1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • passatgt
    #1958
    Igen. 2 opció van, vagy kérsz egy normális bankkártyát, vagy veszel paypal-al gift cardot és azt vásárolod le a store-ban
  • Sheltem
    #1957
    Szuper tehát váltanom kell bankkártyát mert a cirrust nem fogadja el az appstore meg a paypalt sem..
  • robotnyk
    #1956
    ha a paypal nem támogatja, akkor azzal sehogy
  • Sheltem
    #1955
    Sziasztok

    Megvan az ipad mini 2.
    Egy problémám van, nem tudok kiválasztani Paypal -t fizetésekhez...
    Visa van meg Mastercard és nekem Cirrus Maestro van.
    Hogyan tudok beállítani paypalt?
  • Sheltem
    #1954
    Amúgy ha jól látom a mini 2 pont azt tudja mint egy iphone 5s úgyhogy olyan rossz nem lehet (A7, 1gb ram) bár azis igaz, hogy az iphone 5s nek ugyanezzel a hardverrel jóval kisebb felbontású kijelzőt kell kiszolgálnia( 640 x 1136 pixels vs 2048 x 1536 = 727040 vs 3145728)

    Meglátjuk, hogy az általam érdekes játékok hogy futnak majd Ipad mini 2n (Hearthstone, fallout shelter, castlestorm meg max egy world of tanks blitz).
  • Sheltem
    #1953
    Sziasztok

    Nos változtak a dolgok.
    Tegnap felhívtak a cégtől ahonnan rendeltem, hogy hiánycikk most az air2 16gb úgyhogy törölhetem a rendelésem vagy 64gb osat tudnak adni(persze drágábban).
    Úgyhogy az lett a vége, hogy töröltem a rendelésem és hazafelé bementem mediamarktba megnézni a tableteket.
    Nos kövezzetek meg de nekem az ipad mini2 jobban tetszik...
    A mérete is és...nos közelről nézve én az air2n látom a pixelrácsokat a mininél nem...Persze tudom ki használja 10-20 centiről a tabletet de pl ha fekve akarok netezni hearthstoneozni akkor azért látszik. Nem gondoltam volna, hogy a 264 vs 326ppi között látni a különbséget de nagyon közelről látni(ezért majd lehet letoltok, de nekem a mini képe jobban tetszik emiatt).
    Szóval rendeltem egy alap mini 2 16gb wifiset...Első tabletnek jó lesz.
  • passatgt
    #1952
    vagy Google Photos, ott a felhőbe rakhatod az összes képedet korlátlanul, ingyen
  • Dzsega #1951
    Amiket csinálsz képeket azokat úgy tudod lementeni, hogy
    1: rákötöd a gépedre és mint egy fényképezőgépet felismeri ott pedig a dcmi mappából leszeded
    2: weben belépsz az icloud fiókodba és a képeknél letöltöd őket (ehhez kell, hogy a fotóid az icloudba legyenek tárolva)
  • Sheltem
    #1950
    Egyébként zárt rendszer ide vagy oda, valahogy azért a fotókat át tudom majd tölteni a pc-mre? Lesz rá lehetőségem? Videók, zenék nem érdekelnek.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.12.02. 06:17:07
  • Sheltem
    #1949
    Végülis 16gbosat rendeltem, hétvégére vagy jövő hétre itt van.

    Ahogy nézegettem az Ipad pro specifikációját erősen elkezdtem nosztalgiázni :) Nem semmi, hogy tisztán emlékszem még az első számítógépemre a a commodoreok után, egy 486dx 40re 14 colos monitorral.
    Annak a monitornak 640*480 (vagy 800*600?) volt a felbontása és már azis mekkora szó volt annakidején(és nem is volt olyan rég, az idő repül).
    ehhezképest hol tartunk most? :)
    13 colos cucc, szinte ugyanakkora csak mostmár a komplett gép a táskámban van úgy hogy mindössze 7mm széles :)
    Ezenkívül a 800*600 as monitorhoz képest 2732*2048, több mint 10x akkora a pixelek száma úgy hogy ez már hordozható cucc.
    A proci/grafikus teljesítmény meg hányszorosa lehet az akkorinak? :)
    Mindez úgy, hogy akkor 33.6k s modemem volt(majd isdn az 64k volt), most wifin majdnem bárhol 10-100mbit mondjuk vagy több :)
    Na mindegy, szóval nem semmi...
    És akkor még a 8mpixeles kamerát meg az érintőképernyőt nem is említettem :)
    Ezekről a retina kijelzőktől kész vagyok kíváncsi leszek az Air2 milyen élmény lesz a 90ppi-s IPS monitorom után :)
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.12.02. 06:20:18
  • Bercy #1948
    Fenykepek, videok, zenek. Ezek csunyan meg tudjak enni a tarhelyet. Ha nem akarsz folyamatosan zeneket es filmeket tarolni akkor 16GB eleg lehet de neha rednet kell rakni es odafigyelni.
  • robotnyk
    #1947
    lehet sim kártya nélkül használni. a 16 gb arra amire írod elég, de azt azért nem zárnám ki, hogy ha elkezded használni, bejön még más is amit tetszik, és idővel kevés lesz :)
  • Sheltem
    #1946
    És mégegy kérdés: 16gb nagyon kevés? Sose volt tabletem. Kb 2 játék lesz rajta (az egyik a Hearthstone ami 1.6-2gb helyet foglal).
    Ezenkívül gyakorlatilag netezni szeretnénk vele a feleségemmel, skype stb.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2015.11.26. 08:20:36
  • Sheltem
    #1945
    Sziasztok

    Buta kérdés:

    Ha Air2 amit venni akarok Wifi + Cellular akkor eleinte használhatom csak wifin sim kártya nélkül?

    Köszi előre is.
  • robotnyk
    #1944
    ha ac3 a hang akkor azt kb semmi nem fogja eredeti formájában lejátszani
  • passatgt
    #1943
    Waltr-el rámásolom és gyári lejátszóval
  • gagax
    #1942
    Milyen video lejatszot hasznaltok filmekhez ? Se vlc se kmplayer nem jatsze le a hangot a filmhez csak a kep megy.
  • rastaman
    #1941
    amúgy nem mondom, hogy ne legyen mindig friss iPad, de nem éri meg évente újat vásárolni... én "sima" Air-t használok megjelenés óta, de még mindig tökéletes... nem laggol, semmi baja... -> akkor minek cseréljem újabbra ?? :D
  • GregSB
    #1940
    Szerintem csak jövő ősszel frissítik az Air-t.

    Rájöttek hogy az emberek nem úgy használják / veszik az iPadeket mint a telefonokat, sokkal tovább használják őket. Lehet átállnak arra hogy csak 2-3 évente frissítik mostantól.

  • robotnyk
    #1939
    jó kérdés, SZERINTEM novemberben nem lesz, legfeljebb majd tavaszra, ha lesz
  • G_ArchAngel #1938
    iPad Air 3 lesz novemberben vagy az kimarad és ezentúl csak Mini és Pro lesz?
  • passatgt
    #1937
  • GregSB
    #1936
    iPad Mini 4 review
  • rastaman
    #1935
    azt csak az oldalsávban tudod használni, átlépni abba az alkalmazásba nem lehet teljes képernyőre.
  • passatgt
    #1934
    Legalábbis én nem jöttem rá, hogyan lehet átlépni. Szerintem nem lehet.
  • G_ArchAngel #1933
    Ok, köszi a válaszokat, nekem furcsa, hogy nem tudom full képernyőre tenni a slide over-ből, mert azt értem, hogy felosztani nem lehet, de átlépni sem?
    iPad Air 1 és iPad Mini 3 a két eszköz, ami itthon van.
  • passatgt
    #1932
    1. Appnak támogatnia kell, 1-2 hét és biztos lesznek gyáriakon kívül is appok, amikkel működik.
    2. iPad Air-on csak Slide Over van, ami jobbról kb harmad képernyőt eltakarva betölt egy másikat appot. Ezt nem lehet megnyitni. Air 2-n lehet fele/fele nézetet is(Split View), akkor középen megfogod és kihúzod vagy balra, vagy jobbra teljesen, akkor csak az adott appot látod.
    3. Nem
  • G_ArchAngel #1931
    Három kérdésem lenne:
    IOS9-ben oldalt lehet pár alkalmazást futtatni, de ugy tűnik csak azt amit Apple enged vagy bővíthető ez a lista?
    A fenti kérdéshez kapcsolódik: hogy tudom a sidebarban futtatott appot teljes képernyőre tenni?
    Lehetséges usert váltani iPadon? Ugy hogy mindenkinek egyéni beállításai legyenek? Androidon lehet...
  • rastaman
    #1930
    iPad Air az iOS9-el nálam remekül fut :) (16Gb, WiFi only)
  • GregSB
    #1929
    9to5mac értesülései szerint bemutatják az iPad Pro-t Szept 9.én, és a mini is frissülni fog.
  • Solt
    #1928
    Nekem totál behülyül... Csak akkor jó, ha a PC-t kikapcsolom, és úgy töltöm. Megnézem majd másik porton is. Köszi.
  • dzsegameló
    #1927
    2-3 alkalommal kérdezte már tőlem is, de nem 3 mp-enként, plusz mint kiderült, szar volt már az USB és megszakadt a kapcsolat...
  • Solt
    #1926
    Üdv Urak!

    Tapasztalt már valaki olyat, hogy amikor a PC-re dugja az iPad-t, akkor a "Megbízik ebben a számítógépben?" kérdés kb 3 másodpercenként újra előjön?
  • Botond #1925
    Random 1000 forintos tökéletes megteszi. Én a saját és apu ipadjére is tescoban vettem a leértékelt túrkálósban tokot, egyik 500 forint volt (csak sima áttetsző gumi bugyi, ami nem védi a képernyőt), a másik 980 forint (műanyag fogja a hátát, műbőr fedi a képernyőt, ilyen harmonika módon, de háromszögben is hajtható, ha meredekebb szögben akarom felállítani), mindkettő tökéletes. Ha sok pénzt akarsz az alapáron felül elverni, akkor nagyobb tárhellyel vegyed. :)
  • Sheltem
    #1924
    25 ezret nem igazán adnék egy tokért...5-6k max.
  • Bercy #1923
    En a gyari Smart Case vagy Smart Cover tokokat ajanlom. Attol fugg melyiket, hogy az egeszet akarod vedeni vagy csak az elejet. Szin es anyagvalasztek kielegito szoval talani fogsz magadnak megfelelot.
  • Sheltem
    #1922
    Na mégegy kérdés aztán már nem zaklatlak titeket.

    Tokot melyiket ajánlanátok (linket is pls)
    Fekete/sötétszürke(nem tudom melyik van) Air 2 höz?
    Köszi
  • Dzsega #1921
    12,4gb-ot ír nekem a 16gb-os iPad 4-emre.
  • Botond #1920
    7,6 giga az oprendszer, mert az írja, hogy a kapacitása ennek az ipadnek 56,4 giga.
  • Sheltem
    #1919
    De mivel telt akkor be nálad a 16gb? Valamivel csak megtöltötted.