13
  • Szefmester
    #1
    Kötelezni kellene a gyártókat hogy bizonyos %ban hasznosítsák az e-hulladékot?
  • gombabácsi
    #2
    meg a felhasználókat... ja hogy őket nem lehet, ők érinthetetlenek
  • RecoPhile
    #3
    De lehetne köteleztetni a gyártókat, meg a népet is a tudatos vásárlás felé kellene terelni, de amíg ez a "Ved meg, mert olcsó, és aztán 3év múlva meg dobd, mert tönkre ment" üzlet politika megy, addig nem sok jót várhatunk. Egyetlen egy megoldás lenne, ha újra hasznosítanánk. Csak egy baj van ezzel, hogy egy résznek elektronikai hulladékját nem tudjuk, illetve nincs meg felelő technológia hozzá. Most nem a műanyag, üveg, fém stb re gondolok, hanem a szilicium alapú technológiára. :( De a többi felhasznált alkatrészeket sem nagyon tudják újra hasznosítani, mert direkt úgy lett elkészítve.
  • gombabácsi
    #4
    hát szerintem az emberek többsége nem azért dobja ki a mobilját meg hasonló cuccait mert tönkre ment...
  • Szefmester
    #5
    Nah most mielőtt elkezdenék személyeskedni, elmagyaráznád miért pont nekem írtad azt a kommented? Nem igazán vagyok az a trendi gyerek aki ha 3 hónapos a mobilja már sír apucinál hogy kell egy új mert az menőbb.. Ha magadból indultál ki akkor oké..
    Amúgy mégis hogy gondoltad ezt a felhasználók hasznosítsák dolgot? Kifejtenéd? Addig a szemeben csak egy nagyszájú vérpistike leszel..
  • Pharaoh
    #6
    Szerintem azért, mert a te eszmefuttatásodat vitte tovább, nem azért mert személyesen neked címezte volna.
  • Csirke4
    #7
    Pont az ellenkezőjét írta annak amit te gondolsz. Azonos dolgot írtatok le és most elkezdtek egymással vitatkozni?:D
  • roliika
    #8
    Tizenhat tonna..fekete széén
  • roliika
    #9
    16 tonna fekete szééén...

    Még szerencse, hogy működik a flash makro szkript...
  • VRSDM
    #10
    még szerencse hogy működ ha tudod hogy :)
  • Szantai
    #11
    NEm értem hogy a műanyagot miért égetik miért nem olvasszák be?Az rendben van hogy kézzel szétszedik de olvasszák be ne égessék!
  • pasi29uk
    #12
    Régen NAGYON SOK aranyat vontak ki ezekből...
  • dartois83
    #13
    Sajnálom ezeket a szerencsétleneket, ezekből az elektronikai hulladékokból sajtolják ki a megélhetésükhöz szükséges nyersanyagokat. A munkakörülmények miatt síkítanának az EU-ban, valóban meg kéne ott is szigorítani a biztonságot, akkor talán elfogadható volna ez a tevékenység. Így nekem azonban kb. az ipari forradalom korabeli angol szénbányász-gyerekek jutnak csak az eszembe.