3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • GregSB
    #3262
    "esetleg azt hihette hogy ertetek hozza, ismeritek az igenyeit es az n10-et es ezek mellett javasoltatok valami mast"

    Te jobban értesz hozzá? Jobban ismered az igényeit?

    Kettőnk között egy nagyon nagy különbség van: én egyenrangú vitapartnerként tekintek rád és kezellek, te viszont lenézel, becsmérelsz, sértegetni próbálsz úgy hogy egyáltalán nem ismersz, csak annyit tudsz rólam hogy használok Apple cuccokat is. De ez elegendő neked hogy mindent jobban tudj és hogy hülyének nézz, pláne mivel egy Apple cuccot merek ajánlani alternatívaként.

    Továbbra sem fogok lealacsonyodni a színtedre, és nem kezdem el a továbbiakban kivesézni a te véleményed hol hibázik. Leírtam a véleményemet, ezt vagy figyeleme veszi Tetsuo vagy nem. Magasról tojok arra milyen gépet vesz, ez az ő döntése, azért írtam le a véleményemet hogy segítsek neki képet adni a döntéséhez. Amit leírtam az továbbra is a véleményem az eddigi tapasztalataim alapján. Ő majd eldönti mennyire fontosak ezek a dolok.

    Az meg hogy te csak azzal tudsz már érvelni hogy hozzá nem értő vagyok (úgy hogy qrvára nem ismersz) jól mutatja milyen színvonalra süllyedt ez a vita. Pár éves unokaöcsém pár év múlva magasröptűbb vitákban fog részt venni az oviban.

    Ha gondolod válaszolj, úgysem bírod ki hogy ne tiéd legyen az utolsó szó, de erre már tényleg nem fogok reagálni. MR m"indenkinél mindent jobban tudok" skorpió úr :)
  • GregSB
    #3261
    "Az igenyeket amiket leirt egyertelmuen sokkal jobban kielegiti az n10 mint az ipad, akar maganak, az anyjanak, vagy a kutyajanak veszi. End of story."

    Szerinted. Szerintem nem.
  • Fallingstar
    #3260
    Az N10 a Nexus 10. Nekem azért jobb a Nexus 7 II. (amellett, hogy olcsóbb), hogy telefonként is használni fogom. Ha Te nem akarsz telefonálni akkor én is az N10-et javasolhatom, jó kritikákat kapott.
  • AlieN911
    #3259
    Jah, igen, lemaradt, hogy min 10 col :))

    Nexus 7 II. néztem, de az N10 fogalmam sincs, hogy melyik :D
  • skinnyman
    #3258
    7"ban az, 10"ban (filmezesre pl megfontolando) N10 illetve par honap mulva uj N10 :)
  • Fallingstar
    #3257
    Épp egy cipőben járunk. A most megjelenő Nexus 7 II.-t javasolom, ár/érték arányban a legjobb
  • AlieN911
    #3256
    Hali

    Milyen tabletet ajánlotok most?
    Olyan kéne, amit egyszer megveszek, és pár évig jó lenne.
    Netezés, filmezés lenne a fő projekt, de normális sebességek mellett.
    Keret max 120-130e körül
  • skinnyman
    #3255
    Miutan ketten le akartatok nyomni a torkan azok utan hogy reg kiderult hogy egyaltalan nem az kell neki, valoszinuleg foleg csak udvariassagbol csinalt ugy mintha szoba jonne, esetleg azt hihette hogy ertetek hozza, ismeritek az igenyeit es az n10-et es ezek mellett javasoltatok valami mast (ahogy azt ertelmes helyen elvarna az ember) de nyilvanvaloan nem ez volt a helyzet. Az igenyeket amiket leirt egyertelmuen sokkal jobban kielegiti az n10 mint az ipad, akar maganak, az anyjanak, vagy a kutyajanak veszi. End of story.

    Hogy nemi on is legyen: n10 tema
    Itt tobb infot talalsz rola, a hazai gari kerdes tenyleg kerdeses de paran mintha azt irnak hogy sikerult ugy is beszerezniuk. Mindenkepp a legjobb vetel lenne amugy, de ha nem surgos, az utodjat azert is erdemes lehet megvarni, mert annal remelhetoleg jobb lehet a hazai tamogatas.
    Ha nem akarsz varni es biztosra akarsz menni Sony Z is teljesen jo cucc amugy, kicsit gyengebb es dragabb, de vizallo, jol ossze van rakva, valszeg strapa, van hazai support, az is tud mindent ami kell, es microsd bovithetosege is van.
  • GregSB
    #3254
    Mivel nekem semmi kedvem ehhez a "te ezt mondtad pár napja és egy idióta vagy" vitázhoz, ezért összegezném a véleményemet Tetsuonak, és én kiszállok:

    - iPad, Xperia Z, N10, mind tökéletesen lefedi anyukád igányeit és mindegyik nagyon jó táblagép, egyikkel se fogtok rosszul járni. Ezek közül az N10-et itthon megvenni és gariztatni kicsit macerásabb, viszont árban az lehet a legjobb.
  • GregSB
    #3253
    Utána viszont ezt írta:

    "Koszi. Anyunak venném, hogy tudjuk tartani a kapcsolatot, meg netezni, filmezni, nagyméretu fotókat nézegetni fullos minoségben. Ezenfelul meg majd kitalálja, hogy mire kell neki :)
    Talan sd-kari nem is kell, ha a fotókat felrakom egy privát tárhelyre...

    Csak nem találtam rendes iPad leírast, ami nem reklam ill. osszehasonlítast mondjuk a nexus-szal.
    A használható free appok is érdekelnének, pl. VLC lejátszó van rá egyáltalán? :)"

    Szóval nem zárta ki végül a lehetőségét, mint kiderült nem is volt róla elég infója. Sőt, anyjának bőven lefedné minden igényét az iPad is.

    Dejó hogy azt elemezgetjük ami pár napja ment itt végbe beszélgetés :D
  • skinnyman
    #3252
    Hiaba jatszod az ertetlent, rajtad kivul mindenki tudja hogy mirol volt szo. Mar abban a hozzaszolasban megcafoltam mindent amire valaszolva most uj ervkent hoztal fel hulyesegeket, igy igazabol total felesleges reagalnom is erre de ha meg melyebbre akarsz asni, akkor tessek. Gondolom meg abban is benne volt az ipad amikor azt irta - szinten azelott h egyszer is megszolaltal volna - h ebben a kategoriaban az n10 mindent visz es csak az johet szamitasba, illetve hogy az ipad rendszere tul zart, nem kompatibilis, nincs benne sd foglalat. Ez mind szo szerint elhangzott azelott hogy egyszer is megszolaltal volna a temaban. Tenyleg felmerul a kerdes hogy mit tudott volna meg irni szegeny kollega hogy a szemellenzodon atjutva tudatosodjon, hogy nem ipad-et akar. Es akkor te beszelsz ovis szinvonalrol mikozben ugy csinalsz mintha a nehany szavas mondatokat nem birnad ertelmezni.
    Hagyjuk mar...
  • skinnyman
    #3251
    Azzal valoszinuleg nem lesz gond, esetleg elotte is felhivhatod az Asus-t vagy ha megkaptad megmielott kibontod mar latod a szeria szamot ami alapjan mar biztosan tudni lehet. Szoftveresen amugy nem letezik olyan h angol szoftver, mindenhol ugyanaz van rajta es tartalmaz mindenfele nyelvet, angolt es magyart is persze. Egyedul meg abbol lehet meg kis kellemetlenseg hogy angol konnektoru toltot adnak hozza, de ez a problema athidalhato barmilyen mas microusb toltovel (csak nagy teljesitmenyu legyen h gyorsan toltse, a gyari sztem 2 amperes), vagy egy parszaz ft-os atalakitoval.
  • GregSB
    #3250
    Sehol nem írta hogy csak androidos táblák jönnek szóba. Ezt írta:

    "Konnyen kezelheto, nagy kijelzos, Mo-i garanciás tabletet keresek, leginkább olvasásra, zenehallgatásra, netezésre, képek nézegetésére.

    A kínai márkákat kerulném. Mi a velemény a nagyobb Amazon HD-rol?"

    Ebben még mindig benne van az iPad.

    Csak akkor válaszolj, ha képes vagy értelmesen, fikamentesen írni. Tudod, mint egy 10 évesnél idősebb.
  • GregSB
    #3249
    Bocs, de nem leszek hajlandó ilyen primitív szinvonalon vitatkozni senkivel. Eddig normálisan tudtál írni, válaszotlam is, ez már ovis színvonal...
  • Fallingstar
    #3248
    köszönöm a választ. nem baj ha angol nyelvű a szoftver rajta csak a gari legyen használható ha bármi történne:)
  • skinnyman
    #3247
    Ne csinalj mar ennyire hulyet magadbol, hogy az idezett reszbol direkt levagod azt a reszt amibol kiderul hogy effektive csak androidos tablak jonnek szoba (kinai tablak, amazon), kesobb pedig egyertelmuen a nexus 10-re lett szukitve a dolog, es explicite kimondta azt is hogy az ipad rendszere tul zart os inkompatibilis neki - mint a legtobb jozan embernek - mindezt meg mielott neked is lett volna egy arva kommented itt a temaban es neki nem alltal bullshitezni ugy hogy nyilvanvaloan halvany fingod sincs az egyik oldalrol, csak a masikat kotelessegesnek erzed hogy az egekig magasztald es mindenkinek az orraba dorgold akkor is amikor fel sem merult, nyilvanvaloan mindenben jelentosen rosszabb amire kell mint a masik, es joval dragabb is. Es akkor engem vadolsz tukmalassal meg probalod megmagyarazni hogy hasznaltal mar eletedben androidos cuccot szoval biztos baromira kepben vagy - cool story bro. Barki visszaolvashat es latja hogy mi tortent, ennyire ne nezz mar hulyenek mindenkit. A tag pedig magatol megtalalta a legjobb tablakat a piacon (n10, sony z) igy valoszinuleg van olyan ertelmes h ne legyen vevo a bullshitedre. Just saying. De tolem nyomasd csak tovabb a showdert, en befejeztem.
  • GregSB
    #3246
    Ha azt forgalmazzák rendesen itthon garival, akkor inkább ezt mint az N10-et.
  • GregSB
    #3245
    Hogy ne merült volna fel opcióként. Ezt kérdezte: "Konnyen kezelheto, nagy kijelzos, Mo-i garanciás tabletet keresek, leginkább olvasásra, zenehallgatásra, netezésre, képek nézegetésére." Ezeknek a kritériumoknak tökéletsen megfelel az iPad is.

    A tukmálás inkább az amit te művelsz: magyar garanciás készüléket keres, de e ntéged látszólag nem érdekel, nyomatod hogy a postázás nem gáz. Ja nem gáz, teljsen ugyan az mintha bevinnéd a sarki szervizbe... LOL.

    Neked ha jól tudom egy iPhone 3G-d volt, ami kb olyan szint mintha én azzal kérkednék hogy volt egyszer egy Android 2.3-as telefonom, és én mindent tudok az Androidról. A 3G ennyire ósdi volt már amikor használtad is, azóta meg már méginkább, pláne iOS7 árnyékában.

    Birtokolni nem birtokoltam Androidos cuccot, de ha családban és haveri körben folyamatosan körbe vagy véve velük akkor használod őket. Nekem egyébként semmi bajom nincs Androiddal, egy nagyon jó rendszernek tartom.

  • skinnyman
    #3244
    Annak a kijelzoje "csak" 1080p, egyebkent baromi jo cucc: hw eros kozepes, vekony (egyik legvekonyabb tablet asszem), stilusos, vizallo. Arban viszont nem olyan jo, mint a nexus, es hat nem nexus (nem olyan tiszta, nem jonnek azonnal ra a frissitesek)
  • Tetsuo
    #3243
    És mi a vélemény a Sony Z-rol? Most ez tunik a legjobbnak... :S :)
  • skinnyman
    #3242
    Mivel fel sem merult eredetileg opciokent, esz ervek nelkul benyogni azt sztem nem nagyon nevezheto tukmalason kivul semmi masnak.
    Nekem pedig volt apple telefonom es tablam is, ellenben neked tudtommal nem volt egyik se nemhogy nexus-bol de amblokk android-osbol sem, nem is veletlen hogy nem is tudtal egy darab valos esz ervet mondani az ipad mellett az n10el szemben.
    Tetsuo: mi rosszat olvastal rola? Ipaddel szemben full szabvanyos csatlakozoi vannak sztem, nem kene h baj legyen veluk.
    Fallingstar: sztem mindenkeppen mukodo opcio, elso generacios n7et en is igy szereztem be anno, ervenyes volt itt is ra a gari. A hazai asus meg tudja mondani amugy szeriaszam alapjan h ervenyes-e es hany ev van ra. Mondjuk a hazai forgalmazasu n7ekre 2 ev gari volt (vs kinti 1 ev) persze dragabb is ugy.
  • Fallingstar
    #3241
    Sziasztok!

    A nexus 7 II. mostanság jelenik meg Angliában. Az vajon működő opció lenne, hogy kinti ismerősöm megveszi nekem és mikor jön elhozza?
    Akkor ha probléma van vele, hogy zajlik a garancia intézése,

    Köszi
  • Tetsuo
    #3240
    Koszonom mindenkinek az információkat, még nem tudtam donteni.
    Sajna, a Nexus csatlakozójáról is rosszakat olvastam...
  • GregSB
    #3239
    Ilyen alapon a te vélményed sem számít, mert nálad meg az a kizáró tényező ha nem androidos :)

    (Nem csak apple cuccaik vannak, és ahogy írtam családban van több android, nexus is)
  • GregSB
    #3238
    Ez nem tukmálás, hanem vélemény nyilvánítás. Franco leírta hogy szerinte itthon jobb vétel az iPad. Szerinted nem. Kifejtettük mindannyian a véleményeinket, innentől kezdve tetsuo olga hogy eldöntse mi a megfelelőbb az anyjának. Az hogy te mások véleményére nem adsz, és mindent nonszensznek nevezel ha valakinek más igényei vannak mint neked az már a te bajod.
  • skinnyman
    #3237
    De az egesz vitat nem is ertem. A tag a Nexus-rol es Amazom tablarol erdeklodott, szoba se kerult ipad amig valaki el nem kezdte ratukmalni annak ellenere hogy kvazi mindenben rosszabb amire hasznalna es meg dragabb is. Nonszensz az egesz dolog.
    Hogy kicsi on is legyen: Amazon tablak nem rosszak, de Magyarorszagon keves dolog erheto el a szolgaltatasaikbol (es elegge arra epul az egesz) plusz abbol is hamarosan varhato egy ujabb bika valtozat.
  • skinnyman
    #3236
    Ott multi user support sincs egyaltalan a mai napig, max fapadosan tudsz dolgokat letiltani, es akkor az mindenkinel le lesz tiltva.
    Azt pedig tovabbra is tartom hogy az ios osszes idegesito korlatozasat megszokni sokkal nehezebb, mint barmelyik nexus egyszeru korlatozasok nelkuli kezelesehez hozzaszokni.
    Sokat ersz a premium resellerrel is amikor 1 even tul lesz baja es annyit kernek a javitasert amibol ujat vehetnel, a 2 ev gari miatt alapbol jobb a nexus supportja, legrosszabb esetben is csak a postazast kell fizetni.
    Az pedig nem sokat mond hogy te mit vennel, mert nalad az apple logo hianya alapbol kizaro tenyezo :)

    Erosen ketlem hogy barmilyen formatumu 1080p videot vinne az ipad4, ha nemelyiket el is viszi, akkor is csak a proci nyomja le izombol (aksi idot felezve?) hw gyorsitas nelkul, de biztos vagyok benne hogy procibol nem nyomja le a komolyabb 1080p videokat, mas alternativa pedig az os korlatoltsaga miatt nincs.
  • GregSB
    #3235
    iOS-en ugyanígy le tudsz tiltani mindent :) sokszor külön az alkalmazásokon belül is dolgokat.

    Továbbra sem értek veled egyet abban hogy Nexust egyszerűbb lenne használni egy idősebb laikusnak. Én nem ezt tapasztaltam a családban.

    De én továbbra is figyelembe venném még mindig, hogy mennyire egyszerű otthon megvenni és gariztatni.

    Ez persze csak én vagyok, de én a kettő közül nár csak ezért az iPadet venném. Nagyon nem mindegy hogy ő bemegy a legközelebbi Apple resellethez, megveszi, ha valami baja van akkor oda vissza is tudja vinni, segítenek neki VS én szerzem be neki Angliából, ha valami baja lesz akkor meg nyomozhatok hol gariztatható itthon ha kert egyáltalán + hurcolászhatom én.

    De ez csak én vagyok :)
  • passatgt
    #3234
    vedd meg mindkettőt, amelyiket kevesebbet használja, jó lesz neked:)
  • GregSB
    #3233
    Azért túlzásokba nem kell esni. FullHD filmet iPad 4-en VLC nagyon szépen viszi, nem akadozik. A webview sem vészes, RSS olvasóban gyakran használom és mindent szépen megjelenít.
  • skinnyman
    #3232
    A win (asztali, regi, nem wp, w8 es hasonlo borzalmak) nincs agyonkorlatozva, igy ahhoz szokva valszeg konnyebb az androidhoz hozzaszokni. A konnyu kezelhetosegben, megbizhatosagban nem kene h nagy kulonbseg legyen, mindketto eleg jo. A fo kulonbseg h ios eleg hulyebiztos, de viszonylag alap dolgoknal is (pl ra akarsz masolni egy filet) komoly korlatokba utkozol, androidon alapbol kb mindent meg tudsz csinalni amit akarsz, ha ugyetlen vagy talan belenyulhatsz olyan dolgokba is amikhez nem biztos h kene, de a legtobb ilyen cucchoz ott sem fersz alapbol hozza, es olyan helyen vannak hogy nem nyulsz oda veletlenul csak ha akarsz. Restricted profilokkal meg kb minden lekorlatozhato, teljesen hulyebiztossa teheto ha ettol felsz.

    ios-en 3rd party lejatszok nem tudnak hozzaferni a hardveres gyorsitohoz, ez az os korlata, nem a lejatszo tehet rola, es a gyari lejatszo meg kb csak mp4-et, mov,m4v-t jatszik le, igy a mas formatumoknal a proci fog izzadni veluk, nagy felbontasnal pedig nem fogja birni, akadozni fog. Droidon a legtobb 3rd party lejatszo is vigan hasznal hw gyorsitot barmihez amihez lehetseges, tokeletesen lejatsza a letobb videot mikozben a proci pihen. Ez csak egy pelda, ios-en pl a 3rd party bongeszok sem tudnak sajat megjelenitomotort hasznalni, csak az ocska webview-t es javascriptbol is egy tetu lassu ocska motor hasznalatara vannak rakenyszeritve, pl az ios-es chrome ezert is lassabb ott mint mashol, igazabol nem is chrome, csak a neveben, mert az os ennyit enged. Alapertelmezett bongeszo sem tud lenni, az os "jovoltabol".
    Angliabol is sztem joval olcsobban (es hivatalosan) hozza tudsz jutni amugy ha az is opcio hogy hazaviszed.
  • skinnyman
    #3231
    264 ppi az sehol nem retina kijelzo annak ellenere hogy milyen bullshit szovegekkel dobaloznak.
    Nem latom hogy megis miert lenne jobb olvasasra, a kisebb felbontas es rosszabb kezbentarthatosag miatt valszeg abban is rosszabb, de nem is ertem hogy jon ez ide amikor szo sem volt ilyen szempontrol.
    Pl a 16:9 keparany filmnel es a front facing stereo hangszoro pedig rohadtul nem csak specifikacio, ordito kulonbseg van egy laikus szamara is.
    Van most nalam egy ipad es gyakorlatilag folyamatosan tele van a notibarja szemettel, sokkal jobban mint az barmilyen androidos cuccon lattam volna pedig csak olyan appok vannak rajta amiket hozzaerto emberek raktak fel ra, jo ertekelesu, igenyesnek kinezo appok is ugy szemetelik hogy elkepeszto.
    Amig a user nem kifejezetten hulye, addig sztem nemhogy nem nehezebb, hanem kifejezetten konnyebb az android hasznalata egy laikusnak is. De ha tenyleg a korlatoltsag hianyzik: androidban vannak pl restricted profileok, nyitsz egy profilt neki, ahol gyakorlatilag le tudsz barmit tiltani, programok telepiteset is, igy garantaltan nem tud semmi kart tenni, semmi szemetet bekapni, minden garantaltan tiszta marad, ehhez hasonlo kontrollod ios-en sosem volt es valszeg nem is lesz, szoval ebben is kifejezetten jobb a nexus.
  • Tetsuo
    #3230
    Na igen, most már megint nem tudom, melyiket.. :S
    Szóval, Anyu abszolút NEM vágja az IT-t, még okostelefonja sem volt.
    Se az Androidot, se az iOS-t nem ismeri. A Wint éppen hogy.
    A felbontás tényleg nem erdekes, mert szemuveges, a képarány mar fontosabb lehet.
    De a legfontosabb a konnyu kezelhetoség és a megbízhatóság, vagyis, hogy ne tudja "elrontani". :)

    Én Angliában élek, fontban számolok, nem ismerem a forint-árakat, de Magyarországi terméket vennék.

    Az iPad nem tudja rendesen lejátszani a filmeket? A VLC app csak szoftveres? :O
    Azt hittem, az Androidos meg a iOS-es VLC az ugyanolyan.. :S
  • GregSB
    #3229
    Nem jó irányból közelíted meg a kérdést.

    "Kisebb felbontású", mintha a retina kijelző annyira szar lenne. Itt fogadok veled hogy egy átlagos 50+ éves ember nem mondja meg a különbséget ránézésre a két kijelző között. Ezen a szinten már nincsenek ordító különbségek.

    Nem kocka, hanem 4:3-ad, ami pl olvasásra sokkal jobb. Nem hiába lett az elsősorban fejlesztőknek szánt Chromebook Pixel sem 4:3. Én filmeket is nézek rajta és semmi baj nincs vele.

    De amiért nem jó irányból közelíted meg: ezek a specifikációk kurvára nem számítanak egy anyukának, nincs lényegi különbség a két eszköz között.

    Ami fontos:
    1. Mennyire könnyen beszerezető adott országban
    2. Mennyire könnyen gariztatható
    3. Mennyire "laikus júzer biztos". Anyukmnak volt Samsung telefonja. Fogalmam sincs hogy hogyan csinálta, de pár hét használat után teli volt neki a notif redőnye tucatnyi spammel. Csomó app amit felrakott zabálta neki az internet forgalmat a háttérben, gyorsan merült a telefonja, telehányódott a főképernyője is mindennel, alig tudott eligazódni rajta. iOS a korlátoltsága miatt nem ad neki teret ilyen jellegű user errorokhoz. Mindig rendezett, átlátható marad. Neki ez kell.

    Ezért kérdeztem hogy mennyire "tech geek" az anyuka. Ha elboldogul könnyen gépekkel akkor valszeg nem lesz baja Nexussal. Az enyém 10 év Windows használat után sem képes megjegyezni hogy a tálcán kévő ikonokra elég 1x klikkelni, mindenre mindenhol 2x klikkel. Még az emailben lévő linkekre is :D
  • skinnyman
    #3228
    Teljesen mindegy hogy ki hasznalna, az anyjanak sem lesz jobb a kisebb felbontasu kocka alaku kijelzo, es hatso mono hangszoro filmekhez. Tovabba ha elozoleg valaki nem talalkozott ios-es eszkozokkel es nincs hozzaszokva a rengeteg korlatozashoz, ajtyunsz hasznalathoz, stb, amig ezeket lenyomja a torkan es megszokja, 20-szor kitalal es megcsinal mindent egy nexus-on.
  • GregSB
    #3227
    Nem ő használná, hanem az anyja.
  • passatgt
    #3226
    Angliában kell nézni, mert EU-n kívülről érdemes hozzászámolni vám+áfát
  • skinnyman
    #3225
    Filmezesre is egyertelmuen sokkal jobb a nexus. Joval jobb a kijelzoje (felbontas, ppi), a keparanya is jobb ra, szembenezo sztereo hangszoroi vannak, sokkal jobb videolejatszok vannak a platformra amik rendesen hardveres gyorsitassal visznek mindent, ki tudod kotni hdmi-n es wifi-n is miracasttal, filmeket ramasolni vagy streamelni vele is joval egyszerubb. Fotonezegetesrol is ugyanez mondhato el. Igazabol nem is ertem hogy miert jon szoba az ipad, a nexus nagyjabol mindenben egyertelmuen jelentosen jobb amire hasznalnad, nincs is ellenfele a kategoriajaban, ahogy eredetileg is mondtad. Az egyetlen kerdes sztem h jo-e a mostani, vagy inkabb varsz 3 honapot az ujra. Eredetileg fontban adtad meg a max arat, nem kintrol szerezned be? Mert kintrol baromi olcson hozza lehet jutni, nemreg pl a 32 gigas valtozat volt 370 dollar link
  • Tetsuo
    #3224
    Koszi.
  • GregSB
    #3223
    Ha szülőnek lesz akkor pláne megfontolandó az iOS. Mondjuk attól is függ hogy mennyire "tech geek". Faterom 60 éves, de programozó "volt", ő Nexus telefont használ :)

    Anyukám viszont sokkal jobban elboldogul iOS-el / iPad-el. Ha nem az a típus aki a végletekig testreszabnána rendszert, hanem egy minél egyszerűbben használható eszköz kéne neki, amit tuti nem tud elrontani, akkor iPaddel jobban járatok SZVSZ.

    Kapcsolatot tudtok tartani Skypeon, Google Hangoutson iPaden is, fotó megosztására Dropboxot ajánlanék (van fasza kliens iOS-re), filmekre meg VLC.