítani, vagy csak a gombját hagyták a menüben?
  • Örm
    #824
    Köszi mégegy kérdésem lenne. A sima Wi-Fi-s iPad2-ben van gps illetve milyen felbontású kamera van benne?
  • Botond #823
    iOS 6.1 letölthető.
  • GregSB
    #822
    Én a standard iBooksot használom.
  • Örm
    #821
    Köszi a választ. MÉg annyi kérdésem lenne, hogy saját ebookok olvasására milyen programot ajánlanál?
  • GregSB
    #820
    Alapból nem játsza le feliratot, de a lent linkelt alkalmazás igen. Naptárat Google Calendarral lehet szinkronizálni. Windows live fiókot nem próbáltam még, de van rá lehetőség a beállításoknál, szóval szerintem azt is lehet.
  • GregSB
    #819
    Bántja a fenét, magasan tojok rá. Én tényleg csak figyelmeztetni akartam arra, hogy ha egy APRbe megy be egy esetleges panasszal, ott valszeg rugalmasabb, szakszerűbb és gyorsabb ügyintézésben fog részesülni. De nem voltam tisztában azzal hogy nincs APR a közelében, szóval ha neki ez a kényelmesebb akkor vegye ott.
  • franc0
    #818
    Látom bántja a kis lelkedet, hogy egy Auchan-féle helyen is lehet Apple cuccot venni :)
  • Örm
    #817
    Hello!
    Mostanában szeretnék venni egy iPad-ot. A kérdésem az lenne, hogy a kütyű lejátsza-e a felíratokat valamint hogy xvid, mp4, mkv stb. típusú fájlokat lejátszik-e. Illetve még az érdekelne, hogy a beépített naptárt és névjegyzéket lehet-e a google illetve windows live fiókkal szinkroniálni.Köszi a segítséget!
  • robotnyk
    #816
    értem. fehéret, feketét is láttam éppen pénteken. miniben talán a fekete jobban tetszett.
  • Magiszter
    #815
    Az kimaradt hogy ez a 16Gb-os WiFi-s... bár az árából szerintem ezt kitaláltátok :D
  • Magiszter
    #814
    99-ért volt még a hét elején. Remélem holnapra se változik :)
  • robotnyk
    #813
    mennyiért vesztegeti a madaras teszkó?
  • Magiszter
    #812
    "Én csak azt nem értem miért nem egy hivatalos resellertől veszed?"
    Azért mert a nagy büdös semmi közepén lakom vidéken. A munkahelyem meg innen 30 kilométerre van szintén a nagy büdös semmi közepén. Évente 1x ha járok Budapesten, vagy valami nagyobb városban akkor lehet sokat mondtam.
  • Andr0
    #811
    +1
  • GregSB
    #810
    Én csak azt nem értem miért nem egy hivatalos resellertől veszed? (iStyle, XMS, stb)? Akik arra szakosodtak hogy ezek eladásávsl foglalkozzanak? Ne legyen semmi baja, de ha valamiért gariztatni kell majd, akkor egy élmény lesz az Osan vevőszolgálati pultjánál két penészes zsemle között reklamálni a személyzettel, akik nagyon értenek ám az Apple termékekhez... Legjobb eseten is az lesz hogy elküldik kivizsgálásra va állni szervizbe, és heteket fognak rajta csücsülni.

    Csak gondoltam ezt megjegyzem.

    iPad beépített filmlejátszója csak mov és mo4 kiteresztésű filmeket játszik le asszem. Konvertálni kell ha azzal akarod lejátszani a filmeket. Van az AppStoreban viszont egy csomó App, ami visz mindent (avi, mpeg, mkv, stb). Pl XVideoplayer ilyen.

    HD filmeket felesleges rátenni ahogy mondod a felbontás miatt.
  • Magiszter
    #809
    Még egy kérdés:

    Fehér vagy Fekete? Nem tudok dönteni.
    - A fehér az új lenne, lévén a telefonom/laptopom/tv-m mind fekete és legalább az ujjlenyomatok sem látszanának annyira a fehér káván.

    - A fekete viszont konzervatív, üzleties, és mindenhez megy.

    Hja! Az élet nehéz döntései :)
  • Magiszter
    #808
    No úgy néz ki hétfőn megveszem a Mini-t az Auchan-ban... Próbáltam eDigital-os hitelest de olyan adatokat kérnek hogy egy két hét mire megszerzem őket, így inkább kifizetem 1 összegben.

    Felmerült egy kérdés még:
    - Filmeket az iTunes tudja konvertálni olyan formába amit megeszik, vagy simán csak "copy-paste" mondjuk egy 720p-s MKV?

    - Illetve ugye a felbontás 1024x768, míg egy HD filmé 1280x720... érdemes egyáltalán HD filmekkel vacakolni? Vagy ekkora félbontáson és méreten inkább csak a DVD minőségnél maradjak?
  • Dzsega #807
    Többnyire csak böngésztem meg youtube-on néztem videót, minimális játék van benne ami annyira nem proci vagy gpu igényes. Ezek ellenére sztem így is kiemelkedően jó!

    Még mindig nyomkodom igaz már csak 4% de adjatok hozzá még 45perc használatot!
    Sztem meglesz a 14 óra. :)
  • Bercy #806
    Vannak netbookok meg kis teljesítményű asztali pc-k (nettop talán?...valami hasonló).
    Ezek valóban csak netezésre meg hasonló egyszerű feladatokra jók. Csreébe kevés fogyasztás, kevés hőleadás, kevés zaj.
  • robotnyk
    #805
    mert nem elég erősek. elég megnézni a játékokat. most az a nagy szó, hogy egy gta 3, vice city elfut egy tableten, telefonon. ezek több mint 10 éves játékok.

    ahol meg a grafika szinte már konzol szinten van (Infinity Blade 2 mondjuk), ott a játékmenet, a belátható, bejárható terület rohadtul korlátozott.

    sokat fejlődött az biztos, és folyamatosan fejlődik. a netbookoknak már leáldozott éppen ezért, de a technológia nem szükségszerűen jobb mint a laptopokban, asztali gépekben, csak más.
  • franc0
    #804
    Szerinted igen, de nem így van.
    Teljesen másfajta processzorok ezek.
  • Voldi
    #803
    Nyilvánvaló, na de miért nem ilyen processzort raknak a laptopokba, asztali gépekbe? Ezek is elég erősek szerintem..
  • Bercy #802
    Mert sokkal kevesebb energiát igénylő processzor van bennük amik természetesen kevesebb energiát is adnak le. Ugye ami energiát egy "számítógép" felvesz azt hő formájában későb le is adja.
  • Botond #801
    Kijött az első masszív patch a Baldur's Gatehez, végre neki kezdhetek.
  • Voldi
    #800
    Azt tudja valaki, hogy pl. az Ipadbe é sokostelefonokba miért nem kell beépíteni ventilátort? Miért olyan alacsony a hőkibocsátás? A laptopok pl rendszerint hűtik magukat ventilátorral.
  • Magiszter
    #799
    Nem a képarány a baj, hanem a méret. Egy cipőfűző is hosszú, vékony mégsem mondod rá hogy országút. A 16:9-es képaránynak nincs helye 12" alatt. Lehet erőltetni, lehet marketing-agymosni, de akkor is kényelmetlen a használata. Próbáltál már 8,9"-os netbook-on bármit is csinálni? Ha igen meg is bántad a 16:9-es arány miatt. És egy 11,6"-ossal ott már kompromisszumokkal, de lehet használni. Vegyük a 13,3-ast. Azzal már munkába is mehetsz... Ezért mondom hogy nem a képerány, hanem a méret ami számít. 12" alatt ne legyen 16:9-es eszköz. Már a mobilokkal se nagyon vagyok kibékülve, de ott még elmegy.
  • franc0
    #798
    Nem igazán értem mit kell ezekt a körökat lejátszani újfent.
    4-5-6 éve ugyanez ment a monitoroknál, mindenki értette hogy szopunk a 16:9-el, de nem volt mit tenni.
    Csupa közhely ez a topik.
  • Magiszter
    #797
    8-10 colon a 16:9-es arány hatalmas marhaság. Használtam egy ideig Nexus 7-et is, de a böngészés/képnézés/irodai alkalmazások használata kész katasztrófa volt. Landscape-ben sok kell görgetni, nem látod az egészet úgy ahogy kellene (főleg a hülye androidos rendszer miatt), prtorait-ben pedig nem győzől zoom-olni, tehát ugyanott vagy. 4:3-ban meg mind a két nézet használható, sőt kényelmes.

    Ha az iPad vált 16:9-re akkor szerintem sokaktól el fog esni, akik csak azért vették mert egy értelmes eszköz 4:3-as képaránnyal.
  • pyrohun #796
    Az iPhone esetében is az a véleményem, hogy csak a flém hatására lett 16:9, de szerintem az iPad sem kerülheti el a sorsát.
  • GregSB
    #795
    Szerintem meg nem lesz 16:9 az iPad. Volt már ilyen képarányú tablet a kezedben? Szerintem sokkal jobb a 4:3-ad ilyen méretben. A 16:9 egyedül egy dologra jobb: filmnézésre. Minden más kényelmesebb 4:3-on szerintem.
  • franc0
    #794
    "kérnek tőled pár személyes adatot"
    Konkrétan ez érdekelt volna, hogy pontosan mit.
  • pyrohun #793
    Szerintem pedig mindkét iPad vált 16:9-re. A nagy iPad felontása 2730x1536 lesz, a minié pedig 1365x768 és egyelőre az még ugye nem lesz retina. Nekem ez tűnne a leglogikusabb lépésnek. Ha a mini is megkapná a pixelduplázást, akkor egyrészt szebb képe lenne, mint a nagy iPadnek, ami öngól lenne az Apple számára, ki venné meg a nagyot? :-) plusz akksival sem bírná és melegedne, szóval több hátránya lenne, mint előnye.
  • pyrohun #792
    1366x768-ra gondoltál, nem? :-)
  • Magiszter
    #791
    Elhiszem neked, de mint mondtam még soha nem kellett Almás készüléket szervízeltetnem, pedig anno 3 évig volt 2G-m, 1 évig volt 3g-m és nem mondhatnám hogy kíméltem őket ami a leejtés/hét paramétert illeti. Volt már MacBook-om is (igaz csak pár hónapig, de már használtan kaptam). Mondjuk ebből a szempontból a 2g nálam a TOP#1 strapafon. Még nem láttam telefont karcolás nélkül túlélni ha fejmagasságból leejted egy bazaltkocka sarkára, kijelzővel előre. Mikor megtörtént meg is állt bennem az ütő, de aztán csak letöröltem róla a sarat és ennyi.

    "Ha megvetted, írd már be kérlek mi volt ennek az adminisztratív vonzata"
    Március környékén tervezem megvenni, de volt már az eDigital-al hitelügyintézésem (igaz az utolsó pillanatban inkább kifizettem 1 öszegben). Szóval kb így néz ki náluk a dolog:
    - Online megrendeled a hitelt
    - Felhívnak és kérnek tőled pár személyes adatot
    - Elbírálnak amire 24 óra múlva kapsz választ
    - Pozitív bírálat esetén csak annyi a dolgod hogy elmész egy megbeszélt eDigital üzletbe.
    - Aláírod/kitöltöd a papírokat
    - Elhozod a terméket.

    Ez úgy 3 éve volt. Mivel manapság nagy divat a mobilbankár ezért lehet már be se kell menned, hanem kimegy hozzád a Cetelem Bank egyik intézője, kitöltesz mindent, majd futárral megkapod a terméket.

    GregSB #790
    Majdnem 11 óra? Határozottan tetszik a dolog. Lehet mégsem várom ki a márciust :D
  • GregSB
    #790
    Usage (Mini)

    Tegnapelőtt töltöttem fel 100%-ra, most érte el az 5%-ot. Ebben a usageban benne volt egy 1 órás sorozatrész megnézése, másfél óra netrádió stream, kb 1,5 óra hangfelvételkészítés és jegyzetelés, a maradék idő pedig zenehallgatás és netezés.