1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #869
    Annak ellenére hogy tényleg ezt csinálja az Apple, nem kéne feleslegesen belegondolni dolgokat abba amit csinálnak. Az iPhone 2G-t leginkább USA-ban árulták (meg 3 nyugat európai orazágban elenyésző számban). 2007-ben USA-ban a 3G lefedettség a béka segge alatt volt, mindenhol Edge volt csak. A 2G-t kifejezetten az USA piacra szánták, ott is adták el az összes 90%-t kb, azért nem tettek bele 3G-t.

    Ha a minibe ekkora területen (7,9") belepaszíroztak volna egy retina kijelzőt tavaly ősszel, az nem kicsit lett volna vastagabb, hanem sokkal, és nem $330-ba került volna, hanem sokkal többe.
  • precision
    #868
    Aham, és ki mondta, hogy az ipad mini 2 nem lesz egy picit vastagabb? :)

    Nem a technikai fejletlenség vagy mérnöki kivitelezhetetlenség miatt nem jöttek ki egyből a retinás minivel, hanem azért, hogy legyen mivel eladni a következőt. Kb. ugyanaz, hogy az iPhone után kijöttek a hardverügyileg csontra ugyanolyan iPhone 3G -vel, csak hogy abban legyen 3G és GPS... nyilván mind a kettő elérhetetlen volt az iPhone 2G idejében :)

    ugyanezt csinálja az összes gyártó, ez a magatartás nem csak az Apple sajátja
  • GregSB
    #867
    ?

    Ez a "hír" ha igaz, akkor talán jön ősszel a retina mini, mert már dolgoznak rajta. (Nahát! :)

    Én továbbra is tartom amit mondtam: ilyen méret és ár, és üzemidő (!) mellett nem tudtak volna retina minit kiadni tavaly ősszel.
  • precision
    #866
    megmondtam :)

    annyira kiszámítható ez a twice as amazing cucc, a nép pedig mennyire bekajálja... :) jó dolog az ipad mini, de simán kiadhatták volna retinával, ehelyett egy generációnyi időt nyertek azzal, hogy nem retinával adták ki és el lehetett adni egy valagnyi régi hardveres új eszközt
  • Dzsega #865
    Már jön is lefele! Köszi!

    Más: Ti tudtok iPadról szmájlikat berakni?
  • robotnyk
    #864
    Ingyenes a galaxy on fire 2 hd, ha valakit érdekel.
  • Magiszter
    #863
    Wifi verzió navigacióra nem jó a gps chip hiánya miatt. Aki arra akar ipad et az 3G-t vesz. Mondjuk azt én sem értem hogy miért spóroltak ki a GPS t. Nem egy akkora összeg hogy beleroppanjon a cég vagy a user.

    A Router geotagje meg addig jó amíg tud olyat. Otthoni Router se tudja hol van, mint ahogy jópár free helyen sem kapcsoltak/állítottak be ilyet.
  • Bercy #862
    Nem egeszen. A wifi only-ban nincs GPS chip, a helyzetmeghatarozas egyeb modszerekkel tortenik (csatlakozott router geopozicioja). Szoval az "navigaciora", mint olyan edeskeves.
  • robotnyk
    #861
    igazából mindegyikben van gps, csak wifi onlyhoz kell netkapcsolat, mondjuk telefonról megosztva... nem?
  • Magiszter
    #860
    A miniben is csak a 3G (cellular) -ban van GPS. Az 50k val drágább a wifi változatnál.

    Androidból kicsit olcsóbban ott a nexus 7.
  • GregSB
    #859
    A nagy iPadban is van GPS (Cellural).

    Vagy pontosabban mindegyik iPadban cellural verziójában van. Mondjuk kocsiban viccesen néz ki a 10" :D
  • steweee
    #858
    nem tudom hogy nem vettem észre, böngésztem pedig és vadásztam ilyen topicra. mindenesetre köszönöm a segítséget !
  • precision
    #857
    van táblagépek topik :)

    az iPad mini -ben van a-GPS, és a méretéből adódóan talán jobb választás erre a célra mint egy 10" -es iPad

    szerintem androidos táblagépek közül is van gps -el ellátott cucc, de nincsenek most a fejemben a specifikációk, szal ezt passzolnám

    google esetleg, vagy a tabletes topikban kérdezz rá, ha az iPad mini nem jön be
  • steweee
    #856
    nem tudom jó helyre írok e tablet pc ügyben. de nem találtam ilyen topicot

    nekem olyan modell kellene, ami tud gps-t is. tud vki ajánlani vmit ?
  • GregSB
    #855


  • GregSB
    #854
    Logitech elkészítette a minihez az ultravékony bill-es coverjét.

  • robotnyk
    #853
    hát... nálam nem tart addig.
  • Magiszter
    #852
    Azért USB-vel tízszer gyorsabban megy fel mint a legjobb wifi-vel. Én most toltam fel egy sorozat egész évadját húsz perc alatt, wifivel ez idő alatt csak egy rész ment fel. Aki siet annak nem mindegy. :)
  • robotnyk
    #851
    szerintem azzal is lehet, de egyszerűbb ha megnyitod az appot, ott kidobja mit írj be a gépeden a browserbe, és onnan feltöltheted wifin keresztül
  • Örm
    #850
    Köszi és utána a programon keresztül másolom fel a gépre az mkv fájlt? Gondolom iTunes-al nem lehet.
  • Bencee7
    #849
    Újabb proci, lightning connector, jobb első kamera, ennyi a különbség :)


    mkv-t pont nemrég beszéltük (AvplayerHD, iTunes-on belül kell az alkalmazáshoz adni)
  • Örm
    #848
    Köszi! Még az lenne a kérdésem, hogy mkv-t, hogy lehet feltenni az iPadra? Egy ismerősöm mondta, hogy alapból nem játsza le őket az iPad csak külön alkalmazás, és az iTunes sem látja őket.
  • robotnyk
    #847
    #828 , itt írtam pár appot. Ha belefér inkább a 4et javaslom az erősebb hardver miatt.
  • Örm
    #846
    A jövőhéten tervezek venni egy iPad-ot. A kérdésem az lenne, hogy a 3. és a 4. generáció között milyen különbség van, és melyiket élrdemesebb megvenni? Milyen appokat érdemes mindenképpen leszedeni iPad-ra?
  • Magiszter
    #845
    Köszönöm, így már ment. :)
    A sima Kindle készülékre ez anno magától végbement, csak arra nyomtam hogy sync...

    A WiFi-s érdekesség még mindig néha előbukkan. Munkahelyen Hidden SSID-s net van Proxy-val megfűszerezve és gyakran annyira elfelejti hogy utána egyetlen WiFi-t se lát, legyen az Nyílt/Titkosított/Rejtett. Csak a Hálózati Reset segít rajta. Aztán meg megy minden mint a karikacsapás. Az Otthoni nettel ilyet nem csinál, ha 0/24 rajta akkor se.
    Van ötlet? Tán nem szereti a Hidden SSID, EAP Network-öt?
  • Bencee7
    #844
    Amazon.com-on belépsz, Your account-->Manage your Kindle--> látod a könyveidet, mellette van Actions gomb, egér ráhúz-->Deliver to my... és kiválasztod a Minidet. Ha ez megvan, Kindle App-ba belépsz az iPad-en, alul Cloud és ott meg kell jelenjenek a könyvek. Ráböksz, letölti :)
  • Magiszter
    #843
    Akkor nem teljesen értem a működési elvét ennek a Cloud dolognak:

    - Amazon Cloud Drive-ra töltött *.mobi kiterjesztésű könyveket kellene látnom az iPad-en is a Kindle alkalmazásban?
    ----Ha nem akkor mit csinálok rosszul?
    ----Ha igen akkor miért nem jelenik meg? Bejelentkezek a készüléken, látom is a "Manage Your Kindle" menüpontban a neten, de egy könyv se jön :(
  • Bencee7
    #842
    be tudsz jelentkezni az alkalmazásban? látod a Cloud részben a könyveidet?
    Pont az előbb szinkronizáltam le 2 könyvet is, ott voltak Cloudban, ráböktem, leszedte :)
  • Magiszter
    #841
    Nekem valamiért nem megy. Van 2 gigányi e-book-om az Amazon Cloud-ban, de nem tudtam rávarázsolni, így ráhekkeltem a könyveket manuálisan.

    Kérdés: A "Filmtekercs" mappát a készülékről hogyan tudnám átszinkronizálni a gépemre WiFi-n? Van 1-2 alkalmazás de ha az iTunes mindent oda-vissza képes szinkronizálni akkor ezt miért nem?
  • Bencee7
    #840
    Nekem szinkronizál, pont most próbáltam ki :)
  • Magiszter
    #839
    Megoldódni látszik a dolog úgy hogy át neveztem a Router és így mar nincs a nevében ékezetes karakter.

    Tok jól lehet írni ezzel a cuccal...

    Kindle cloud dologgal van valakinek tapasztalata? Nagyon nem akar szinkronizálni.

  • Andr0
    #838
    800-1000 dollár lesz. Az már azért kellemes ár...
  • robotnyk
    #837
    február 5-dikén jön a 128 gigás retina ipad
  • robotnyk
    #836
    most van új iOS, az már fent van? ha nincs, beállítások, általános, hálózati beállítások visszaállítása. indítsd újra a tabletet, frissítsd az iOSt itunesból (rákötöd a gépre, itunest elindítod). reseteld a routert ha végzett, aztán próbáld meg mégegyszer csatlakoztatni a wifire az ipadet

    nekem egyszer fordult elő a telefonon ilyesmi, ott az újraindítás, és a router újraindítása megoldotta, és nem fordult elő többször ilyesmi.
  • GregSB
    #835
    Én ilyet még nem tapsaztaltam az én Minimmel, pedig 3-4 különböző helyen szoktam Wifi hálózatokat használni vele.
  • Magiszter
    #834
    Ez valami szoftveres hülyeség lesz. Ha resetelem a hálózati beállításokat akkor jó. Egészen az első zárolásig. Aztán megint eljátssza ezt a népmesébe illő jelenetet.

    Tehát: Megjegyzett hálózatra fellép, megy a net, minden netes alkalmazás, de a Beállítások Wi-Fi alatt semmi nem látszik... Így meg nem tudok beállítani IP-t, proxy-t...stb.-t
  • GregSB
    #833
    +1 AcePlayer (én ezt használom)
  • GregSB
    #832
    Két lehetőség áll fenn:

    - vagy a wifi routered régi, és nem kompatibilisek
    - a miniben szar a wifi, ez esetben gari-s csere / javítás kell.
  • GregSB
    #831
    CineX Player, AVPlayer, OPlayer
  • Magiszter
    #830
    Problémám van a kicsivel:

    - WiFi hálózatokat nem talál (menüben semmi nem látszik)
    - De az ikonja megjelenik és megy a net, meg minden. (Persze ez egy kb 2 órával ezelőtt felismertetett új hálózat).
    Ha kézzel akarok csatlakozni, azt sem engedi, még olyan hálóra se aminek betéve tudom a beállításait.

    Kikapcsoltam a gépet, majd bekapcsoltam, nem segített, egyéb ötlet?