3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • GregSB
    #3738
    Headset? (amit telefonokhoz adnak abba nvan mikrofon is). Én csomószor hallgattam zenét headsettel iPadről kanapéban ülve, szóval annyira nem idegen dolog ez.

    Ja, asszem Bluetooth LE-n keresztül megy a Continuity.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2014.11.25. 15:46:42
  • Jim Morrison
    #3737
    ja, majd a tabletet tartom a fejemhez hívásnál
    btw SMS hez tényleg jó.
    Amúgy azért nem kell wifin lenni hozzá mivel bluetoothos nem? ergó annak már bekapcsolva kell lennie (pluszban a wifi mellett)
  • GregSB
    #3736
    Ja és a legjobb, ha van egy iPaded és iPhoneod (mindekttőn iOS8-al), akkor meg tudod azt csinálni, hogy az iPadről indíts (GSM) hivásokat, írj SMS-eket. A telefon ott heverhet bárhol a lakásban, te ülsz a kanapén / ágyban fekszel iPaddel és arról tudsz mindent csinálni.

    Ha jól vettem ki akkor még csak azonos Wifi hálózaton se kell lenni, a két készülék anélkül is kapcsolatot létesít egymás között, és az iPad kvázi kihasználja a telefon GSM modulját.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2014.11.25. 14:59:06
  • franc0
    #3735
    Igen, 2013-as.
    Kicsi a kijelző.
  • szucsy89
    #3734
    II. generációs? Miért mész vissza? Miben jobb az iPad?

    Mióta eladtam a 2012-es N7-emet, valami hiányérzetem van, tényleg a mindennapjaim része lett a tablet. Este, ágyból nincs is kényelmesebb, mint tabletről netezni/chatelni/filmezni.

    Viszont nagy dilemmában vagyok, mert ezek az élmények egy 10 colos tableten lennének még élvezetesebbek, már nem akarok visszamenni 7 colra. 10-es méretben pedig jelenleg az iPad Air verhetetlen, lehet beruházok egyre, hardverapron már 90-100 között kapható használtan.
  • franc0
    #3733
    Nálam van eladó Nexus, júniusi MM vétel 50ért.
    Megyek vissza ipadre.
  • skinnyman
    #3732
    Uj memopad-ot aruljak amugy, n7 hijjan sztem ez is egesz jo vetel lehet meg
  • szucsy89
    #3731
    Szép.

    Ennyi erővel az 5C meg hajaz(ott) nagyon sok akkori, színes Lumiára.
  • GregSB
    #3730
    Nokia's first device after Microsoft is an iPad mini clone that runs Android
  • Blekk Síp
    #3729
    Sziasztok!
    WayteQ xTAB-8Q GPS tablet esetleg jó választás ha GPS-el szeretném meglepni fateromat? Taxizáshoz lenne használva. Vagy jobb lenne esetleg kizárolag navigácios készuléket venni és nem GPS tabletet? 7" 8"-os kellene, hogy minél jobban lássa rajta a dolgokat.
  • joebacsi
    #3728
    A surface kimaradt az egyenletből:
    http://www.fool.com/investing/general/2014/10/29/why-microsofts-surface-pro-3-sales-soared-as-apple.aspx
  • szucsy89
    #3727
    Idén azonban két tendencia is megfigyelhető, és mindkettő az Apple-t érinti a legérzékenyebben: nőtt a kisebb gyártók részesedése, míg az iPad eladások 6,4%-kal és 1,8 millió értékesített darabbal csökkentek. A Samsung piaci részesedése is csökkent 1%-kal, azonban a táblagépek növekvő népszerűsége miatt mégis sikerült 600 ezer darabbal többet értékesíteni, így 10%-ról 4,5-re csökkent a két vállalat részesedésbeli különbsége. A harmadik negyedévben egyébként összesen 53,8 millió táblagép talált gazdára, amelyből már „csak” 41,1% a két óriásvállalat részesedése, igaz az Apple az új iPad Air és iPad Mini, a Samsung pedig az Tab S 8.4, Tab S 10.5 és a pletykák szerint idén érkező Note 10.1 (2015)-tel vehet újabb lendületet.
  • szucsy89
    #3726
    mennyiért jutottál egy ilyenhez?
  • XeroX
    #3725
    Köszönöm a sok privát üzenete, de azért ide leírom hogy a befutó a:
    Prestigio MultiPad 8.0 PRIME DUO 16GB lett.
    Van rajta micro HDMI, micro USB és külön táp csatlakozó, a 2 magos proci a célnak bőven megfelel.
  • skinnyman
    #3724
    A legtobb tablet a hdmi kivezetest ugyanarrol a portrol oldja meg, mint amit sima adatatvitelre hasznalna, es elosztoval sem lehet kitrukkozni (legalabbis MHL es slimport eseten). Ha csak tolteni kene kozben az nem gond, azt tamogatja MHL es slimport is, de egy idoben kulso vinyot ugyanazon a porton nem tudsz rakotni. Megoldas lehet, ha valemelyiket vezeteknelkul oldod meg:
    -kepernyo: lehetseges megoldasok: miracast, chromecast screen mirroring. Nemi minosegveszteseggel jar, ami gondolom nem optimalis ha multimedias kozpontkent hasznalnad - bar valszeg nem lenne olyan eszreveheto.
    -kulso merevlemez helyi halozaton, amirol wifi-n streameled a tartalmat - ez talan elfogadhatobb minoseget jelent, de igy kell plusz egy "szerver" eszkoz - amit mondjuk egy okosabb routerrel is meg lehet oldani.
    Ha egyik sem elfogadhato megoldas, akkor tenyleg olyan eszkoz kell, amin van kulon dedikalt hdmi kimenet, de ilyenbol sokat nem ismerek igy fejbol... Talan valamelyik asus vagy samsung tud ilyet.
  • XeroX
    #3723
    Nem rossz ötlet, de mint zenelejátszó is fog működni, amihez nem kell TV.
    Egy bútorba lesz beépítve.
  • passatgt
    #3722
    nem lenne célszerűbb valami ilyesmi? hdmi stick
  • XeroX
    #3721
    Tudtok ajánlani valami elfogadható minőségű 7 colos tabletet amit tudnék multimédiás központként használni ?
    USB porton rárakok egy külső 2,5" usb merevlemezt, HDMI kábelen rákötöm a tévére, közben a töltő tölti az akksit.
    A Samsung support közölte, hogy a termékein nem lehet egy időben USB és HDMI eszközt használni.
    Tehát olyan tablet kéne amin van USB, HDMI valamint külön táp port és nem MYAudio és a barátai kategória.
    Köszönöm.
  • szucsy89
    #3720
    igen, ez azt hiszem egy 4 évesnek tökéletes, bár ilyen korban én még biztosan nem vennék a gyerekemnek tabletet..
  • csrolli
    #3719
    Bocsi, már rá is találtam .
  • csrolli
    #3718
    Hali! Lányaimnak szeretnék karácsonyra tablet-et venni. 4 évesek, nem kell csúcsmárka, 15-16e Ft körül. Tudna valaki ajánlani?
  • tucumán
    #3717
    nekem a note pro tokeletes
  • tucumán
    #3716
    nem irigykedem en, egyszeruen csar irritalo szamomra ez a csoka
  • franc0
    #3715
    Tán tanulni és dolgozni kellett volna, akkor most nem csak irigykedésre futná.
  • tucumán
    #3714
    kipróbálnám ez a csávóka fején is
  • szucsy89
    #3713


    :/
  • Jim Morrison
    #3712
    Igen tudom, anno talalkoztam ipadan olyan appal, ami ugye iphone kijelzo meretben jelenitette meg az alkalmazast, azonban ma mar 1 ilyennel nem talalkoztam.
    Es mivel tablet appokrol beszelek, ebbe azt szamitom, hogy nem a mobil nezet elemei lesz nagyobb, hanem az alkalmazas kihasznalja a tabla meret elonyeit. A mostani mindenfele meret ez lehet jot tett ennek, de mivel mar vagy 6-7 honapja nem hasznaltam android tablat ezert merem igy mondani, ketlem, hogy ezido alatt drasztikusan valtozott volna a helyzet.
  • skinnyman
    #3711
    Hogy a retekbe ne erdekelne valakit, hogy ujratolt egy tabot? Akinek vegtelen turelme/ideje/mobilnetje van, azt talan nem, egyebkent nem tudom kire gondolsz, aki tapsol amikor valamit ujra kell tolteni a keves ram miatt.
    Igen, a usert erdekli, hogy egy alkalmazas normalisan meg van-e jelenitve. android-on a kezdetektol minden eszkoz adott tetszoleges kepernyofelbontasra/meretre optimalizalni az appokat, es mivel 3-6" kozott rengeteg telefon jelent meg, es 7-12" kozott is jo sok tablet, igy a legtobb app eleg jol meg is van irva ahhoz, hogy skalazodni tudjon. Ha valami nincs is optimalizalva tabletre, az altalaban annyit jelent, hogy egy kicsire tervezett interfesz tulsagosan nagyra szet lett nyujtva, ezert "hulyen nez ki". Mellesleg az idejet sem tudom, hogy mikor lattam olyan appot a 7"-es tabletemen, aminek az interfeszevel barmi problemam lett volna. ios-en ha valami nincs tabletre optimalizalva, az konkretan azt jelenti, hogy kb teljesen hasznalhatatlan, az app telefonkijelzo meretben indul el, korulette oriasi fekete kerettel, max belenagyithatsz amivel pedig minden elmosotta/homalyossa is valik, szo szerint kinagyitja a telefonkijelzore tervezett pixeleket. Az ios ilyenfajta "flexibilitasanak" a kovetkezmenye az is, hogy pl iphone 6 plus x2048 pixelre renderel mindent, amit aztan leskalaz x1920-ra. Oruletesen "hatekony" megoldas, arrol nem is beszelve, hogy a kepelesseg, stb. szempontjabol ez mit jelent. Az ios fejlesztok most, hogy kaptak meg 2 tovabbi kijelzomeretet, elkezdhetik vakarni a fejuket, es nekiallhatnak a csodalatosan jovotalloan (gyakorlatilag egy konkret kijelzomeretre es felbontasra) megirt appjaikat meghekkelni, hogy ne nezzenek ki botranyosan szarul mas felbontasokon sem. A nagy iphone 5,5" kijelzojet az appok nagy resze meg nem tamogatja, szoval gyakorlatilag 3,5-4"-ra irt appok felnagyitott verzioit nezegetheted rajta. Semmivel nem jobb a helyzet ott, mint a nem annyira tablara optimalizalt android appoknal. Kulon ipad mini-re sincs csomo tablet app megirva, igy hiaba ugyanolyan a felbontas, mas a fizikai meret, amit teljesen ignoralnak ezek az appok.
    Ezeknek is koszonheto, hogy az altalad linkelt cikk szerint is ha az a kerdes, hogy mekkora aranyban tamogatottak a tabletek legalabb reszlegesen, ios-en az appok 71%-ajon ki, mig android-on 93.5%. De 10" tamogatottsagot nezve is ugyanott van. Direkt arra irt appbol valamival kevesebb van (ott sincs nagysagrendbeli kulonbseg regota), mert joval kevesbe is van ra szukseg amiatt, amilyen flexibilisen kezeli a platform a kulonbozo kijelzomereteket/felbontasokat/dpi-ket a kezdetektol fogva.
  • Jim Morrison
    #3710
    átlag júzert annyira nem szokta érdekelni, hogy újratölt egy tabot. Átlag user ~80 appot telepít legalábbis ez egy jó másfél éves kutatás eredménye, azót lehet az átlag már 85. vagy 75. Átlag user érzékeli, ha egy alkalmazás értelmesen van megjelenítve vagy nem (értsd optimalizálva van-e tabletra) (link).
    Megnyomkodják a kütyüket media marktban és arról alkotnak véleményt, általában egy nagyon kis réteg tudja csak, hogy pontosan milyen hardverrel rendelkezik, amit tök normális mivel mindenki kipróbálja milyen HASZNÁLNI.
    Most mondhatod, hogy de az android QHD meg + meg van 5" 6" 7" 8" meg anyám tudja milyen kijelzőméret, de tény hogy sokkal hosszadalmasabb egy alkalmazást megannyi kijelzőméretre optimalizálni, ezért ez sokszor el is marad. Szívesen látnék egy andoird vs ios tablet apps videót, kíváncsi lennék rá :)
  • skinnyman
    #3709
    Pontosan, az ember HASZNALNI akarja. Nem fog arra matyizni, hogy 600000 alkalmazas van ra (mint amilyen szamokkal dobalozni szoktak hogy melyikre hany app van - amiben amugy regota nincs nagysagrendbeli kulonbseg), hanem max nehany tizet telepit, es azokat fogja hasznalni. Amit mindig erzekelni fog hasznalat kozben, az peldaul a kijelzo (ppi, szinek), a ram merete (nem tolt ujra a bongeszo minden oldalt tabvaltaskor). Es tobbek kozott ezekben az ipad-ek altalaban evekkel le vannak maradva.
    Amit pedig linkeltel, az nem a denver-es k1 benchmark-ja. Abbol itt latni peldaul egyet, ami szerint egymagos teljesitmenyben gyorsabb az a8x-nel. Multicore-ban tunik gyengebbnek, nyilvan amiatt, hogy 2 magos csak. Osszessegeben ugy tunik eleg kozel vannak teljesitmenyben. Mindenesetre hogy elpicsazna a konkurenciat, abban azt hiszem egyeterthetunk, hogy hulyeseg.
  • GregSB
    #3708
    Persze hogy mindig ez jön, mert képzeld az emberek többsége nem azért vesz tabletet hogy arra matyizzon milyen proci van benne, hanem mert HASZNÁLNI akarja. És ha jobb tabletre optimalizált appok vannak egy rendszeren mint a másikon, akkor azt JOBB HASZNÁLNI. Ennyire egyszerű a képlet.

    De hogy a procira recskázóknak is legyen valami: igen, még a K1-et is megeszi reggelire az A8X:

    "Apple's new A8X powered iPad Air 2 smokes new Android tablets, including Nvidia's Tegra K1 Shield Tablet"


    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2014.10.23. 13:50:39
  • skinnyman
    #3707
    Ez az "arra vannak a legjobb tablet appok" pedig ugy tunik a jolly joker kartya, amit mindig be lehet dobni, ha minden mas racionalis erv elfogyott. :) Amikor latszik hogy az uj cuccuk mar megjeleneskor tele van kompromisszumokkal, amikor szinte szo szerint piacra dobjak ugyanazt mint egy evvel azelott, amikor tisztan latszik, hogy mashol joval olcsobban nagysagrendekkel jobb cuccot kapsz, akkor jon mindig ez az erv.
    Az egyetlen gond vele csak az, hogy - plane az atlaguser szempontjabol - ez mar regota nem nagyon igaz.
    Az igazsag az, hogy a tavalyi n7, vagy az idei n9 mellett edeskeves racionalis erv van barmilyik ipad mellett, plane ha az arukat is beleszamolod.
  • skinnyman
    #3706
    A denver procis k1-et? Cool story bro.
  • GregSB
    #3705
    + ha azt vesszük hogy még mindig iOS-re vannak a legjobb tablet appok, akkor nem kérdés hogy ez most a legjobb tableta piacon. Nem a legolcsóbb, legjobb ár/érték arányú talán, de szerintem ha valaki megengedheti magának még mindig ezt érdemes venni.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2014.10.23. 12:01:15
  • GregSB
    #3704
    Mert most kb az is. Ez a proci + GPU eléggé elpicsázza a konkurenciát.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2014.10.23. 11:47:56
  • szucsy89
    #3703
    nyakamat merném rátenni, hogy a theverge megint a világ legjobb tabletjének fogja választani
  • skinnyman
    #3702
    Azt a mindenit, a fene gondolta volna, hogy 2014 vegere eljutnak idaig. Kar hogy csak a nagyobb modellben sikerult ez a bravur, a mini az gyakorlatilag ugyanaz, mint az elozo evi, amit az az elott kiadott n7 is szepen elvert :)
  • passatgt
    #3701
    jövőre tuti megkapja ezt a processzort valamelyik laptop, akár 4 maggal
  • szucsy89
    #3700
    A processzor ugyanis három, egyenként 1,5 gigahertzre skálázott maggal rendelkezik, ami azon felül, hogy szokatlan megoldás, mindenképpen fejlődés az eddigi modellekhez képest, hiszen eddig maximum csak két magos CPU-kat használt az Apple. A megkétszerezett rendszermemória mindenesetre a már korábban leleplezett többablakos mód okán kerülhetett be a motorháztető alá, melyet valószínűleg egy későbbi szoftverfrissítéssel tesz elérhetővé az almás vállalat. Az iPad Air 2 igazi erőmenő, kiválóan teljesített a Geekbench tesztjén, a 4477 pontos multicore pontszám minden eddiginél magasabb eredményt jelent.

    hoppá
  • franc0
    #3699
    Szerintem? Ha igazán szükséged lenne rá, tudnád melyiket válaszd.