68
Degu - avagy mindent a degukról.
  • Legend Killer
    #68
    regeltem és írtam fórumra, remélem tudnak segíteni :D.
  • Legend Killer
    #67
    király oldal!
  • Cuchulainn
    #66
    Sztem semmiképpen ne állatkereskedésből vegyél, és főleg ne plázásból. Sok helyen annyira sem értenek az állatokhoz, hogy a nemüket el tudják dönteni, nemhogy azt hogy mi kell nekik. Keress inkább tenyésztőt.
    Néha szoktak lenni ingyen elvihető állatok is, ezeket sokszor rágcsálós fórumokon, vagy vaterán/teszveszen/expresszen stb. hirdetik.
    Itt van pl. egy egész jónak tűnő degus oldal, sok infoval, és több tenyésztő elérhetőségével.
  • Legend Killer
    #65
    Budapesten én régen Duna Plazaban láttam pl. de keresgélhetsz interneten hirdetéseket, ott majd most fognak születni és legtöbb embertől ingyen elvihetők a kicsik.
  • triplet
    #64
    Szevasztok! Hol tudnék degut venni?:)
  • OrioN the S
    #63
    Oopsz! En bocsi! Koszi a pontositast ^^ Latszik tengerimalacos voltam :P :)
  • Cuchulainn
    #62
    A ketrec már csak azért is jobb mint a terrárium, mert azonos méetű ketrecet sokkal jobban be lehet rendezni mindenféle mázó, bújó, játszóhellyel.
    Maga a ketrec ugyan tényleg nem olcsó (persze aki kreatív az csinálhat magának), de a berendezést a kisállatbolti méregdrága dolgok helyett lazán meg lehet oldani otthon. Néhány virágcserépből, faágból (ügyelni a mérgezőekre!) kinőtt/szakadt ruhából nagyon fasza ketrecberendezést lehet gyártani.
  • Cuchulainn
    #61
    "en adtam nekik petrezselymet, mert abban sok a c vitamin es jot tesz nekik. a ragcsaloknal altalaban a c vitaminon van a pont"

    Bocsi de ez nem igaz. A tengerimalacon, az emberszabású majmokon és a gyümölcsevő denevéreken kívül a C vitamin egyetlen emlősnek sem vitamin, a szervezetük elő tudja állítani magának. Ettől függetlenül persze jót tesz a friss zöld eleség, de a többlet C vitamin adagolással a legtöbb állatnak csak a veséje terhelődik le. Ezért is nem szabad tengerimalac tápot adni semmilyen másik rágcsálónak.
  • OrioN the S
    #60
    ezekbol csak a legfelso gyari a tobbi home made :) kis kreativitas es egesz szuper ketreceket lehet csinalni :)
  • Legend Killer
    #59
    atomkirály ketrecek, micsoda dizájn!

    biztos jó sokba kerül.
  • Legend Killer
    #58
    kösz. tisztában vagyok a degukkal, értem én miket szeretnek, akarnak, csak a ketrec vs terrárium téma volt kérdéses, de most már ezt is tudom.
  • OrioN the S
    #57
    nem egy 15x15cm-s ketrecbe kell rakni :) az itato vegulis kivul van... az agakat meg el lehet helyezni :) a kucko bent van.
  • OrioN the S
    #56
    1-2 minta

    ez tuti draga :)




  • CattiBrie
    #55
    Ha ennyi mindent beteszel, hova kerül az állat?
  • OrioN the S
    #54
    hat vagy raksz ala vmit amibe hullik a forgacs es csereled vagy pl. en azt csinaltam, hogy a talca es a ketrec koze lyukasztott plexit raktam es igy nem tudta kiturni. a terrariumot, ha "teto" nelkul hasznalod akkor se szellozik elegge, mert megall benne a levego es asztmat kap vagy bevizesedhet a tudeje(komoly :|). ketrec mindenkepp jobb! sot ajanlott. vegyel itatot is nekik azt a kis golyos tartalyost es vmi kis kuckot nekik, mert szeretnek elbujni :) esetleg, ha talalsz erdoben/kertben szaraz, de kemeny agakat, akkor azokat atloba berakhatod nekik. szeretni fogjak nagyon, mert skat maszkalnak majd rajta :) ha fiu, lany van egybe, akkor porontyok eseten a himet azonnal vedd ki, mert szetszedi oket es csunya latvany :( neha megesik, hogy elso ellesnel az anya is szetszedi oket, mert c vitamin hianyba vagy szimpla szulesi panikba kart tehet a picikbe, de ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni :\ en adtam nekik petrezselymet, mert abban sok a c vitamin es jot tesz nekik. a ragcsaloknal altalaban a c vitaminon van a pont meg ugye a csontokat erosito vitaminokban, de lehet kapni ilyen mag mixeket amibol kinyeri, de azert petrezselyem kell :) meg SZENAT! is vegyel nekik amit en ugy raktam be, hogy forgacsot leszortam aztan a kerec egyik feleben feszket csinaltam neki. szena az kell, mert az emesztest is segiti meg alapbol szeretik :) egyelore ennyi jutott eszembe, de, ha vmi eszembejut akkor leirom :)
  • CattiBrie
    #53
    Az igaz, hogy kiszórják, kitúrnak mindent. Seprű meg lapát. A degu szereti a seprűt rágcsálni. :D
    Viszont, ha választhatnék és degu lennék, inkább ketrecben laknék. :)
    (Szegény Görényke volt kezdetben egy picike terráriumban - de sajnáltam. Később én erősködtem ki neki egy ketrecet.)

    Ja, és Görényke nagyon szerette a sima 1.0-ás gyümölcsfaágat! Néha szedtünk neki és betettük. Nagyon bírta. A levelet betúrta az ágat meg forgáccsá szétrágta (megette). :) Biztos kell a fogának is.

    "Mivel a deguk WC-t használnak, tehát többnyire egy kiválasztott sarokba pisilnek, az átnedvesedett almot naponta eltávolíthatjuk." forrás
    Hehe, tényleg. :)
  • karajjj
    #52
    nekem vombat kell -.- az jobb
  • Legend Killer
    #51
    nem emlékszem pontosan, hogy mikor kaptam őket és meddig volt. talán összel és tavaszig bírták. vagy csak januárig. nemtom. az a baj, hogy volt vmi szar a salátában, amit nem bírtak. vagy vmelyik kajában.
    így a nyári témát nem hiszem, hogy megtudtam tapasztalni, azonban köszönöm a figyelmeztetésed.
    ketrec olcsó? azt fogok akkor venni. de életemben nem tartottam még eddig rágcsáló állatkát ketrecben, nem kotorják szanaszéjjel kívülre a forgácsot, v hogyan rendezzem be? :S a ketrec idegen számomra. terrárium oké volt. bevágtam a forgácsot, meg eztazt nekik és remekül elvoltak. meg szellőztetve is volt meg minden.
    perszepersze, utána is olvasok, ne aggódj.
  • OrioN the S
    #50
    Nem ajanlatos terrariumban tartani, mert konnyen leguti megbetegedest okozhat nekik. LEGINKABB NYARON!!! ES HOGUTAT IS KAPHAT!!! En tengerimalacokat tenyesztettem es azoknal szinten fenn allt ez a veszely. Aztan kesobb voltak deguk, ugroegerek, patkanyok. Mindegyik ketrecben volt. Es az atkak is jobban szaporodnak a paratartalom miatt a terrariumban ami borbetegseget/irritaciot okoz neki szoval ajanlatos ketrecben tartani, de gondolom aki vesz egy kisallatot az ugye elolvas roluk egy konyvet...
  • kastil
    #49
    csay
    e...
  • USAMEN POWER
    #48
    #22, #24, #47:

    Szerintem ha valaki, egy számára kedves dologra, akár állatról van szó, vagy esetleg egy csayról, elfogadható fiú szájából is az ilyen kijelentés. Azért kicsit erős egy olyanra kijelenteni valamit, akiről szart se tudtok. Ha van konkrétum az oké, de egy erős jóhangulattal megfogalmazott hsz még semmit nem jelent szal fail.
  • hunbasser
    #47
    #24-ben leírták helyettem. édi meg cukorfalat...meg ha nem tudnám,hogy legend killer fiú,akkor kb azt hittem volna,hogy egy lány nyitotta a topikot. de tökmind1,sajnos a mai világban már egy fiú szájából is tökre elfogadottak az ilyen buzik szavak :S hova jutottunk...
  • kastil
    #46
    feketét :(
  • CattiBrie
    #45
    Mármint a véleményem "geci"? o0 Ez érdekes. :)
    Őszinte voltam, amiért nem kérek elnézést.
    És még mindig nem kértem, hogy érdekeljen egy nő véleménye.
  • Legend Killer
    #44
    köszipuszitkaptamjeeeee... piros pontot nem? :D

    és hunbasse te meg bazdmeg magad a hülyeségeiddel :D. faszt kell beszólogatni ökörségeket.

    normális topikot akartam basszátok meg, de ti ezt is elcseszitek nekem. szeretem a degukat, de ilyen ökrökkel körülvéve, mint ti, nincs kedvem ehhez a topikhoz.

    ehh.
  • kastil
    #43
    köcsögpuzi = homoszexuális. látom te sok vagy ehhez az egyszerű köznyelvhez.
    internet van baszod :).
    de kaptál mellé puszikát is.
  • Legend Killer
    #42
    ja és még annyi, h ezek után te teszed a köcsög jelet a mondat végére?

    gondolkozz má el.
  • Legend Killer
    #41
    király az uccsó.

    és cseszek a véleményedre, nem érdekel, ha ilyen geci :P.
  • CattiBrie
    #40
    Jó, de ne a tepsibe.



  • kastil
    #39
    Láttam, hogy írtad, de ha így veszek, mert így tetszik, akkor úgyis szeretni fogom, ha már nagyobb :).
  • CattiBrie
    #38
    Az elsőn még nagyon picike. - Ja, ezt írtam is. (Biztos 5 mp-es a memóriám )
  • kastil
    #37
    Ilyen kell :o.


  • CattiBrie
    #36
    Amúgy azt furcsállom, hogy nem veszélyeztetett. De végre egy jó hír. :)
  • kastil
    #35
    3. kép, elég érdekes színe van a fogának :o.

    az első viszont baromi aranyos, még a végén ez lesz patkány helyett :D
  • CattiBrie
    #34
    Nem kértem. Csak leírtam a véleményem.
  • CattiBrie
    #33
    Ez nagyon picike :)



    Sok kis Ctrl-C Ctrl-V :D



    [yawn]
  • Legend Killer
    #32


    #30: nem fogok hozzád viszonyulni, másnak megfelel, neked nem, nem érdekel.

    #^31: Randy Orton - Legend Killer.

    google bővebb info.
  • kastil
    #31
    Ne viccelj már, Te is itt vagy 2 éve, megszoktad már tuti. Főleg, hogy nincs olyan téma, ahol ne lennének hozzám hasonló emberek :).
    És nem, nem idegesíteni jöttem. Sőt. Kifejezetten tetszett, hogy egy ilyen valszeg a 300 hsz-t soha el nem érő topik ilyen igényesen lett megnyitva.
    De kicsit tényleg furcsa, cukorfalat, ennivalóan édes és legend killer. Ki adta a nicked?:D
    puzi =D.
  • CattiBrie
    #30
    Egy szóval nem mondtam, hogy homi beütésed van. Csak azt, amit leírtam. Számomra, az én szemeben nem éppen férfias ilyen szavakat/kifejezéseket mondani. Ennyi.
  • Legend Killer
    #29
    nem értelek és azért jársz esgére, hogy másokat idegesíts? :D