3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • skinnyman
    #3302
    A flash-t siman fel tudod rakni innen (ics verzio), aztan kell meg egy bongeszo ami tamogatja, most epp nem tudom melyik ilyen, stock android bongeszo pl elvileg ilyen (csak azt nehez felrakni ha nincs alapbol fent), asszem anno dolphin is tamogatta, talan ff.
  • joebacsi
    #3301
    Ki, van radírod is :)
    Hatalmas királyság ez a surface pro, nem értem miért nem pörögtek rá az emberek jobban...
  • Kandurex
    #3300
    Böngésző, online film, ilyesmi
  • theone91
    #3299
    Először is: Mihez kell a Flash pontosan?
  • Kandurex
    #3298
    Nah, csak vettem egy nexus 10-et, viszont ez flash támogatás hiánya zavaró, mit ajánlanátok?
  • theone91
    #3297
    Annyiért simán, de azért hasonlítsd össze mondjuk a hardveraprós kínálattal.
  • skinnyman
    #3296
    Nem tudom milyen arakon mennek, nezz korbe, de annyiert azert gondolom jah.
  • SNICKER
    #3295
    heti 1-2szer használom. azthiszem 1 év van rá. 30-35k között megveszik vajon?
  • skinnyman
    #3294
    Fugg pl attol h mennyi gari van ra, refurbot kapni 48k-ert szoval valszeg az alatt, ha 2 ev gari van ra akkor talan kicsit tobbert
  • SNICKER
    #3293
    mennyiért lehet egy nexus 7 8gb-ot eladni használtan? 2 hónapja vettem, viszont rájöttem hogy nincs szükségem tabletre. tökéletes állapotban van.
  • Tetsuo
    #3292
    Magamnak Sonyt vennék, vagy vmi hibridet, Wacom Cintiq-et, de egyelore nem kell. Most a feltételeket nem én szabom... :)
    Eddig még nekem sem volt, de most, a keresgélés kozben kedvet kaptam. :)
    Persze nem szórom a pénzt, elobb meghal a laptop vagy az e-olvasó.
    Úgyis az asztalit használom tobbnyire. A 8ki / 8be hangkarit meg az effektkarit pedig, még nem lehet a tabletbe tuszkolni. :D

  • skinnyman
    #3291
    Fu, hat egy gyors kereses utan az azert nagyon nem egy kategoria semmivel amirol eddig beszeltunk, az uj 7" (fele akkora kijelzoju) nexusnak is >2-szer akkora a felbontasa.
    Nem olvastam reszletesebben utana, de nem hiszem h ilyet vennek, inkabb vennek hasznaltan valami jot, markasat.
  • Tetsuo
    #3290
    Nos. Kijelentette anyukám, hogy nem kell neki drága tablet, max 100e ft.
    :S Jó, hogy már mindennek utánajártam...

    Szóval így, a Prestigio 10.1 Ultimate jon számításba. Sajna elég gyenge kijelzovel, dehat ebben a kategóriában nincs jobb, ha jól látom...
    Vélemény?
  • skinnyman
    #3289
    Nezz review-kat (verge, engadget, stb), az altalanos velekedes rola az h jo cucc, de ar/ertek aranyban nem biztos h a legjobb.
  • szucsy89
    #3288
    Egyébként a tablet Z-ről mik az általános vélemények, akár külföldi oldalon is? Bevált? iPadhoz képest mennyire "gyors"?
  • skinnyman
    #3287
    wat?
    ki sir es miert?
    mirol van szo?
  • franc0
    #3286
    Gondolom a telefontopikokban meg azért sírsz, mert mindenki kis akkukat használ.

    Álláspont, üléspont.
  • skinnyman
    #3285
    Nagy dolog, 3 eves galaxy s-em is tokeletesen vitte a 720p mkv-t, mostani 2 eves telom pedig az 1080p-t, persze minden hw gyorsitassal :) hw gyorsitas nelkul hd videot lejatszani csak szenvedes es izzadas. ha szerencsed van es a proci el is birja, azon meg fog izzadni rendesen, ami egy mobil eszkoznel tobbek kozott drasztikus aksi ido romlasban nyilvanul meg. mondjuk ipad-ekbe hiresen tulmeretezett aksikat szoktak pakolni (effektive az egesz cucc szinte semmi mas mint egy nagy aksi link), igy lehet h meg igy is turhetoen sokaig birja, de semmikeppen nem optimalis megoldas az biztos.
  • passatgt
    #3284
    1080p nem fontos igazából, inkább azon belül a bitráta, milyen codec stb…

    http://www.auby.no/files/video_tests/

    Itt van 3 mkv, sztem ezekkel lehet próbálkozni
  • GregSB
    #3283
    Viszont jóval erősebb A6 proci van benne. Legközelebb bátyáméknál leszek akkor kipróbálom milyen egy 1080p MKV VLC-ben, ott van iPad 4.
  • passatgt
    #3282
    csak ott négyszer akkora felbontásra kell kirakni adatot:)
  • GregSB
    #3281
    Ehhez a témához komment:

    "Erosen ketlem hogy barmilyen formatumu 1080p videot vinne az ipad4, ha nemelyiket el is viszi, akkor is csak a proci nyomja le izombol (aksi idot felezve?) hw gyorsitas nelkul, de biztos vagyok benne hogy procibol nem nyomja le a komolyabb 1080p videokat, mas alternativa pedig az os korlatoltsaga miatt nincs."

    Most raktam fel iPad mini-re egy 720p Bluray MKV-t (VLC app. Tudom nincs értelme ekkora felbontást tenni minire, de ez volt csak meg, nincs kedvem külön SD-t tölteni), röccenésmentesen viszi a 2 éves hardver. Este nézem majd meg a filmet, megmondom mennyi akksit zabál közben (átlagos, nem HD avi kb 10% akksit eszik 1 óra alatt). Ezek után ha az iPad 4 sokkal erősebb hardvere nem bírkózik meg az 1080p-vel akkor megeszem a kalapomat.
  • GregSB
    #3280
    Ha munkaeszközről van szó, akkor 500.000 - 1 milla nem sok, visszatermelődik az ára rövid időn belül.
  • bakvarnyu
    #3279
    Gondolom úgy értendő, egy grafikus keres annyit,hogy ezt lazán kitermeli.
  • Fallingstar
    #3278
    már akinek:p
  • theone91
    #3277
    Nem elengedhetetlen, csak megkönnyítené a melót. Mint említettem van Wacom tabletem.

    De igazad van, félmillió forint valóban nem pénz.

  • franc0
    #3276
    Nem igazán értem.
    Ha grafikus vagy és kell a melódhoz, akkor 1500€ nem pénz...

    "Azt sem tudom például, hogy a Surface kikapcsolja-e a érintésérzékelést a kijelzőn, ha a toll az aktív zónába kerül. Ha nem, akkor csakis kényelmelenül lehet vele rajzolni."

    Hát ezt már a Note2-m is tudja, gondolom nem egy nagy etwas...
  • theone91
    #3275
    Láttam már korábban is, de leginkább a Wacom mellett döntenék, mivel ergonómiailag és technológiailag is grafikai munkákhoz tervezték... Csak rohadt drága. Azt még rá is tudom kötni gépre, és úgy tudom használni, mint egy teljesértékű Wacom Cintiq-et, Hotkey-estül, clickwheelestül, mindenestül. Van Wacom tabletem, imádom.

    Azt sem tudom például, hogy a Surface kikapcsolja-e a érintésérzékelést a kijelzőn, ha a toll az aktív zónába kerül. Ha nem, akkor csakis kényelmelenül lehet vele rajzolni.
  • GregSB
    #3274
  • GregSB
    #3273
    A Surface állítólag nagyon jó erre a célra, a hozzáadott Stylusával.
  • theone91
    #3272
    Persze, mondom: Csak tipp. :)

    Vitathatatlanul nőtt, ha csak egy kicsit is az igény a rendes, nyomásérzékeny stylusokra. Grafikus vagyok, minden álmom lenne egy korrekt 10"-es tablet, kiváló, legalább 1024 szintes nyomásérzékenységű (nem habhegyes) stylussal. Az Androidos Wacom Companion 1500 euróról indul.
  • skinnyman
    #3271
    HW-ben valszeg jelentosen erosebb lesz (elsosorban cpu, gpu), valszeg hosszutavon tovabb tamogatott lesz. De amugy semmit nem tudni kb, csak ezek kb biztosra vehetok. A nyomaserzekeny toll sztem nem valoszinu, esetleg talan opcionalis kiegeszitokent (nemtom a vanilla OS egyaltalan tamogatja-e jelenleg alapbol)
  • theone91
    #3270
    Jobb hardver, más formaterv, távolabbi frissítési térkép, esetleg nyomásérzékeny toll (A Note 10.1 és a Wacom Companion sorozat után szabadon, de ez csak kósza tipp tőlem).

    Én várnék, de ha nagyon kell 10"-es tablet, akkor én is a Nexus 10-et ajánlanám, ha az iPad nem fekszik.
  • Kandurex
    #3269
    hali,

    Látom sokan írjak, hogy a nexus 10 majd év vége felé jön, most is kapható Samsung Google Nexus 10 P8110, ezzel mi a helyzet? Miben fog különbözni az év végivel?
  • skinnyman
    #3268
    Nincs, ami jelenleg van nalam az egy n7 (1st gen, tervben 2nd gen), es egy ipad 3. Egy uj n10 is be van tervezve ha kijon ev vege fele es jo lesz.
  • bakvarnyu
    #3267
    Te használsz n10-et is , meg ipad 4-et is?
  • skinnyman
    #3266
    Media Markt (legalabbis Magyarorszagon) altalaban az egyik legdragabb hely. Egyebkent a konkret kinezett cucc fuggvenyeben erdemes utanajarni, mert sok bolt valamilyen cuccokban olcso, masokban draga. Pl edigital-ban egy fokkal ertelmesebb arak szoktak lenni mint MM-ben. Ipon is jo szokott lenni sok dologban, de ilyenekben altalaban pont draga. De tenyleg a konkret cucctol fugg, ranezhetsz olyan oldalakon pl mint argep.hu csak kis boltokkal azert erdemes vigyazni h hivatalos garit kapj azert.
  • Tetsuo
    #3265
    Koszonom szépen. :) Végulis a vitából is sok infó lejott. Meg kozben nézegettem is itt-ott.
    Szóval koszi, mindenkinek! Ment a pont.

    Ahogy nézem, bolttól is fugg, hogy éppen melyik olcsóbb, mert hasonló árban van ill. Angliában más a sorrend. :)

    A Média Markt-on kívul hol érdemes még venni, ahol jó a support és olcsó(bb)?
  • skinnyman
    #3264
    Most akkor tedd a szived a kezedre, es mondd azt hogy nagyon jol ismered az n10et, es a felsorolt szempontok alapjan objektiven az ipad-et talalod jobbnak. Nem fogok talalgatni, de egeszen komoly osszegekkel mernek fogadni ra, hogy nem csak hogy soha nem volt n10 a kezedben, meg az alapveto specifikacioival sem vagy/voltal tisztaban. Igy pedig oszinten szolva nem sokat szamit a velemenyed, mert semmi nincs mogotte. Vilagosan, reszletesen leirtam hogy melyik szempontokban miert jobb az n10. A te erveleseid kb annyiban merultek ki hogy hat azt konnyebb hasznalni, ami egyreszt relativ, masreszt szerintem nem igaz, harmadreszt az ios korlatoltsagai miatt sok esetben tenyszeruen hamis.
    De szerintem tenyleg tulragoztuk a temat, felesleges utolag megmagyarazni a dolgokat.
  • bakvarnyu
    #3263
    Nyugodtan megveheted a 4-es ipad-et , nem fogod megbánni, én imádom.