3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • precision
    #3542
    hát, engem az új nexus 7 nem fogott meg ezzel a péklapát designnal... már a promó képeken is mosolyogtam anno, aztán review videókban is láttam, nemrég élőben is... nagyon fura, hogy ennyire keskeny de mégis ugyanolyan magas mint az ipad mini... értem én, hogy más a képarány, de miért kellett ennyire keskenyre csinálni? komolyan ki akar egy kézzel átfogni egy táblagépet? :) nagyon otromba így szerintem...

    lehet, hogy ár-érték arányt nézve jobb vétel a nexus7, de teszteket nézve egyáltalán nem jobb sem sebességre sem felhasználói élményben... az ára tényleg jobb, de ha azt nem nézzük akkor egyáltalán nem jobb mint az ipad mini 2

    a kínai androidos lószarokhoz viszonyítva pedig egyértelmű hogy sokkal jobb vétel
  • skinnyman
    #3541
    Szeptember ota hasznalom, szoval jah, kb pont fel eve.
    Rossz tulajdonsagok... hat nem is tudom. Nem nagyon tudnek mondani semmi komolyabbat. Kezdetben voltak akik touch screen erzekelesi gondokra panaszkodtak, de azt frissitesekkel azota megoldottak, nekem meg sose volt amugy sem ilyen gond vele, sztem csak nehany rosszabbul kalibralt peldanyt erintett a dolog. Nem nagyon tudok semmilyen komolyabb tipushibarol, egyebkent ha hivatalos helyen veszed, 2 ev gari van ra, olyan hogy futar viszi-hozza (tipikusan egy heten belul) ha barmi gond lenne vele.

    Belassulasnak nyoma sincs, gyorsabb mint valaha, es a jelek szerint minden frissitessel csak egyre gyorsabb lesz. Aksi eleg jol birja. Ha nem nagyon hasznalom (mondjuk napi fel orat) es foleg az asztalon hever, elmegy egy hetig, komoly izzaszto 3d-s jateknal meg max fenyeron nyilvan gyorsabban merul, ugy tippre azt mondanam hogy ilyen 4 ora alatt le lehet meriteni ha a leheto legjobban megterheled. Atlagban, normalis use-case-eknel (kozepes fenyero, bongeszgetes-videonezegetes-jatszas-ilyesmi) mondjuk olyan 8 ora kijelzoido szokott lenni nalam. De volt pl amikor pdf olvasasra hasznaltam, akkor 15 ora kijelzoidot produkalt, es amellett is volt tobb nap keszenlet.
  • SNICKER
    #3540
    használtan is 60k. ennyit rólad skinnygeci :D
  • SNICKER
    #3539
    a legolcsóbb is valami noname szar boltba 65k.. onnan már csak többért van. ilyen szar boltból meg a kutya nem veszi meg, kitudja honnan kukázták
  • SNICKER
    #3538
    + túlmelegszik hd videóknál és nagyobb játékoknál.. ez volt a baj a régi n7-el is, ez se jobb. rendesen égeti a kezem
  • SNICKER
    #3537
    hol látsz te 230 dollárért n7-et te szerencsétlen :D legalább ne találnál ki ilyen hülyeségeket hogy mindenáron a szar n7et istenítsd, ami csak egy ratyi 7colos szar, ugyanúgy behal mint az olcsó kínai szar
  • szucsy89
    #3536
    ja amúgy nagyrészt egyetértek, én sem vennék olcsó kinai szart. egyébként nem tudom mióta használod az új n7-est, de már fél éve biztosan, leirnád, hogy mik a rossz tulajdonságai/mennyire lassult be ez idő alatt valamint még az akksi időre lennék kiváncsi. köszi
  • skinnyman
    #3535
    Tenyleg amugy, viccen kivul a legtobb ilyen total ertelmetlen kerdes megelozheto lenne vele.
    50 dollar kulonbseg van, es tenyleg kepes valaki egy papiron 4-szer szarabb, valosagban 10-szer szarabb kinai noname szart megvenni nulla tamogatassal, elavult/osdi/szar hardverrel, osszetakolt/szemetelt lassu/ronda/regi/szar szoftverrel?
    Joga van hozza, de gyakorlatilag nincs olyan epeszu scenario, hogy egy ilyen vetel hosszu tavon barkinek megerje.
    De mondhatnam az ilyen szutyok samsung tomegtabokat, amik meg dragabbak is, es sokszor kb ugyanez elmondhato rajuk (kiveve hogy noname es support mentes, kb ez minden amit fel tudnak mutatni).
    Aztan meg jon a kiabrandulas, anyazas, reklamalas frissitesek utan, stb. Szoval ne vicceljunk mar.
  • SNICKER
    #3534
    átjön az, a haveromnak is átjött. azért küldik postán. ha futárral hozatnám akkor kéne, azok még a 20 dolláros cuccal is szarakodnak.
  • vass17
    #3533
    Nekem aztán teljesen mindegy, nekem a hátsó kamera nem adna túl sokat hozzá és mivel memóriakártya van benne, az egyedüli lényegi különbséget a RAMban látom. És hozzátenném, hogy a 27% Áfát számold rá, mert nagy eséllyel elkapják. Nekem már egy 80 dolláros csomagot sem engedtek át, valószínűleg ez se jön át.
  • SNICKER
    #3532
    igazából szarok a garanciára a nexus7-et is meguntam 4 hónap alatt. ezt is megunom aztán eladom vagy elajándékozom.
  • maffi
    #3531
    és a garanciát hogy fogod érvényesíteni? mert sztem a gyártó nem fogja neked kifizetni a postaköltséget, amit azért perkálsz, hogy kínába eljuttasd a gépet szervizeltetni
  • SNICKER
    #3530
    és ami full ugyanaz mint a te tebleted az a vido mini one S

    136 dolcsi
  • SNICKER
    #3529
    már nem azért, de ebbe csak 1gb ram van meg 8gb rom...
    ez inkább a novo 8 minire hasonlít amit te mondasz, ami 80 dollár, ami még 20.000Ft sincs

    + az ainol és a vido már elég jó minőségű tableteket gyárt. szóval én inkább megveszem kínából, amúgy is az eladó 1éves garanciát vállal rá, és nem kamu, már 17ezren vettek tőle tabletet 98%-os pozitív értékeléssel
  • vass17
    #3528
    Ugyanez a hardver a wayteq xtab-79qci. Meg tudod venni itthon, normális garanciával, 40ért. Én azt használom és mobilarénán is népszerű, nem véletlenül.
  • szucsy89
    #3527
    ki kéne írni bannerba, hogy akárki akármilyen tabot akar venni NE tegye, inkább vegye meg az új n7-et... :D
  • skinnyman
    #3526
    Eleg gyengenek tunik nagyjabol mindenben, foleg uj n7-hez kepest, ami alig dragabb (230 usd rendes aron, de sokszor 200-ert adja sok hely).
  • SNICKER
    #3525
    ezt néztem most ki 157 dolcsiért. egy haveromnak van ilyen 4 hónapja és nekem nagyon bejön

    Model


    Vido Mini One

    Operation System


    Android 4.1

    Screen


    7.85 inch IPS Capacitive touch screen

    Resolution


    1024x768 Pixel

    CPU


    RK3188 ARM Cortex-A9 Quad-core 1.8GHz

    GPU


    Mali-400

    RAM


    2GB

    Nand Flash


    16GB

    Camera


    Front 2.0MP Back 5.0MP Cameras

    Wireless


    Wifi 802.11 b/g/n

    3G


    N/A

    Bluetooth


    Yes

    OTG


    Yes

    HDMI


    Yes

    GPS


    N/A

    G-sensor


    Support

    V-sensor


    Support


    Battery


    4000mAh Rechargeable Li-ion Battery

  • skinnyman
    #3524
    Kinek a szempontjabol/teged ki kerdezett/hogy jon ide/mirol beszelsz?
  • franc0
    #3523
    Ércsedmármeg, hogy kicsi az a kijelző :)
  • skinnyman
    #3522
    Nem nagyon volt itt szo egyaltalan a regi n7-rol, az uj pedig egy masik dimenzio.

    greg: pedig gyari appok nagy resze is lassabban indul, csak egymas melle kell tenni a kettot.
  • GregSB
    #3521
    Ok, az iPad 3 ami nálad van hajlamosabb megakadni.

    A Mini ami nálam van nem hajlamos megakadni menüben / alap műveleteknél iOS7-el. Gyári appok (óra, settings, Safar) nem indulnak lassabban es baromi fluidak/gyorsak.

    Nekem ez a tapasztalatom.
  • vass17
    #3520
    A Nexus7 témához azért hozzátenném, hogy itthon van egy Asus TF300, ugyanaz a tegra3 és ugyanaz a felbontás, mint a régi N7. Azt lehet észrevenni, hogy egyre lassabbnak tűnik, kicsit eljárt már a tegra 3 felett az idő. A böngésző sokat tölti az oldalakat és szinte percenként ajánlja, hogy állítsam le....öröm kézbevenni utána az xtab79et, ég és föld a kettő közötti sebessègkülönbség. Sajnos a Wifi erősség a másik oldalra billen, de ez az alu ház hátránya az Asus műanyagához képest.
  • skinnyman
    #3519
    Meg a menuben is hajlamosabb megakadni, lassabban bootol, es az appok elinditasanal a neha masodperces kulonbsegeket sem mondanam annyira elhanyagolhatonak. Az animaciok alapbol lassabbak, de nem is csak errol van szo.
    Es teljesen ugyanazok az appok is lassabban indulnak ios7-en, ezt eleg nehez barmi masnak a szamlajara irni, mint az alaprendszernek. :)
    A frissebb ios verziokkal az ios eszkozok egyre lassabba valnak, ez a trend a kezdetektol, es erre ellenpelda nagyjabol meg nem volt. Androidnal (foleg 4.0 ota) pont forditva van, minden frissitessel egyre gyorsabb lesz.
    Az ipad3 pedig legfeljebb komoly 3d-s cuccoknal lassabb a 2-nel, de az is eleg ritka, alap ui-ban sehol nem lassabb. De amugy is tokmindegy, mivel sajat magahoz viszonyitjuk ios6-al, szoval ez egyaltalan nem szamit.
  • GregSB
    #3518
    iPad 3 meg nem jó példa. Nagyon sok esetben döcögősebb volt mint iPad 2, mert bár erősbb volt, de nem annyira hogy a retina kijelzőt jól ki tudja szolgálni.
  • GregSB
    #3517
    "de androidos jellegű dadogást nem szívesen látnék viszont a kijelzőn alap műveleteknél. erről vkinek tapasztalat?"

    Ezt kérdezte. Menüt pörgetve, Safariban tartalomdúsabb honlapokat scrollozni nagy sebességgel, lépkedni appok között. Én ezeket veszem alap műveletnek, és ebben semmivel nem lassabb az iOS7. Ugyanolyan fluid a scroll, kibe lépkedés mint 6-os alatt volt.

    Az hogy az újabb appokat már az erősebb HW-jű cuccokra optimalizálják, és fél - 1mp-el lassabban indulnak el az nem az alaprendszer hibája / lassúságából fakad.
  • skinnyman
    #3516
    A meret persze izles kerdese (ha mindenkepp 8" korulit akarsz, akkor amugy az lg g pad 8.3-at eleg jonak mondjak, az is olcsobb - barati ar ide vagy oda - es az is joval jobb nagyjabol mindenben)
    Az pedig furan hangzik, hogy zavarta a szemed, hogy 1"-al kisebb, az nem zavarta, hogy 4-ed annyi pixel van rajta es latni a pixeleket? Vagy lattal egyaltalan eloben uj n7-et vagy valamilyen nagy ppi-ju tabletet, tudod mirol maradsz le?
    Artartasban pedig nexus-ok gyakorlatilag ugyanolyanok, megjelennek egy aron, aztan azt legfeljebb akkor csokkentik ha uj modell jon.

    Te tudod mit akarsz, elsosorban csak annyit mondok, hogy legalabb nezd meg/probald ki eloben is a szoban forgo cuccokat (pl valahol ahol ki van allitva), mert ha kicsit is szamit az ar/ertek, es/vagy hosszutavra gondolkozol, az ipad mini-nel mindket esetben sokkal jobb vetelek vannak piacon (meg hazon belul is).
  • skinnyman
    #3515
    Ha hulyesegek terjeszteset akarod megfekezni, akkor inkabb a magad tajan nezz korul elso korben. :)
    Valoszinuleg pont azert nem latod a kulonbseget, mert egymas utan hasznaltad oket es nem egymas mellett, vagy mert nem tudod mit kell nezni, vagy mert ugyis azt latod bele amit te akarsz.
    A helyzet az, hogy ahol kulonbseg van az ios7 es 6 kozott teljesitmenyben, ott a 7 gyakorlatilag minden esetben lassabb, sokszor lathatoan.
    ipad 3-on is sokkal tobb helyzetben akad meg, mint 6-al, pedig az sokkal erosebb az ipad mini-nel. De aki nem hiszi, youtube is tele van osszehasonlito videokkal, ahol pl alkalmazas inditasokkal, stb-vel tesztelik, es sokszor eleg latvanyos a kulonbseg.
  • maffi
    #3514
    jogos a kérdés :)

    többetek tanácsára megnéztem kézben egy hét és egy nyolccolos tabletet is és a hetes túlságosan kicsinek bizonyult. nem csak a nyolcashoz képest, hanem úgy alapvetően a szememnek.

    iphone tulajdonosként a két készülék kompatibilitása sem volt elhanyagolható tényező.

    aztán ott volt még az, hogy - mint írtam - a barátom egy 2x használt ipad minit, 2 tokkal elad nekem igencsak jó (mondhatni baráti :D) áron. kb ennyiért mennek a 2013-as nexusok használtan vagy alig használtan.

    továbbá beláttam azt, hogy 35 000 ft egyszerűen kevés egy megbízható gépre. van a környezetemben táblatulaj, akinek az én eredeti kívánságaimnak megfelelő gépe van és kevesebb az elégedett felhasználó, mint az elégedetlen, pedig ők sem bitcoin kitermelést folytatnak rajta.

    az ártartásban pedig még mindig verhetetlenek az apple termékek, így ha nem jön be az ipad minis kaland, még mindig ott a lehetőség, hogy egy androidos tabletnek adjam meg a lehetőséget, hogy boldoggá tegyen :)
  • GregSB
    #3513
    Légyszives ne terjessz hülyeségeket. Majdnem 9 hónapon keresztül használtam iOS6-al a minimet, tavaly szeptember óta meg 7-essel. Nem lassab a menüben lépkedés meg alap műveleteknél semennyivel.
  • skinnyman
    #3512
    En csak arra vagyok kivancsi az eredeti igenyeidre ranezve

    "max 35ért", "7"-os kéne", "a márka nem fontos", "... filmezésre használnám"

    hogy megis hogy lett ipad mini a vege? Tavolabbit ezektol az igenyeidtol szinte ha akarnal sem talalnal.
    Amugy igen, eszrevehetoen lassabb az ios7, mint a 6, de ha nem egymas mellett nezed a kettot akkor valszeg nem zavaro annyira.
    De ha emiatt izgulsz, az n7 2013 ebben az esetben is sokkal jobb valasztas, alapbol is sokkal erosebb/jobb mindenben, es az ujabb frissitesekkel csak egyre gyorsabb.
  • maffi
    #3511
    köszönöm a gyors és megnyugtató választ. gyakorlatilag minden kétségem elszállt. alig várom, hogy nálam legyen a gép :)
  • GregSB
    #3510
    Egyáltalán nem lassul be iOS7-től. Kissebb bugok vannak a 7.0.6-ban, de a hamarosan (1 héten belül) érkező 7.1 ezeket javítani fogja.
  • maffi
    #3509
    köszi szépen mindenkinek a segítséget. :) úgy néz ki, ipad mini lesz a vége a történetnek. annyi lenne még a kérdésem, hogy nem esett túlságosan a mini teljesítménye az ios 7 miatt?! fórumokon olvastam, hogy egyeseknél drámai módon romlott a felhasználó élmény az új oprendszerrel. nyilván nem azt várom majd a 3 éves hardvertől, hogy a 2 gigás gameloftos grafikai csodákat röccenés nélkül vigye, de androidos jellegű dadogást nem szívesen látnék viszont a kijelzőn alap műveleteknél. erről vkinek tapasztalat?
  • [NST]Cifu
    #3508
    Itt.

    És megkérlek téged is, illetve GregSB-t is, hogy ezt most és itt hagyjátok abba. Te se provokáld a másikat, és akkor ő sem fog így reagálni.
  • skinnyman
    #3507
    Tenyleg itt tartunk? Hol van ilyenkor a moderator?
  • precision
    #3506
    Mi a baj az ipad mini 2 kijelzőjével? Én láttam élőben, semmi gond nincs vele szerintem.
  • GregSB
    #3505
    Komédia.
  • skinnyman
    #3504
    Ovoda.
  • GregSB
    #3503