43
  • zola2000
    #43
    Telepíts egy jó böngészőt (mondjuk safarit), és a youtubeot, meg a dailymotiont állítsd át html5 lejátszásra, nem kell az a flash.
  • slickboy
    #42
    Ismerős is panaszkodik, hogy lassabb, szóval itt vmi van...
  • caprocorno
    #41
    Én is nagyon remélem:) és kíváncsi is vagyok, hogy mi lett az eredmény:)
  • kriszwells
    #40
    Kösz a segítséget, kipróbálom hátha. Remélem működni fog. :)
  • Rage47
    #39
    nálad lehet hiba, nálam tökéletesen fut az opera
  • slickboy
    #38
    Maradjunk annyiban, hogy eléggé gyengus lett az új Opera sajnos. Mindkét gépemre feltettem kipróbálni, de idegesítően lassan tölt be oldalakat, megáll, gondolkodik, majd megy, aztán megáll, gondolkodik. Közben 50-60%-on fogyasztja processzort. Érezhetően lassabb. Nem tudom másnak hogyan süvít, ahogy olvasom magyar Opera blogon, meg nézem teszteredményeket, de itt valami gebasz van, mintha benne hagytak volna vmi hibakereső vagy mittudomén milyen debug folyamatot.
  • caprocorno
    #37
    Egyébként találsz még egy csomó, általam hasznosnak ítélt dolgot nálam, ha gondolog nézz be, és válogas kedvedre. Természetesen a válogatás nem a Kockáknsk és Guruknak szól, ők úgy is a saját megszokott helyeikről szereznek be mindent. Általában mindenből a legutolsó verzió van fönt, de azért 100%-os garanciát erre nem merek vállalni, ki merne... Ha elakadnál a dologban, szívesen segítek, ha tudok, biztosan meg fogod találni az elérhetőségemet:)
  • caprocorno
    #36
    Szia kriszwells! Én javasolnék egy pár lépésből álló próbálkozást. Belépsz a programok eltávolítása menübe. Uninstallálj mindent, ami úgy kezdődik: Adobe Flash Player... legyen az ActiveX vagy Plugin. Aztán keress a listában olyat, hogy Codec, vagy Codec Pack. Persze nem így kezdődik a neve, de lehet ACE, Vista, vagy milliom egy bármi. Sőt, a k-lite-nek is volt egy verziója (már nem emléxem melyik) amelyik vagy egy hatalmas, vagy több kicsi bugot tartalmazott, na az helyett párnapon belül ki is adtak egy frisebett, de ez most nem tartozik szorosan ide. Na szóval ha meg van aCódecPack akkor azt is uninstalláld. Utána tedd föl a K-Lite codec pack legújabb verzióját, ezután a FlashPlayert IE-hez, majd következő lépésben FlashPlayer Plugint . Persze semmi nem 100%-os, de ezek után azt gondolom, hogy nemmi kellene a videóknak, ha mégsem, nnak is lehet számtalan oka.
  • negro
    #35
    ...én nálam videó lejátszási gond megoldódott azzal, hogy felraktam egy alaplap gyártója által adott chip szet drivert... ugyan a Win felismerte a dolgokat magától, de mégse volt 100 as :S
  • Yv@n
    #34
    Flash plugined összeakad valamivel. Mivel minden browser ugyanazt használja így mindegyik alatt szar.
  • kriszwells
    #33
    Tudom az én gépemben van a hiba, sajnos minden ami csak lehet kezd előjönni rajta, de ettől még az van hogy semelyik (legalábbis az a 3 amivel próbáltam böngésző) sem képes videómegosztót lejátszani. Ez miért van? 3.6FF összeomlik-kilép, IE8 összeomlik-kilép, Chrome meg valami shockwave hibát észlelt ezért leállt. Ez miért van, kérdem én? Ha megformázom a gépet mert hátha azon rossz valami, de rögtön utánna egyből jön... :( Illetve minden nagyobb oldal (én netemnek nagy) szóval azok is összeomlik kilép... ???
  • balee66
    #32
    Hmm, minden nagyobb infóportál napok óta cikkezik az Opera 10.5-ről, az sg.hu...
    Bezzeg, ha a Firefox fejlesztői elfingják magukat, az sg-h 3 percen belül ott a hír...
  • pixx
    #31
    Én tévedtem...megkövetlek :)
  • Reg5
    #30
    Bár nem célom más híroldalt promózni, de a gyors guglizás ezt adta ki. Lehet, hogy az SG is megírta, de nincs kedvem visszakeresni X oldalnyi böngészős hírt.
  • pixx
    #29
    Ha erről adnál egy linket, mert nem nagyon hallottam erről, viszonylag követtem az eseményeket ez ügyben, de a Mozziláról nem hallottam. Biztos én tévedek.
  • zola2000
    #28
    Ezért használjon mindenki operát, és ott az alap keresővel keressetek, nehogy bepereljenek a kiesett nyereség miatt.
  • Reg5
    #27
    Mintha nem mondták volna el kismilliószor miért a Micrót perelték. És persze az közel nem váltott ki semmilyen felháborodást, hogy a Mozilla is csatlakozott az Operához. Na ez szánalmas!
  • Mighty
    #26
    A "ha" szócska nálad milyen jelentéssel bír? :)
  • kicsibicska
    #25
    Kérdőjel.
  • kicsibicska
    #24
    A "véletlenszerű sorrend" nálatok milyen jelentéssel bír.
  • 5c0rp330n
    #23
    ja, qrvaszabvanyos az ie8.
    indits el rajta nekem egy acid3-at es meglatod hogy mennyire.
    az ie egyedul akkor valna szabvanyossa ha kiirtanak mindenhonnan az emleket is, ez az egy ertelmes megoldas letezik. remelhetoleg szep lassan levalt rola mindenki, es nem kell vele tobbet szopnia sem a felhasznaloknak, sem a webfejlesztoknek.
  • 5c0rp330n
    #22
    "a felhasználók jelentős része még azt sem tudja, hogy mi a különbség a webes keresőmotor és a böngészőprogram között."

    ez tenyleg szomoru, reszben emiatt volt eddig ilyen elterjedt az internet explorer. az egyetlen gond, hogy a kedves cikkiro sem tudja hogy a mi a kulonbseg, amikor keresonek kevezi minden tovabbi nelkul a bongeszoket: "A felkínált internetes keresők között a jól ismert programok - Internet Explorer, Firefox és az Opera "
  • pixx
    #21
    Ezek után kíváncsi vagyok mennyivel nő az opera rézsesedése, ha abc sorrendben vannak a progik, akkor valószínűleg még veszíteni is fog...gyökerek...szánalmas egy cég.
    Gondolom az Apple-t is beperelik nemsokára a Safari miatt...
  • nonicks
    #20
    valójában...nem!Az IE-t eddig nem engedte letörölni a windows:D
  • HM
    #19
    Akkor IE6 és IE7 is benne lenne...
    Még szerencse, hogy nem te döntesz erről.
  • neoG
    #18
    Gondolom nem ugyanazok reklamáltak a böngészőválasztás hiánya miatt, mint akik most hőbölögnek miatta
  • Reg5
    #17
    Ez se egyértelmű. Egyik statisztika szerint ezek, másik szerint nem. Csak az IE és a FF biztos.

    slickboy: Igen szabadon döntenek a felhasználók, de ahhoz ismerni kéne a többit is...
  • beef
    #16
    Az igazság az, hogy Windows-on bármikor szabadon lecserélhetted a böngészőt amire akartad. Ebben senki és semmi nem akadályozott meg. Maximum a saját lustaságod.
    Céges környezet az más, ott a rendszergazda lustasága :)

    Viszont pl. Iphone-on már ez nem megoldható, mert Apple tiltja. Na ott nincs választási lehetőség.
  • slickboy
    #15
    "Európai felhasználók millióinak válik javára, hogy szabadon dönthetnek, mely böngészőt vegyék igénybe" - mondta Neelie Kroes, a bizottság digitális politikáért felelős biztosa, aki szerint a rendelkezés a riválisok számára is lehetővé teszi termékeik fejlesztését.

    Valaki szóljon már ennek a Neelie Kroes-nek, hogy eddig is szabadon dönthetett bárki, hogy mely böngészőt kívánja igénybe venni. Még a végén teljesen beleéli magát, hogy neki köszönhető minden...
  • Petka
    #14
    Bazz ez hihetetlen. Eddig azért sírt mindenki, mert nem volt böngészőválasztás, most meg azért, mert van. Döntsétek már el mi a lóherét akartok!
  • Lost Lont
    #13
    És a Half-Life-ban miért nem lehet fegyvernek BFG-t, meg a Doom-ban feszítővasat választani telepítéskor? Árukapcsolás, mi? Eh, hülyeség.
  • nimrod515
    #12
    Rosszul irtam, akkor legyen a 3 leg elterjedtebb.
  • Reg5
    #11
    Neked az a 3 legjobb másnak nem. Mielőtt valaki nekem esne semmi bajom velük.
  • Reg5
    #10
    Az IE-en keresztül pár kattintás sok a felhasználók nagy részének. Olyan nehéz ezt felfogni?
  • nimrod515
    #9
    A Microsoft helyeben a 3 legjobb browser-t tettem volna bele, IE,FF,Chrome, NA AKKOR hogy sirt volna a zopera szaja
  • zola2000
    #8
    Az ie8 már viszonylag szabványos, csak sokan (mint pl én) a munkahelyen IE6ot használnak, nincs "jogom" új programot telepíteni, sőt fáljt sem tudok letölteni, ezért a portable opera sem megoldás.

    De mindegy, netezés munkaidőben ugyebár :)
  • zola2000
    #7
    Na ezen a leíráson beszarok: "37 nyelven,Tear-off tabs és videó,Osztható képernyő,Egér gesztusok,Ad gyilkos.Söpört Webware Awards kétszer.Összehasonlítson és válasszon. "

    biztos valamilyen gépfordítóval csinálták a leírást, mikor hallottak róla hogy magyar leírást kell csinálniuk :)

    Mellesleg akinek nem jött meg annak: www.browserchoice.eu
  • Skynet85
    #6
    ott a pont!
  • juhand
    #5
    Ez egy értelmetlen dolog. Az IE-n keresztül pár kattintással amúgy is letölthető és telepíthető bármelyik böngésző.
    Arra kéne inkább a hangsúlyt fektetni, hogy a böngészők egységes HTML "szabvány" szerint működjenek, és ne egyen egy kvázi IE szabvány. Annak lenne értelme, egyszerűbbek lennének a webes fejlesztések.
  • zola2000
    #4
    A ezt a nokiának is kötelezővé tenném! Mi az hogy a saját böngészője az alapértelmezett, miért nem lehet választani az operát, vagy a skyfiret? Meg az apple termékeken is ez kéne.

    Mellesleg miért csak a böngészőt kelljen választani, miért nem lehet választani képszerkesztőnek a gimpet, médialejátszónak a bs playert stb, sőt fel vagyok háborodva hogy a windows a telepítés elején nem kérdezi meg hogy "biztos hogy windowst akar telepíteni, nem akar inkább linuxot?" ^_^