3818
10255461851297344244.jpg

Táblagépek topicja
  • Rbert
    #3462
    Már azt is megadtam,de hiába.Csak akkor működik ha rákattintok és jobbra lapozok egyet,ott látom a beállított helyet,de ha visszalépek akkor újra azt írja,hogy nincs kapcsolat.
  • Rbert
    #3461
    Szia

    Màr azt is megadtam,de hiàba.Csak akkor müködik ha rákattintok ês lapozok egyet jobbra,ott látom a beállitott helysêget,de ha visszalêpek akkor újra azt írja,hogy nincs kapcsolat.
  • precision
    #3460
    nem tudom, hogy van e benne vagy sincs, de talán célszerűbb kézzel megadni a várost (mármint az időjárás widgetnek, gondolom van beállítása) így nem kell neki megkeresni a helyzetét gps vagy cellainfo alapján
  • Rbert
    #3459
    Van ,a net müxik.Minden működik,kivéve a gps-t.Az asus honlapján azt irja, gps támogatàs.Ez azt jelenti,hogy nincs benne?
  • precision
    #3458
    netkapcsolat van a tableten? gondolom a netől akarja letölteni az időjárás adatokat
  • Rbert
    #3457

    Sziasztok!

    Most vettünk egy Asus Memo Pad ME-102-es táblagépet.Beállítottam a kezdőképernyőn az időjárás jelentőt?,de sajnos azt írja,hogy nincs kapcsolat.Mi okozza ezt? Segítsetek! Van egy FHD10-esünk is azon működik,és a telefonunkon is.
    Hozzáférés a saját pozícióhoz engedélyezve van!

    Ebben kell lennie GPS-nek?Az extrem-től rendeltem ,ott azt írja,hogy van de hiába kapcsolom be 10 perc után is azt irja,hogy GPS bekapcsolása...
  • skinnyman
    #3456
    Igen, cserebe megturt a warez. Nem is ezzel van a tobbseg problemaja, inkabb hogy a penzt amit beszednek az irrealis felaraikkal olyanok kapjak es elik fel (artisjus), akiknek egy forint nem jarna. Gyakorlatilag ellopjak az emberek penzet (mas neveben) es abbol elnek, allami tamogatassal.
  • joebacsi
    #3455
    Valóban van előnye ennek a felállásnak is.

    Én mindig úgy tekintettem ezekre a sápokra, hogy ezzel megvásároltam azt a SZOLGÁLTATÁST, hogy használhatóak illegális tartalomra ezek az adathordozók.

    Ergó ezek után az a hülye, aki nem tárol rajta illegális tartalmat, mivel ő nem használ ki egy olyan szolgáltatást, amire amúgy már előfizetett :)

    Valójában ez a szolgáltatás kis hazánk nagyon innovatív terméke: platformfüggetlen, rugalmas, tömegeknek szól és megbízható.

    A nyugati példák is mutatják, hogy bőven megelőzte a korát.
    No ennek a kibrénsztormingolásához kell az évi kétmilliárd, így már nem is sok :D

    (sorry az off-ért)
  • GregSB
    #3454
    Ugyanakkor ott van az is amit mondtam: itthon azért "legális", vagy inkább megtűrt a torrentezés, mert ezt a sápot fizetjük az adathordozókra.

    Franciáknál, németeknél pl alapból tiltják a szolgáltatók a torrentezést, és ha trükközöl akkor nagyon súlyos büntetésekre számíthatsz.

    A normális az lenne ha reálisan be lennének árazva az itthoni viszonyokhoz képest a digitális filmkölcsönzések / vevések, és akkor senki nem szarakodna torrenttel és erre a mesterséges díjra se lenne szükség az adathordozókon.

    (A zene SZVSZ már most is elérhető áron van, Spotify, Deezer vagy Google music nem egy drága dolog)
  • skinnyman
    #3453
    Nehany hint hozza:
    Mészáros utca 17, I. ker.

    "az Artisjus évente nagyjából kétmilliárd forintot költ tisztán a saját működésére, tehát ez a pénz sosem jut el a szerzőkhöz, vagy előadókhoz. Ez a költség a 150 körüli alkalmazotti létszámhoz viszonyítva fejenként 13 millió forint körül van. Tóth szerint a magas költségeket például a számítástechnikai infrastruktúra, a szerverek indokolják."
    forras

    Es egy ilyen pioca szervezet ami abbol el, hogy masok neveben irrealis dijakat szed be de aztan sajat maga eli fel - es a folyamat kozben a hazai piacnak is betesz, mivel eu-n belul is barhol mashol emiatt is mindenhol sokkal olcsobban megkapni barmit, szallitasi koltseggel egyutt is, igy akinek esze van, kintrol rendel.
    Arrol nem beszelve, hogy jarjak az orszagot terrorizalva, mindenhonnan ahonnan lehet irrealis osszegeket kovetelve.
    "Többe kerül a zene, mint a gáz
    Az éttermek, szállodák szerint ésszerűtlenül magasak az Artisjusnak fizetendő díjak, van például olyan étterem, amelyik havi 38 ezer forintot fizet a háttérzenéért, többet, mint a gázért, pedig azzal főznek, melegítenek."

    Iskolakat terrorizalnak, szalagavatokra jarnak es kovetelnek szazezreket mert azokon is biztos jogvedett zeneket jatszanak, stb.
    Ez ma magyarorszagon legalis, sot, allami tamogatast biztositanak hozza.

  • GregSB
    #3452
    Annyira érdekelne, hogy az Artisjus pontosan hova juttatja vissza ezeket a pénzeket.

    Nagyon senki nem akarja megbolygatni ezt a felállást, mert azért valljuk be őszintén: valahol jó érzés hogy nálunk nem száll rá senki a torrentezőkre állami szinten mint a franciáknál vagy németeknél. Ezt annak köszönhetjük hogy mindenki fizeti az Artisjus sápját az összes adathordozóra.

    De azért valahol mégiscsak szürreális belegondolni abba hogy Bunyós Pityu pénzt kap azután hogy én veszek egy tabletet...
  • joebacsi
    #3451
    Te Józsi, figyejjénmán ebben is van ilyen gigabájt izé mint a dévédében...jatényleg, jóhogy mondod!
  • fook
    #3450
    ohhh tényleg nagy thx , csütörtökön már itt van a kicsike.
  • franc0
    #3449
    Thank me later.
  • fook
    #3448
    Erről mi a véleményetek ?. Sima használatra (netezés,levelezés,videózás ilyesmi) megfelel ?
  • skinnyman
    #3447
    Es mi ennek az akadalya? :) Majd minden nagyobb hivatalos elektronikai bolt arulja (edigital, mediamarkt, stb), az emlitott boltban (vagy barmi is legyen ez) fent van, kb mindegyiknel 2 ev gyartoi garit adnak (eu vagy vilag szintut)
  • fook
    #3446
    Vásárolni. Köszönöm.
  • franc0
    #3445
    Mármint a normál GYÁRI gari, úgyérted.
    Egyébként vásárolni vagy reklámozni jöttél?

    Nexus 7
    Wayteq 79qci
  • fook
    #3444
    Fontos lenne a normál bolti gari , ajándék lesz. Elsősorban a hrp.hu-ról lenne jó.
  • skinnyman
    #3443
    n7 2013
  • fook
    #3442
    Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni abban, hogy milyen tabletet éri meg venni olyan 70-80.000 ft-ig? Semmi extra nem kell bele, csak netezésre lenne használva. Előny lenne a csatlakoztatható billentyűzet.
    Illetve 30-40.000 ftos kategóriában is tudnátok segíteni? Előre is köszönöm.!
  • skinnyman
    #3441
    Nincs vele baj, de az uj ketszer jobb kb mindenben, sokkal kompromisszummentesebb mindenben.
  • szucsy89
    #3440
    Regi N7-el sincs semmi baj...
  • skinnyman
    #3439
    En tuti h uj n7-et vennek, semmi mas meg sem kozeliti a kategoriajaban.
    Ha az ar ennyire necces:
    Innen pl tudsz 66k-ert ujat venni. Kintrol rendelik de amig EU-n belulrol van, itthon is ervenyes a garancia asus-nal.
  • precision
    #3438
    én a helyedben akkor a régit venném, amúgy is sokkal hordozhatóbb mint egy 10es tablet, és azt írod hogy az fontos szempont nálad
  • franc0
    #3437
    60-ba ami belefér és értelme van:

    60K: használt iPad mini
    50K: Nexus7 2012 Refurbished 32GB
    40K: Wayteq 79qci
  • Panzermeyer
    #3436
    A 2013-as 7"-os kb 80-tól, a 10" 100-on felül. A nem 2013-as 7" 50 körül.
  • precision
    #3435
    a nexus 7 milyen árban van?
  • Panzermeyer
    #3434
    Ja, és irodai alkalmazásokhoz, tanuláshoz, filmnézéshez használnám.
  • Panzermeyer
    #3433
    Sziasztok!

    Elhatározóban vagyok afelé, hogy kellene nekem a könnyű hordozhatóság miatt egy tablet pc. Mindenképpen újat szeretnék, más használt dolgaival anno már szívtam eleget. Idehaza is vásárolható cuccra gondoltam, a garanciaérvényesítés miatt nem szívesen mennék bele külföldi netes vásárlásokba.
    Fontos lenne az árhoz képest jó minőség (anyagában, tartósságában egyaránt), 4 magos proci, 2GB ram, a gyártó részéről későbbi támogatás, lehetőleg nagyobb akku. Szeretnék hozzá billentyűzetet is csatlakoztatni. Lenne minderre olyan 60egypárezer Ft-om.

    Én a WayteQ xTAB-100qcr-re gondoltam. Akinek van már vele akár pozitív, akár negatív tapasztalata, az kérem ossza meg itt velem. De, ha a fentebb említett kritériumok okán más gyártó termékét ajánlaná, akkor azt se tartsa magában. Előre is köszi a segítséget!
  • Zamu
    #3432
    Az a bajom a kindle-lel, hogy pdf olvasására nem jó (tesómnak van, kipróbáltam és nem jött be), nem tudja rendesen kezelni, csak az e-book formátumot.
  • skinnyman
    #3431
    Erre pedig en inkabb ebook olvasot vennek, amazon-rol szarert hugyert kapni kindle-ket. 20 ezerbol max valami noname kinai szar tabletet kapnal, aminek a kijelzo felbontasa szar lenne (ami azert nem art olvasashoz), es az aksija se valoszinu h nagyon soka birna, a legtobb kinai vacak szerintem orak alatt lemerul. Egy jo, markas tablet - persze attol fugg mit es hogy olvasol rajta - sztem ilyen 10 orat is kibirhat, de ilyet rendes felbontassal ami alapvetoen meg jol is mukodik, sztem nem nagyon talalsz ilyen aron, valahol kompromisszumot kell kotnod az aksi-kijelzo-minoseg-stb. szempontokban. Ha dedikaltan olvasasra kell egy cucc, kindle-t kell venni es kesz.
  • Zamu
    #3430
    Helló!

    Aki tud kérem segítsen :)
    Olyan gépet keresek, amin kényelmesen lehet olvasni mindenféle formátumú szöveget (pdf; .doc; stb...), az aksija pedig a lehető legtovább bírja. Mindezt 15-20 ezerért

    Ezeken a funkciókon kívül semmi más nem kell (ha van benne jó, ha nincs ez van)
    Tehát lényegében egy olyan táblagépet szeretnék, ami főleg e-book olvasó :)

    Mit tudnátok ajánlani?

    Egy átlagos gép, ha csak olvasok meddig bírja töltés nélkül?

    Előre is kösz a segítséget
  • skinnyman
    #3429
    Inkabb sztem gyujts meg kicsit es nexus 7 (2013)-at vegyel. 70k-ert is megkapod par helyen ha lemondasz a mobilnetes verziorol.
    Egyebkent a legtobb tabla nem szokta tamogatni a hagyomanyos telefonalast, akkor sem ha van benne sim foglalat, altalaban alapbol szoftveresen sem tamogatjak, nincs is elol hangszoro, stb, ilyenkor pedig max trukkozessel, headsettel lehet megoldani esetleg.
  • bajgunar
    #3428
    Tudtok ajánlani egy jó kis Tablet-et? max ~70k-em lenne rá. Eddig volt egy Lark FreeMe 10.2-m (nyomogatni, játszani, netezni), de tegnap sajnos elrepedt az érzékelő panel. A telefonom akksija is sz@rakszik, így
    gondoltam veszek egy olyat, amibe a SIM kártyám is jó, és nem kell külön hurcibálni telo-t is, meg ezt. (na meg venni sem kéne mobilt is)
    Amit kinéztem:Samsung Galaxy Tab 3 7.0 T211 3G 8GB tablet
    Szerintetek ezt megvehetem? Beletehetem a SIM kártyát is? (ami telenoros).
    Telefonként is használhatom? Megbízható, stabil, lesznek rá frissítések, stb.
    Tudom láma kérdések, flamelhettek, de tök ismeretlen nekem ez a tablet világ. A lark-ommal is szenvedtem eleget. Igaz semmi szoftveres támogatása nincs, se frissítése, se javítási lehetőség, se semmi. (kéz alatt vettem az ára felének a feléért, csak h ismerkedjek a tabbal, meg az asszony nyomizta). Most h elromlott és "kényszerhejzet" állt elő, kénytelen vagyok venni vmit, nem épp drágán, mert milliomos sem vagyok. :/
    Szóval kéne valami ami egyben telo is, és eléggé megbízható, soka tudó cucc.
    Köszi előre is.
  • GregSB
    #3427
    Elvileg jövő ilyenkor cserélhetem le a céges laptopomat. Ha lehet majd Surface-t kérni noti helyett elgondolkodom majd rajta.
  • joebacsi
    #3426
    Surface 2 (rt) videó, ami bemutat egész sok mindent (bár néhány fícsör értelmét kétségbe vonnám):


    Ennek ellenére még mindig nem értem, hogy a win rt minek van :)
  • skinnyman
    #3425
    Itt a lenyegi resz belole:

    Conclusions: Two Very Impressive Tablet Displays and One Disappointment…
    These Mini Tablets include some of the most impressive and innovative displays and display technologies, which is perhaps not that surprising given how popular and competitive this mobile category has become.

    First, they all have high resolution displays, with more pixels than your 50 inch HDTV, but on a 7-8 inch screen, which is certainly impressive. With about 325 Pixels Per Inch, at normal viewing distances a person with 20/20 Vision can’t resolve the individual pixels, so the displays all appear to be perfectly sharp.

    Even more impressive is that the Kindle Fire HDX 7 and new Google Nexus 7 displays also deliver a full 100 percent Color Gamut, with color accuracy and picture quality that is probably better than most HDTVs, laptops, and monitors. They accomplish this in two very different ways…

    The new Google Nexus 7 has a very impressive display that uses the highest performance LCDs with Low Temperature Poly Silicon LTPS. The very high efficiency LTPS technology allows the new Nexus 7 display to provide a full 100 percent Color Gamut and at the same time produce the brightest Tablet display that we have measured so far in this Shoot-Out series.

    Most impressive of all is the Kindle fire HDX 7 – the first Tablet display to use super high technology Quantum Dots, which produce highly saturated primary colors that are similar to those produced by OLED displays. They not only significantly increase the Color Gamut to 100 percent but also improve the power efficiency at the same time. Instead of using White LEDs (which have yellow phosphors) that produce a broad light spectrum that makes it hard to efficiently produce saturated colors, Quantum Dots directly convert the light from Blue LEDs into highly saturated primary colors for LCDs. You can see the remarkable difference in their light spectra in Figure 4. Quantum Dots are going to revolutionize LCDs for the next 5+ years. To learn more about Quantum Dots read this from Nanosys. Congratulations to Amazon for leading the way and being the first to incorporate this revolutionary display technology in Tablets! It will be interesting to see how rapidly other manufacturers adopt Quantum Dots. This level of display competition and excellence is great to see! Consumers will come to appreciate and then demand this new high level of display performance excellence, which will hopefully spur other manufacturers into improving their display performance in order to remain competitive.

    And finally… the iPad mini with Retina Display unfortunately comes in with a distant 3rd place finish behind the innovative displays on the Kindle Fire HDX 7 and new Nexus 7 because it still has the same small 63 percent Color Gamut as the original iPad mini and even older iPad 2. That is inexcusable for a current generation premium Tablet. The big differences in Color Gamut between the Kindle Fire HDX 7 and Nexus 7 and the much smaller 63 percent Gamut in the iPad mini Retina Display were quite obvious and easy to see in the side-by-side Viewing Tests. See Figure 1 to compare the widely disparate Color Gamuts and Figure 2 to see the very large Color Errors that result. This all appears to be due to incredibly poor planning. Instead of moving up to the higher performance (and cost) Low Temperature Poly Silicon LCDs, Apple chose to continue gambling on IGZO, which has resulted in both production shortages and inferior products.

    Two innovative Tablet manufacturers, Amazon and Google, have significantly leapfrogged Apple by introducing Tablet displays using LTPS (in the Kindle Fire HDX 8.9 and the new Nexus 7), and they are significantly outperforming the IGZO and a-Si displays in the current iPads. Apple was once the leader in mobile displays, unfortunately it has fallen way behind in both Tablets and Smartphones. This should be a wakeup call…
  • skinnyman
    #3424
    Mini Tablet Display Technology Shoot-Out Amazon Kindle Fire HDX 7 – Apple iPad mini Retina Display – new Google Nexus 7

    n7 es hdx 7 fej-fej mellett, ipad mini retina csunyan lemaradva tobb kritikus helyen. color gamut nevetsegesen keves, color accuracy-val szinten komoly gondok (reszben talan az utobbi miatt).
    Ez azert meglepo, plane h az jelent meg a legkesobb es majd ketszer dragabb, mint a masik ketto.
  • joebacsi
    #3423
    A "vélhetően"-t azzal a feltételezéssel értettem, hogy maradunk a közel azonos (2 megapixel) körüli képpontszámnál.

    Úgy nincs nagyon értelme képernyő arányokat összehasonlítani, hogy közben ugrunk 1 megapixel-t felfelé :)