10466
  • tordi
    #10304
    sziasztok, remélem valaki tud segíteni! X0Xen játszom, már ezzel a windows-os minecraft-al. Ma a konzolt resetelni kellett, egy probléma miatt. Profilok, egyebek törlődtek. Mindent újra leszedtem, semmi gond, kivéve ez a játék. Egyik fontos mentésemet sem tudja a felhőből leszedni, azt írja a 100 mb-nál nagyobbakra, hogy sérült. Volt néhány apróbb mentési file, azok lejöttek, de ezek olyanok amik lényegtelenek. Irgalmatlan idők vannak ezekbe, jó lenne valahogy mégis visszaállítani. A mai resetig semmi gondom nem volt.
  • Devv
    #10303
    Meg vannak valakinek ezek a könyvek pdf-ben?:
    Útmutató a vöröskőhöz
    Útmutató az Alvilághoz és a Véghez
  • gforce9
    #10302
    Ha komolyabb packot futtatsz érdemes neki 4-5 Gb ramot adni neki, ha van elég a gépben. 8Gb ram esetében én 4.5-re szoktam venni. Ha nincs 8Gb ramod, akkor hagyd a memóriabeállítást ott ahol van.
  • Devv
    #10301
    Köszi szépen.
  • BenedekFeco
    #10300
    #10257
  • Devv
    #10299
    A feed the beast főoldalán volt egy letöltés gomb, letöltöttem és felraktam, de valami twitch plugin minecraftot rakott fel, majd megnyitott egy windows ablakot. Valamit elszartam? :O
  • Devv
    #10298
    Köszi.
  • gforce9
    #10297
    journey map
  • Devv
    #10296
    Ilyen kis térképet a jobb felső sarokban melyik moddal lehet szervírozni?
  • BenedekFeco
    #10295
    Csinálsz egy üllőt. Aztán berakod a tuningolni kívánt fegyvert/szerszámot + a könyvet.
  • Devv
    #10294
    Na, megjártam a poklot:


    Szereztem nyálkagolyót is, meg horgásztam egy varázskönyvet (ütés +1) :D Varázskönyvet hogy tudom használni?
  • Devv
    #10293
    Nem aludni megyek. :D:D
  • BenedekFeco
    #10292
    vigyázz a lávával, ne próbálj meg ágyban aludni odaát :)
  • Devv
    #10291
    Oké, a 20 obszidiánt már kibányásztam!
    Egyéb tudnivaló, mielőtt átmegyek?
  • BenedekFeco
    #10290
    Pontosan. Csinálsz egy portált, begyújtod és átutazol a Nether-be. Ott annyi kvarc van, hogy Dunát lehet vele rekeszteni :)
  • Devv
    #10289
    Csóri túlélő hogyan csináljon napfény érzékelőt? Alvilági kvarc kell hozzá. Szálljak le az alvilágba??
  • Devv
    #10288
    Na belevetem magam a szakirodalomba, elolvasom a vöröskő alapokat.
  • gforce9
    #10287
    Sokat kell letenni a látványos hatáshoz. De mondtam én, hogy a nuke a megoldás :D
  • Caliph
    #10286
    valahogy be kell csábítani a gyerekeket a mézeskalács házba :D
  • Devv
    #10285
    Hát nem robban valami nagyot a TNT...
    Lenyilaztam egy boszorkányt, volt nála 2 cukor. lol!
  • BenedekFeco
    #10284
    Épp nem rég oldottam meg a kaja gondomat, így már nincs rájuk szükség. Mennek majd a levesbe :)
  • Devv
    #10283
    Látom itt már gépek is vannak. Viszont az az állattartás nem épp eu szabvány! XD
  • BenedekFeco
    #10282
    Én is kb egy hete kezdtem új világot :)

  • gforce9
    #10281
    Ja még annyi, hogy a modcsomagok annyira összetettek, hogy érdemes tutorialokat nézni róluk elsőkörön.
  • gforce9
    #10280
    Sokfajta mod létezik MC-hez. Csak egy példa a milliónyi közül:

    Galakticraft. Hozzáad a játékhoz új érceket és gépeket, amikkel mindenféle alkatrészeket lehet gyártani. Ezekből később rakétát lehet építeni és elutazni pl a Holdra vagy a Marsra vagy épp orbitális pályán űrállomást építeni. És ez csak egy mod.

    Vannak olyan modok amik a világgenerálásba szólnak bele, milliónyi új növénnyel és biomokkal. Vannak olyan modok amik a kalandozásra építenek és mindenféle dungeonokat generálnak vannak amik mágiát hoznak be a játékba, stb.

    Jellemzően nem egy moddal játszunk, hanem modcsomagokkal kezdetnek a feed the beast launcherét ajánlom. ott 1 kattintás letölteni és telepíteni a kívánt modcsomagot.

    Egy bemutató videó egy modcsomagról:

    https://www.youtube.com/watch?v=T8RVvS0E2nI

    Igaz régebbi, de a lényeg látható
  • darkSectorxxx #10279
    Gondolom a gameplay-t modosítók, ha létezik ilyen.
  • Devv
    #10278
    Felvázolnád nagy vonalakban, hogy milyen jellegű modcsomagok vannak a textúra csomagokon kívül?
  • gforce9
    #10277
    Megboldogult első MC élményeimet idézed meg :) Nekem az alap MC sok újat már nem tud nyújtani, de szerencsére a modcsomagokkal végtelenek a lehetőségek :)
  • Devv
    #10276
    Boldog(?) Minecraft tulajdonos lettem! Szerencsére a tört verziós mapomat meg tudta nyitni. A játék továbbra is nagyon jó, jókat ijedezek amikor sétálok az erdőben majd hirtelen meghallok ilyen falusi nevetést, persze sehol senki. Lehet, hogy a föld alatt van?
    Építettem egy csónakot és nagyon durva, úgy megy mint egy motorcsónak, jó gyorsan el lehet jutni vele nagyon messze. A map pedig hatalmas. Lehet, hogy elköltözök! :D

    A putri:


    A naplementém:
  • Devv
    #10275
    Oks, köszi.
  • gforce9
    #10274
    A verziószámnak kell stimmelnie, de még sokszor azt is megoldja az MC és lekonvertálja, (ha felefelé váltasz verziót.). A mapod helyéről (mármint, hogy a gépeden hol van) van róla még youtube tutorial is tricsillió :)
  • BenedekFeco
    #10273
    Nem feltétlen. Kimásolod a saves mappát, és miután feltelepítetted a hivatalost akkor bemásolod.
  • Devv
    #10272
    Na az lesz, hogy megveszem a játékot, a tört verziós mapomat gondolom buktam (?).
  • Devv
    #10271
    Köszi, beérem egyelőre a TNT-vel. Jó sokat bányásztam ma, hullottak a csákányok, találtam is sok redstone-t meg némi aranyat, de gyémántot keresek.
    Lehet, hogy lesznek még láma kérdéseim, előre is bocs. :D
  • gforce9
    #10270
    Redstone fáklyával lehet :) De ha ilyen szándékaid vannak modcsomagot javaslok. Vannak olyanok, ahol nem csak tnt van hanem atombomba is. Szép ramazurit lehet vele rendezni.... ha bírja a géped :)
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2018.01.25. 11:19:15
  • Devv
    #10269
    Fáklyával be lehet gyújtani a TNT-t? Szeretnék egy bányarobbantást végezni.
  • gforce9
    #10268
    "azzal lehet együtt játszani a Microsoftos (xbox, PC) játékosokkal?"

    Nem
  • BenedekFeco
    #10267
    Annak idején én is jó pár hónapig nyomtam a virágbolti verziót, aztán mondtam hogy ez kell :)
  • Devv
    #10266
    Bocs, nekem drága. Attól félek hogy hamar ráunok. De lehet, hogy összespórolom az árát...
  • BenedekFeco
    #10265
    Mihez képest drága? :) A 60-70eurós csilli-villi játékokhoz képest, amiket letolsz 6-8óra alatt? Valamikor 2013ban vettem meg hivatalosan. Ha akarnám se tudnám megmondani hány ezer órám van benne. 25-26éve játszok, de ilyen ár-érték (beleölt óra/élvezet) arányú játékkal a büdös életben még nem találkoztam. Asszem valami 15euróért vettem annó,