21
  • attata
    #21
    Egy kutató általában valamilyen intézmény keretei között végzi a munkáját, az intézmény (pl. egyetem, kutatási központ)előfizet tudományos adatbázisokra. Ezek az adatbázisok a könyvtárakban a diákok számára is hozzáférhetőek.
    És természetesen ingyen is hozzá lehet férni munkafázisban levő tudományos munkákhoz (pl. SSRN). Röviden: ma egy kutató a netnek köszönhetően sokkal hatékonyabban tud dolgozni, mint azelőtt.
  • slickboy
    #20
    Ez nem teljesen igaz. Például a Pubmed-en bárki kereshet és rengeteg free full textes cikket lehet letölteni. Ez inkább élettudományokat fedi le, de gondolom más területeknek is van hasonló keresője. Egyetemeknek pedig általában van online előfizetése ezekre a folyóiratokra, így egyetemi hálózatból bejelentkezve még több cikk érhető el, amelyek esetleg külső hálózatból már nem. Ha még így sincs meg, akkor könyvtárközi kölcsönzés, nekem is most szereztek meg egy 20 dolláros cikket ingyen, emailben elküldte a könyvtáros. Ha még ők sem tudják elektronikusan így beszerezni, akkor ki kell hagyni irodalomjegyzékből és nem hivatkozni rá.
  • Anotino
    #19
    A fo gond nem a keresessel van, szerintem a most divatos eszkozokkel minden altalanos iskolas meg tudja talalni amit akar.

    A problema ott van, hogy "komoly összegekért természetesen" tekinthetsz csak meg kozpenzbol keszult publikaciokat.
  • pixx
    #18
    Lehet "bután" csinálta...én mielőtt elkezdtem saját honlapot felrakni, megnéztem, hogyan lehet találati arányt növelni. A titok annyi volt, hogy minnél több link mutasson az oldalra. Szóval az összes ingyenes hirdetéses oldalra, meg ahova lehetett feldobtam a linket, plusz szétküldtem iwiw-en, mivel nem pénzszerzésre ment az oldal, elég sokan tovább küldték. A 2. nap alatt elértem a stabil 400 látogatót+az első hétre végére első lettem a találati listán. :)
  • Mentrid
    #17
    Irigykedik... Kritizálni kőnyű, de ebben az esetben teljesen értelmetlen.. Nem lehet elenne semmit tenni..
  • attata
    #16
    A Googlet is lehet szakszerűen használni tudományos kutatás előkészítéséhez, szekundér adatok gyűjtéséhez - http://scholar.google.com
    Ez egy akadémiai kereső, és a megadott keresőszóra a neten elérhető tudományos adatbázisokban keresi meg a releváns találatokat.
    Vagy ha valaki komoly kutató, akkor tudatában kellene legyen annak, hogy a neten számos tudományos adatbázis elérhető, pl EBSCO. Ha tudományos munkát akar valaki végezni, akkor a guglit legfennebb arra használja, hogy az ebsco oldalát megkeresse.
    A net előtti időkben a tudományos kutató tudományos folyóiratokat nyalt át, heteken keresztül könyvtárazott, hogy a területet, mások eredményeit pontosabban megismerje. Jelenleg minden tudományos folyóirat anyaga elérhető (komoly összegekért természetesen) a neten. Ennyi.
    Ha pedig valaki tényleg a gugliból indul ki egy tudományos munka elkészítésekor, akkor semmilyen tudományos fórumon nem fogják komolyan venni, semmilyen lektorált folyóirat nem fogja publikálni a munkáját, így nem kell aggódni, hogy nagy kárt okozna az emberiségben.


  • Skynet85
    #15
    Jaj, ne hogy ínfatust kapj nekem, nem venném a szívemre inkább szuszá mester.

    Bocsánat, ha tudom hogy maga Einstein is tiszteletét teszi oda írom, hogy, ,,akik írják a tudományt ne olvassák most ezt el".

    Ne haragudj meg ,de akkor gondolom te a gg-re azért mész, hogy örömittasan megnézd az aktuális kutatási eredményeid, mert én földi egysejtű leggyakrabban olyan információkért kutakodok amiről vagy egyáltalán vagy csak ,,ködös" információim vannak, így megvezethető vagyok mivel nincs döntési alapom!

    De Tőled ,,Atya Úr Isten" ismételten bocsánatot kérek...
  • bakagaijin
    #14
    A dolgot persze cifrázza az is, hogy attól hogy valami egyetemi publikáció még nem jelenti azt, hogy az az ultimate igazság :).

    De tény, hogy hasznosabb, mint amikor N fórumozó veregeti egymás vállát akolmelegben hogy mink de nagyon jól tudjuk a frankót; vagy pedig vérre menő de értelmetlen copy-paste hitvitákat folytatnak (ld linux Vs windows).
  • bakagaijin
    #13
    Szerintem ti baromira félreértitek. Lehet, hogy a büszkeségét is sérti, de szerintem nem erről van itt szó. Mondok egy egyszerű példát.

    Ha valami kevésbé keresett dologra keresel pl. Dvorak, akkor általában szakmaibb dolgokat találsz. Ha valami érzékeny témára keresel, mondjuk Charles Darwin, mesterséges megtermékenyítés, vagy mondjuk arra hogy "szittya" akkor meg minden a nyakadba borul, kezdve a szíriuszi eredettel, az egyházi hitvitákon át és valahol ott kullognak a publikációk is. Arról van szó, hogy szerinte amiről többet beszélnek, pl. reakciók egy "britt tudósok" cikkre egy nyilvános fórumon, ott a kereső előrébb veszi a fórumot, mint mondjuk egy egyetem publikációját a page rank miatt. Legalábbis ő ezt állítja.

    Ezt régebben én is tapasztaltam, most már valahogy kevésbé, valószínű fejlődtek.
  • pistike88 #12
    Érezd magad megtisztelve, mert hosszú idő óta nem írtam,de ma csak miattad írok ide...

    Te el is olvastad a cikket, és a saját hozzászólásod, vagy csak beszélsz baromságot, barom módjára a világba?

    Remélem, hogy még fiatal ember vagy, /13-14/ mert akkor bocsánatos az írásmód, és hebehurgya szóhasználat. Szerintem Te sem érted amit leírtál ebben a hosszú összetett mondatban...

    Na mindegy , a lényeg: van tiszta vized, van mérgezett vized, és van iható, de büdös vized!
    A fickó szerint az emberek seggfejek mert megisszák mindegyiket.
    Szerintem viszont az állat is képes megkülönböztetni néhány fajta vizet, hát még az ember.

    Ha valaki használja pl. a guglit akkor meg tudja szűrni az információt, pláne, ha tudományos céllal teszi.
    Engem, és a társadalom nagy részét ne degradáljon egy egysejtű szintjére mert ki kérem magamnak.

    Ennyi erővel: a fickó egy senki, senkinek a szava semmi, tehát meg sem sértődöm azon amit ír.
    Azon viszont igenis megsértődöm, ha tanulatlan "kiscsávók" azt mondják akárkinek amit Te.

    Ülj le.......
  • Skynet85
    #11
    Abban van igazság amit mondasz, sőt valóban kell ez is. Akkor legyen konszenzus építkezünk alulról, de legyen támogatásunk felűről, olyan mint amit a cikk említ, így lehet valóban érhetnének el eredményeket, de a pór nép alulról még ha egyetemi tanár is, pénz nélkül sose fog, csak támogatással...
  • FoodLFG
    #10
    Az írod, hogy rengetegen nézték, akkor mi a probléma ? Természetes, hogy egy ingyenes szolgáltatás a reklámokat jobban előtérbe helyezi, nem kell mást várni, de ha valaki jobban utánanéz a témának, akkor rá fog találni az értékes tartalmakra, ha azok szépen vannak "terítve" az interneten.

    Ugyanez vonatkozik a wikipédiára is. Nem felülről kell ütni, hogy jó legyen, hanem olyan anyagokat kell terjeszteni, amik helyesek, amikre később ráépülhet a wiki.
    Az interneten alulról kell építkezni. Vagy megváltoztatod a közösség gondolkodását bizonyos dolgokról, vagy inkább ne is próbálkozz, mert ha felülről akarod kontrollálni, akkor az nem fog menni, mert az interneten te is csak egy vagy a sok közül. A két szép szemedért senki sem fog mögéd állni, ha nincs mögötte tartalom.
  • Balintos
    #9
    Szervezzenek egy olyan saját oldalt, ahol szerintük megbízható forrásokból származnak a dokumentumok. A google nem tudományos anyag megírásához való.
  • Skynet85
    #8
    Szerintem ülj le 1-es!!! Nem kezdek vitába veled mert az 1 egész estés számomra siralmas kimenetelű végeláthatatlan tragikomédia lenne...

    Erre csak egy jó példa egyik tanárom mesélte hogy volt egy nagyon intelligens valszám tanár aki megosztotta doksiait neten, erre az x+1-ik találta volt gg-n hosszú időn keresztül, holott rengetegen nézték, és a felsőbb körökben is elismert szaktekintélynek tartották az íróját, még is jó ideig olyan eredmények előzték meg amit a szakama magasról kiröhög, csak épp azokon az oldalakon x+1 reklám felülete volt gg-nek és egyéb cégeknek!

    A probléma amiről szó van valós, persze értemén, ha nem teszik használjak más keresőt. Azonban nézzük a következő példát, vizet akarsz inni, de csak is mérgezett van máshoz nem juthatsz, 3 dolog lehetséges szomjan halsz, belehalsz a méregbe, vagy megpróbálod méregteleníteni a vizet. Találd ki mit akar a csávó...

    Majdnem elfelejtettem, röhögő göcsöt kaptam a ,,google az internet mártírja" résznél tod, amikor azt ecseteled, hogy tisztán veszteségesek és csak a te két szemdért csinálnak mindent... inkább erre nem is mondok semmit:D
  • FoodLFG
    #7
    Van benne valami. Az a megoldás, hogy aki szeretné, hogy minőségi tartalmak kerüljenek az emberek elé, az hozza létre és terjessze azokat, amivel később elismertté válik a szakértelme az online világban is. Meg kell osztani a tudást, nem elég hogy van egy papírod, hogy értesz hozzá. Az online világban ez semmit nem jelent, ha nem dolgozol meg hozzá.

    Partvonalról (offline világ) nyávogni felesleges.

    Lehet választani.
  • vaddiszno
    #6
    ..akinek meg faj h o az ezredik talalat az nyomassa a seo-t wazze es ne sirjon...vagy tegyen guglira fizetett linket. ..vagy ha nagyon profi akko programozzon..mna az olyan embereknek full respect. ...vagy nyomja a gerilla marketinget.
  • vaddiszno
    #5
    ... az meg masik dolog h mibe kerul egy google..programfejlesztes meg geppark..meg egyaltalan havi fenntartasi koltsegek es nemtom ha mar nyereseges-e a youtube..amit visznek a hatukon...amit megint nem apropenz fenntartani.
  • atlagember
    #4
    Mert az embereknek az érthetetlen tudományos maszlagra van szükségük, ugye?
    Csorba esett a beképzelt egyetemi tanárok büszkeségén, mert a gugli nem tartotta őket különbnek a többi embernél.
    Szerintem csak egyszerűen savanyú a szőlő.
  • Justil
    #3
    azert ez a pay-per-view dolog elég szarul hangzik, és sajnos nem teljesen alaptalan. bassza az elit csőrét, hogy gyakorlatilag fillérekért kapsz 1 forgalomkorlát-mentes netet aztán jobbára azt csinálsz vele amit csak akarsz...nagyobb profit kellene belőlünk, mint mindig...
  • vaddiszno
    #2
    ..ha rossz az algoritmus , akkor adjon egy jobbat buzzancskam !!!!! ..egyaltalan tudja h mirol beszel? ..kulonben a negativ reklam is reklam, ahogy a jo oregek szoktak mondani..bezzeg a bingilingrol meg tarsairol a kutya se beszel ... hatul kullognak a homalyban..
  • vaddiszno
    #1
    Vajon az emberek kretennek szuletnek , vagy idovel lesznek azok? Vagy csak a penz beszel beloluk?