10466
  • Devv
    #10264
    Engem most talált meg a játék, kipróbáltam egy eltörött verziót és rendesen beszippantott. Ráfüggtem erre a túlélő módra. :) Viszont tényleg kicsit drága a játék. Nem szokott akció lenni (pl. karácsonyi, húsvéti, stb.)?
  • SANTANTICA #10263
    értem, sajna ez van...viszont egy kérdés:

    ha megveszem a Mojangos verziót (ami pl Neked is van) azzal lehet együtt játszani a Microsoftos (xbox, PC) játékosokkal? Vagy az annyira más "szekció" hogy még el is vannak zárva egymástól? (ügye az xboxsok látják egymást ha barátok, gondolom a Mojang accountosok is, de látják-e egymást?)
  • gforce9
    #10262
    Ja amit leírtam az alap minecraftra vonatkozik, nem a win10-es vacakra amit az MS külön árul. Az alá nincs semmilyen mod. Szóval meg kéne venni a normál MC-t elsőkörön.
  • SANTANTICA #10261
    Természetesen nincs ott semmi, mert nem vásároltam a Mojangnál...
    A kérdés az (most kutakodom), hogy a Microsoft-nál vásárolt játékot össze lehet-e kötni a Mojang accounttal.
    Nem hiszem, hogy én lennék az első akinek ez a probléma felmerült....
  • BenedekFeco
    #10260
    Én annak idején a sima MC-ot vettem meg. Ha belépek a Mojang honlapján, akkor ott virít a java edition, meg ha akarom akkor letölthetem ingyen a WE-t. Nem tudom, hogy ez működik-e fordítva. Lépj be a a mojang.com-on és ott nézz szét.

    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2018.01.22. 17:40:47
  • SANTANTICA #10259
    Ezzel csak egy a gond.
    Van Mojang account, de én a Microsoft áruházban (PC-n) vettem a játékot.
    Az accountot elfogadja, de kéri hogy vegyem meg a játékot..... :(

    Akkor itt ezzel vége is? A Microsoftos PC verzióhoz (xbox?) ez nem alkalmazható?
  • SANTANTICA #10258
    Köszönöm, nézem.
  • BenedekFeco
    #10257
    A Modok.
    Felmész erre az oldalra.. A nagy piros download now ALATT, az apróbetűsöknél rákattintasz a Legacy Windows-ra és letöltöd a launchert, amit aztán elindítasz.
    A launcherben jobb alul megadod a profilodat (mojang account), fent a narancs gombok közt az optionsban beállíthatsz pár dolgot (telepítés helye, max memória stb.), aztán az FTB Modpacks gomb alatt ki tudod választani, hogy melyik modpack-kal szeretnél játszani. Itt még van egy pár lehetőség szűrni, szerkeszteni egyebek. A Filter alatt választhatsz, hogy milyen MC verziók vannak. Ugye nem minden Modpack fut pl a legújabb MC-tal.
    Az 1.12.-vel csak 3 csomag kompatibilis. Revelation, Direwolf, HorizonsIII (én ezt tolom). Rákattintasz arra, amelyik érdekel, aztán újra jobb alul a profilodnál LAUNCH és csinál mindent. Letölti az aktuális MC-ot, modokat, mindent és elindul.
  • BenedekFeco
    #10256
    Szerintem nálad az a gond, hogy windows edition-öd van. Lehet, hogy nem jól tudom, de ugye texture-packokat, meg modokat leginkább az alap minecrafthoz csinálják. A WE minecraft, azokat használja (ha használja) amit külön megveszel hozzá. Majd egy hozzáértő megmondja :-) Az alap (java) minecraft legújabb verziója 1.12.2.
  • SANTANTICA #10255
    nekem a program az írja hogy 1.2.9 (12.9 ? lenne) a verziója
  • gforce9
    #10254
    Texture pack-et ritkán használnak moddolt minecrafthoz és ennek oka van. Annyiféle csomag, verzió, forge stb, hogy kitalálni hogy meliyk verzió az, mi okés lesz mindehol, az félúton van az "élet értelme" és a "hol tévedett isten" kérdések között :) Annyi előnye van, hogy nagy felbontású textúrák is betehetők, ha a modcsomag támogatja.

    Ha alap minecrafttal játszol, akkor könnyebb a dolgod. Először is meg kell tudni milyen verziót futtatsz. Most azt hiszem az aktuális mc verzió az 1.12.2 Ehhez kell keresned egy texturepack-et. Ha megvan és letöltötted akkor az aktuális minecraft könyvtár resources mappájába kell másolni. De a szavaidból látva, jó helyre másoltad, csak nem jó csomagot. Nem kompatibiliset. Ezen kell dogozni :)

    BTW: Nem véletlen, hogy nem használank túl sokan texturepack-eket. Tökörészős, molyolós összehozni úgy, hogy normálisan működjön. Javaslom barátkozz meg a 16x16 textúrákkal. Hidd el, egy idő után már nem is feltűnő :)

    nem régi saját alkotás:

  • SANTANTICA #10253
    Lehetne kapni egy "lépésről lépésre" linket (lehetőleg magyarul) a texture pack-ról? (vagy az említett modókról)
    Ugyanis hiába szedtem le és tettem be a leírás szerinti (User\AppData\Local\Packages\Microsoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbwe\LocalState\games\com.mojang\resource_packs) helyre, a legtöbb meg sem jelenik, ami meg igen az a kiválasztás után már a Minecraft menürendszerét is szétcseszi, törölni kell kézzel.
    pl innen próbálkoztam leszedni csomagokat (32,64,128-t is http://www.minecrafttexturepacks.com/)

    Jelenleg a Microsoft 1.2.9 verziót írja a program, nem tudom erre egyáltalán ven-e esély kicsit szebb grafikát pakolni, vagy erre nem is lehet?

    Köszönöm a válaszokat és bocsi az alap kérdésért, amennyire lehetett próbálkoztam egyedül.
    Utoljára szerkesztette: SANTANTICA, 2018.01.21. 20:48:28
  • Jani Hun
    #10252
    Ez igyvan, csak a sok mod kitapasztalásához kell 1-2-3 hónap és sok sok türelem. Ha ezen átesik az ember akkor lehet igazán élvezni:D
  • darkSectorxxx #10251
    Ez igaz. :)
  • gforce9
    #10250
    Ellentétben más játékokkal irtózatos tartalommennyiséghez férsz hozzá 1 db accounttal, korlátozások nélkül. Egy komolyabb modpack-ban a lehetőségek végtelenek. Annak aki szeret legőzni 10-20 ezer item áll a rendelkezésére, a kőkockától kezdve a vegyvédelmi ruhán át a holdrakétán keresztül a génszekventáló gépig.

    Ilyet más játék nem kínál és főleg nem ennyiért. Minden hibája ellenére az MC olyat tud, ami garantált szórakozás évekre.
  • darkSectorxxx #10249
    Az kemény... :)
  • gforce9
    #10248
    Kizártnak tartom. Megjelenéskor volt 2-3000 ft azóta folyamatosan felfelé megy az ára. Szerintem max drágábban fogod megvenni ha vársz :)
  • darkSectorxxx #10247
    Köszönöm!

    Bár várok még, mert ilyen 10 euroért szerettük volna. :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.01.05. 21:24:24
  • Piko888
    #10246
    https://www.instant-gaming.com/en/442-buy-key-officialwebsite-minecraft/ itt olcsóbb és megbízható oldal
  • darkSectorxxx #10245
    Csak az irányitás miatt gondoltam, a többihez oké hogy bill. :)
  • gforce9
    #10244
    Fogalmam sincs. :) De nem javaslom. Ha később modcsomagok felé akartok menni, azokban annyi billentyűt kell használni, hogy nem lesz elég gomb hozzá semmilyen kontrolleren :) Meg kell szokni a bill+egeret :)
  • darkSectorxxx #10243
    Még 1 gyors kérdés.
    A kontrollereket hogy lehetne használni, a sima változatban? Xbox One kontrollert szeretnék használni.
    :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.01.05. 20:24:19
  • darkSectorxxx #10242
    Ja értem már így... Hát várunk egyelőre egy akciót. :)
  • gforce9
    #10241
    "sok verzió van a modok is eltérő verziók. Meg kell valami "forge" cucc is hozzá..."

    Az nem lényeges, Ha megvan az alap MC accod, akkor azt a verziót futtathatod belőle, ami jól esik. Nincs korlátozás.

    A modok esetében pedig manapság már valamilyen launchert és modpack-ot használunk. A modderek baromijó munkát végeztek az MC java-ra alapuló fostalicska kódján.

    A modcsomag telepítése annyiból áll, hogy letöltöd pl a feed the beast launcherét. Megadod az accountodat, kiválasztod a kívánt modcsomagot és a launcher letölti a szükséges mc verziót, letölti a hozzá való forge verziót és a modcsomagokat konfigostól. Egy ujjal sem kell semmihez sem nyúlnod minden automata.

    Arra viszont nem nagyon várnék, hogy lejjebb megy az ára. Én csak emelkedni láttam folyamatosan. Hacsak valami akciót el nem csípsz esélytelen, hogy lemenjen mostanában.
  • darkSectorxxx #10240
    Hát most megoldottuk nagyjából, szívesen megvennénk, csak picit lenne olcsóbb, egy 10 euro kb, majd kivárjuk.
    A windows kiadást 2 pc-re is megvettük már, abba ha összekapcsolodtunk, túlélő modban nem engedett engem játszani, csak saját magát tudta átkapcsolni....
    Én nem értek nagyon ehhez csak ő mondta hogy próbáljuk meg.
    Addig kaptam egy ismerőstől 1.7.10-et modokkal. :)

    (amit linkeltél megnézzük azt is.)

    Ja és a multi, igen, játszana másokkal, csak hát multiban ember kéne, mert nincsenek fix helyek, ahová csak ugy bemehetne...és az osztálytársainak nincs még pc-...

    Neked is nagyon köszönöm a tippeket...
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.01.05. 18:18:37
  • LeWyTy
    #10239
    Ha az elég ha van benne sok mod akkor én ezt ajánlom. https://www.feed-the-beast.com/
    Ehhez kell a rendes java alapú minecraft, de talán tört is van belőle.
    Ez egy külön program a minecraft mellé és olyan modpakkok vannak benne hogy néha már szinte átláthatatlanul sok.

    Hogy mennyire talál hozzá játszótársat... az már egy más kérdés.
    Szerintem úgy járna a kissrác a legjobban ha a rokonságban lenne valaki kortárs aki játszana vele, vagy osztálytársak.
    Már rég nem követem a multis dolgokat, de elég fertőzőek tudnak lenni a hülye emberek.
  • darkSectorxxx #10238
    Most nézem 26 euro a sima Minecraft....:(
  • darkSectorxxx #10237
    Huh köszönöm....
    Akkor elvileg meg kell vennem a "nem Windows 10 Edition"-t, és akkor ennyi?

    Csak azért kérdezem mert most azt mondta egy ismerős, hogy sok verzió van a modok is eltérő verziók. Meg kell valami "forge" cucc is hozzá...

    Mert ha az eredetihez egyszerű a mod beillesztés, akkor inkább megveszem újra. :)
  • LeWyTy
    #10236
    Épp nekem is win10-es kérdésem lenne. Pontosabban a VR verzió miatt. A régi minecraftom semmiképpen nem azonosítható az újal igaz? Meg kellene venni hogy rendesen játszható legyen?
  • gforce9
    #10235
    A win10-es változat megvásárlása ballépés volt :( Zárt, moddolást nem támogató verzió. Azoknak való, akik modok nélkül játszanak bár inkább azoknak sem. Egy ballépés az MS részéről. Érdemes eladni (ha lehet) és a normál verziót megvenni.

    Ha m,egvan az alapverzió onnantól kezdve pl.:

    https://www.feed-the-beast.com és lehet modcsomagokat 1 kattintással leöülteni és telepíteni.

    Moddolt szerverekre saját kliens szokott lenni.

    http://www.hungaros.hu

    pl ez a csapat jó szervert üzemeltet
  • darkSectorxxx #10234
    Sziasztok.

    Minecraft ügyben a fiamnak kellene kis segítség.

    1. A letölthető módokat, egyéb dolgokat, lehet integrálni a windows 10-es változatba? Ha igen, akkor mi lenne a menete?
    2. Léteznek olyan helyek, többjátékos modk, ahová tudna a keresztfiam csatlakozni?
  • Jani Hun
    #10233
    Hát nemtudom, én kb 1-2 honapot szoktam játszani aztán 1-2 honapig nem :D vagy 1 hete kezdtem épp egy uj vanilla survivalt, pont egy village mellé spawnoltam, mellette hatalmas hegyek, szal arra gondoltam hogy egy középkori bányaváros lesz a stilus :D
  • Wreck86
    #10232
    Látom sajnos lenyugodott a napja a játéknak. :(
  • Wreck86
    #10231
    Hali ismét!
    Tudnátok segíteni, hogy melyik az a legjobb vagy legelterjedtebb skin creator ,amit Minecrafthoz használnak/használtok?
    Köszi!
    M.
  • Sceleton
    #10230
    Nekem sem jelenik meg.
  • Plata
    #10229
    Nekem se.
  • Wreck86
    #10228
    Jogos kérdés, itt fent a fórumban. :(

    M.
  • Plata
    #10227
    Hol nem jelenik meg itt a fórumban vagy a játékban?
  • Wreck86
    #10226
    No, kihalt a topik? :D

    Btw: üdvözlőkép másnál sem jelenik meg? :(
    M.
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2017.10.16. 12:19:32
  • Wreck86
    #10225


    :)