10466
  • ntex
    #10426
    Oké, én csak azért írtam, hogy van ilyen lehetőség is :D
  • RJoco
    #10425
    Két óra semmire nem elég.
    Én ma csak úgy próbából elindítottam, hogy fut a gépen.
    3 óra után abba tudtam hagyni, mert már nagyon éhes voltam. Ha nem vagyok az, akkor simán sokkal tovább játszom.
    És akkor még alig csináltam ezt-azt.

    A 2 óra túl kevésre nagyon jó példa a NMS. Megvettem a megjelenés után nem sokkal, úgy 16 órát játszottam vele (nem egyhuzamban, de 2 héten belül) és azóta sem indítottam el. Pedig sokat fejlődött, de egyszerűen már nem érdekel annyira. Visszatérítésre meg nincs lehetőség ugye.

    Én úgy vagyok vele, hogy az a játék éri meg igazán, ahol 1€/h értékre jön ki a játékidő. Ha ennél kevesebb, akkor az csak jó.
  • RJoco
    #10424
    Én köszönöm a linket!
    Korábban érdeklődtem itt, hogy mi is van a régi acc-okkal, mert nekem volt, de akkor nem engedte migrálni a "már nem tudom hova".
    Most ezzel sikerült M$-hez, úgyhogy a Java verzió fut is gond nélkül.
    Nagyon érdekes világot kreált a gépem.
  • coolpet
    #10423
    2 óra játék semmire nem elég :)
    Deus Ex HR-t pl 2x álltam neki, nem jött át. Aztán megpróbáltam lopakodva, és vagy 10x kivittem, majdnem 100%-on.
    Aztán megvettem a Missing Linket is :)

    Szóval 2 óra az csak kóstolgatás :)
  • ntex
    #10422
    Ha Steamen veszed meg, két órát játszatsz vele, ha nem tetszik lehet refundot kérni rá. Viszont ha átléped a 2 órát akkor már ez nem érvényes.
  • Cs0ki
    #10421
    Sziasztok!
    Valaki tud egy normális magyar szervert, ami survival?
  • coolpet
    #10420
    Sziasztok!

    Fiam látta a Minecraft Dungeon trailerét.
    A Java-s Minecraft-ot vettem meg neki, azt szereti.
    Viszont kipróbálnánk vásárlás előtt ezt a dungeont is, és ha bejön azt is megveszem, de feleslegesen nem akarok pénzt költeni.

    Van ebből is teljes, ingyenes verzió?

    Köszi!
  • PrasCo
    #10419
    Igen, sőt, a PC-s verzió volt az eredeti. A honlapjukon tudsz tájékozódni, illetve összehasonlítani egy táblázattal, hogy az egyes verziók mit tartalmaznak. Ez, gondolom, elsősorban akkor lesz érdekes, ha a PC-n játszva olyan emberekkel szeretnétek hálózatban játszani (cross-platform), akik más eszközről (pl. konzolról) játszanak, ill. szeretnétek-e modolni a játékot.
    A tl;dr a tájékozódásom szerint: Két verzió áll rendelkezésre PC-re, az eredeti Java-s, és a Win10-es "újrakiadás". Utóbbi "okosabb", van cross-platform, controller support, de (a honlap szerint) nincsenek modok. A Java "csak" más Java-s kliensekkel tud együtt játszani, de modolható.
    Személy szerint csak a Java-val van tapasztalatom, de gyanús, hogy a céljaitoknak a Win10 megfelelőbb.
  • kalmifece
    #10418
    Sziasztok!
    Nem ismerem a játékot.
    7 éves kisfiam egy ismerősnél játszott XBOX One-on a játékkal, ha jól emlékszem kreatív módban.
    Nekünk PC-nk van. Van e PC-s verzió ebből?
    Controllerünk van, mert a Forsa 4-el és a Farming Simulator 19 -el is játszik a gépen.
    (a PC-s verzió irányítható Controller-el?)
    Köszönöm a segítségeteket.
  • yuppyman33
    #10417
    Sziasztok! Nemrég kezdtem el használni az Overlord mod-ot, amiben skeleton army-t lehet csinálni. Az ötlet nagyon jó, hogy egy saját magad által kreált kis sereget tudsz irányítani, de nem igazán látom a hasznát. Nincs a játékban igazából semmi, amit egyedül, feltápolt fegyverzettel és páncéllal ne tudnál legyőzni és a bázisodat sem támadja be sosem semmi, szóval nem látom értelmét, mire lehetne az army-t használni.
    Létezik-e olyan mod, ami belerak esetleg más nagyobb castle-okat, ami szintén egy sereggel rendelkezik és még egyedül sem tudnád legyőzni?
    Köszi előre is.
  • Devv
    #10416
    Sziasztok!
    Nem tudjátok, hogyan lehet bevenni a vészjósló erődöt? Mintha állandóan respawnolnának a vészjóslók...
  • Wreck86
    #10415
    Nemrég jelent meg az új verzió:
    MC - Java Edition 1.17



    Érdekes, nekem tetszik.
    M.
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2021.06.10. 15:15:08
  • sanyesz55
    #10414

    Üdv!

    Szigorúan pve a szerver, itt a link a modpack-ról, nagyon jó de nem könnyű eset....

    Modpack
  • LeWyTy
    #10413
    Hát ha 1 hónappal korábban kérdezed engem érdekelt volna.
  • Wreck86
    #10412
    Szia!
    Nemrég untam ki magam egy német szerverből. :D
    Mit takar a GT new horizons elnevezés?
    Klasszikus survivalt toltam, no pvp csak pve, nem kellett extra mod hozzá.
    M.
  • sanyesz55
    #10411
    Sziasztok!

    Van kedve valakinek egy frissen indult GT new horizons szerverhez?
  • LeWyTy
    #10410
    Kettő féle minecraft létezik.
    -A "Java" verzió ami az originál. Ahhoz rengeteg mod van, map meg egyéb...
    -A "Bedrock" verzió amit a Microsoft készített miután megvette a minecraftot. Ez egy sokkal jobban és stabilabban futó verzió.
    Szerintem neked Bedrockod van, mert azt tudod a Microsoft Storeban megvenni. A Java verzió a minecraft.net -oldalon elérhető.
    (A bedrock-hoz nem értek, de szerintem abban csak fizetős tartalmat tudsz letölteni.. tehát pályákat, skineket meg egyszerűbb modokat... ebben ne is keresd az %appdata% mappát)
  • rexkinghu
    #10409
    sziasztok egy kis segitségre van szükségem. a win 10 re meg vettem aminecraftot a microsoft storbol de nekem nem csinált olyan mappát amit a%appdata°megtalálna viszont szeretnék pár modot és világokat is letölteni. sajnos nekem valahogy nem megy . köszönöm a segitséget
  • SANTANTICA #10408
    telón is használhatod és xvoxon is és bármelyik PC gépen csak legyen ott is fiokod ennyi. fiókhoz van kötve (pl [email protected])
  • Inquisitor
    #10407
    Pedig a 7000 nem rossz ár érte. Ugye eredetileg 6000 volt, ezt emelték röpke 12.000-re azóta. Viccesebb, hogy nem annyira régen lehetett vadászni 1000 forint környékén W10 verziót, most meg azt is annyiért próbálják eladni, mint a Java Editiont. Ami egy vicc. Mikor a fiamnak meg lett véve 6K környékén a Java verzió, ahhoz még ingyen dobták a W10 kulcsot.

    Más. Van egy hivatalos MineCraft W10 az én gépemen. Egy hivatalos Java verzió mellett. Két totál más fiókra. Elvileg a W10 verzió azt állítja magáról, hogy a fiókjelszóval bármelyik másik gépen bejelentkezhetek a játékba. De hogyan? Csak demo verziót lehet leszedni vagy lehet zsák pénzért MÁSIK liszencet venni. A demo verzóban van belépő gomb, csak NEM működik, ha rányomsz megengedi, hogy vegyél másikat. Le lenne gyalulva a W10 verzió a gépemről, hogy áttegyem egy gyengébb gépre, amit unokaöcsém használ. De akkor jól értem, hogy nem lehet vagy csak szokásosan túl van bonyolítva?
  • ntex
    #10406
    TLauncher abban különbözik hogy az egy nem legális, tört launcher amit az oroszok készítenek. Utánaolvasva eléggé vegyesek a vélemények arról hogy mennyire megbízható. Egy ideig én is használtam de miután azt olvastam valahol hogy a telepítője kikapcsol két registry beállítást amiknek biztonsági szerepe van a Windows-on belül, inkább beszereztem eredetiben.
  • coolpet
    #10405
    Nem. Pont egy kanyonba rakta le, és mind a 2 oldala felől be lehet menni.

    Viszont fenn úgy építettem meg, hogy az egyik oldala a hegy oldala.
    Nem tudom, lehet nem tudta volna lerakni jó helyre és messze rakta?

    Majd megnézem a 2 portál koordinátáit
  • ronnie89b
    #10404
    Utánanéztem a wikin, nem is ugyanarra gondoltunk. Én a zombi disznóra gondoltam, azok támadnak meg ha egyiküket bántod. A sima disznó egy új ellenség, az nem támad meg, ha valamilyen arany cucc van rajtad, ha nincs, akkor viszont igen. Az 1.16-tal még nem játszottam, úgy okoskodtam bele, bocs. :)
    Az alvilágban nem kellett újraaktiválnod a portált? Akkor hozhat létre egy újat a felszínen, lehet ezért kerültél máshova.
  • coolpet
    #10403
    Nem támadtam meg őket, de nem volta rajtam aranycucc :)
    Én nem frissítettem a játékot, 1.16.4.
  • ronnie89b
    #10402
    A Nethert most újították fel, lehet az kavart be. Régebben úgy emlékszem a portál elé érkeztél vissza, persze ha ugyanazt használtad. A disznőkkal vigyázni kell, ha egyet megtámadsz a környéken lévők is rád támadnak.
  • ronnie89b
    #10401
    Én csak egy jegyzettömbbe szoktam irogatni a fontosabb helyek koordinátáit, ehhez nem feltétlenül kell mod.
  • coolpet
    #10400
    Még egy kérdés:

    Megcsináltam életem első Nether portálját, szereztem is kvarcot ami kell a megfigyelőhöz.
    Megtámadtak a disznók, menekültem. Visszamentem a portálon, és nem ugyanoda dobott vissza, hanem vagy 300 blokkal arrébb. Még szerencse, hogy felírtam a koordinátákat régebben, ha eltévednék.

    Miért tesz olyan messze és nem ugyanoda vissza?

    Köszi!
  • coolpet
    #10399
    És a Tlauncheres verzió miben különbözik attól amit megvennék?
    Szervereken nem tervezek játszani.
  • BenedekFeco
    #10398
    Állatoknak tudsz vele nevet adni
  • ntex
    #10397
    Nem szokták leárazni. Eneba-n viszont most 18€ körül beszerezhető: https://www.eneba.com/other-minecraft-official-website-key-global
  • coolpet
    #10396
    Egyébként szokott akcióban lenni a játék valahol? Java edition érdekelne.

    7000 Ft-ot kicsit sokallom :)
  • coolpet
    #10395
    Kösz.
    1.16-om van.
    A címke mire jó?
  • ntex
    #10394
    Üdv. Alapjátékban tudtommal nincs lehetőség jegyzetelni. Ha JAVA verziód van akkor viszont létezik pl. egy Journeymap addon, ez alapból egy térkép addon, amerre jársz azt később vissza tudod nézni, plusz tudsz rajta jelölni is helyeket melyeket látsz a játékban és írja hogy milyen messze van tőled. Meg van egyéb sok hasznos funkciója.

    https://www.curseforge.com/minecraft/mc-mods/journeymap/files

    A baj vele hogy csak 1.15-ös verzióig támogatja a játékot jelenleg. Ha újabb van, inkább ne tedd fel. Ha meg régebbi, akkor a fájlok közül válaszd ki a megfelelőt.
  • coolpet
    #10393
    Szia,

    Azzal nem is fog menni :)
    Azonos verziók kellenek.

    A Bedrock / Windows 10 edition az ha jól tudom live-os cucc, XBoxon, windowson lehet együtt tolni.
    A Java edition az pedig mutiplatform, de csak JAVA-sok tudnak együtt játszani.

    Én is kérdeznék: Van valami item amire jegyzetelhetek? Valami journal vagy ilyesmi? Ha pl találok jó helyeket fel tudjam írni?

    Köszi!
  • zoltan0110
    #10392
    Sziasztok.
    Felvilágositást szeretnék kérni..Fiaim megőritenek ..:) sajnos nem ismerem a játékot hogy tudjak segiteni. Szóval hogyan tudnak együtt játszani? milyen lehetőségek vannak? Az egyiknek a win.10 verzió van meg a másiknak a java edition..és jelenleg nem tudnak egymáshoz kapcsolódni..Köszönöm a segitséget.
  • coolpet
    #10391
    Igen, a 0-ás Z koordináta és ~2-4 magasságig van egy fekete alapkő (bedrock) amit semmivel nem tudsz kiütni.
    Az az overworld alja (felszíni világ), valamint a nether teteje (alvilág vagy mi).

    Szóval nem kell aggódnod, hogy kiütöd a legalsó kockát és belepottyansz a semmibe :)
    Viszont vigyázz z<10 alatt, mert rengeteg lávató van az alján.
    Magad alatt ne áss, mert beleeshetsz valamibe, magad felett ne áss mert rádfolyhat a láva, rádeshet a sóder és megfulladsz, előtted meg hagyj 1 szabad kockát legalább, ha lávató oldalát ütöd ki nehogy rádfollyon, le tudd zárni vissza.

  • BenedekFeco
    #10390
    igen van, bedrock.
  • Játékos
    #10389
    Szia mindenki! :)

    Szeretném megtudakolni, hogy van un. alja, legmélyebb rész a játékban, vagy áshatok bátran a vakvilágba?

    Most egy igen mély árokban vagyok, mélyítem, oldalágakat csinálok és csak érdekelne, hogy van-e valami alsó határ, ahol koppanok ... előre is köszönöm a választ.
  • Dreadshade
    #10388
    Na látod erre nem gondoltam volna, hogy működik, mert általában nem ez szokott lenni a helyzet tört játékoknál. Gondolom szerver verzió szám stb, meg ilyesmiken múlik. Nyilván egyszerűbb lenne a helyzet ha mindenki megvenné, de hát ez nem igazán fog megtörténni ahogy kivettem a többiek szavából. Szóval marad ez, most így egyszerűbb megoldani egyelőre. Nem vagyok egy nagy Minecraftos egyáltalán, de ha ezt tudom, akkor anno nem a windows 10 verziót szerzem be eredetibe neki hanem ezt a javasat :D A franc se gondolta volna, hogy az nem kompatibilis a többivel, meg eleve fel se merült bennem, hogy van/lehet többféle változat is.
  • LeWyTy
    #10387
    Egyébként a tört és nem tört verzió tud együtt játszani. A szerver beállításán múlik.