10466
  • coolpet
    #10466
    Én kezdenék a helyedben, és a régit eltenném, mert pl nem csak a seed generálás változott, és anomáliák léphetnek fel, de változott a magasság, és a mélység is. Változott az ércek eloszlása. Változtak játékmechanikák. A farmok 1.8 óta sokat változtak.


    Ha mapot szeretnél, ami tetszik, akkor a kapott linken nyomkodd a random gombot addig amíg nem találsz egy neked tetszőt. Emellett ha találsz olyant, de nem középen van, akkor is nyugodtan generáld le és TP-zz oda, és állítds be a kezdőpontot oda: setWorldSpan paranccsal.
    Teleport: /tp x y z
    Worldspan: /setworldspan

    Link

    A koordinátákat a debug menü (F3) megnyomásával láthatod
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2024.02.05. 18:24:47
  • ronnie89b
    #10465
    ''Nagy területet bejártam és ha az nem változik akkor gyakorlatilag el kellene költöznöm olyan messze ami még nincs legenerálva?''
    Pontosan ezt kell tenned, ha kellenek az új cuccok. :) Indulj el egy irányba , pár napig menjél megállás nélkül, akkor kiérsz az új részekre. Nem feltétlenül kell új térképet kezdeni.
  • Z33noo
    #10464
    Igen köszönöm, ilyesmire gondoltam én is, mert ugye az uj craftolható cuccokat megkaptam, de a közeli falu nem változott, pl nincsennek benne ágyak, mert 1.8-ban még nem kellett a falusiaknak, nincs benne a faluvédö vasgólem, nem találkoztam pl nyúllal.
    Kipróbáltam a seed megtartásával ujrakezdeni, de totál mást kaptam és nem tetszett.
    Nagy területet bejártam és ha az nem változik akkor gyakorlatilag el kellene költöznöm olyan messze ami még nincs legenerálva?
    Hát akkor inkább ujrakezdem.
  • coolpet
    #10463
    A profilod alatt a .minecraft mappa alatt találod a mentést, de a launchernél amikor bekonfigolsz egy új verziót, meg tudod adni az új világ helyét. Én minden verziót másik mappába rakok, mert Resource Packok és a Shader packok verziófüggőek.

    Azért tudtad betölteni az előző mentésed, mert az alapértelemezett mappába tette a régi és az új install is.

    Viszont ez úgy működik, hogy a generálás elején random elkészít egy SEED-et ami egy hosszú szám, és annak függvényében generálja algoritmus alapján a mapot. Szóval ha megvan egy világod seed-je (/seed parancs) akkor ugyanazt újra tudod generálni az alapoktól. Mármint az eredetit, amihez még nem nyúltál hozzá.
    Ha először belépsz, akkor legenerál egy kb 14x14 chunk méretű területet, és amikor felfedezgetsz, akkor generálja hozzá a többit.
    A mentési fileodban tehát nem az egész map van lementve, csak a bejárt terület, és az nem változik. A feldefezetlen terület pedig a seed szám alapján generálódik ohzzá, szóval egy régebbi mapot töltesz be, az új területek az új featurekkel, állatokkal stb fognak generálódni.

    Viszont a generálás módja megváltozott az 1.18-ban szóval ugyan az a seed nem ugyanazt jelenti <1.18 és >1.18-ban. Így kaphatsz olyant, hogy félbe van vágva a levegőben egy falu, a sivatag mellett egy esőerdő van borzastó mapgenerálási hibák vannak.

    Szóval nem javaslom, hogy 1.8-as mentést folytass 1.20.x-el :) És a seed sem ugyanaz a világot fogja eredményezni.

    Egy kis help: https://www.chunkbase.com/apps/seed-map#7540247583250078826

    Itt meg tudod nézni hogy néz ki egyes verziókban.
  • ronnie89b
    #10462
    A már bejárt területeken nem lesznek újdonságok, csak ott ahol még nem voltál korábban. Régebben így volt legalábbis, mostanában nem játszottam a játékkal. Ha tudod a seed számod, akkor érdemes lehet újra kezdeni.
    A mentések egy rejtett mappában vannak a c meghajtón, néha egy másolatot nem árthat csinálni róla, ha elrontanál valamit. :)
  • Z33noo
    #10461
    Üdv.
    KB egy hónapja letöltöttem az 1.8-as virágbolti verziót kipróbálásra, játszottam vele 80+ ingame napot és elég jól kiismertem( persze nem ...) és mivel lekötött ugy döntöttem megveszem az eredetit.
    Uninstall a tört, könyvtár kitöröl, install a eredeti.
    Majd miután elinditottam a játékot meglepödve láttam hogy megvan a mentésem.
    Egy kis idöt gondolkozott neki de el is indult és minden ott van ahol hagytam, megkaptam az uj recepteket minden rendben müködik.

    Itt jön a kérdés:
    Van valakinek tapasztalata ebben hogy ilyenkor minden más ujitás is hozzá adódik a seed-hez? Például új állatok, a vátoztatások a bányászással kapcsoltban és a viz alatti ujdonságok is?
    Vagy inkább jobb ha ujra kezdem egy ujra generált pályán?

  • Imbazone
    #10460
    Sziasztok Valakit esetleg érdekel SevTech Age 1.12 Vagy All the Mods 9 1.20? szerver van es 0-24 Fut jatszótarsat,társakat keresnék ha esetleg erdekel Discordon Jelolj be "deadlymanna" neven megtalaltok
  • coolpet
    #10459
    Sziasztok!

    MesterMC regisztráció miért nem működik?
    Napok óta próbálom, írtam levelet, Face-n kerestem őket, de semmi.

    Valakinek 5let?
  • ragadozocsiga
    #10458
    Sziasztok!
    PS4Pro - Minecraft. Token vásárlás után a lányom a képen látható kiegészítőt szerette volna letölteni. A hibaüzenet szerint nincs elég hely. Ez milyen hely? Tárhelyből kb. 300GB szabad... Mit lehet ilyenkor tenni?
    OneDrive linken a kép:
    https://1drv.ms/u/s!Aq7gnWT7LyVKrRlDLsO2zdJcgo6q?e=ZFvGnu
    Köszönöm a segítséget.
  • coolpet
    #10457
    Én nem látom hogy mi nem működik, de nem értem egyébként hogy miért nem teszed fel a Java verziót ha már PC-n játszol?
  • Zeller01
    #10456
    Úgy látom beállítás kérdése:
    https://support.bluestacks.com/hc/en-us/articles/4403550100621-Shooting-mode-on-BlueStacks-5
  • zurbeliusz
    #10455
    Sziasztok, nem működik az egerem rendesen, de CSAK a játékon belül. Amíg csak a beállításoknál vagyok, minden rendben, de amint belépek, nem tudom használni. Bluestack alatt futtatom a játékot PC-n.
    Tudtok segíteni?

  • ntex
    #10454
    Modpackokkal szoktatok játszani?
  • coolpet
    #10453
    Én nem látom azt a célt, hogy egyre több lóvét vegyenek ki belőle, hisz minden verzióra ingyen frissíthetsz, és bármikor visszatérhetsz egy másikra.

    Csak azt tudom megérteni, hogy nem szeretnéd látni a játékban az újabb featurékat, maradsz egy jól ismert verziónál.

    Engem hajtanak az újdonságok :)
  • Redapple
    #10452
    Igen, tudom, hogy az v1.7.10 gyakorlatilag a MineCraft világában már egy kövület :) De szándékosan maradok ennél a verziónál, mert ugyan próbáltam újabb verziókat is, de folyamatosan szembesültem azzal, hogy a játék "fejlesztése" már öncélú és egyáltalán nem az eredeti elképzelés megvalósításának irányába mutat. Tipikusan az a helyzet, hogy valakinek más esetben valakiknek van egy briliáns ötlete, megvalósítja és amikor kész van, nem tudja elengedni/befejezni.

    Állandó késztetést érez, hogy matasson vele, újabb és újabb egyre elborultabb dolgokkal egészíti ki és közben észre sem veszi, hogy mennyire rontja a játékélményt, a játék élvezhetőségét. Példák hosszú sorát lehetne ide citálni, de csak néhány ismertebb, jellemzően egy-két fő által gründolt címet említenék.
    Factorio, Stardew Valley, Rimworld és végül a Prison Architect.

    No, és persze ennek a listának méltán az élére állíthatom a MineCraftot, főleg annak okán, hogy már a MicroSoft is betette a lábát ebbe a világba és szeretné belőle bőven kivenni annak a kétmilliárd dollárnak a többszörösét, amit belefeccölt a projectbe :)
  • coolpet
    #10451
    1.7.10? Bakter, én gyerek miatt szálltam be meg tábor alapkövetelmény volt a liszensz, ezért megvettem neki, majd magamnak is, mert gyerek acc-ra aktiválni egy játékot felügyelettel, eltart vagy 30 napig, ha az alternatív email címed nincs hitelesítve. Long story, szóval 2 Java-s liszenszem van :)

    1.16.2-nél szálltunk be valamikor tavaly tavasszal, szóval az 1.7 az valami eszeveszett régi verzió :D Most járunk 1.19.1-nél, és 2 nagy updatét kaptunk 1.16 óta:
    Caves and Cliffs és Nether update. 1.19-ben meg bejött a Warden, meg a békák, mocsári erdő stb.
  • Redapple
    #10450
    Na ugye, mondtam én, hogy lesz majd itt biztosan egy pro, aki megmondja a tutit
    Amit itt alább Coolpet leírt, nekem tök ismeretlen. Talán azért, mert én csak és kizárólag az 1.7.10-es java verzióval játszom és olvasva ezt az enchant-technikai leírást nem is bánom, hogy ennél a verziónál maradtam
    Egy enchantolással bíbelődjön ennyit az akinek három vagy több anyja van.
  • coolpet
    #10449
    Vagy keresel egy falusi könyvtárost, akivel MÉG nem tradeltél, és naponta újakat ad, csak közte lesz.
    Vagy kiütöd a munkaállomását, és újból lerakod. Akkor úból felveszi, és új készlete lesz.
    Ezt addig csinálod, amíg nem adja be ami neked kell, és akkor vásárolsz tőle.
    Könyvtárosnál ha szerencséd van, 30-40 papírért kapsz egy könyvespolcot, és akkor már nem változik a készlet.
    ha nincs szerencséd, akkor emeraldért ad dolgokat, jobb esetben 8-10 emeraldért már tudod rögzíteni, de a könyv amúgy is 35 emerald körül lesz.

    Ezt tudod csökkenteni megfertőzéssel, gyógyítással, de ez egy másik sztory.
    Emeraldot szerezni meg alacsony szinten magas hegycsúcsokon, ott van vas szén is dögivel, vagy még könyebben egy fletcher munkaállomást készítesz, felveteted egy falusival a munkát, és botokat adsz el emeraldért :) 32 bot 1 emerald. 1 fatörzs az 8 bot.
  • coolpet
    #10448
    Ez nem így működik.
    Amikor egy tárgyat (vagy könyvet) beleteszel, random dob pár enchantot. Nagy valószínűséggel nem lesz közte amit szeretnél.
    Ha egy másik típusú tárgyat teszel vele, akkor random enchantokat ad.
    Azthiszem az armorok egynek számítanak, de talán a fegyverek is egy másik katergória, és a szerszámok egy harmadik.
    Viszont hiába cserélgeted a tárgyakat, ha már arra a kategóriára kidob valamit addig nem ad újakat, amíg el nem használod.
    A lvl3-as szintűre csak az elsőt mutatja meg, a másik 2 enchantot nem is látod, a lvl2-esre a 2 közül szintén csak az elsőt mutatja meg. a lvl1-et meg látod.

    A lvl3-as enchanthoz 3 szintet von le, a 2-eshez 2-őt, az egyeshez meg 1-et.
    A már kisorsolt enchantokat tudod resetelni, és újakat kérni, ha egy könyvbe kiveszed amit dobott, célszerűen a lvl1-eset, ha a magasabbra később nincs szükséged. Vagy ha nem akarsz könyvet pazarolni rá, akkor egy fa szerszámra teszed rá, ami olcsó, és eldobod.

    A zöld szám a 3 szintben azt mutatja meg, hogy adott enchanthoz hányas szint kell. Ha a lvl3-as nem 30, akkor nem jól vannak lerakva a polcok. Minden polc 2 szintet emel, és nem lehet az asztal és a polc között semmi, csak levegő, valamint max 1 üres blokk távolságra lehet.
    Ha le akarod tiltani a magasabb varázslatokat, akkor tegyél közé fáklyát. Az arra jó, ha mondjuk te alacsonyabb szintű enchantokat keresel, akkor nagyobb eséllyel dobja, ha nem dobhat magsabbakat.

    Remélem segíthettem.
  • fowe
    #10447
    Enchatolni sezeretném a sisakot a varázslóasztalon. Tehát cserélgetnem kell az eszközöket hogy más varázslatot tudjak rátenni
  • Redapple
    #10446
    Tedd egyértelművé a kérdést. Enchantolni szeretnéd a varázslóasztalon a sisakot vagy egy meglévő -könyvön lévő- varázslatot szeretnél rátenni?

    Előbbi esetében szerencse kérdése, hogy milyen varázslatot dob az asztal. Utóbbi esetben viszont -ha jól emlékszem- az üllő az az eszköz amivel megoldható amit szeretnél elérni.

    Ha tévednék, biztos lesz majd itt valaki pro aki kijavít.
  • fowe
    #10445
    Sziasztok. Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Nem tudom a sisakra rárakni a légzés varázslatot. Ki sem adja lehetőségnek. Körbe van rakva könyvespolcokkal a varázsló asztal. Java 1.19 verzió Valakinek ötlete vagy megoldás? Köszönöm
  • coolpet
    #10444
    Bakter megoldottam.
    Az XBOX app-al kellett telepíteni a Launchert + emellé még kellett a játék is. inecraft For Windows.
    Miután ott már dobta a hibát, rákerestem neten, és a Windows Store-t kellett resetelni, logoutolni, WSreset.exe-t futtatni, majd visszajelentkezni, updatelni, és utánna tudta tölteni...

    Solution: https://appuals.com/microsoft-store-error-code-0x80242020-windows/
    Hátha segít valakinek.

    Üdv,
  • coolpet
    #10443
    Igen, innen IS szedtem le launchert: https://www.minecraft.net/en-us/download
    A Windows Store-ból tölti.

    De próbáltam a store-ból a következőket is:
    Minecraft for Windows + Launcher
    Minecraft Launcher
    Minecraft: Java & Bedrock Edition for PC

    Most ez van fenn:
    Launcher for Windows
    Windows 10.0 2.3.228
    Tuesday, June 7, 2022, 8:49:40 PM
    50aa81e7d4bc7b900a21c8abd354d2d762ffd4f3

    Bootstrap
    1.1.17
    Tuesday, June 7, 2022, 7:14:44 PM
    6b16438431131fa2c2b6d8b4726dd499f6f46035

    UI
    2.3.228
    Tuesday, June 7, 2022, 8:38:07 PM
    50aa81e7d4bc7b900a21c8abd354d2d762ffd4f3

    A Java-t futtatja, a Bedrock-ot meg annyi hogy a gomb előbb Installon, van, rányomok, kéri a driveot melyikre telepítse, de csak driveot ajánl fel, mappába nem tudm rakni, aztán 1 másodperc múlva már play van, de inaktív lesz, nem kattintható.

    Leszedtem mát minden launchert, kiirtottam .minecraft mappát, reboot, újratelepít, de semmi. Java megy, Bedrock minden launcher indítás után előbb intall gomb van, utánna play inaktívan...

    Próbáltam már logoff-logont is, meg microsoft store reset-et, de nem segít.
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2022.06.13. 19:17:36
  • Stormbird
    #10442
    Nekem működik. Az acc. migráció után -akkor csak a javasom volt- letöltött launcherrel csak a Java verzió indult, de ezzel a ránézésre ugyanolyannal amit a Bedrock-hoz töltetett le velem a MicroSoft, mindkettő megy. A javas Launcher-en is ott az opció a Bedrock indítására, de ha rányomok "Incompatibilis verzió"-t ír ki.

    Biztos, hogy az új Launcher-t próbálod indítani?
  • coolpet
    #10441
    Nektek működik a Bedrock az új MS launcherrel?

    Nekem a play inaktív marad, és nem indul.
    Accon ellenőriztem, megvan mind a 2.
  • coolpet
    #10440
    Sziasztok!

    Az MS launchert próbálom feltenni mert a bedrock is kellene, viszont hiába frissít, ha a bedrockra kattintok, bedobja hogy install, meg hova, aztánn a play gomb marad inaktív. A Launchert újraindítva ugyanez, install, play inaktív.

    Why, mi a gondja?
    Utoljára szerkesztette: coolpet, 2022.06.07. 17:08:10
  • Wreck86
    #10439
    https://www.minecraft.net/en-us/article/the-wild-update-coming
    :)
  • coolpet
    #10438
    Holnap jön a The Wild Update + A Mineraft Java & Bedrock.
    Ha jól értettem, akinek megvan az egyik verzió MS account-hoz kötve, az megkapja pár napon belül a másikat is ingyen és bérmentve.

    Eddig az volt hogy Summer Sale, és meg kell venni, ingyér kapod a másikat.

    True?
  • coolpet
    #10437
    Nincs.

    Amit már egyszer betöltött, az nem lesz újragenerálva, amerre meg nem jártál, azt updateli.
    De mivel a játék map generálás változik, ezért vannak érdekességek, mint pl tengerben spawnoló falusiak, vagy éppen máshol található ércek.

    Csak hogy teljes legyen a boldogságod, keden jön az 1.19 :) The Wild update: 4 mob, 2 új biom stb
  • TheRainmaker
    #10436
    Nekem olyan kérdésem lenne hogy arra nincs valami megoldás, hogy ha új verzió jön ki a játékból akkor ne kelljen újrakezdenem a játékot mert új ore ok vannak pl a játékban? Emiatt a régi világban hiába játszom a felfedezett területen új ore ok nem fognak újra legeneráoldni a legenerált világban. Persze ha olyan területre megyek a mapon amit még nem fedeztem fel akkor az új featurokkel találkozni fogod, de ez rossz hogy minden patchnél újra kell kezdenem a sinlge player játékomat. Valami olyasmi megoldásra gondoltam hogy a házam egy másik világban van, így amit építek nem veszik el, ha jön egy új patch- Bányászni meg egy másik világba járok át. Van erre valami mod?
  • ronnie89b
    #10435
    A hangok azt jelentik, hogy a közeledben kb 10-20 kockán belül (nem emlékszem már, hogy pontosan mennyi) van valamilyen járat, üreg, ahol zombik, pókok és egyéb barátságos lények mászkálnak. Ezeknek a hangját hallod.
    Mindig átlósan ássál lefele, a felfelé ásással azért vigyázz, mert véletlenül lávába áshatsz, ami rád folyhat és az nem tesz jót az egészségednek. :)
    Egy tipp: ha lefelé mész, mindig az egyik oldalra tegyél fáklyákat, így ha visszafele jössz, akkor a másik oldalon lesznek, így könnyebb odalent navigálni.
  • RJoco
    #10434
    Én sosem ástam lefele annyit. Lépten-nyomon mindenhol találtam egy barlangbejáratot. Némelyike jó mélyre levitt.
    Általában visszafele nem volt kedvem annyit menni, így átlóban elkezdtem a felszínre ásni magam, majd a felszínen visszamentem a házikómhoz.
    De ahány gép, annyi generált világ.

    Ez egy felfedező játék is. Szóval menj el a hang irányába és megtudod, hogy mi van ott.
  • RoboKutya78
    #10433
    kissé kezdő vagyok
    érdekelne a dolog ha leások elég mélyre és elindulok bányászati célal valamilyen irányba bizonyos alkalmanként hallok fura hangokat esetenként ilyen vaskapu szerű hangokat azokon a pontokon lehet valami ha más irányba kezdek ásni mint amibe épp haladok? Zombi hangok is szoktak előfordulni azokat inkább kerülöm.
  • Wreck86
    #10432
    Csak a saját magad által készített mapot nem tudja betölteni?
    Próbáld meg, ha egy full újat indítasz, akkor mi történik?
  • Micsu
    #10431
    A demo meg a multi resze az meg megy :(
  • Wreck86
    #10430
    Szia,
    Még régebben igen, nálam a Java okozta, le kellett törölnöm, majd újra kellett telepítenem teljesen, utána rendben volt!
    Bár olvastam, hogy okozhatja egy nem jól telepített mod, vagy grafikus kártya, vagy a memória túlzott felhasználása stb stb.

    M.
  • Wreck86
    #10429
    Szia,
    Sajnos a választ nem tudom, utánanéztem és ezt a leírást találtam, hátha segít!
    M.
  • Micsu
    #10428
    Sziasztok
    Talalkozott mar valaki olyannal hogy elinditom a jatekot, piros kepernyo utan a tolto kepernyo 35%nal megall majd hibauzenet nelkul kidob.
    Valaszokat elore is koszonom.
  • coolpet
    #10427
    Sziasztok!

    Egy ideje írogatja, hogy új launcher van az MS store-ban, ami többet tud.
    Most a Java-s launcher van fenn(pc).
    Érdemes arra frissíteni vagy egyáltaln mi a különbség?

    Köszi!