84
  • Ability
    #43
    A Firefox egy jó böngésző, semmi kétség, ugyanakkor mindenki számára más igények merülnek fel. Valakinek elég egy fapados böngésző, amit nem akar finomhangolni és telerakni bővítményekkel. Nekik például a Chrome egy jobb alternatíva lehet, mert egyszerű, fürge, és ugyan olyan jól működik. Az Opera is minőség (sőőőt), de ők a másik véglet, ők az all-in-one mentalitást követik, amire szintén van egy kialakult réteg, de ez nyilvánvalóan sokkal kisebb szelet. (Ami nem kizáró tényező, de a régebbi Operák robosztusabb kinézete esetleg elriasztotta az érdeklődőket.)
  • DjDano
    #42
    internetezőjének =internetezőinek
  • DjDano
    #41
    Oláh Herkules ás társai

    Nevetséges a Hype-ra fogni mindent, "jó bornak is kell a cégér" ez a minimum, de már jó régen nem reklámozzák a részesedésük mégis töretlenül növekszik, talán mégiscsak tudnak valamit amit a többiek nem. Mellesleg én is kipróbáltam sok böngészőt, de a FF-tól semelyik nem tudott eltántorítani, gondolom így van ezzel még vagy az ország internetezőjének a fele :))
  • Oláh Herkules
    #40
    amúgy nem áttetsző a plusz gomb...

    "ha meg 2 pixellel följebb, akkor meg kinagyítja az ablakot"

    ha nem tűnt volna fel egy win 1.0-tól kezdve minden wines programnál így van... fejlécre duplakatt= teljes méret, de lehet kevés volt 20 év hogy feltűnjön :)

    Na meg ki sem fagy. A mostani futó operám is 1 hete lett elindítva, mert akkor indítottam újra a gépet :D
  • Oláh Herkules
    #39
    Ha így csinálják az a baaaj ha úgy csinálják akkor az a baaaj, ha sehogy se csinálják az a baaaj...
  • Penge4
    #38
    Nem csak a csicsát csinálják, véresen komolyan versenyeznek is.


    Viszont a bugoknak úgy látszik alacsonyabb a prioritása, mint plusz 1-2 millisec-nek.
  • CollerbladE
    #37
    Ja pl FFnek semmi ilyen problémája nincs. Sztem a hype mellett, azért csináltak mégis csak összedobtak egy normális browsert.
    Ami még egész jó az a szafari4. Egyszerű, és gyors is. Nekem tetszik
  • CollerbladE
    #36
    Ja Opera fejlődik, csak sztem rossz irányba. Mindenfél csillivilli dolgot raknak bele. pl mi a tutinak akarnám felül huzogatni az ablakokat, hogy látszodjon a képük? Aztán én ha duplakattolok a +gomb mellé, ami egyébként ugyanolyan áttetsző mint a title, akkor új fület nyit, ha meg 2 pixellel följebb, akkor meg kinagyítja az ablakot.... prog.hu-nál összeméretezem kisebbre az ablakot, akkor s kifagy a pibe. Admin felületemen (valid html 4.01 strict + valid css2) minden 3adik gombkattintásnál kifagy...
    Szóval ne a csicsát csinálják, mert az marhára nem érdekel.....
  • Világpolgár
    #35
    Sajnos lassan úgy vagyok vele hogy jobban szerettem ezt a böngészőt mikor még kevésbé volt ismert.
  • Penge4
    #34
    Akkor már kihalófélben lenne az emberiség.
  • fergusonpapa
    #33
    tudom de aki hülye haljon meg...eza véleményem..
  • Penge4
    #32
    "midenki mást szeret.az meg h reklámozza magát nem befoylásolja h szar vagy jo...midneki maga dönti el..PONT"

    Láttál már te valaha életedben 1.0-s usert? Őt már az is befolyásolja, ha egy ikont arrébb teszel az asztalon.
  • fergusonpapa
    #31
    nem igaz h azon kel vitatkozni h melyik cég h hypoolta magát meg miért népszerü..nem mindegy??NEm tudomh megy eza választahtok böngészöt de én mindg ugy voltam vele amivel nem vagyok elégedet keresek mást mig jobbat nem találok(ha van) ezvolt böngészönél is..midenki mást szeret.az meg h reklámozza magát nem befoylásolja h szar vagy jo...midneki maga dönti el..PONT
  • Ability
    #30
    Olyan g*ciokos vagy, hogy már kényszert érzel előadni a kis személyes hadjáratodat, közben elfelejted, hogy ezzel _mindenki_ csak profitál. Nem csak az Opera, aki "pofátlan" módon ingyen meri adni saját termékeit, és közben még minőségit is alkot, hanem Te magad is, mindenki csak nyer a böngészőválasztó képernyővel.

    Am érdekelne milyen böngészőt használsz, csak mert az Operán kívül az összes böngészőfejlesztő csapat beállt mögéjük. Ráadásul a Firefox tényleg nem egy rossz böngésző, de valamiért elfelejtitek, hogy a Google futtatta fel őket is. Anyagiakkal is, és hype-pal is. Gondoljatok bele mekkora előny, ha a Google keresője minden kicsit is kapcsolódó keresésnél elsőként dobja ki őket.
  • Penge4
    #29
    Itt, de nem működik 10.5-ben. Meg cookie-kat használ. Lesz majd helyette újabb, local storage alapokon.
  • Ability
    #28
    Launchpadon miért kellene keresési előzmény? Betolod repóba a forrást aztán 3 év múlva talán rákeresel újra. Ha pedig sűrűn nézel bugtrackereket és társait, akkor tedd be könyvjelzőnek. :)

    Amúgy ez tényleg hiányosság az Operában, de én Chrome alatt sem igénylem a meglétét.
  • neelix31
    #27
    Hello!

    Ezt az userjs-t hol lehet beszerezni és hogy kell használni?

    Egyébként Ubuntu alatt működik?
  • Penge4
    #26
    Jobbklikk->Kereső készítése

    Van hozzá userjs, 10.10-ig működött, 10.50-ben bugos, de már készül a javítás.
  • saitek
    #25
    Már többször próbáltam az Opera-t, de egy dolog hiányzik belőle, az autofill.
    Sok oldalon pl. ennek az oldalnak a keresőjénél is nagyon hiányzik:

    Link

  • Oláh Herkules
    #24
    "És a Firefoxot miért tudott Európa legtöbb országában a "ráerőszakoló bizbasz" nélkül is vezető böngészővé válni?? Nem kell válaszolni..."

    de válaszolok: hatalmas hype-al 2004-ben kezdve :)
  • Oláh Herkules
    #23
    "egyél szart! több millió légy nem tévedhet" :)
  • balee66
    #22
    Hmm, jellemző az SG-re, csak akkor cikkezik az Operáról, amikor valami negatívat írhat róla.
    Bezzeg a Firefox fejlesztőinek minden egyes fingásáról másfél oldalakat írnak - ha már a default FF skinben egy pixellel odébbmozgatják a tab bart, az SG máris ír róla...
  • cousin333
    #21
    A szar duma megvolt, most halljuk az értelmes érveidet...
  • nimrod515
    #20
    Talan keszitsen a zopera sajat os-t es abba pakolja bele a "termeket", egyszeruen SEMMI keresnivaloja a Windows-ok kornyeken .... jaaaaa merhogy egyszerubb szaladni eu bacsihoz, hogy " csunyarosszmicrosoft nemreklamoz minket" f*szfejek.
  • cousin333
    #19
    "És a Firefoxot miért tudott Európa legtöbb országában a "ráerőszakoló bizbasz" nélkül is vezető böngészővé válni?"

    A rengeteg "töltsd le az FF-et", "FF megváltja a világot a gonosz MS-től" és hasonló banner és cikk, amivel tele volt (van?) a net, az minek számít? :)
  • cousin333
    #18
    "a tények makacs dolgok"

    Az Opera statisztikáinak előbb hiszek, mint akármilyen Gemius és társai látogatottsági statisztikáknak, amik számomra nem tényadatok.
  • Penge4
    #17
    De válaszolok. Azért, mert a Google nyomta beléjük a zsét, így volt pénz a marketingre.

    "az opera részesedése március 1 óta nemhogy nem nőtt, de egyenesen csökkent Magyarországon :D"

    Egy hetes statisztikára hagyatkozol? Nyilván az új felhasználók is felfedezték a reklámblokkolási lehetőségeket benne.
  • Reg5
    #16
    Ez nem jelenti azt, hogy az Opera szar. A Firefoxot a rohadt nagy hype viszi a hátán, nem a hatalmas tudása miatt szeretik annyira.
  • DjDano
    #15
    "Ezek a számok is megerősítik azt a feltételezésünket, hogy a felhasználók abban a pillanatban, ha valódi választási lehetőséghez jutnak, el tudják dönteni, hogy a legfontosabb szoftverek, vagyis a böngészők közül melyik kerüljön a számítógépükre, illetve készek alternatív programokat is kipróbálni. "

    És a Firefoxot miért tudott Európa legtöbb országában a "ráerőszakoló bizbasz" nélkül is vezető böngészővé válni?? Nem kell válaszolni...

    Ami pedig a növekedést illeti a tények makacs dolgok, az opera részesedése március 1 óta nemhogy nem nőtt, de egyenesen csökkent Magyarországon :D

  • cousin333
    #14
    MS részvényes vagy, vagy mi a fene?

    "a nem vagy rosszul nyilo oldalak miatt"

    Ezek javarészt az MS-féle IE-nek köszönhetőek, szóval a számlán inkább negatív összegnek kellene állnia...

    Az Opera a korábbi Media player-es per alapján nyújtott be keresetet az EU-nál. Kb. ennyi. Az EU megállapította a jogsértést, és az MS-t felszólította ennek kijavítására. Közben a Mozilla meg a Google helyesen bólogatott hozzá. Amúgy a böngészőválasztó ablak az MS ötlete volt.

  • nimrod515
    #13
    "1: A böngészőválasztó óta az Opera letöltései megháromszorozódtak."
    Ja 100 rol 300-ra aminek a fele szinte azonnal repul a nem vagy rosszul nyilo oldalak miatt
    Amugy a Microsoft helyeben siman kuldenek a kib*szott EU-nak sirdogalo, ugyvedekkel terjeszkedo 0% user, low stb zoperanak egy szamlat a reklamert. opera
  • Penge4
    #12
    Oké, akkor újra:
    1: A böngészőválasztó óta az Opera letöltései megháromszorozódtak.
    2: Ennek a háromszoros mennyiségnek a fele a böngészőválasztóból jött.
    3: Az Opera felhasználók függetlenek, ha csak nem telepítette az összes egyszerre újra a Windows-t, különben már nyilván Opera van neki a gépén. Ha viszont nem az IE az alapértelmezett, akkor meg sem jelenik a böngészőválasztó.
  • Andr0
    #11
    azért szerintem ez az 50% os növekedés nem csak ennek a funkciónak köszönhető... az opera 10.5 tényleg brutál lett.
  • Oláh Herkules
    #10
    ja+ mostantól az ff új felhasználóihoz képesti arányos összeget is, ugyanis a mozilla is nagyon egyetértett az operásokkal ;)
  • Oláh Herkules
    #9
    megvolt a directx elterjesztésének idején :) bár azóta csak élvezik ennek gyümölcsét m$-ék :D
  • csomi
    #8
    Ez tortenetesen semmit nem jelent, csak egy adat, hogy a letoltesek 50%-a a w7 telepitese soran tortent. Es? Attol meg nem(biztos, hogy) tobb lett a letoltes. Legalabb is konkretumot ezzel kapcsolatban nem ir csak ezt: "...hogy néhány programnál jelentősen nőjön a letöltések száma." Lehet, hogy rossz a forditas, de ez konkretan azt jelenti, hogy mondjuk 100 ezer letoltes fele a w7 telepitese folyaman keletkezett. Ami jelentheti azt, hogy azok az emberek amugy is operat raktak volna fel. Hiszen ha ott ki tudta valasztani, hogy Operat akar telepiteni, nyilvan mar tudatos volt es nagy valoszinuseggel o azt a bongeszot preferalja, kovetkezeskeppen w7 telepitese utan mindenkeppen azt rakta volna fel. Vagy jelentheti azt, hogy tenylegesen veletlenszeruen ranyomott valamelyikre a 12-bol! Nyilvan 1/12-hoz nem okozna 50-70%-os letoltesnovekedest. Ezekbol a szamokbol inkabb az tunik ki, hogy mennyire sokan ternek at xp-rol vagy mas op.rendszerrol W7-re es telepitik fel azt.
  • gulyasandras
    #7
    Letöltötték, kipróbálták, de mennyien használják folyamatosan?

    Elnézve a statcountert és társait, nem igazán nőtt a felhasználóik száma.
  • bakagaijin
    #6
    Ez mitől windows 7 funkció? XP-től kezdve kötelező.
  • Rage47
    #5
    Végre rájöttem az emberek, hogy az Opera az egyik legjobb:) Jó ötlet volt ez a böngészőválasztós cucc, így az emberek láthatják, hogy nem csak 1 böngésző létezik.
  • Penge4
    #4
    Hogy is volt korábban? Idézem: "Mindenkinek megvan már a megszokott böngészője, ezen a böngészőválasztó sem fog változtatni, aki eddig akart az választott, aki nem az továbbra is a kék e betűre fog kattintani". Vagy valami ilyesmi. Akkor hogy is van ez? Mégis ért valamit ez a ballot screen és szokás szerint magunkból indultunk ki?