1998
iPadAir-iPadMini2.png
  • robotnyk
    #1309
    valami kell az air2-be is

    egyébként lehet hogy úgy lenne igazán hatásos a súlykülönbség, ha előtte <=4-est használtál volna
  • precision
    #1308
    tegnap én is megnyomogattam egy iPad Airt... tényleg nem rossz cucc :)

    én valahogy könnyebbre számítottam, na nem azt mondom, hogy nehéz :D csak azt hittem, hogy jóval könnyebb :) aztán rájöttem, hogy az anyaghasználat miatt van, ennél már valszeg csak akkor lehetne könnyebb ha műanyag lenne

    szóval nem rossz cucc, valóban... a touch id -t viszont lehagyták róla
  • GregSB
    #1307
  • GregSB
    #1306
    Mobilarena Air teszt

    Komoly ez a kép, durva mennyit fejlődött a cucc 3,5 év alatt :)

  • Bencee7
    #1305

  • GregSB
    #1304
    Kipróbáltam ma egy APR-ben az Airt. Közvetlen egy régebbi iPad mellett eléggé feltűnő a különbség, tényleg baromi könnyű és vékony.

    A kijelzője nekem viszont még mindig nagy, számonra a mini mérete az ideális.
  • Botond #1303
    2k játékok is akciósak megint (civilization, pirates!, stb), 0,89 a többsége.
  • GregSB
    #1302
    Kamera is sokkal jobb 5s-ben. Van benne stabilizáló + 120FPS-el tud videózni. Ha 2-3 évig akarod használni akkor mindenképp 5s-t vegyél a 64 bites proci miatt. Offline navi van rá.

    Többi kérdésedet a lent linkelt vagy a topic banner alatt is látható iPhone topicban tedd fel.
  • Pistike 007
    #1301
    Biztos segítenek, de inkább itt
  • Örm
    #1300
    Mostanában szeretnék venni egy iPhone 5-t vagy egy 5s-t. A kérdésem az lenne, hogy a processzoron illetve az újlenyomatolvasón kívül van olyan lényeges újdonság az 5s-ben ami megéri a +40e ft-ot? Ezekkel a telefonokkal tudom használni a gps-t net nélkül?
  • GregSB
    #1299
    Az már egy ideje le van árazva. Megéri nagyon az árát, 1 hete játszom vele aktívabban (amióta jött patch és nem fagy ki olyan sűrűn), de alig tudom letenni, nagyon jó táblagépen játszani ilyen taktikai/stratégiai játékkal.

    A fagyások viszont sajnos nem szűntek meg teljesen, nálam fél óra - 1 óra játék után kilép, jellegzetesen akkor amikor in-game - cinematic váltás van.

    Állítólag dolgoznak a javításon, de ez akkor is ciki. Mondjuk így is érdemes megvenni leárazva, mert baromi maga a játék ha a fagyások az nem veszem figyeleme.
  • G_ArchAngel #1298
    XCOM pedeig feleannyiba kerul, mint eddig...
  • GregSB
    #1297
    Hoppá, rossz link

    Itt a jó
  • GregSB
    #1296
    Deus Ex: The Fall Lite

    Ingyen ki lehet próbálni az első missziót.
  • GregSB
    #1295
    Anandtech iPad Air reviewja
  • GregSB
    #1294
    Stylus evernotehoz

    Hátránya hogy csak evernote appokkal működik (Penultimate, Evnote). Előnye hogy blutyúkon keresztül kommunikál ezekkel az appokkal, emiatt vékony hegye van mint egy rendes tollnak, és a kezünket is simán rátehetjük a kijelzőre, azt nem fogja felismerni.

    Megvárok pár tesztet róla (napokban jelentették be), ha jó értékeléseket kap én veszek szerintem.
  • Botond #1293
    Ja, hogy iPad3? Azt hittem az elsőről mondtad. Hát ja, de majd meglátjuk. Szerintem nagy a piaci verseny, most már figyelniük kell a költség oldalt is.
  • GregSB
    #1292
    Egy olyan felbontást, ami az előző iPad felbontásának pontosan négyszerese!

    A ppi viszont nem aránylik sehogy semmihez.
  • Botond #1291
    És egy előtte sehol nem használt felbontást. ;)
  • GregSB
    #1290
    Ezt a logikát követve a 9,7" iPadnél is 326ppi-set kellett volna csinálniuk, mégsem azt tették, hanem egy addig soha nem használt ppi-t vezettek be ;)
  • GregSB
    #1289
    A filmézés csak egy a nagyon sok dolog közül, amire lehet használni.

    Ne felejtsd el hogy egy komoly ebook storejuk is van, amit gyakorlatilag csak az iPad miatt indítottak be. + ugye magazinok.

    Az iPadeknek most pont olyan arányuk van mint egy könyvnek, vagy jegyzetfüzetnek. 16:9-en se portrait, se landscape módban nem lenne kényelmes olvasni.

    Ebből kiindulva én kizártnak tartanám, hogy a mini valaha widescreen lesz. Talán a pletykált 12" iPad, ami elvileg jövőre jöhet.
  • Botond #1288
    De pont a filmnézés az egyik fő felhasználása az iPadnek, és ugye ők is árulnak 16:9 filmeket, amik most hülyén néznek ki iPaden.
  • GregSB
    #1287
    Tabletre
  • GregSB
    #1286
    Nagyon remélem hogy nem lesz igazad. Szerintem (és nagyon remélem az Applenél is így gondolják) 16:9-es képarány nagyon rossz tsboetre. Filmnézésen kívül semmire nem jó.
  • Botond #1285
    Vagy a ppi miatt, ugye. :)

    De ez már hitéleti vita, majd meg lássuk. Szerintem az iPad6 326 ppi lesz és 16:9.
  • GregSB
    #1284
    De az tény, hogy a felbontás még mindig az egyik oegnagyobb úr. Látod, most a mini2-t is inkább vastagabbra és nehezebbre csinálták, csak hogy bírja a 10 órát 2048x1536-on.

    Nem vezettek be egy köztes felbontást, nem nyújtották meg a kijelzőt, inkább a készüléken módosítottak a felbontás miatt.
  • Botond #1283
    Igen, de azon egy kivételnél azonos ppi mellett egy sehol korábban nem használt felbontást választottak, így ami egyszer megtörtént megtörténhet megint. Már csak azért is, mert lényegében ez a te érved is. :)
  • GregSB
    #1282
    Elméletben bármilyen ppi calculatorral ki tudod számolni. Például.

    Félig értek veled egyet. A ppi IS fontos. De a felbontás is legalább annyira. El tudom képzelni, hogy azért választottak egy 7,9" 4:3-os kijelzőt a mininek, mert tudták hogy az 1024x768-asnak így ugyanakkora ppi-je lesz mint az iPhone 3GS-nek, 2048x1536-on meg mint a retina iPhoneoknak, és ahogy mondd így tudnak spórolni a gyártáson.

    De! Ha szerinted a felbontás egyáltalán nem számít, akkor mivel magyarázod azt a tényt, hogy az összes OS X és iOS trrméküknél rendszersen 4x-ezték (2x2x)a felbontást eddig. 13" és 15" MacBook próknál pontosan 4x nagyobb felbontása van a retináknak. 9,7" és 7,9" iPadnál dettó. 3GS -> i4 közöt dettó.

    Egyetlen kivétel az iPhonenál 4 -> 5-r váltás volt, ahol megnyújtották a kijelzőt, és ahogy azt már kibeszéltük a képernyő közepén oebegtek az appok.

    Retina iPaden ki tudsz nagyítani iPhone 3-as appot, de az nem fogja kitölteni a képernyőt! Se a retina iPhone app. Ugyanúgy a képernyő közepén fognak kebegni, fekete csíkokkal vagy az oldalukon vagy a fent-lent.

    Szóval előző kijelentésemet wnnyival módosítanám, hogy ha úgy akarnak felbontást növelni, hogy az appok teljesen kitöltsék az új kijelzőt, akkor egyrészt nem változtathstnak a képarányon, másrészt 4x-niük kell s felbontást.
  • Botond #1281
    Igen,igen,csak ezt a focit pénzre játszák. Az iPhone 4 óta 326 ppi minden telefonjuk. Az iPad nem, de az iPad Mini véletlenül pont akkora lett (képátlóra), hogy amikor retina kijelzőt kapott, akkor mit ad isten az is pont 326 ppi lett. Márpedig ha csak egyféle ppi-s képernyőt kell rendelnek sokat, az olcsóbb, mintha sokfélét, de kevesebbet. A profit úgy is nő, ha emelkedik az ár és úgy is, ha nem emelkedik, de csökken a költség. Amit meg írsz,hogy így nem lehet úgy nem lehet az nem igaz. iPhone3 felbontású cuccok is simán futnak retina iPaden. Csak iOSben meg kell mondani, hogy hova rakja és kész, amíg jön a felbontás patch.

    De én nem azt mondtam, hogy iPad6 326 ppi lesz, csupán megkérdeztem, hogy az elméletben milyen felbontás lenne. De akkor ezekszerint te se tudod.
  • GregSB
    #1280
    Ezt is leírtam anno, de úgy látszik elfelejtetted: #762
  • Botond #1279
    Igen,igen, de akkor az iPhone5/5c/5s nem létezik, mert ott ugye nem dupláztak, sőt...
  • GregSB
    #1278
    Ezzel kapcsolatban meg ezt tessék elolvasni: #774
  • GregSB
    #1277
    Ennek fényében visszatérnék arra amit tavaly mondtam: #693

    "egy dologban minden techblog és szakértő egyetért: most ősszel ilyen méretben (a Mini vékonyabb mint az iPhone 5!), ilyen üzemindővel és ilyen áron az Apple nem tudott volna kiandi egy iPad Minit, ha Retina kijelzőt pakol bele."

    Idén lett retina mini. Vastagabb lett, nehezebb (=nagyobb akksi), és $100-al drágább.

    Van még valakinek kérdése? :D
  • GregSB
    #1276




    Mini 2 kicsit vastagabb és kicsit nehezebb mint mini 1. (videóban mondják)
  • GregSB
    #1275
    4096 x 3072 10"-on 528 ppi lesz.

    Kíváncsi vagyok jövőre meglépik, vagy csak 2015-ben.
  • GregSB
    #1274
    Nem lenne semennyi, mert ahhoz hogy az alkalmazásokat ne kelljen 0-ról újraírni csak 2x-ezni tudják a felbontást mindkét irányba.

    Ezt írtam anno, de nem hittétek el, mégis nekem lett igazam: a retina mini is 2x2x-eződött. 1024x2 x 768x2 = 2048 x 1536 lett a felbontása. Nem valami köztes.

    Szóval ha a 10" iPad felbontását növelni akarják úgy, hogy működjön rajta az összes eddigi AppStoreos alkalmazás, akkor 2048x2 x 1536x2 -zni kéne, tehát 4096 x 3072.

    Már most jönnek hírek arról hogy lesznek jövőre 4K-s tablet kijelzők. Ha jövő őszig lesz olyan kijelző és akksi amivel a mostani vékony házban ki tud húzni 10 óra használatot a készülék, akkor lehet jövőre már 4K-s lesz a nagy iPad.
  • GregSB
    #1273
    Jött frissítés X-Comhoz, végre nem fagy ki a tutorial alatt!
  • Botond #1272
    iPhone-ok és a miniretina is 326 ppi, az air meg kevesebb. 326 ppivel vajon mi lenne az air felbontása?
  • precision
    #1271
    szerintem senki sem kételkedett abban, hogy drágább lett volna eleve a mini tavaly, ha retinaval jön... mint ahogy most is látjuk hogy drágább lett

    itt az óriási emberléptékű mérnöki csodáról. van szó, hogy már megint szándékosan visszafogják magukat, csak hogy jövőre legyen mit eladni... ennyi :) emiatt nem volt tavaly retinás a mini, nincs mit ezen magyarázni... és pont emiatt nincs touch id az ipadben hogy jövőre legyen mivel eladni

    és még mielőtt félreérted... nem különösebben zavar ez az üzletpolitika, hiszen a többiek is így csinálják :) csak a különböző "buta" magyarázatokat nem értem, hogy emiatt meg amiatt nem jött eleve retinával a mini
  • GregSB
    #1270
    Egyébként érdekes, összességében a drágább árkategória felé tolták el a minit. (Kapható a tavalyi, de csak 16GB-ban. Ha valakinek nagyobb tárhely kell az csak a drágábbat veheti) Nem versenyeznek az árak leszorításában a töbiekkel... Valszeg így is fog akadni vevőjük bőven.

    Ami zavaró hogy nincs 7.1 :(