12
microsoft security essentials
  • noname23
    #12
    Én le írtam amennyire lehetett a legegyszerűbben

    1.ha le akarod uninstallálni de nem tudod,
    2.ha update problémái vannak nem tudod frissíteni a verzióját

    1. Uninstalláld

    Mikor kéri a "c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a" mappában lévő mp_ambits.msi vagy msse.msi fájlt
    akkor keresd meg a C meghajtódon lévő Programfile\Microsoft Security Essentials\Backup mappát és ebben lévő két fájlt (mp_ambits.msi msse.msi) ha meg van
    hozz létre a C meghajtódon egy ilyen nevü mappát "c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a" (vagy vmi hasonlót amit a hiba üzenetben ír is neked mikor uninstallálni akartad) és ebbe másold be a beckup mappában lévő mp_ambits.msi, msse.msi fájlokat.
    Utánna megint megpróbálod uninstallálni is sikerülni fog.


    2. Nem engedi frissíteni a kliens verziót

    Leszeded manuálisan a legfrissebbet:
    letöltheted innen: http://www.microsoft.com/security_essentials/privacy.aspx?mkt=en-us

    és megpróbálod telepíteni de kéri a c: meghajtódon lévő "c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a" mappában lévő mp_ambits.msi vagy msse.msi-t

    Hát csinálsz neki egy ilyen mappát a saját meghajtódon C: a mappa neve:"c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a"
    és ebbe a mappába bemásolod a Programfile\Microsoft Security Essentials\Backup mappából az mp_ambits.msi és msse.msi fájlokat és újra kezdve a telepítést már fel is telepíti a legújabb kliens verziót.
  • gz8
    #11
    És valami konkrétum? Úgy veszem észre, hogy sokan küzdenek ezzel a hibával...
  • Arkon
    #10
    Hali!

    Köszonöm a segítséget, de időközben meg lett oldva ez az emese problem. Elmondani nem tudom, mert nekem ez sajna már magas. Betoppant éppen jókor az informatikus barátom egy kis sörözésre, és én amíg lefőztem a kávét addigra már meg is oldotta ezt a problemát nekem.
    Hiába aki tud az tud. Szerinte ez csak egy a sok közül sima rutin feladat volt számára.

  • noname23
    #9
    Uninstalláld

    Mikor kéri a "c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a" mappában lévő mp_ambits.msi vagy msse.msi fájlt akkor keresd meg a "maradék" Programfile\Microsoft Security Essentials\Backup mappából a két fájlt (mp_ambits.msi msse.msi) és hozz létre a c: meghajtódon egy ilyen nevü mappát "c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a" (vagy vmi hasonlót amit a hiba üzenetben ír is neked mikor uninstallálni akarod) és ebbe másold be a beckup mappában lévő mp_ambits.msi, msse.msi
  • Arkon
    #8
    Nem lehet.
    Két okból is. Nem az enyém gép mint írtam is. Arra a gépre a WIN7 ha még fel is települne akkor is kérdéses, hogy az összes drivert tudná-e kezelni mert úgy láttam, hogy kevés vagy éppen határon lenne az erőforrás hozzá. Ez egy majdnem négy éves laptop ám már amiről szó van.
  • nandorb
    #7
    rakd fel a win7-est :)
  • Arkon
    #6
    Hali!

    Én a napokban szívtam ezzel az emesével. Átkoztam is rendesn a le és felmenőjét annak aki kitalálta.
    Windows újra telepítést követően (jogtiszta a szoftver!) majd minden frissítés letöltése és telepítése után a tulaj kérésére, hogy szeretné kipróbálni - akinek egyébként KIS 2010 vásárolt licensze van! - engedve a kérésének, (bár nem örültem neki és volt egy megérzésem is ami később sajnos be is jött) feltettem (volna) ezt az MSE-t egy rövid néhány napos próbára Neki.
    Nálam is ugyan azt a hibát hozta a telepítéskor, miszerint a 0x80070643 számú hibakóddal kilép a telepítőből. Ettől kezdve MSE azt jelezte a Biztonsági Központban, hogy BE VAN KAPCSOLVA és naprakész. (nem volt a gépen, hiszen fel sem települt már!!!)
    A rosszabb része még csak ezután következett. Rakom fel a KIS210-et, erre KIS kidob egy hiba üzenetet, hogy kilép a telepítőből mert van másik antivírus is a gépre telepítve és Ő nem hajlandó addig feltelepülni. Előtte távolítsam el azt, és majd akkor hajlandó lesz feltelepülni.
    Na erre varrjon most valaki gombot!
  • nandorb
    #5
    Ne használj Microsoft virusölőt igy is béna a rendszer, 1biztonságossabb Internet Securitzüt felraksz azzal többre mész.
  • Ignore
    #4
    Nálam is hasonló telepítési gondok voltak ezzel az MSE-vel. Elég érdekes mivel jogtiszta a windows xp-m. Elindult a telepítés, megtörtént az ellenőrzés is, hogy jogtiszta a windows majd amikor elkezdődött a tényleges MSE telepítés, akkor jött egy hibaüzenet (0x80070643) és ezzel kilépett az MSE a telepítőből. Ennél tovább sosem jutottam akár hányszor akartam volna telepíteni. A legérdekesebb pedig az, hogy azóta a Biztonsági Központ állandóan azt írja ki a Vírusvédelemnél, hogy az MSE be van kapcsolva és naprakész pedig nincs fent a gépen. A fene sem érti ezt.
    Aztán ahogy nézem a másik topikban (antivírus & antispyware) hát nem valami fényesen muzsikál a vírusteszteken, így nem is hiányzik már annyira, csak az a felesleges bejegyzése ne lenne!
  • Coronita21
    #3
    Látom jó görbére sikerült a szombat estéd :DDD
  • noname23
    #2
    aszem ezt a hiba kódot írta ki 0x8004FF07
  • noname23
    #1
    Már meglévő Microsoft security essentials:

    Telepítési gondok

    - Nem engedi frissíteni a kliens verziót

    Leszeded manuálisan a legfrissebbet megpróbálod telepíteni de pff:
    kéri a c: meghajtódon lévő "c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a" mappában lévő mp_ambits.msi vagy msse.msi-t

    Hát csinálsz neki egy ilyen mappát: c745b5902e5bb0ffc7b2d2697223670a
    és bemásolod a Programfile\Microsoft Security Essentials\Backup-ból
    (vagy ahová telepítetted) a mp_ambits.msi és msse.msi-t és újra kezdve a telepítést már fel is telepíti.