1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • GregSB
    #1269
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fel kéne fogni, hogy az Apple még mindig nem Amazon vagy Google, akik kompenzálni tudják a gyártókat az egyéb fő bizniszeikből, és megengedhetik hogy közel 0 szaldósan áruljanak egy terméket az ecosystemük további elterjesztése érdekében. Az Apple core business-e a hardver eladás, és a hardwereken lévő profit. Pont.
  • GregSB
    #1268
    Tavaly iPad mini (nem retina): $330
    Idén iPad mini (nem retina): $300

    Retina mini: $400

    Tényleg ki tudtak volna tavaly is hozni egy retinát $300 körül!!!4 Oh wait...
  • GregSB
    #1267
    És a valaki csak egy faktort nem vett figyelembe: az árat. Azt mondtam hogy ha idén retina lesz a mini, akkor vastagabb lesz. Tényleg az lett, csak nem fizikailag, hanem nominálisan :D

    És továbbra is forgalomban marad a sima mini + az őskövűlet iPad 2, aminek még rosszabb ppi-je van. Ha ezeket nem az "átlag vásárló"-nak célozzák, akkor földönkívülieknek.
  • robotnyk
    #1266
    értettem, én is azért írtam be mert valaki nagyon ragaszkodott ahhoz hogy majd jövőre lesz, meg amúgy sem igényli az "átlag vásárló" :>
  • precision
    #1265
    szarkazmus próbált lenni, hogy tavaly miért nem élből retinával jött ki a mini :D
  • Bercy #1264
    iPad Air :)
  • robotnyk
    #1263
    persze, az nem nagy szám, de jó a hardver is alatta, ezt már elfogadnám én is. :)
  • Botond #1262
    Air ideális karácsonyi ajándék apának!
  • precision
    #1261
    azta... technikai csúcsteljesítmény...
  • robotnyk
    #1260
    jé, retina mini.
  • G_ArchAngel #1259
    vagy a tintae a patronbol?
  • Pistike 007
    #1258
    AirPrint közben üres lapot tol ki a nyomtató. Ez az iOS 7 hiányossága lehet?
  • GregSB
    #1257
    Már dolgoznak a javításon.
  • GregSB
    #1256
    Remek, iPad minin kifagy a játék a tutorial elején. Ahogy nézem az Appstore review-kat ez általános jelenség minin. Remélem hamar javítják ezt a bugot.
  • GregSB
    #1255
    Meg is vettem, hétvégén lesz mivel hátszani :)
  • robotnyk
    #1254
    ma jött hozzá a multiplayer update is
  • GregSB
    #1253
    Hopp, X-Com 50%-al leárazva, $20 helyett $10!

    Asszem most fogom megvenni :)
  • GregSB
    #1252
    WSJ szerint Október 22.-én lesz iPad event.

    HA ez igaz akkor 1 hét múlva fogunk látni hivatalos meghívót.
  • asysoft
    #1251
    iPad3 retina kijelzőt leszámítva megegyezik az iPad2-vel (A5X csak grafikus teljesítményt tekintve lett hozzáigazítva a megváltozott felbontáshoz), azért az már végképp kevés lenne:)
  • precision
    #1250
    nincs lemaradásban, csak tudja és látja hogy az emberek így is viszik a cuccaikat mint a cukrot

    én már tavaly is értetlenül néztem hogy miért nem retina a mini és miért lassan 3 éves hwt pakolnak bele... de az Applenek lett igaza
    persze azzal magyarázták hogy fizikailag megoldhatatlan lett volna az akkori technológiával a retina kijelző és a nagy üzemidő.... ezt továbbra sem tartom egy elfogadható válasznak :)

    nyilván az lesz hogy megkapja az ujjlenyomat olvasót, az ipad 3 hardverét, ugyanazt a kijelzőt mint ami most is benne van... és rekord eladásai lesznek :D ez valamilyen szinten az emberek "hibája" is...
  • asysoft
    #1249
    Nyilván, viszont eszerint a logika szerint sosem kéne fejleszteni, hiszen volt már annak idején is jobb, mégis vették. Biztos vagyok benne, hogy még jobbak lettek volna az eladások, ha eleve retinán hozzák ki (ugyanakkor még inkább házon belüli konkurenciát jelentett volna a 9.7-eseknek).
    Engem egyébként személyesen nem érint a dolog, van már iPadem (és belátható időn belül nem fogok venni újat), Apple piaci sikerei pedig teljesen hidegen hagynak. Viszont nem érzem úgy, hogy ez egy részletkérdés lenne, e téren egyértelműen lemaradásban van a cég.
  • GregSB
    #1248
    Igen és? Már tavaly is szemmel láthatóan rsszabb volt a felbontása a Mininek mint sok konkurensének. Konklúzió? Sok embernek nem ez a fontos.
  • asysoft
    #1247
    AppStore-ban nincs torrent alkalmazás, csak JailBreak után lesz lehetőséged telepíteni egyet.
  • asysoft
    #1246
    Most erre nem tudom, hogy mit írjak. Örülök, hogy nincs vele gondod, de ma megint nézegettem munkahelyemen, és továbbra is változatlan a véleményem.
  • asysoft
    #1245
    Eddig oké, csak a konkurencia ilyen téren erősen lelépte - és ez nem olyan dolog, mint a "magverseny", hogy jóformán csak ePenis növelésre alkalmas, azonnal látható a különbség. Ha tablet ki lesz állítva egymás mellett, akkor azt fogja látni a laikus, hogy a !Apple mini tablet képminősége jobb, mint az Apple-é (nyilván ezen segít az, hogy külföldön készülékek igen nagy részét Apple Store-ban adják el).
  • joshua
    #1244
    Lenne 2 kerdesem. Az egyik, hogy torrentezni lehet-e valamilyen utonmodon ipad-en? A masik, hogy a 2es ipademre vajon mikor lesz erdemes felrakni az ios 7et? Mert ugye sok helyen olvastam, hogy lassabb mint a 6os.
  • GregSB
    #1243
    Megjelent a Transport Tycoon!

    $7

  • dragon11
    #1242
    én éjjel nappal űzöm a 4 4G-t egyáltalán nincs panasz az akkura.. bezzeg az i5.. igen ratyi akkuja van :/
  • robotnyk
    #1241
    valamit elbaszhattak a webshopban egy kicsit :)
  • mousee
    #1240
    Az WTF hogy az iPad mini ingyé van?
  • G_ArchAngel #1239
    Az tablagepek vasarloinak 98%-a nem jar technologiai forumokra es nem olvas IT hirportalokat. Pont leszarjak, hogy retina vagy nem. Legtobben meg a Settings ikont sem merik megerinteni sajat tabletjukon.
    Ez a sok szar a hozzank hasonlo gyikarcoknak fontos, nem az igazi vasarloeronek.
  • Magiszter
    #1238
    Én rendszeresen iPhone4-en olvasok Kindlét, majd este már iPad Mini-n. Sose éreztem hogy a felbontás ne lenne jó. Oké, tény hogy az iPhone 4 kijelzője simogatja a szemem, főleg ha nagyon kicsire állítom a betűméretet, de az iPad mini kijelzője se egy olyan förtelem. Az iPad 2-é viszont kimondottan bántó volt mini után. Dobtam is el a kezemből!
  • GregSB
    #1237
    Ezekről olyan emberek hoznak döntést akiknek nagyobb rálátásuk van a piacra mint nekünk. Ha úgy ítélik meg még 1 évig jól fog fogyni 1024x768-as kijelzővel is a mini akkor azzal fogják kihozni.
  • asysoft
    #1236
    Szerintem Retina időszerű lenne itt is, inkább, mint a teljesítménynövelés. iPhone 4 és iPad 3 után rossz ránézni egy Minire, de még iPad3-ra sem mondanám, hogy tökéletes lenne - persze én zömében olvasok rajta.
    A nagyobb üzemidő persze mindig jobb, de a mostani ~10 óra már nem az a szint, hogy tényleg húsbamaróan fontos legyen a további növelése. Egyébként nem feltétlenül kéne kivonni a piacról az előző generációt sem, ahogy még most is lehet kapni iPad2-t is.
  • Magiszter
    #1235
    Oh. Rémlik valami, akkor nem szóltam.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezzel is csak minősíti a magyar felsőoktatást... nem jó értelemben *sadpandaface*
  • robotnyk
    #1234
    miért, múltkor azt mondta minek gps, vegyen normális autót amiben van beépített.

    franco ilyen kemény gyerek lett mióta kifosta magából a magyar felsőoktatás.
  • Magiszter
    #1233
    Házigazdi lelki nyugalmának megőrzése érdekében, inkább spoiler-be teszem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Egy szaros autóra nem futja, de ájped az kell? Szűz-e vagy???"
    Ha "ájpedet" veszek, miért is kell hozzá kocsit vennem? Csak szivargyújtóról működik? Jogsival kell belépni? Nem vágom, világosíts fel!

    Azt meg végkép nem értem hogy aki "ájpedet" vesz, de nincs kocsija az szűz? Ezt milyen kifacsart logikai úton át következtetted ki? De tessék egy kis feladvány: HÉV-el járok dolgozni, iPhone-om és iPad-em is van. Nah, vajon "szűz-e vagyok"? (háttérinfó: én azon kevesek egyike vagyok aki utál vezetni)



  • GregSB
    #1232
    Oké. Részemről meg csak annyi, hogy ez iPad topic, nem Android vs iOS, nem Mini vs akármilyen androidos tablet topic. Ezekről a témákról fáradjatok át beszélgetni a másik topicba. Flame vagy nem flame.
  • skinnyman
    #1231
    Egyaltalan nem akartam semmi ilyesmibe belemenni, csak tettem egy megallapitast, mert ilyen szintu kollektiv onmeggyozest mar nagyon reg (vagy egyaltalan) nem lattam :)
    De ha mar belementunk: az, hogy "robotos tablet", onmagaban kb semmit nem jelent. Van 20 ezer forintos robotos tablet es 200 ezer forintos is. Eleg egyszeru leszarozni egy 20-50 ezer forintos tabletet (gondolom ilyesmire gondolsz a tobb masodperces akadas, stb megallapitasok miatt, mindenesetre nem uj nexus-okra az egeszen biztos), aztan megvenni 100-200 ezerert az almasat es onigazoltan latni hogy az szmuszabb.
    Varatlan alkalmazasbezarodasokrol pedig konkret statisztika van, aminek a konkuzioja a szoges ellentete annak amit mondasz (ios-en gyakoribb - csak ott nem is ir ki hibauzenetet szoval lehet hogy eszre sem veszed es inkabb magad okolod hatha te leptel ki veletlenul belole), es en sem tapasztalok ilyet nagyjabol abszolute soha semelyik olyan appnal amit nem teljesen amatorok fejlesztettek.
    Az aksiidorol amit irsz, annak szinten kimutathatoan az ellenkezoje igaz, es a combosabb HW-nak is (plane az alacsonyabb arkategoriaban, de meg felsobben is nehany szempontbol (gpu-bol peldaul hiresen tulmeretezettet raknak nagyjabol minden ios-es cuccba).
    Szoval csak ennyi. Elhiszem hogy az ios tetszik jobban (plane ha olyan robotos tableteket lattal eddig amire gondolok es az alapjan mondasz velemenyt), csak lassuk tisztan a dolgokat.
    Fikazasrol pedig szo sem volt.
    Csak ennyi.
  • mousee
    #1230
    Van kocsim, de a vonat kényelmesebb, és azt a cég fizeti. :)
    Elég rég nem vagyok szűz, és igen úgy fest, hogy kell az ájped.

    Egyéb kérdés, kedves agresszív barátom? :D