102
Sony Ericsson Vivaz
  • ildiko57
    #62
    És egy HD kamera körülbelül mennyibe kerül?
  • Coriander
    #61
    Szintén HD telefon van pl a Samsungnak, konkrétan az Omnia HD, vagy a HTC is nem régiben mutatta be az első HD felbontású mobilját, de ezek mind 100k felett vannak. Szerintem a mostani mezőnyben a Vivaz a legjobb vétel, mivel ez is tud annyit legalább mint az Omnia, viszont olcsobban megkapod.
  • mamutvadasz
    #60
    Először is ez a készülék nagyon csinos cucc... csak mert nekem ez is számít ;)
    Másodszor: a HD minőségű videó készítése, és az online felületekre történő azonnali feltöltés összegyúrása szerintem hatalmas ötlet. Már látom is hogy kint vagyunk valahol, valami csuda helyen :) , vesszük is fel a helyi látványt, meg hogy ott ökörködünk a cimbikkel, és már nyomjuk is fel facebookra, hogy hé arcok ezt lessétek éppen itt vagyunk... szerintem ez nagyon cool 8). Jah és ha jól tudom a Twitter is integrálva lesz bele, meg még más hasonló okosságok is... jól tudom?
  • ildiko57
    #59
    Én nem nagyon értek a telefonokhoz, ezért kérnék segítséget.
    A fiam kinézte ezt a telefont magának a 18. születésnapjára, de kicsit drágállom az árát. Tudnátok ajánlani ehhez hasonló telefont?
  • denfer
    #58
    Jaja, ezt mondom én is. Bőven elég ami benne van, amúgy se házilag akarják az emberek leforgatni az Avatar 2-t.
    Aki pedig profi fényképész/filmes az amúgy is ennél SOKKAL drágább felszereléseket vesz magának
  • Coriander
    #57
    Ebben igazad van. Mondjuk már ideje volt, hogy a mobilipar elő álljon valami jobb videó felvevővel. Mert eddig csak a fotókra voltak specializálódva, már 12 mpixelnél járunk. itt volt az idő, hogy emeljék a videók felbontását is. A Vivazban lévő 8mpixeles kamera az bőven elég szép képek készítéséhez.
  • ribot
    #56
    Valószínű, hogy a mai technikával nem is nagyon fogják elérni! De mindenesetre úgy néz ki, hogy az SE nagyon jó útra "tévedt".
  • denfer
    #55
    Mondjuk egy átlag embernek pont nem érdeke hogy profi kamerája legyen. Ha Juli néni felismerhető a Családi fotón az már bőven jó a legtöbbeknél :)
  • Coriander
    #54
    Azért olyan szintre még nem értek el, hogy egy telefonba olyan minőségű kamerát rakjanak ami eléri egy szimpla kamera minőségét. De hozzá kell tennem egyre közelebb vannak hozzá.
  • virsliman
    #53
    Nem csak te vagy :P
    Sztem eléggé felgyorsítja ez a videók áramlását.

    Egy normális kamera is 100 felett vagy amugy, ezzel meg kapsz egy olyasmit plusz egy telefont. Nem tűnik rossz biznisznek..
  • laszmark
    #52
    És egyből tudod postolni facebookon... :D De lehet csak én vagyok ennyire fb függő:)Azt nem tudom, hogy Tv-re rá lehet-e csatlakoztatni, mindenesetre vannak figyelemre méltó újítások a telefonban
  • denfer
    #51
    Szerintem nagyon jó dolog a HD!!
    Nem kell magammal cipelni a kamerát....csak előkapom a telót és profi minőségű felvételt csinálhatok vele... :D

    mennyire igaz az hogy Tv-re is lehet csatlakoztatni?
  • ribot
    #50
    Szerintem bárki ki tudja használni, aki akarja! Te is ki tudnád...

    "Mert mit videózol? csak ami nagyon fontos azt meg normális kamerával nem telefonnal"

    Mennyiért veszel a telefonod mellé egy normális kamerát?
  • trabiubi
    #49
    Most nem akarok példákat mondani, de mondjuk elmész a barátaiddal bulizni és egy sörivó versenyt, vagy egy buliban valami jó csajt, vagy egy bicikliversenyen a célbaérést, vagy egy lesikló snowboardost, vagy körbe a tájat a tiszaparton, stb, stb. Nem profi videók kellenek csak a pillanat megörökítése. Vagy ugye még hozzá lehet tenni az RC repülőgépre tételt is

    A feltöltésnek meg pont az a lényege, hogy nem kell belépni, kikeresni, stb, stb, hanem amikor megcsinlátad a videót, vagy éppen nézed és eszedbe jut, hogy megoszd, akkor nem kell kilépni a médialejátszóból.

    Ezek szerint ezeket a szolgáltatásokat nem neked találták ki :)
  • Megtörhetetlen
    #48
    Azért mert egyszerűen nem tudnám kihasználni és nagyon senki.... Mert mit videózol? csak ami nagyon fontos azt meg normális kamerával nem telefonnal, ennyi az okom, és csak ezért meg drágállom, habár ha a satiohoz hasonlítom akkor meg inkább a vivazu mert olcsóbb és még az HD-t is tud...
    Már csak az érdekelni mitől drágább akkor a satio, hisz többet nem tud sőt kevesebbet.
    A mosolyfelismerője meg elég érdekes konkrétan a poharat is mosolynak ismeri fel néha :D De ez várható volt elvégre ez nem egy olyan hű de intelligens szerkezet! Sokszor még mi emberek sem ismerjük fel a mosolyt :D
    A facebookos gyors feltöltő alkalmazást sem nagyon értem, mert ahhoz net kell ha meg már van net rajta akár wifi akár mobilnet akkor meg minek ilyen plusz elvégre csak belépsz a facebookra és ott feltöltöd egy sima böngészőn keresztül...
  • trabiubi
    #47
    Még mindig nem értem, hogy miért tartod alapvetően feleslegesnek a HD videót. Van akinek erre van igénye. Ha neked nem, akkor nem. Én kezdek rájönni, hogy mennyi területen tudám felhazsnálni, ahol eddig nem nagyon volt rá lehetőségem, vagy eszembe sem jutott volna, mert ugye hiába volt eddig video felvevés a telefonokban, annyira gagyi volt a minősége, hogy nem nagyon lehetett használni körülbelül semmire. Sok más ilyen funkció van, ami benne van, meg vevőcsalogató, de amikor használni kéne, akkor koppan az ember álla.
  • fishsticks
    #46
    Szerintem a Vivaz szebb képeket csinál nem vesznek el úgy a részletek. Ezt talán abból következik hogy a Vivaz egy újabb készülék mint a Satio,ebből adódóan valószínűleg újabb érzékelő van benne így talán ezért is csinál jobb képet. Nekem a Satio is tetszik,de a Vivaz ezzel a HD videóval mindent visz. Amúgy szerintem akinek nincs szüksége HD videóra és a SE-t szereti annak a Satio a jó választás. Tetszik ez az integrált facebook alkalmazás,meg a mosolyfelismerés is bár a mosolyfelismerés nem tudom mennyire működik.
  • Megtörhetetlen
    #45
    Qwerty fuuujjjj régen használtam de hihetetlenül felidegesített.... Azóta is a hideg ráz ha csak meghallom...
    Hát erre csak 2 képet tudok belinkelni: VivazSatio
    Ezek után mindenki döntse el maga, hogy melyik a szebb és mellé jegyezzük még meg a vivaz maga HD videó felvételi lehetőségét..
  • fishsticks
    #44
    Igen szebbnek tűnik,de jóval vastagabb is. Én szeretem ha egy telefon vékony + én már nagyon hozzászoktam a qwerty nélküli telefonokhoz. Amúgy mi a véleményetek,fényképezés terén a Satio jobb a maga 12.1 MP-vel vagy a Vivaz. Szerintem Vivaznak valahogy szebb képe van.
  • Megtörhetetlen
    #43
    Minél többet látok/olvasok annál jobban tetszik bármennyire is feleslegesnek tartom a HD kamerát... Mondjuk a pro az tényleg sokkal szebbnek tűnik...
  • Inquisitor
    #42
    Kint van az SE magyar oldalán a VIVAZ és a VIVAZ Pro (Qwerty) is ...
    Meg itt egy kis video róla: Demonstration of Sony Ericsson Vivaz shooting in HD
  • Megtörhetetlen
    #41
    és ott a pont, optika nélkül, csak egy sima nyers kép tömörítve... ha meg már optikát raknak rá totál elcsúnyítják az egészet.
  • trabiubi
    #40
    Azért nem hiszem, hogy a marketingesek jobban tudnák nálam, hogy mire van szükségem Én tudom, hogy nem használnám ki, de sokan igen. Ha nekik megéri, akkor hajrá. Én biztos, hogy optika nélkül nem nagyon foglalkoznék fényképezéssel vagy videózással.
  • Mikoto
    #39
    Nekem sincs annyi pénzem. Bár én olyan típus vagyok aki a telefonjára mindig áldoz és ha tudok gyűjtök. Valahogy szeretem ha jó telefonom van:) Amúgy embere válogatja...mindenki más,hogy mire van szüksége. Ezért vannak a marketingesek hogy ezt kitalálják:P:) Láttam a neten egy két videót,az autó focus elég korrekten működik benne. Meglepődtem.
  • Megtörhetetlen
    #38
    Egy Hd kamera 34 körül már van számold ki mennyid marad egy okostelóra? Ugye találsz? Igggeeeennn ez a helyes válasz :) Noh az viszont tény, hogy 2 készülékről van szó egy helyett, és nem is ilyen szépekről, végül is embere válogatja, mondjuk nekem nem lenne rá ennyim és lehet csak az irigység beszél belőlem nem tudom...
  • Mikoto
    #37
    Szerintem meg jó dolog hogy egy telefonban is elérhető már a HD kamera. Nem mindenki tudja megfizetni hogy legyen egy kamerája,fényképezőgépe,telefonja. Szerintem sok ember van úgy hogy vesz egy drágább telefont és akkor megelégszik azzal a tudással amit az kínál. Pontosabban neki elég az. És most meg kell hagyni hogy normális keretek közt teljesen jó amit kínál gondolok itt a videó meg a képek minőségére.
  • trabiubi
    #36
    Igen, de mindenhol azzal reklámozzák, hogy hú de nagyon jó, mert tud HD-t felvenni. Igazából ha veszek egy rendes HD kamerát, akkor az sem kevés pénz, és nincs mellette egy nagyon jó okostelefonom. Persze ez is viszonyítás kérdése. Most azért veszem, mert smartphone vagy azért, mert HD-t tud...
  • Megtörhetetlen
    #35
    De most komolyan, mit vártatok? Elvégre ez elsősorban egy telefon, ami tud HD videót felvenni, bár szerintem tök felesleges egy telefonba HD kamera mert aki olyan jó minőségben akar felvenni az vegyen egy rendes HD kamerát...
  • dixennem
    #34
    Még a jó minőségű videokon is látszik, hogy pl a színekkel nem kis kavarodásban van néha, szóval nyílván nem kicsit tömöríti a képet. vészont részlet gazdag.
  • trabiubi
    #33
    Igen, ez merült fel bennem is, hogy hardveres-e, de ezek szerint igen :) Nem nagyon foglalkoztam ezzel mostanában, de ezek szerint, akkor jól sejtettem Mondjuk, ha youtube-ra is tölt fel, akkor nem hiszem, hogy olyan nagy méretben lenne tárolva. Milyen a fileformátum, meg a méret? Ha már ez az erőssége a telefonnak, akkor azért ezek fontos kérdések, nem?
  • Fidolorous
    #32
    ja bementünk egy random mobil boltba, aztán jó legyen ez... azt ne ecseteljem hogy most így utána nézve OLCSÓBBAN milyen mobilt is vehettünk volna. mindegy, mint mondtam zenére tökéletes, a hozzá tartozó agybadúgós füles nagyon komoly basszust ad, és minden tekintetben jobb mint az 512 mbos csöves mp3mam :D
  • VinczeLacz
    #31
    Realtime persze. Nincs annyi memória, vagy tárhely ami bírni a tömörítetlen videót :D
    Azért manapság már nem drága a 720p kóder chip.
  • dixennem
    #30
    Szerintem nem néz ki rosszul, sőt jó a design, letisztul kézre eső.
    Tök jó kis méretű telefon, kényelmesen elfér a zsebben a fotok alapján, de azért ez a kijelző méretére igen csak előnytelen hatással volt.....

    Videókat néztetek róla? én végig nyálaztam a youtubeot, meglepett...
  • trabiubi
    #29
    Nekem volt pár évig symbianom. Lassú volt, sokat fagyot, minden fejlesztő szídta, de mindent tudott. Ne felejtsük el, hogy ez volt az első smartphone oprendszer (a winmo ugye pda kategóriából indult eredetileg). Ha azóta sikerült a fagyásokon és a sebességen javítani, akkor már megérte. Rengeteg alkalmazás létezik rá, azt csinálsz nagyjából a rendszerrel, amit akarsz, szóval ilyen szempontból nem nagyon van vele gond.

    Ennek a telefonnak az erőssége meg ugye a 720p-s videó rögzítés. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a kódolás mennyi időt vesz igénybe egy videó felvétele után, vagy realtime-ban megy?
  • VinczeLacz
    #28
    Pedig ez a leggyorsabb Symbian alapú telefon. Akkor milyen lehetnek az eddigiek?
  • kakaoskalacs
    #27
    az a baj ezzel is hogy lassu ..
  • CheAteR88 #26
    de okos vagy istenem:S
  • fery02
    #25
  • whiskeyman
    #24
    W205-öt vettél? :DDDDDDDDD
  • RYO21
    #23
    Én maradok a K750i-nél. A mostani telelfonok rohadtdrágák. Ami jobban tetszik annak az ár az 500-700 EURÓ között mozog.