124
  • jaspercry
    #76
    nem vettem észre! mármint játékokban...
  • jaspercry
    #74
    IPAAA-nak ment ,de szerintem 14éves kis majom,anyu vett neki egy xp-t azt arra veri,Mellé meg beálította Orbánka képét.....
  • GabiWong
    #73
    Win7 (64bit) +1
  • jaspercry
    #72
    figyu,állítsd le magadat,nekünk nem kell bizonyítanunk semmit,én is nagyon szeretem az Xp-t,csak már régi,használom is néha,csak tudod egy ujjabb gépre nem való.(nem muszály megvásárolni)
    attól ,hogy bogárhátú kiskocsiból eladtak 100milliót,BMW-ből meg csak 5 milliót,az nem azt jelenti hogy a bogár jobb!!!(persze mindkettő elvisz A-bol B be) Csak más kérdés az, hogy hogyan.....
    Amikor az Xp-megjelent én sokáig 98Se-t használtam ,mert az Xp szar volt, úgy ahogyan vót! Azután jöttek sp1-sp2-sp3 ,és már egy jobb rendszer lett.
    DE EZ MÁR MA KEVÉS!!! egyébként 1 GRam 4.500 ft!!! nem drága
    És ma már a legszarabb Laptop is 2giga rammal van
  • Garfield
    #71
    Ejj, de ismerős ez az ifjonti hév a Windows 7 ellenében: csak nem egy soknickű régi fórumozót köszönthetünk?
  • jaspercry
    #68
    Nehéz egy majomnak ,agysebészetet elmagyarázni,a fizikárol nem is beszélve
  • DjDano
    #66
    Fiatal korában randa volt csak, most meg úgy néz ki mint egy elmebeteg
  • jaspercry
    #65
    gyünyörű nem? ki is honnan jött?
    Xp egy jó kis rendszer volt! win7 egy jobb oprendszer, nincs egy horizonton,a vista arról nem beszélek ramzabábáló
  • B0nFire
    #64
    [UFF]

    Nesze, vazze! Recskázzál rá!



    [/UFF]

    U.I.: A szádat evésre használd!
  • fergusonpapa
    #63
    olvassa aggyas... nézd már meg..én voltam látam élöben is...olvassa...lehet rég ot t van.de nem csodálkozom h mégis tudd kit befolyásolni elég hüléynek kel ahoz leni bár itt forumon kiis mutatod szal még1x gratulálok,javulás?? 33 éves vagyok anyám is mesélhtene és valahogy mégsem dicsérte mint a mindenhatót söt..adoság nagy részéhez köze volt..nem 1 jokis döntésével(pl külfdi kapcoslatok megszakitása..)szánalom.mindegy....komunizmus ide vagy oda fos az egséz ahogy van senkinek nem kel hinni mert midegy kilesz hatalmon a lényeg ugyanaz..nekünk szar..
  • krk
    #62
    "A Windows 7-re esküsznek a vállalatok" A munkahelyemen a mérőgépen Dos 6.22 van, és az is marad, mert a célnak tökéletesen megfelel.
  • mykrisz
    #61
    Windows 7-t (64bit) használok. több előnye van mint az XP-nek. Gyorsabb ,stabilabb. nem lassul be és jól bánik a memoriával. Igaz, hogy a gépemben 8 giga ram van, de kipróbáltam 512 - 1giga ramos géppel is. Eddig amit használtam programot mind hibamentesen fut rajta. Úgyhogy én annyit mondok semmi pénzért nem raknám vissza az XP-t!!!!
  • fergusonpapa
    #58
    te ezt kajak élvezed...tudtam h az internet egyre jobban elterjedt de hogy a tanyasi surmokhoz is..hát..vannak hátrányok. menyél inkább ki szántani
  • QpaQ
    #56
    Szerintem ott jön ki igazán a különbség, hogy a 3 hónapos XP, hiába van karbantartva, már csak döcög, percekig bootol, és a játékok is belassulnak rajta, míg a win7 még egész jól teljesít ennyi idő után is. Ugyanazon a gépen XP-vel meg se lepődtem napi egy-két lefagyástól, vagy újraindulástól, a win7-el meg legfeljebb heti 1X ha újraindul valami miatt magától, de inkább még ritkábban. Szóval sokkal stabilabb, újabb gépeken a játékok jobban futnak rajta, és még jobban is néz ki + kényelmesebb.
  • cooliq
    #55
    A 150MB a win 2003 meoria igenybevetel. Ertelemszeruen nem annyit ad vissza.
  • cooliq
    #54
    Nalam is win 7 64 bit fut. Mi elott meg megkoveznenek az emberek, c-64 el kezdtem. Szoval irtak itt paran hogy meg a win 2000 is jobban fut stb. Hasznaltam azt is. Igaz, nem a mostani gepemen. A win 2003-t es a win 7-t viszont a mostani gepemen hasznalom egyszerre(igaz a 2003-t mar nagyon ritkan). Sebessegre a win 7 gyorsabb, jobban kezeli a cpu-t(multi core), memo teren lehet tobbet eszik de ha kell akkor vissza is adja a usernek(ha futatsz rajta jatekot akkor nalam 2 gigabol majd 1600 ot a jateknak ad, amig a 2003 150MB korul megall). Viszont a win 7-el nincs "idovel lasabban futok" szindroma. Kellemesebb a kezelo felulete, amihez hozza kell szokni. Mivel hasznaltam(ill. hasznalok) Unix-t is illetve linux-t, kicsit "hasonlo" erzesem tamad igy az egeszre. Szoval nem ertem mit kell szenvedni az xp illetve win 7 "harcban". Amugy felraktam egy laptopra. Ami nem igazan "csucs". 1200 mhz celeron, 512 ram gagyi intel intergralt "vga". Siman jo volt netezesre es fimezesre.
  • fergusonpapa
    #53
    Orbán összevisza beszél amit ráadásul megirnak neki...hülyiti a népet sziiral szarral,nem tud magátol mondani egy szotse papirkája nélkül mig elenfelei igen,bár mind egy retkes bagázs de orbánt hagyuk inkább..

    nekm közepes gépem van win7 megy rajta szépen,játékok??sokal joban futnak érezhetöen ami fura de örülök ezvan,1-2 év mulva meg yugis win7 lesz többségben halandi kela korrral

    ez oylan h nem épitetk job házat jo a vájogtéglás mert célnak megfelel és ez megfelel még..csak ép azt nme vezsi észre h körülöte egyr eötöben épitenek jobb stukturáju UJSZERÜ házakat..de ö cask mondj az igazát mig végül neki is oylan lesz vagy végül ráeesik a menyezet...remélem rád az utobi fog.flémbajnok!
  • Koge
    #51
    szerintem aranyos, szegenynek 5 eves gepparkja van ezert nem hasznal hetest, es ezert trollkodik. tipikusan olyan mint az apple termek nelkuli apple fikazok,
    vagy az olyan tinik-egyetemistak akik meg nem lattak noi nemiszervet eloben oromszerzes celjabol
  • cateran
    #49
    Hagyd ra,hivatasos flamebajnok..akkor se latna semmi mast a "utalom a win7-et" szemellenzojetol, ha a seggebe harapna...
    Akinek nem alap,hogy osszehasonlitani 100 eves op. rendszer elterjedtseget 1 par evessel,az minimum agyhalott...mellesleg lathato,hogy az xp fokozatosan veszit,mig a win 7 fokozatosan teret nyer,de hat az elborult agyu vakegerek meg akkor is tagadnak,ha nekik is win7 lenne felrakva...
  • barii
    #48
    azert jobb a 7 mint az xp, mert a tobbseg xp t hasznal, ezert a virusok es tobbi szemet is xp re irodik

    es azert. hasznal a tobbaeg xp t mert
    regi a gepe
    azt sem tudja hogy letezik 7 amig a szomszed pistike fel nem telepiti neki
  • passatgt
    #44
    názd már meg azt a szart, nemigaz, hogy nem látod
    xp csökkent 1 év alatt 10%-ot, win7 nőtt 13-at

    2 év múlva pont megfordulnak
  • passatgt
    #41
    nézted is a statisztikát amit linkeltél?
    már most 13%-on van:)
  • passatgt
    #40
    gondoltam most lehet veled normálisan beszélni, mert nem raktál még 1 szmájlit és boldot sem, de tévedtem, neked van igazad
  • passatgt
    #37
    talán mert az xp már majdnem 10 éves, win7 meg 1?

    win7 december és február között 4 %-ot emelkedett, az xp csökkent 3-at:)
    még max 2 év és sehol nem lesz az xp
  • Skynet85
    #35
    <off hányadik alreged ez vajonkiki?/>
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Izé winnt4 (elírtam sry)
  • Sir Quno Jedi
    #32
    win2k is lazán fut nekünk bent 64 megáról mint a gép, évtizeden át, stabilan, IVR kártyával, meg ami kell.
  • Ferrer
    #29
    Én Win 7-et használok.
    Asztal és tálca: gyönyörű. Aero és átlátszóság: gyönyörű. Driverek megfelelően vannak. A windows intéző végre nem (annyira) fapados.
    Az olyan kiszámíthatatlan dolgok, mint a 7-esre nem alkalmatossá tett programok instabilitása, a video bizonytalansága és a kékhalál: egyáltalán nem fasza. :P
  • [HUN]FaTaL
    #27
    Te honnan veszed ezeket az istenbaszta baromságokat?

    Az XP minimum ramigénye 128mega (ajánlott 256) a win7é meg 512 (ajánlott 1giga).

    A gond ott kezdődik hogy a win7 használható 1 gigával, az xp 256megával meg mára egy rakás trágyadomb. Normális vason futtatva (értsd nem a hulladék 900as celeronod, meg szartalicska P2-d) a win7:

    - kényelmesebb
    - gyorsabb
    - modernebb
    - szebb
    - jobban kihasználja a hardvert
    stbstb.
  • Ravkin
    #26
    Nem muszály bedőlni az sg hatásvadász cikkeinek, régebben még az volt itt hogy a vállalatok már pedig semmi pénzért nem fognak váltani.

    Idővel mindenki váltani fog és ez a lényeg. A régi gépeket kidobják és újat vesznek, és ez a fő oka annak is hogy jelenleg az xp áll jobban, egyenlőre még nem mindenhol jutottak el oda, hogy lecseréljék a számítógépeket egy jobbra. Ez érthető is, a win 7 nek még idő kell, talán nem is kevés, de semmi sem tart örökké így szinte biztosra vehető hogy az xp-t is nyúgdíjba küldjük egyszer.
  • Ravkin
    #24
    Mi az újítás a windows 7 ben ? Hát itt van :

    Amíg a windows xp a procidat használja az asztal és egyéb elemek megjelenítéséhez addig a win7 jobban hagyatkozik a gpu ra. Magyarán ha újabb gépre rakod a windows 7 et jelentős sebességnövekedés tapasztalható az xp-s rendszerekhez képest. Régebbi gépeken pont ez az amiatt a rendszer drámain belasul és foglalja a processzor időt. Régi gépekre ne rakjatok win 7 et.

    Gyorsabb boot, ugyebár az xp is gyorsan bootol de ugyanakkor több tíz másodpercet is képes volt a számítógép várakozni ameddig a háttérben futó programokat is betöltötte, nod 32 stb. Ameddig ez nem történt meg addig a rendszer semmit sem volt hajlandó elindítani. A windows 7 új rendszereken gyorsabban feláll és a háttérben futó programokat is gyorsabban indítja és kezeli őket.

    És amiért szerintem a legtöbb user marad a windows 7 mellet az a kényelmesebb kezelőfelület. Az ablakok nem tornyosulnak egymásra úgy mint az xpben kényelmesen ki tudod választani éppen azt a futó programot amire neked szükséged van. Kényelmesebb navigáció a programok képek letöltések videók között is.

    A windows 7 az internet exp 8 at is gyorsabban futtatja.

    Windows Media center tv tuner használatra ezerszer jobb mint a tv-tuner által biztosított program, a hiányzó csatornákat is be tudom állítani, tv újság, vagy automatikus csatorna információ lekérés a megadott körzet alapján.

    Xp-ből nincs rendes 64 bites változat, a vistát meg ezért nem érdemes már föltenni.

    Csak pár dolog amiket én tapasztalok windows 7 alatt, és semmi pénzért nem váltanák vissza xp-re. Régi gépekre nem ajánlom, újakra viszont kötelező darab. Az alapvető dolgok nem változtak, itt is ugyanúgy rá fogsz kattintani az ikonra hogyha el akarsz indítani valamit tehát mindíg attól függ hogy mennyi újítást látsz majd benne hogy mennyit akarsz. De ha engem kérdeztek akkor kinőhetnétek már ebből a fikázom az ms-t fikázom a windowst meg az intenet explorer dologból. Wc-papírt sem kötelező használni, lehet próbálkozni az alternatív megoldásokkal.
  • Koge
    #21
    ezek hany eves jatekok?
  • Koge
    #19
    julius ota hasznalok a munkahelyemen win7et (mielott trollkodnatok, ms gold partnership ceg) ket monitoron es eg es fold a gui. kb akkor a kulonbseg mint amikor egy erintos telefon utan kezedbe fogsz egy normalisat es nyomkodod a kijelzojet:) olyan ablakkezelo gesztusok vannak benne explorer, iexplorer popup menui is igen hasznosak (talcan rakatt nyomvatart talcatol elhuz) egy optiplex g745-on hasznalom es gyorsabb mint az xp, akarki akarmit mond es az on-site + a nemzetkozi infrastructure (sms-sccm uzemeltetok) is alatamasszak hogy sokkal megbizhatobb mint a ti kedvenc 9 eves oprendszeretek.

    valszeg ezert is szeretik a vallalatok, egyszer probaljatok meg nem home userkent hozzaallni ( <100 useres cegeket ugyanide lehet sorolni)
  • Sir Quno Jedi
    #18
    Azé őszintén mondhatom, hogy nem vagytok túl meggyőzőek! :D A kérdésem továbbra is áll.
  • tmisi
    #17
    Ha meg nem játszol, 1 GB is bőven elég.

    tom235: nálam meg leeszik 1GB-ot (háttérben Catalyst, NOD32 fut szinte csak).
    Igaz van miből.
    Végül is igaza van, ha van sok RAM, inkább azt használja, mint a HDD-t.
  • Unreal1942
    #16
    A vista egy rossz időben kiadott és erőltette rendszer volt. Sok problémával. Szar optimalizációval. Az XP meg addigra egy kiforrott jó rendszer volt.
    A win7 egyértelműen egy átdolgozott vista. Viszont gyorsabb és korszerűbb mint az XP. Egyszerűen az XP megérett a váltásra és ehhez kaptunk egy méltó utódot is.
    Igazából én már ki se adtam volna 32bites változatban.
  • passatgt
    #15
    és egy normális gépben mennyi ram van?
    legalább 2 gb, ott meg bőven jó

    szar gépre meg nem kell felrakni
  • mynameisbence
    #14
    csak amikor volt ez a 2013-as dátum amkorra váltanának már lassan jön a következő oprendszer és addigra a 7 lessz a szar.
    ja és am hogy teremt a 7 új munkahelyetet?
  • tom235
    #13
    A windows 7 már alapból (körítés nélkül) is 450 megát eszik.
  • jaspercry
    #12