81
  • Justil
    #81
    muhaha, látom a bme-n nem tanították meg az olyan alapvető dolgokat, hogy tökmind1 melyik párt van hatalmon, mert egyre megy az összes...a pénztárcádra.
  • Fen3gyerek
    #80
    így van, el lehet nagyon képedni h mikre kiadnak pénzt az emebrek, s nemcsak pénzt, időt energiát meg minden mást. ezek sajnos ilyen "egyszerű" emberek...

    lásd: lqrt 8 év.... nekik köszönhejtuk ezt is XD

    és így van, aki fikazza a magyar egeszségugyet annak ajanlom a fia elnok szavait mikor massat kezelték: ha velem is történne ilyen, engem is itt kezeljenek...
  • Molnibalage
    #79
    Csak én nem az egészségügyről beszéleg, hanem úgy képzeld el, hogy egy szegmenségről. Mellesleg 2003 és 2008-ban is komoly sportsérülést szedtem össze. Egyik alkalommal vasárnap láttak el, másik alkalommal úgy, hogy nem is kellet volna ellátnikuk, de azért elláttak. Igen, az egészségügy gondokkal küzködik. Viszont éredekes módóon én soha semmmi negtívumot nem tapasztaltam eddig. Ennyire mákos lennék?

    Demagóg módon mondhatnám, hogy tessék Észak-Koreát megnézni. Műtés érzéstelenítés nélkül. Na, ahhoz képest itt flottul megy minden...

    Persze engem is az dühít, hogyha sok gyökér nem szavazza meg kétszer a mostani bandát, akkor mi lehetne...
  • Molnibalage
    #78
    Igen. Mert ez bullshit semmi más. Egy óvódás eszébe jut ilyen jobb esetben, csak ő nem tud programozni...

    Mert nekem is eszembe jutnak néha ilyen faszságok és elképedek, hogy valaki ilyen baromságért fizet. Bezzeg azon fel van háborodva, hogy drága a gáz. Eszafaszom megáll...

    Én még a régi képzési rendszerben végeztem és a gépészkar egyik legdruvább szakirányán. Olyan emberek hagyták ott, akiket nálamnál sokkal okosabbnak és kitartónak gondoltam.
  • mynameisbence
    #77
    "vikre"? az mi?
  • Fen3gyerek
    #76
    LOOOOL
    bírom az ilyen egyetem==BME
    nem gondolod hogy elég gáz ha az egyetemed neve a papíron ad el téged és nem a valós tudásod?
    megsúgom én is bmere járok, vikre... nem vmi gepesz meg tobbi hobbycucc XD
    ugyanis én nem azt szeretném hogy uhh bmes diploma mekkora jo már, hanem ami tudásom van amiatt vegyenek számításba, ne az egyetemi hátszéllel. éshát tudás ugyileg egy magyar egyetem sem áll jol. PONT. max akkor arcoskodj a suliddal h berkeley kaliberű egyetemre jársz XD semmiben sem másabb a bme mint mondjuk a bécsi muszaki egyetem... káerópa. ez van :)

    jah, igan és elhiszem h frusztál h vki egy ötlettel annyit keres hogy megvesz minket kilora. igen kib@zsott igazságtalan h míg mi szivunk az egyetemen meg majd a munkahelyen ilyen faszszágokkal meg ki tudja váltani magat az illeto...
    de nézd a jo oldalát: biztos munkahely lesz szinte mindig, de nemhogy ferrarira még egy m3asra sincs sok esely XD
  • Fen3gyerek
    #75
    zsírkutya ötlet. grat :)

    egy olyan világban ahol hasraesik a fél világ egy labdat körbeugrálótól, én már semmin se lepődök meg...
  • Ferrer
    #74
    Ez 17 éves? Én betippelném 30-nak is :)
  • ssx22
    #73
    Nagy hülyeség ez az oldal. Mi értelme hogy vadidegenekkel kapcsol össze Kazahsztánból meg Japánból meg Indiából?! Nagy f*szság az egész!
  • Oláh Herkules
    #72
    "Hülyék, véletlenül vették fel őket, nem értik."
    "Már nem is járnak oda, mert kibaszták őket. Ergo 1. pont."

    most akkor lehetne sorolni azokat a "hülyéket" akikkel az 1-es és a 2-es pont megtörtént a szakmájukhoz tartozó felsőoktatási intézményben, és ma több pénzük van mint amiről pl te csak álmodozhatsz és azt ugyanabban a szakmában szedték össze amihez állítólag "hülyék".

    és íme előjött a bizonyos emberek szerint állítólag nem létező, de a lentiek alapján mégis létező dolog, hogy bizonyos emberek a diploma megszerzése után elszállnak, úgy gondolják ők felsőbbrendűek mint a többi ember, aki nem csinálta meg azt amit ő, az meg egy darab kaki.

    A szerinted többnyire jó oktatásról, meg annyit hogy álomvilágban élsz. Kb olyan mintha valaki most azt mondaná, hogy a magyar egészségügy kiválóan működik, holott nyilvánvaló és köztudott tény hogy egyáltalán nincs így.
  • Justil
    #71
    nézd, sosem voltam éltanuló, de még olyan ismerősöm is fikázza, akinek az előző pár szemeszterének átlaga 4.8 és 5.0 között van :) nem stréber, csak komolyan veszi. ugyanakkor még ő is azt mondja, hogy ezeknek a dolgoknak a nagy része fasság.

    bár nem ismerlek, még így "idegenbe" is csak örülni tudok annak, ha te hasznosítani tudtad azt, amit tanultál. jó neked. de nem árt ha tudod, h sokan nem így vannak ezzel, és nem feltétlenül esnek bele az általad vázolt kategóriákba.

    mind1, szerintem kár ezt csűrni-csavarni. ugysem tudjuk egymást meggyőzni, és nem is kell. neked jó volt a suli, én meg, amit nem kaptam meg tőle, megtanultam máshol.
  • Molnibalage
    #70
    Vagy még annyit, hogy nem is igazán érdekli amit tanul, a tananyagon túl semmi sem érdekli. Így tényleg minden szar...
  • Molnibalage
    #69
    A nagy részét használom annak, amit szakirányon tanulta és az alapképzésben oktatott dolog sem voltak mind feleselegesk. Továbbra is fenttartom, hogy azok fikáznak többnyire egy jó oktatást.

    ad.1 Hülyék, véletlenül vették fel őket, nem értik.

    ad.2 Képtelek összeilleszteni az különböző tárgyak során tanultakat. Ők csak tárgyakat teljesítenek, de tudásanyagot nem halmoznak fel. Erre mondod azt, hogy félévről félévre él.

    ad.3 Már nem is járnak oda, mert kibaszták őket. Ergo 1. pont.
  • Justil
    #68
    így van, de mégis az üti igazán szíven az embert, mikor egyik másik tanár élesben bevállalja, hogy amit tanít, arra soha, semmilyen körülmények között nem lesz szükségünk, de ez van, benne van a tantervben. nekem meg ilyenkor szokott felmenni a vérnyomásom...
  • Oláh Herkules
    #67
    pedig a bme-ről is általában azt hallani amit a többiről: szar

    Egyébként vigyázni kell, mert a tanárok szeretik a szakmához értelmetlen tantárgyaknál jó nyakatekerten, és furmányosan elmagyarázni, hogy miért is nem értelmetlen a tantárgyuk, és miért kell, még ha úgy látszik is egyáltalán nem kell, hiszen ebből élnek, ha nincs szükség rájuk repülnek.
  • Oláh Herkules
    #66
    az a szép, hogy ehhez nem kell ész. Sőt hülyének kell lenni, olyan hülyének mint azok az emberek akiknek van igényük ilyenre. Most normális ember azt mondaná: "véletlenül összeköt egy akármilyen emberrel? micsoda faszság ez, kit érdekel az az valaki bárki akárki? ez hülye ötlet"

    De a sok hülyének bejön a hülye ötlet :D
  • Justil
    #65
    bocsánat: nem csak a "felső"oktatás.
  • Justil
    #64
    én meg köszi szépen maradok annál a mélyenszántó nézetemnél, hogy a felsőoktatás biz' el van qrva, nem kicsit, nagyon, és egyáltalán nem jó irányba halad...
  • Justil
    #63
    programtervező matematikusnak tanulni eléggé távol áll a bölcsészettől :)

    "Itt szokott kibaszottul felmenni a vérnyomásom. Az, hogy te ezt tapasztalod és szar egyetemre jársz, az te bajod, nem ez enyém. Viszont akkor talán jó helyeket ne gyalázz le az általánosítással, mert ez bizony csúnya dolog. Én és társaim a BME-n olyan dolgokkal foglalkoztunk, ami gyakorlati alkalmazás volt, és azóta működnek a gyakorlatban nem egy helyen, de alapkutatást is végeztünk. Gratulálok mélyenszántó megjegyzésedhez."

    én itt nem a saját sulimról beszéltem, hanem általánosságban. főleg, mert ahogy szcsongor is írta előtted, szeged világviszonylatban is élen jár. ez az egyik oka annak, hogy arra következtetek, hogy mindenhol ugyanolyan szar :) a másik, hogy nem egy régi ismerősöm ment pestre, elte-re, bme-re, stb. mind ugyanazt a haszontalan retket tanulják, és mind ugyanarra a következtetésre jutottak, mint én is.

    az, hogy te és a társaid elégedettek vagytok, a ti bajotok, nem az enyém...örülj a fejednek, hogy szted milyen jó suliba jársz, és legyél boldog tőle. amen.
  • Justil
    #62
    jó hát akkor nem kell regelni, de lényeg hogy ha nem mész fel az oldalra, akkor nem fog összekapcsolni senkivel. csak mert az előző hozzászólásodból olybá tűnt, mintha azt hinnéd, hogy mostantól bármikor láthatnak téged, ha van webkamod, de ez nyilván nem így van...
  • ssx22
    #61
    Nem vagyok regelve csak beirtam hogy chatroulette.com és máris összekapcsolt valakivel
  • Molnibalage
    #60
    Akkor meg írd le pontosan, hogy mit tanul, ne kelljen találgatnom baszod.

    Egy darab papír, aminek a megszerzéséhez le kell nyelni 1 rakás faszságot. Ha elvétve adódik 1-2 kurzus, aminek értelme is van, az ritka kincs, meg kell becsülni. Az kétségtelen, hogy állás keresésnél előny, de az eszmei értéke kb egyenlő a 0-val.

    Itt szokott kibaszottul felmenni a vérnyomásom. Az, hogy te ezt tapasztalod és szar egyetemre jársz, az te bajod, nem ez enyém. Viszont akkor talán jó helyeket ne gyalázz le az általánosítással, mert ez bizony csúnya dolog. Én és társaim a BME-n olyan dolgokkal foglalkoztunk, ami gyakorlati alkalmazás volt, és azóta működnek a gyakorlatban nem egy helyen, de alapkutatást is végeztünk. Gratulálok mélyenszántó megjegyzésedhez.
  • szcsongor
    #59
    Milyen bölcsészegyetem? Ott is kb minden van, mint az ELTEn, orvosképzéstől kezdve a bölcsészeken át a természettudományos képzésig. Mellesleg pl a szegediek világviszonylatban is élenjárnak a nanotechnológiák kutatásában... szal most mellélőttél még ha viccből is mondtad :)
  • vasziszdasz
    #58
    Ebben az ötlet ami pénzt ér. Akármilyen fasság jó, ha fizetnek érte. Márpedig itt komoly cégek hajlandók lennének rá. Ez az amit sok (komoly) magyar cég nem tud. Nem erre kell irígynek lenni, megkeresi a saját pénzét, nem mások nyakán élősködik segélyből.
  • vasziszdasz
    #57
    Bulizni, csajozni - meglepő módon - nemcsak suliban lehet. Sőt... Megpörgeti a BMW kulcsot a megállóban, azzal több csajt felszed mint a földrajztankönyvvel. ^^
  • Kerub
    #56
  • Justil
    #55
    :) lol. ha nem vagy regelve az oldalon, nem vehetsz részt a mókában. szép is lenne...
  • fergusonpapa
    #54
    ohh my good...ezt hivják hülyének..nézd meg az oldaldt és rájösz,a komentelök 80% meg irigy..Van egy ország...
  • lammaer
    #53
    Én magam egy buznyákot se adnék az ötletért, viszont a srác meg ügyes és le a kalappal előtte, mert csinált valami olyat amire van igény. Egy fillért sem sajnálok az ilyen emberektől, megérdemli a zsét.

  • ssx22
    #52
    És bármikor láthat a másik fél ha véletlenül az én gépemmel kapcsolja össze a rendszer az ő gépét vagy csak ha énis fent vagyok a chatroulette-n?
  • Epikurosz
    #51
    Mintha Újpalota lenne. Ott is vannak ilyen pufidzsekis fazonok, bár a "fészekrakók" miatt ott is esett a színvonal.
  • Cat #50
    1. A legfelső képen a szobának nagyon panelos kinézete van.
    2. Ezen a képen egy panelház előtt fényképezték le. Gondolom kimentek az utcára.

  • Justil
    #49
    Milyen bölcsész egyetem? Tudjad már, miről beszélsz...

    Egy biztos, egy diploma mögött az esetek 90%-ban nem sok tudás van. Egy darab papír, aminek a megszerzéséhez le kell nyelni 1 rakás faszságot. Ha elvétve adódik 1-2 kurzus, aminek értelme is van, az ritka kincs, meg kell becsülni. Az kétségtelen, hogy állás keresésnél előny, de az eszmei értéke kb egyenlő a 0-val.
  • weine
    #48
    nem is értem, miért adnak ezért pénzt.
    Megcsinálják más néven oszt jónapot. Gondolom nincs világszbadalommal levédve(az kb 40M HUF)
    Nehogymár ezért valaki pénzt adjon, de most komolyan... Főleg a google vagy a facebook.
  • Epikurosz
    #47
    De persze, a szomszédban, Romániában sem rózsásabb a helyzet.
    Ott is garázdálkodnak a tudjuk mi kik.
  • Epikurosz
    #46
    A magyar iskolai állapotokról jutott ez eszembe. Más világ, más divat.
  • Molnibalage
    #45
    Szegedi Tudomány Egyetem = SZTE? Mos mondjam azt, hogy bölcsész egyetem mit érdekel engem?

    Egy biztos, komoly jólfizető melóhoz diploma kell - a mögötte álló valós tudással - legalábbis itthon. Régen elmúlt már az az idő, hogy az áltagemerek tömegei "nagy ötletekből" éljenek. Azt tudom, hogy a háterremmel sokkal jobban keresek jóval kevesebb munkával, mint akik nem onnan jöttek mint én.
  • Gladiator
    #44
    Meg hol van a szövegben, hogy panelben lakik?
  • Gladiator
    #43
    Moszkva a világ legdrágább városa, hidd el, hogy annyira nem egetverő összeg.
  • Daza500
    #42
    Aha.
    Már a lányok is félholtra verik egymást a szünetekben, a diákok ütik a tanárt, az meg nem üthet vissza mert megy a börtönbe, más tanárok alkoholizálnak és pedofilkodnak, már idehaza is stukkerral lövöldöznek a DIÁKOK, hát tényleg kurvajó dolog az iskola...